Aromaterapie - kosmetika, léčba, parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarai
Učednice 93 příspěvků 05.08.10 22:20
Aromaterapie - kosmetika, léčba, parfémy

Před nějakým časem jsem si koupila knihu od Valerie Ann Worwood – Voňavá lékárna (rukověť aromaterapie)… a ta mě dostala.

Posléze jsem darovala, prodala nebo vyházela svou „chemickou“ kosmetiku (mimo šminek) a dala jsem se amatérsky na výrobu pro své potřeby různých krémů, směsí pleťových olejů, masek atd. Žádný zázraky a la „Smrt jí sluší“ se nekonají, ale dělá mi to dobře :)

Léčím drobné neduhy u sebe i našich psů. Třeba chronickej zánět v uchu u staré fenky, který odolával všem ATB kapkám očividně ustupuje poté, co jsem ouško začala před týdnem vytírat oliv. olejem (1 lžička) + 1 kapka levandule, 1 k. heřmánku modrého, 1 k. čajovníku. Taky jsem jim vyrobila obojky proti blechám a klíšťatům – voněj a fungujou..

Taky mám chuť si zkusit namíchat nějaký vlastní parfém, ale to až někdy, kdy nebudu ve stresu presu..

Prostě mě to chytlo a nepustilo a až bude čas a taky prachy, ráda bych si udělala nějaký kurs.

Věnujete se některá amatérsky nebo i profesionálně aromaterapii?

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 67 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 05.08.10 22:47

Spíš se začínám věnovat :) Taky mě to láká, nakoupit si ingredience a namíchat si podle potřeby to svoje. Vždycky jsem měla ráda laborky v chemii :)

Zatím je stav mého konta v mínusu (dovolená), takže nákup něčeho takového plánuju až tak na září/říjen, přece jen nejsou nejlevnější. Zaujala mne nabídka K. Hadka, mám něco od něj doma (už hotové z výroby), ale má tam právě i zvlášť krémy a oleje pro vlastní míchání.
No, na kurz taky zatím nemám… :) Ale zítra se budu pokoušet vyrábět vlastní „voňátko“ nebo jak TO nazvat, dám vědět, jak dopadlo (aneb za stálého míchání vléváme do záchoda…)

Knížku jsi koupila kde a za kolik, smím-li se zeptat?

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 6 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 05.08.10 22:56

Já se jí věnuji, ale ne zase, že bych tomu propadla. Mám knížku od Nelly Grosjean - Aromaterapie. Léčím sobě a občas příteli rýmy, bolavá záda, apod. Nejvíc mě to bere na podzim a v zimě, to u mě jede aromalampa pořád :D Míchám si masky a oleje do koupele.

Kosmetiku používám, ale jen něco, dost se mi přírodní věci kazily.

Dokonce jsem se probojovala i k práci, která s tím byla spjatá. Bohužel to nedopadlo a bylo to pro mě zklamání, takže od té doby to mám trochu pokažené :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 05.08.10 23:01

Do těch knížeček bych zainvestovala… :wink: Chtěla jsem míchat jen tak na blind, ale zas mám strach , abych si neublížila, nebo nepokazila nějaký drahý preparát :)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 6 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 05.08.10 23:10

Tos mi něco připomněla.

Míchám si tak jednou koupelový olej, tj. nějaký vhodný, co se smísí s vodou a do toho éterické. No a protože jsem měla nový, mátový, tak jsem si tam asi sedm kapek dala… …ležím ve vaně, v horké vodě a :arrow: zima, zima, zima, klepu se :!: Říkám si, co to sakra je??? Přidávám horkou, furt zima. Vylezu z vany, furt zima, dalších několik hodin ZIMA!

…mrknu do knížky: „Nikdy nepoužívejte mátový EO do koupelí, hrozí podchlazení až smrt“. :speechless: :speechless: :speechless:

Smidlik
Nevyléčitelná závislačka 1643 příspěvků 05.08.10 23:17

Já si míchám tělové oleje, od té doby co chodím pravodelně plavat do bazenu mi žádný těl. mlíko na suchou pleť nepomohlo tak jako ony. Doma mám spoustu von.olejíčků vhodných jak do aromalamp tak na masáže a pod. Dokupuji jen základní olej, ale zatím mám vyzkoušených jen pár druhů …

Na poličce 90 parfémů 8 miniatur 27 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Sarai
Učednice 93 příspěvků 05.08.10 23:24

Myslím, že tahle knížka je výborná: http://www.aromaterapie.cz/index.php?…

Je plná informací, bez plků okolo a celostránkových fotek. Je psaná stručně, jasně a přehledně. 583 stran receptů :shock:

Teď mám políčíno na tuto, ale jěště jsem si ji neprohlédla: http://www.prozdravi.cz/…avisova.html

Éteráky nakupuju od Atoku, Hádka, Nobilisu, Green Wave a teď naposled v http://eshop.maitrea.cz/

Mají tam docela dobré ceny.

Sarai
Učednice 93 příspěvků 05.08.10 23:33
Evelina píše: .....Ale zítra se budu pokoušet vyrábět vlastní „voňátko“ nebo jak TO nazvat, dám vědět, jak dopadlo (aneb za stálého míchání vléváme do záchoda…)

Jé tak dej vědět jak voňátko dopadlo :).

Já to jěště nezkoušela, ale jak jsem vyráběla ty protiblešácký psí obojky, tak jsem zjistila, že hned po namíchání nic moc, ale druhý den, když se to rozleželo, tak jemná a příjemná vůně.
Takže voňátka chtějí čas.

V té knížce Voňavá lékárna jsou i návody na výrobu různých voňavek :wink:

Sarai
Učednice 93 příspěvků 05.08.10 23:37
Smidlik píše:
Já si míchám tělové oleje, od té doby co chodím pravodelně plavat do bazenu mi žádný těl. mlíko na suchou pleť nepomohlo tak jako ony. …

Mám stejnou zkušenost…

Sarai
Učednice 93 příspěvků 05.08.10 23:41
EvaKm píše:
Tos mi něco připomněla.

Míchám si tak jednou koupelový olej, tj. nějaký vhodný, co se smísí s vodou a do toho éterické. No a protože jsem měla nový, mátový, tak jsem si tam asi sedm kapek dala… …ležím ve vaně, v horké vodě a :arrow: zima, zima, zima, klepu se :!: Říkám si, co to sakra je??? Přidávám horkou, furt zima. Vylezu z vany, furt zima, dalších několik hodin ZIMA!

…mrknu do knížky: „Nikdy nepoužívejte mátový EO do koupelí, hrozí podchlazení až smrt“. :speechless: :speechless: :speechless:

šmarjá :lol: , to jsem netušila, no, já taky nerada čtu návody :whistle: , ale s éterickými olejíčky „vařím podle kuchařky“ :wink:, přece jenom jsou to silné koncentráty

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 06.08.10 07:27

Aromaterapii studuju, poté, co jsem si s ní pár let jen tak trochu hrála. Zkouším na sobě, rodině, kamarádech a všech, co se nechaj. Koneckonců, i k parfémům jsem se dostala až přes aromaterapii :wink:

Evi, s tou mátou…nikdy je trochu silné slovo, já ji do koupele používám v létě, když jsou velká vedra, tam mi to ochlazení přijde super…a taky jí mám na léto naředěnou v rozprašovači ještě se šalvějí, což skvěle ochladí a zabrání pocení (a jo, je dobré vědět, co která esence dělá, některé působí hodně silně, až se člověk diví…třeba skořice je docela vražedná, když to člověk přežene, a o citrusech, co na slunku dělaj pigmentový skvrny, ví asi skoro každej)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 06.08.10 11:30

Já už to radši od té doby nezkoušela :lol: Spíš bych potřebovala znovu koupit skořici na zahřátí. Ačkoli nemám ráda tu její vůni. Udělalo se mi z ní po jednom použití špatně. Přitom v parfémech jí naopak můžu. To samé levandule a cedr - zvláštní, olej nesnesu (u obou dvou se mi to váže k migréně), a přitom v parfémech je mám ráda :?: :?:

Chtělo by to udělat si „lékárničku“, samozřejmě, že mám některé základní oleje (eukalyptus, nějaké to jehličí, Tea Tree, hodně citrusových - ty jsou dobré na psychiku, atd.), ale pořád mi jich moc chybí na to, abych mohla pořádně „vařit“. Jak přijde podzim, zase to na mě přijde, tak dokoupím.

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 06.08.10 11:41

Na zahřátí jsou i jiné, třeba zázvor nebo pepř je moc fajn (a voní moc pěkně oba). Ta skořice beztak není nějak zvlášť bezpečná, může udělat úplně nečekaně moc pěknou alergickou reakci. A co se vůně týče - jsou různé druhy skořice, to, že ti některá nevoní, ještě neznamená, že jiná nebude lepší (zkus třeba kasii, mě přijde mnohem příjemnější) :)

A levandule a cedr + migréna - může to být tím, že máš nízký tlak? V tom případě by dávalo smysl, že ti v parfémech nevadí, bo tam jsou málokdy silice živé a fungující… (a taky by ti pak proti migréně měl pomoct rozmarýn nebo máta)

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 06.08.10 12:23

Zázvor - dobrý tip, díky. O skořici a různých typech vím, měla jsem ten olej tuším lisovaný z listů, ale nevím, jestli nekecám :lol: Rozhodně nevoněl jako kůra, jako koření.

Nízký tlak mám. S tou migrénou to bylo tak, že jako naprostý laik, když jsem se o to začala zajímat, zjistila jsem, že tyto oleje mají mít příznivé účinky na bolest hlavy. Takže jsem to při nejbližší příležitosti (tedy při rozjeté migréně já vůl) zkusila - levanduli jsem tehdy použila na spánky a výsledek byl - totální odpor k té vůni a samozřejmě to nepomohlo. Cedr jsem na sebe nedávala, k tomu jsem zase při jiné příležitosti jen přičichla a výsledek stejný. Lahvičku jsem obcházela obloukem.

Nedělám si iluze, že v parfémech jsou vůbec NĚJAKÉ silice, ale i přesto se divím, že mi tam nevadí, přeci jen ta vůně tam je patrná.

Mátu mám, rozmarým pořídím. Je to ovšem drahý koníček toto :whistle:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 06.08.10 12:36

Zas tak drahý koníček to není, porovnám-li to s guerlaníma exkluzivkama :oops:

A kromě toho ušetřím za kosmetiku a za lahve vína, které mi kamarádi dávají za různá mazání a jiná kouzla :whistle:

A nějaké silice do parfémů určitě dávají, spousta z nich je hodně levnejch…akorát je nějak standardizují či jinak upravují (a tím pádem z nich udělají neaktivní, zato předvídatelné) - zrovna levandule, mentol a citrusy se používají

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist