Arpege EdT a EdP

jerry 14.01.11 13:57

Arpege EdT a EdP

Prosím můžete někdo porovnat Arpege EdT a EdP - je mezi nimi nějaký jiný rozdíl než v intenzitě?
Moc se mi tahle vůně líbí, ale nemůžu pořád vydýchat ty počáteční aldehydy, tak by mě zajímalo, jestli třeba u některé varianty těch aldehydů není třeba míň nebo je ta fáze kratší. A jestli je mezi nimi popř. nějaký jiný rozdíl (mám na mysli něco jako Kelly Caleche Edt a EdP - to jsou vlastně 2 různé vůně).
 Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

moajli 14.01.11 14:38

Jerry , podle mého jsou naprosto rozdílné......
EDT -je jemně dřevitě-kořeněná, květinová vůně, šmrnclá aldehydama-na mně s velice slabou výdrží
EDP- je výrazný, temný, těžký, dřevitě kořeněný, hladký ale až svírající (to asi ten koriandr a hřebíček)

.....když budeš chtít, mohu poslat vzorek EDP

Vera 15.01.11 01:28

Jerry, moajli má pravdu, edt mám moc ráda, ale edp jsem nevydýchala, dokonce jsem si myslela, že mu něco je, tak mi přišel jiný a nevoňavý, byl na mě moc živočišný, stejně jako edp Samsara nebo edp Le Parfum od S. R.
takže jestli ti vadí u edt aldehydy v edp jsem je nenašla, naštěstí pro tebe je edp k mání, smůla pro mě, že edt ne

jerry 15.01.11 10:33

Holky, moc děkuju - sice jsi mě, Věruško, moc nepotěšila s tou živočišnosti, ale uvidíme (s moajli jsem domluvená na vzorčku).

naja1 15.01.11 14:13

Už se to tady někde řešilo. Já jsem měla EDT a EDP v miniaturce, EDT jsem normálně používala,dokonce mi byla chválená, ale přišla mi vůči EDP taková naředěná, proto jsem jí prodala. EDT je opravdu více květinová a EDP je kořeněno-medovo-květinová, je tam více cítit hřebíček. Po aplikaci cítím koření v medu, pak aldehydy a kytičky. Je taková hutnější.

shanin 15.01.11 14:22

EDT je květinová a aldehydová, rozhodně není EDP nepodobná. Aldehydů je v EDT spousta. EDP je „temnější“ (temnější ve srovnání s EDT, jinak za temnou bych ji rozhodně neoznačila), živočišnější, silnější. Osobně mám ráda obě, EDT beru na den na lítačku, EDP spíš na večer, když jdu někam ven.

jerry 24.01.11 10:20

Díky moajli :heart: mám možnost „na vlastní nos“ porovnat - EdP je opravdu silnější, kořeněnější a hlavně živočišná - to Věruščino přirovnání k Samsaře sedí dokonale.
A dilema je vyřešeno - aldehydy v EdT jsou pro mě přece jen zkousnutelnější než živočišná síla EdP. Nosit bohužel nemůžu ani jednu, a tak si nejspíš pořídím miniaturku na občasné přivonění. :conf:

moajli 26.01.11 12:56

.....živočišná­.......já už tolikrát přemýšlela co je tím myšleno, pod pojmem živočišná si lze představit tolik možností.....mys­líte tím, že tam zařazujete vůně s pižmem, cibetkou apod.? Já jim říkám „balzámovky“ .....jednu dobu moje nejoblíbenější :whistle:

jerry 26.01.11 13:03

U mě živočišnost=cibetka (pižmo je na mě obvykle krémově pudrové, a ponejvíce ještě mírně větrové)

moajli 26.01.11 13:28

ano cibetka - to jsem si myslela......já mám zafixován pojem „živočišnost“ spíš ve spojitosti se smyslností a tak jsem to brala i u vůní - výrazné, smyslné, provokující, zkrátka takové trochu bordelové ......proto mne dnes zarazilo, že tu s Věruš mluvíte u Arpége o živočišnosti­......

Vera 26.01.11 15:26

Moajli, já mám mošus ráda, ale třeba v Budoiru, Samsaře edp i v č. p. nebo Arpege edp se pižmo proměnilo v těžké dusno a erotické to tedy vůbec nebylo, neumím to popsat, ale s vůní podle mého gusta to nemělo nic společného spíš (těžký nedýchatelný pach), takže od teď, když se napíše, že je vůně živočišná, začnu bystřit…

Jana 26.01.11 22:20

Já vím, že moje odpověď bude trochu mimo, ale mám moc ráda pánskou ARPÉGE POUR HOMME.
Sladší, jemně dřevitá, po rozvinutí cítím kosatec a jemnou vanilku. Tak dlouho jsem na ni chodila synovi, až si ji odvezl na kolej.
Asi si koupím vlastní, a dělit se rozhodně nebudu. :mrgreen: ,

Dalia 09.08.11 20:19

Jak už jsem psala dnes v jiném vláknu, tak se mi zastesklo po Arpége. Měla jsem kdysi odstřik, ale nevím jakou koncentraci. Jenže jsem koukala na elninu a prodává se jen Edp. Verze Edt je nesehnatelná? :conf:

Asi bych jí dala přednost.

albeni1 10.08.11 08:09

Edt je podle mě rozhodně nositelnější. Bohužel se špatně shnání.
Edp je živočich, těžkotonážní pižmo s hřebíčkem. Nevím moc, kam by se v dnešní době dala nosit. Mám ráda spoustu starosvětských vůní, ale z Arpége edp ta zastaralá živočišnost čouhá až příliš na můj vkus.
Edt je ostřejší, lehčí a energičtější a jako takové milé retro se do dnešní doby hodí víc.
Mně osobně se třeba líbí mnohem víc než její příbuzná No 5.

shanin 10.08.11 12:06

I Arpége EDP je dobře nositelný, ale člověk ho musí nechat aspoň hodinu nebo dvě rozležet. Moc dobře si pamatuju, jak jsem ho poprvé zkoušela. Ráno jsem si potřela zápěstí a říkala jsem si „hm, nic moc“. Cestou do práce jsem si říkala „hm, nic moc, ta se mi nebude líbit“. Až někdy kolem poledne jsem na něčem dělala a najednou cítím úžasnou vůni sušených broskví a netuším, odkud to jde. A pak zjišťuju, že je to Arpége. V polední pauze sedám k počítači, zápěstí přitisknuté k nosu, a pídím se po tom, kde sehnat flakon. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist