Asociace špatných pocitů při cítění určité vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 12.04.15 17:03
Asociace špatných pocitů při cítění určité vůně

Mám původní Addict. Vůně je nádherná, moc mi voní, drží na mě, žádná složka mi nevadí. Bohužel když se s ní nastříkám, vybaví se mi okamžitě to ošklivé a protivné, co jsem dříve zažívala, když jsem se touto vůní voněla. Během těžkých dnů jsem jí hodně používala, byla silná, pořád jsem jí cítila, dodávala mi energii, ale zároveň mi tehdy bylo psychicky a fyzicky mizerně a mě se teď vždy, když Addict cítím, vybaví ty pocity a začne na mě padat depka. Včera jsem na Addict měla vyloženě chuť, tak jsem to riskla a k večeru po sprše jsem na krk dala jeden střik. No už večer se mi vracely pocity a následně celou noc jsem mizerně spala, budila jsem se, měla jsem sny, kdy jsem se řítila letadlem k zemi a ještě horší věci o mých nejbližších. Dá se tohoto stavu nějak zbavit? Moc chci Addict nosit, ale nechci mít pokaždý depku.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lulatko
Znalkyně 330 příspěvků 12.04.15 17:08

Já myslím, že pocity z této vůně se ti dostaly do podvědomí a to ovlivnit jen tak nejde.
Asi by jsi musela nějakým způsobem na tom pracovat, aby se to změnilo, ale nevím jak.
Já osobně bych se takové vůni vyhnula, která mi připomíná nepříjemné zážitky.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.04.15 17:34

@aprazanda

Lze se toho úspěšně zbavit. Doporučila bych ti vyhledat zkušeného kineziologa, který pracuje metodou One Brain. Tato metoda dokáže odblokovat v podvědomí nám leckdy neznámé příčiny nepříjemných vjemů, stresů, fobií, trémy, apod.
Vím o čem píši, sama jsem si tím prošla.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 12.04.15 17:37

@bab58 Zkusím si o tom něco najít na netu, dík.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 12.04.15 21:58

@aprazanda možno by pomohlo aj to, že by si túto vôňu použila do spoločnosti (tam neprepadneš tak ľahko negatívnym pocitom, budeš sústredená na ľudí) alebo sa ňou navoňať vtedy, keď budeš vedieť, že Ťa čakajú príjemné chvíle. Tak sa Ti to postupne opraví… Myslím, že by to mohlo fungovať, pretože sama som mala vôňu (AA Mandarine Basilic), ktorú som používala vo vypätých situáciách - na koncerty, súťaže, prezentácie, atď. Keď som si ju dala neskôr len tak, vracal sa mi adrenalín a pocity s tým spojené. Teraz, po niekoľkých mesiacoch používania aj pri bežných situáciách si už na prvotné pocity nespomínam. Držím palce, Addict je nádherný.

Na poličce 29 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

marine11
Nováček 28 příspěvků 13.04.15 23:27

Súhlasím, chcem len dodať, že pri použití do spoločnosti by som dala pozor, aby keď ťa vôňa rozhodí, neskončilo to tak že sa budeš nútiť do nálady kvôli okoliu, radšej nech ťa spoločnosť prirodzene naladí sama.

Na poličce 24 parfémů 4 miniatury 2 odstřiky 51 vzorků V tužebníku 1 parfém

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 14.04.15 07:51

jo to znám, proto radši osobně na zkoušky a důležitá jednání, do nemocnice a podobně, vždycky jenom něco na čem mi moc nezáleží, ideálně nějaký obyčejný odstřik nebo nějaký CPO, který když tak potom pošlu dál…do dneška mám třeba jednu vůni spojenou s osobou, na kterou bych nejraději zapomněla a moc mě to mrzí, protože tu vůni jinak miluju…

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 6004 příspěvků 14.04.15 19:04

Tohle znám a má to na mě šílený vliv :oops: . Dokonce jsem pár vůní musela dát pryč jen proto, že jsem nechtěla, aby mi nepříjemné zážitky připomínaly :| . A u těch superoblíbených jsem nastolila „přebíjecí“ režim, jaký tu popisovala @llustrnka a po nějaké době to vyšlo. Ale ty vůně, na kterých jsem až tak nelpěla, jsem raději poslala dál (byly jen 2 z takového důvodu 8) ).

Na poličce 216 parfémů 105 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 3 parfémy

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 14.04.15 21:29

Poradit neviem, len napisem svoju skusenost. To je uplne v poriadku, su to skratka asociacie, ktore sa vytvaraju v mozgu.
Dodnes nemozem citit pur blancu od avonu, lebo som ju pouzivala v case, ked mi zomrel dedko, druha vona, prijemna verbena od yves rocher, to mi zas pripomina tazky rozchod a zaroven toto obdobie mi pripomina aj narodom milovany modry lenor, ako ho citim, tak sa mi obracia zaludok, obchadzaju zimomriavky, a vyvolavaju neprijemne spomienky, casom je to sice lepsie, nie az take vyrazne, ale to nic nemeni na fakte, ze tuto avivaz vyslovene neznasam. Nie je to sice parfem, ale k vonam to patri.
A vratim sa este k vonam, Precious moments od oriflame mi pripomina skusku zo sociologie (a to uz je pat rokov), a podobne mi jednu z poslednych tazkch skuskok z vlanajska pripomina Chloe love eau florale, tu este mam a neviem ju minut, pretoze sa mi ta skuska stale vybavuje, aj s pani docentkou, brrrr :mrgreen:

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2198 příspěvků 16.04.15 08:21

Moc dobře tohle znám. Čichová paměť je neúprosná. Stalo se mi to s Hypnoticem, když jsem ho před lety začala používat. Byla jsem čerstvě zaměstnaná v práci a podařilo se mi firemní auto zaparkovat do příkopy :cert: Byla jsem z toho tenkrát strašně na nervy a ještě dlouho, když jsem přivoněla k Hypnoticu a ucítila ty zemité tóny, bylo mi úzko. Pak přišlo jaro, sluneční teplo, období, kdy Hypnotic přeskakuje zemitost lišejníku v úvodu a jede rovnou vanilka a mandle, vzala jsem ho na dovolenou a už s ním mám jen příjemné pocity. Takže bych na tvém místě možná zkusila Addict nosit v momentech, kdy je ti opravdu fajn, za kulturou, na výlety, na dovolenou a ono se to srovná samo ;)
Díky této zkušenosti už záměrně v časech, kdy se nedaří, používám vzorky a vůně, které chci vypotřebovat a dál nekupovat.

Na poličce 8 parfémů 12 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Isadorka  16.04.15 09:36

Já si myslím, že tady pomůže jen čas, hodně času, ale taky ne vždy… Já měla svou signature (Givenchy Extravagance) taky spojenou s několika nejkrásnějšími, ale bohužel i nejhoršími životními zážitky… A kvůli těm špatným jsem ji roky nepoužívala, i když pořád milovala… Až teď, po mnoha letech ji nosím aniž by ve mně ty špatné vyvolávala… už je to pryč.
Ale třeba Love in Black, kterou jsem měla na pohřbu svého milovaného tchána… tu jsem pryč dát prostě musela :?

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 2712 příspěvků 16.04.15 10:48

Na pohřbu kamarádky jsem měla Versace Versense a od té doby ji taky nemůžu :(

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 2 parfémy

melany
Nevyléčitelná závislačka 1038 příspěvků 16.04.15 19:28

Stalo se mi to s Arpege, která mi dodávala sílu, při jednom těžkém období. Cítila jsem se v ní dobře. Pak se vše obrátilo a já najednou nemohla Arpege ani cítit. Vždycky se mi to období vybavilo, tak nakonec bohužel šla z domu… :(

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23743 příspěvků 25.05.15 20:07

Kvůli vzpomínkovým asociacím jsem prodala Oriental Brûlant. Jinak mám asi štěstí, ale vůně se mi fixují spíše na pěkné prožitky, což má však v důsledku mnohdy efekt smutné nostalgie. Přesto se mi na poličku postupně vrací některé z vůní, které mám v podvědomí spojeny s minulostí. Je tam nějaké pouto a je mi v nich dobře.

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Rendulinda
Parfémová maniačka 559 příspěvků 25.05.15 21:23

@aprazanda
Přeju hodně štěstí s pozitivním podmiňováním, Addict za to rozhodně stojí, je to moje 1… :palec:
Ale kdyby ses čistě náhodou rozhodla se ho zbavit, hlásím se jako první zájemce ve frontě :mrgreen: :oops: :mavam: .

Na poličce 87 parfémů 4 miniatury 125 odstřiků 314 vzorků V tužebníku 808 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist