batika; tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4737 příspěvků 08.06.09 21:26
batika; tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :

Tipy, fígle, obrázky na vytahaná trika, sem s nimi :D

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 08.06.09 21:48

Já dělám samé klasické věci, jako sypanou nebo vázanou batiku, maximálně tak ještě nějaký obrýzky přes šablonku se savem :-) Nedávno jsem si bílou nadýchanou sukni nabatikovala na žluto, takže často choddím po městě s titulem nejbarevnějšího člověka na ulici :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4737 příspěvků 08.06.09 21:54

Dělala jsem s dětmi klasiku, několikrát zagumičkované fazole. Jak se to dělá pomocí mikrovlnky? A sava?

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 08.06.09 21:56

S mikrovlnkou jsem to nikdy nezkoušela, savo se dělá na tmavý věci natříkáním - ideálně nějakým rozprašovačem.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4737 příspěvků 08.06.09 22:01

No, já bych chtěla tip na bílé triko, co by zvládly děti, vyvazovat a vyšívat, to nepůjde. a dělat to za ně nechci, musí to být jenom jejich práce :)

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 08.06.09 22:05

Dětem určitě půjde sypaná - určitě je bude bavit čekání na to, co z jejich míchání barev vznikne :wink:

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.06.09 22:58

mikrovlnku jsem zkusila na vyvazované spirály, docela to jde. Ale hrnec je hrnec :-D

Takhle se to stočí, http://www.brydova.cz/…iky/7-techni … a-studena-

pak jsem na to místo barev za studena nalila obyčejné, strčila do igeliťáku a upekla v mikrovlnce.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 10.06.09 10:28

Já mám období batikování za sebou, včetně voskové, teď mě to moc nebere, teď si občas udělám šablonu a hodím si ji na tričko a všichni si myslí, že to mám z designových shopů :lol:

Dělám ráda složitější, pop artové a tak…to mi připomíná, že musím přítelovi zas nějaké tričko vyrobit :D

Jinak se to dělá tak, že se vyřeže šablona z lepenky nebo tvrdého papíru. nejlepší je vyjet si to z počítače na tiskárně. Pak pomocí tupovacího štětce a textilních barev to natupovat na tričko. Je to taková jednoduchá domácí varianta (protože sítotisk doma asi hned tak někdo nemá) :wink:

Tupovací štětec je ten velký kulatý a předtím se mu musí svázat štětiny, aby to drželo tvar…izolepou nejlépe. A pak se tím tak ťupká jako razítkem a šablona neuhne a je krásně ostrá. :)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 10.06.09 11:41

Není špatné si udělat šablonu ze samolepící tapety. Ta fakt neuhne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.05.10 19:29

Batikovala jsem dnes svoje první tričko. Vymáchala v octové lázni a stejně pouští barvu. To je normálka…? To budu každou nabatikovanou věc prác ručně a zvlášť?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Fleur  27.05.10 22:01

U domácího batikování potom raději peru v ruce a zvlášť, máchám v octové lázni pro ustálení barev. A stejně se mi kolikrát i obarví prádlo pod tričkem.

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 27.05.10 22:05

Chce to pořádně vymáchat v solný nebo octový vodě a nechat nejlépe přes noc namočený..pak párkrát vyprat v ruce a časem už klidně do pračky k něčemu, na čem ti až tak nezáleží (ovšem nesmí pouštět extrémně moc).. Mám trika několik let starý a barva už vůbec nepouští a přitom z pračky nevybledla :whistle:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 27.05.10 23:04
Fleur píše:
U domácího batikování potom raději peru v ruce a zvlášť, máchám v octové lázni pro ustálení barev. A stejně se mi kolikrát i obarví prádlo pod tričkem.

..šiš! Teď se budu bát to nové triko nosit… :shock:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 28.05.10 08:46

Mně se to nestalo nikdy! Zato červený triko od ťamanců za 20 korun mi vždycky obarví celý tělo :angry:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 28.05.10 21:31
melisaa píše:
Mně se to nestalo nikdy! Zato červený triko od ťamanců za 20 korun mi vždycky obarví celý tělo :angry:

kup si hnědý a nebudeš se muset opalovat ani do solárka (aneb dobrá rada nad zlato) :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist