Barokní vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1067 příspěvků 13.07.14 14:47
Barokní vůně

Přenáší vás nějaká vůně v čase zpět, jedno do jaké doby? Dnes od rána mám na sobě Songes AG a snad přímo hmatatelně na sobě cítím vysokou bílou paruku a šaty jako závaží, ve kterých pomalu nemůžu díky šněrování ani dýchat. Songes na mě občas háže závany spálené gumy a takový zvláštní tón staroby. Je krásný, silný, vytrvalý. Vím, že jste tu někdo psal, že je to pro vás jarní vůně, je fajn, že každá vnímáme vůně jinak, pro mě je to takový zvláštní drijáček, který může cokoliv překrýt, až se mám chuť teď pod tou parukou podrbat drbátkem a udělat pukrle.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Marggalít
Znalkyně 406 příspěvků 13.07.14 17:15

Ale jo, tuhle mě přenesla Dzongkha. Pravěká idylka - sluníčko svítí nad panenskou krajinou a já tupou stranou své zánovní bronzové sekery rozšmrdlávám na plochém šutru nějaké zelené bobule :mrgreen:

Na poličce 56 parfémů 3 miniatury 34 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 1 parfém

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23742 příspěvků 16.07.14 21:09

Barokního ducha má pro mě Rose Kashmirie. A například Satine mi evokuje art nouveau, případně také L'Heure Bleue. Nebo posunu-li se víc do minulosti, tak Shalimar mám odjakživa spojený s gotickou architekturou.

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Marggalít
Znalkyně 406 příspěvků 16.07.14 22:19

@Dalia
Après L'ondée je pro mě esencí impresionismu. Když se navoním, tak se mi často vybavují impresionistická plátna a skladby, fakt!

Na poličce 56 parfémů 3 miniatury 34 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 1 parfém

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23742 příspěvků 17.07.14 07:32

@Marggalít Vidíš, na tuto vůni jsem zapomněla a musím s Tebou souhlasit. :)

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 08.08.14 12:00

Boudoir

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 08.08.14 21:42

Barokní vůně mám napsáno u Agenta Provocateura. Toho klasického, ve sladce růžovoučké bombě.
Rokoko u Agenta Petale Noir. Tam mi to evokuje i zdobený flakonek.
Románský sloh u Joop Femme! …

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 09.08.14 09:15

@Dagmarr
Já od včerejška přemýšlím, která vůně ve mně evokuje baroko. Zatím se mi úplně nerozsvítilo, ale trochu jsem také přemýšlela nad vůněmi A. P., pro mě asi nejvíc baroko - Maitresse :think: .
Ale není to úplně ono, třeba mi něco ještě naskočí - pořád si vzpomínám na Wericha, o němž kdysi řekla Stella Zázvorková, že byl typický člověk období baroka - když kouřil, tak 100 cigaret denně, když jedl, tak ty nejlahodnější delikatesy atd. Tak nějak si představuji barokní vůni ;).

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 09.08.14 09:24

@Marggalít @Dalia
To je úplně přesné, Après L'ondée mě unese do Paříže a stojím u vytržení nad plátnem Moneta. Když zavřu oči, úplně to vidím, když jsem tam byla ve 20 poprvé a stála jako u vytržení nad úžasnou kombinací barev, atmosféry, která na mě z jeho obrazů dýchala :palec: .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

1ivka1
Učednice 88 příspěvků 10.12.15 00:18

L Agent ma preniesol až do renesancie, ked som sa nadýchla, vybavil sa mi film Panenska kralovna.Biela tvár panovníčky, vyholené čelo,obrovské šaty s krinolínou, vysoké krajkované límce… zvláštna stredoveká pochmúrna atmosféra Westminsterského palaca, kadidlom prevonaného kostola.

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 90 vzorků V tužebníku 29 parfémů

John_Nw
Znalkyně 427 příspěvků 11.12.15 00:19

Co takhle romanska nebo goticka vune? Nebo vune kubisticka… Vune postmoderni, pod tim by se pri trose usili uz dalo neco si predstavit.
Pod barokni vuni si nedovedu predstavit nic, anebo co mne zrovna napadne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Hanka H
sv. Parfema z Kecálburgu 2659 příspěvků 11.12.15 00:27

Říkám Parfum Sacré - vůně mi připomíná vnitřek malebného venkovského kostelíku, a jak známo, česká krajina je pro baroko přímo stvořená.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Hanka H
sv. Parfema z Kecálburgu 2659 příspěvků 11.12.15 00:33

V čase cestuji ráda a nemusí to být přímo o několik století dozadu. Ráda se nechám přenést do 70. let minulého století -Jontue, Jean-Louis Scherrer, Amazone.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Reveur
Parfémová maniačka 781 příspěvků 11.12.15 02:19

Barokní vůně…u mě takový pocit starosvětskosti, noblesy, ale i dekadence a libertinství vyvolávají pudrové a kožené tóny v parfémech - ne náhodou jsem obdivovatelem Habit Rouge ;-)

Na poličce 36 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 14 vzorků V tužebníku 12 parfémů

John_Nw
Znalkyně 427 příspěvků 12.12.15 00:25

@Reveur No jo, HR, mam tuto vuni moc rad. … a ani jsem nevedel, ze je to barokni parfum. Tak nejak jsem jej v posledni dobe zanedbaval a nahrazoval vuni nemene skvelou od stejneho vyrobce.
Diky za odpoved.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist