balkonové květiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 02.04.08 17:50

Uvítám tipy na totální zazelenění balkonu.Je situován na jih, v létě zde teploty dosahují i 40 stupňů. Je zasklený.Ráda bych si z něj udělala ráj květin a stromků, ale nemám zkušenosti.Hlavně nic jedovatého,balkon bude i prostorem pro králíka, který rád ochutnává.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 02.04.08 18:14

Zrovna dneska jsem si říkala, že je divné, že tu ještě není ohledně kytiček zmínka o balkónovkách. ;)

Já už se tak těším, až balkón po zimě s buxusy a vřesy zaplním něčím barevným, že už minimálně 14 dní do těch zimních truhlíčků vkládám vždycky po jednom petrklíči, sedmikrásce a teď nejčerstvěji drobnokvěté převislé macešky.
Nejsem žádný odborník, kytičky kupuju spíš podle toho, jestli se mi líbí a jsou jenom letničky.
Letos mi kupodivu venku v pohodě přezimoval „šedivec“ (jak se jmenuje odborně bohužel nevím) a ten i v parném létě vypadal skvěle. Jeden truhlík jsem měla osázený řeřichou a to byla pastva pro oči. Spokojená jsem taky s molicí (Plectranthus - jestli to vůbec píšu správně), což ale nemůžu říct o lobelkách. Mám balkón na východ, slunce tam svítí ještě i odpoledne a už v půlce prázdnin byly úplně usušené, že jsem je vyměnila za růžový muškát koupený se slevou. ;) A dost parády udělala i bílá bacopa.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.04.08 18:15

Tak především doporučuji do delšího truhlíku ke zdi vysadit nenáročnou a nádhernou popínavou rostlinu - psí víno. Rychle obroste celou zeď a na podzim krásně zčervená…

http://www.garten.cz/…69-parthenoc … -psi-vino/

Dále samozřejmě petůnie zavěsit v truhlících na zábradlí

http://www.lebis.cz/…petunie.aspx

A nakonec rozhodně doporučuji do kameninových květináčů vysadit bylinky - velmi nenáročné a tteplomilné jsou levandule a rozmarýn - když se do nich opře sluníčko i krásně voní. A pak další bylinky - máta, tymián, bazalka, dobromysl - nejen, že dobře vypadají, ale jsou čerstvé po ruce…

My máme petůnie v truhlících v oknech a na balkóně, psí víno se nám plazí po fasádě a ty bylinky mám v květináčích na terasách - různé druhy levandulí pak lemují chodníčky…všechno to hezky vypadá a nevyžadujezvláštní péči…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 02.04.08 18:51

Připojuju se k chvále bylinek…teplomilné, suchomilné, nenáročné na závlahu, pro mne ideální. A taky se mi v truhlících osvěčila kombinace rudbekií a sanvitalií (česky vitálka - malé žluté převislé „sluníčka“ s květy podobnými malým slunečničkám). A hodně parády udělají i hledíky - buď nízké, nebo převislé. Jsem tak trochu z oboru, takže rozhodnout se jen pro něco je pro mne docela problém - nevím co dřív :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 02.04.08 19:01

Tak s bylinkama jsem já třeba zase úplně pohořela. :( Zkoušela jsem do truhlíku zasít směs semínek z pytlíku dva roky po sobě a vždycky mi dost uschly (říkala jsem si, že je to tím ostrým sluncem z východu - tak teda asi nebylo, no) a loni se mi do nich dokonce dala nějaká havěť a ožrala mi je. S bylinkama končím.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 03.04.08 13:43
Chava píše:
Je situován na jih, v létě zde teploty dosahují i 40 stupňů. Je zasklený.

Při této teplotě shoří i rostliny umělé, obávám se, že to není v lidských silách… Pořídit klimatizaci, pak začít s rostlinami :(

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 20:07
Catananche píše:
Chava píše:
Při této teplotě shoří i rostliny umělé, obávám se, že to není v lidských silách… Pořídit klimatizaci, pak začít s rostlinami :(

Levandule to vydrží. Rozmarýn taky.:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 04.04.08 20:52
Kerze píše:
Levandule to vydrží. Rozmarýn taky.:)

Každopádně za zkoušku to stojí, proč ne, ale jsem pesimista ;)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.04.08 20:58
Catananche píše:
Chava píše:

Podla mna je to idealne na sklenik :P Len hojne zavlazovat!

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.04.08 16:07

Byla jsem omrknout - zatím bez nákupu - nabídku v Bauhausu. V tom letním žáru by se mohlo dobře dařit bambusu.Prodávají tam bambusové keře různé velikosti a ceny. Bambus je tropická rostlina a když jí dám dost vláhy, na žhavém balkoně se mu bude dobře dařit.Dále mi byly doporučeny : jíva, buxus, bobkovišeň, prunus a syringa.Do kruhlíků klasika.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.04.08 16:31

bobkovišeń / prunus / škrtám, jsou jedovaté. Musím počítat s ohryzem našeho králíka. Bude lítat po balkoně.
Velký výběr bambusů, za nižší ceny než v obch. domech mají v jednom pražském zahradnictví.jsou tam znalci.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 05.04.08 16:43

Minuly rok sme mali zo sklenika more bazalky, rastla ako besna - neskusis tu? K tomu ju vyuzijes v kuchyni a nadherne vonia. Ked som sekala hromadu bazalky na zmrazenie, ta vona bola taka silna a cista, ze som bola napoly v extaze.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 05.04.08 16:59

Bobkovišeň = prunus laurocerasus, prunus = slivoň ta jedovatá není a existuje moře okrasných forem, ale do „sauny“ asi nee.
Buxus = zimostráz ‚krušpánek‘ je taky mírně jedovatý.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.04.08 17:06

Buxus tedy taky škrtám, králík má zoubky velmi všetečné.

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 19.04.08 20:55

Prunus laurocerasus - mladé výhonky a plody, hlavně konzum plodů může být smrtelný (Hieke, Lexikon okrasných dřevin)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist