Arpege EdT a EdP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 14.01.11 13:57
Arpege EdT a EdP

Prosím můžete někdo porovnat Arpege EdT a EdP - je mezi nimi nějaký jiný rozdíl než v intenzitě?
Moc se mi tahle vůně líbí, ale nemůžu pořád vydýchat ty počáteční aldehydy, tak by mě zajímalo, jestli třeba u některé varianty těch aldehydů není třeba míň nebo je ta fáze kratší. A jestli je mezi nimi popř. nějaký jiný rozdíl (mám na mysli něco jako Kelly Caleche Edt a EdP - to jsou vlastně 2 různé vůně).
 Díky.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 14.01.11 14:38

Jerry , podle mého jsou naprosto rozdílné......
EDT -je jemně dřevitě-kořeněná, květinová vůně, šmrnclá aldehydama-na mně s velice slabou výdrží
EDP- je výrazný, temný, těžký, dřevitě kořeněný, hladký ale až svírající (to asi ten koriandr a hřebíček)

.....když budeš chtít, mohu poslat vzorek EDP

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 15.01.11 01:28

Jerry, moajli má pravdu, edt mám moc ráda, ale edp jsem nevydýchala, dokonce jsem si myslela, že mu něco je, tak mi přišel jiný a nevoňavý, byl na mě moc živočišný, stejně jako edp Samsara nebo edp Le Parfum od S. R.
takže jestli ti vadí u edt aldehydy v edp jsem je nenašla, naštěstí pro tebe je edp k mání, smůla pro mě, že edt ne

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 15.01.11 10:33

Holky, moc děkuju - sice jsi mě, Věruško, moc nepotěšila s tou živočišnosti, ale uvidíme (s moajli jsem domluvená na vzorčku).

naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 15.01.11 14:13

Už se to tady někde řešilo. Já jsem měla EDT a EDP v miniaturce, EDT jsem normálně používala,dokonce mi byla chválená, ale přišla mi vůči EDP taková naředěná, proto jsem jí prodala. EDT je opravdu více květinová a EDP je kořeněno-medovo-květinová, je tam více cítit hřebíček. Po aplikaci cítím koření v medu, pak aldehydy a kytičky. Je taková hutnější.

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.01.11 14:22

EDT je květinová a aldehydová, rozhodně není EDP nepodobná. Aldehydů je v EDT spousta. EDP je „temnější“ (temnější ve srovnání s EDT, jinak za temnou bych ji rozhodně neoznačila), živočišnější, silnější. Osobně mám ráda obě, EDT beru na den na lítačku, EDP spíš na večer, když jdu někam ven.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 24.01.11 10:20

Díky moajli :heart: mám možnost „na vlastní nos“ porovnat - EdP je opravdu silnější, kořeněnější a hlavně živočišná - to Věruščino přirovnání k Samsaře sedí dokonale.
A dilema je vyřešeno - aldehydy v EdT jsou pro mě přece jen zkousnutelnější než živočišná síla EdP. Nosit bohužel nemůžu ani jednu, a tak si nejspíš pořídím miniaturku na občasné přivonění. :conf:

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 26.01.11 12:56

.....živočišná­.......já už tolikrát přemýšlela co je tím myšleno, pod pojmem živočišná si lze představit tolik možností.....mys­líte tím, že tam zařazujete vůně s pižmem, cibetkou apod.? Já jim říkám „balzámovky“ .....jednu dobu moje nejoblíbenější :whistle:

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.01.11 13:03

U mě živočišnost=cibetka (pižmo je na mě obvykle krémově pudrové, a ponejvíce ještě mírně větrové)

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 26.01.11 13:28

ano cibetka - to jsem si myslela......já mám zafixován pojem „živočišnost“ spíš ve spojitosti se smyslností a tak jsem to brala i u vůní - výrazné, smyslné, provokující, zkrátka takové trochu bordelové ......proto mne dnes zarazilo, že tu s Věruš mluvíte u Arpége o živočišnosti­......

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 26.01.11 15:26

Moajli, já mám mošus ráda, ale třeba v Budoiru, Samsaře edp i v č. p. nebo Arpege edp se pižmo proměnilo v těžké dusno a erotické to tedy vůbec nebylo, neumím to popsat, ale s vůní podle mého gusta to nemělo nic společného spíš (těžký nedýchatelný pach), takže od teď, když se napíše, že je vůně živočišná, začnu bystřit…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Jana
Učednice 141 příspěvků 26.01.11 22:20

Já vím, že moje odpověď bude trochu mimo, ale mám moc ráda pánskou ARPÉGE POUR HOMME.
Sladší, jemně dřevitá, po rozvinutí cítím kosatec a jemnou vanilku. Tak dlouho jsem na ni chodila synovi, až si ji odvezl na kolej.
Asi si koupím vlastní, a dělit se rozhodně nebudu. :mrgreen: ,

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 14 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 09.08.11 20:19

Jak už jsem psala dnes v jiném vláknu, tak se mi zastesklo po Arpége. Měla jsem kdysi odstřik, ale nevím jakou koncentraci. Jenže jsem koukala na elninu a prodává se jen Edp. Verze Edt je nesehnatelná? :conf:

Asi bych jí dala přednost.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

albeni1  10.08.11 08:09

Edt je podle mě rozhodně nositelnější. Bohužel se špatně shnání.
Edp je živočich, těžkotonážní pižmo s hřebíčkem. Nevím moc, kam by se v dnešní době dala nosit. Mám ráda spoustu starosvětských vůní, ale z Arpége edp ta zastaralá živočišnost čouhá až příliš na můj vkus.
Edt je ostřejší, lehčí a energičtější a jako takové milé retro se do dnešní doby hodí víc.
Mně osobně se třeba líbí mnohem víc než její příbuzná No 5.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 10.08.11 12:06

I Arpége EDP je dobře nositelný, ale člověk ho musí nechat aspoň hodinu nebo dvě rozležet. Moc dobře si pamatuju, jak jsem ho poprvé zkoušela. Ráno jsem si potřela zápěstí a říkala jsem si „hm, nic moc“. Cestou do práce jsem si říkala „hm, nic moc, ta se mi nebude líbit“. Až někdy kolem poledne jsem na něčem dělala a najednou cítím úžasnou vůni sušených broskví a netuším, odkud to jde. A pak zjišťuju, že je to Arpége. V polední pauze sedám k počítači, zápěstí přitisknuté k nosu, a pídím se po tom, kde sehnat flakon. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist