batika; tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 08.06.09 21:26
batika; tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :

Tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :D

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 08.06.09 21:48

Já dělám samé klasické věci, jako sypanou nebo vázanou batiku, maximálně tak ještě nějaký obrýzky přes šablonku se savem :-) Nedávno jsem si bílou nadýchanou sukni nabatikovala na žluto, takže často choddím po městě s titulem nejbarevnějšího člověka na ulici :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 08.06.09 21:54

Dělala jsem s dětmi klasiku, několikrát zagumičkované fazole. Jak se to dělá pomocí mikrovlnky? A sava?

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 08.06.09 21:56

S mikrovlnkou jsem to nikdy nezkoušela, savo se dělá na tmavý věci natříkáním - ideálně nějakým rozprašovačem.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 08.06.09 22:01

No, já bych chtěla tip na bílé triko, co by zvládly děti, vyvazovat a vyšívat, to nepůjde. a dělat to za ně nechci, musí to být jenom jejich práce :)

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 08.06.09 22:05

Dětem určitě půjde sypaná - určitě je bude bavit čekání na to, co z jejich míchání barev vznikne :wink:

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.06.09 22:58

mikrovlnku jsem zkusila na vyvazované spirály, docela to jde. Ale hrnec je hrnec :-D

Takhle se to stočí, http://www.brydova.cz/…iky/7-techni … a-studena-

pak jsem na to místo barev za studena nalila obyčejné, strčila do igeliťáku a upekla v mikrovlnce.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 10.06.09 10:28

Já mám období batikování za sebou, včetně voskové, teď mě to moc nebere, teď si občas udělám šablonu a hodím si ji na tričko a všichni si myslí, že to mám z designových shopů :lol:

Dělám ráda složitější, pop artové a tak…to mi připomíná, že musím přítelovi zas nějaké tričko vyrobit :D

Jinak se to dělá tak, že se vyřeže šablona z lepenky nebo tvrdého papíru. nejlepší je vyjet si to z počítače na tiskárně. Pak pomocí tupovacího štětce a textilních barev to natupovat na tričko. Je to taková jednoduchá domácí varianta (protože sítotisk doma asi hned tak někdo nemá) :wink:

Tupovací štětec je ten velký kulatý a předtím se mu musí svázat štětiny, aby to drželo tvar…izolepou nejlépe. A pak se tím tak ťupká jako razítkem a šablona neuhne a je krásně ostrá. :)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 10.06.09 11:41

Není špatné si udělat šablonu ze samolepící tapety. Ta fakt neuhne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.05.10 19:29

Batikovala jsem dnes svoje první tričko. Vymáchala v octové lázni a stejně pouští barvu. To je normálka…? To budu každou nabatikovanou věc prác ručně a zvlášť?

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Fleur  27.05.10 22:01

U domácího batikování potom raději peru v ruce a zvlášť, máchám v octové lázni pro ustálení barev. A stejně se mi kolikrát i obarví prádlo pod tričkem.

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 27.05.10 22:05

Chce to pořádně vymáchat v solný nebo octový vodě a nechat nejlépe přes noc namočený..pak párkrát vyprat v ruce a časem už klidně do pračky k něčemu, na čem ti až tak nezáleží (ovšem nesmí pouštět extrémně moc).. Mám trika několik let starý a barva už vůbec nepouští a přitom z pračky nevybledla :whistle:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.05.10 23:04
Fleur píše:
U domácího batikování potom raději peru v ruce a zvlášť, máchám v octové lázni pro ustálení barev. A stejně se mi kolikrát i obarví prádlo pod tričkem.

..šiš! Teď se budu bát to nové triko nosit… :shock:

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 28.05.10 08:46

Mně se to nestalo nikdy! Zato červený triko od ťamanců za 20 korun mi vždycky obarví celý tělo :angry:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 28.05.10 21:31
melisaa píše:
Mně se to nestalo nikdy! Zato červený triko od ťamanců za 20 korun mi vždycky obarví celý tělo :angry:

kup si hnědý a nebudeš se muset opalovat ani do solárka (aneb dobrá rada nad zlato) :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist