BDIH, Ecocert, Vegan, HCS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.05.07 11:00

BDIH

BDIH je zkratka německé společnosti Bundesverband Deutscher Industrie- und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergänzun­gsmittel und Körperpflegemittel e. V. (neboli Asociace německých průmyslových a obchodních firem z oblasti léčiv, zdravotnických potřeb, potravinových doplňků a osobní hygieny). Sdružuje několik stovek firem a vypracovala pravidla, podle nichž hodnotí výrobky a uděluje jim značku Certifikovaná přírodní kosmetika. Dodržování pravidel kontroluje nezávislá komise. BDIH platí za velmi přísnou značku.

• suroviny musejí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo kontrolovaného sběru v přírodě. Během sběru, pěstování/chovu a zpracování musí být co nejméně dotčena příroda. Přednost mají obnovitelné a biologicky odbouratelné materiály, ze surovin pak ty, které se používají dlouho a jejich bezpečnost je ověřená. U surovin ze třetího světa se preferuje fair trade.
  • není dovoleno používání surovin z mrtvých zvířat (vorvaňovina, norkový olej, živočišné tuky jako sádlo nebo lůj, živočišný kolagen). Kosmetika nesmí být testována na zvířatech. Suroviny, uvedené na trh po roce 1998 také nesmějí být testované na zvířatech. Výrobce si nesmí testování surovin nebo kosmetiky ani objednat u cizí společnosti, nebo u ní testované suroviny nakupovat.
  • je povoleno používání anorganických materiálů (minerálů) s výjimkou silikonů, minerální olejů a dalších ropných produktů, syntetických barviv a aromatických látek
  • některé suroviny jsou povoleny pouze v případě, že byly získány povolenými postupy. Týká se to rostlinných tuků, olejů a vosků, lecitinů, lanolinu, sacharidů, proteinů a lipoproteinů.
  • kromě přírodních konzervantů jsou povoleny některé bezpečné, přírodně identické konzervační látky: kyselina benzoová a její soli a etylester, kyselina salicylová a její soli, kyselina sorbová a její soli, benzylalkohol. Jejich použití musí být na výrobku vyznačeno.
  • suroviny nesmějí být dezinfikovány radioaktivním zářením

Značka není udělována celému sortimentu, ale jednotlivým výrobkům. Výrobky jsou testovány a hodnoceny nezávislými kontrolory.
Výrobci certifikované přírodní kosmetiky se značkou BDIH: Abtswinder Naturheilmittel, aloecare, Aloe Vera Premium, Alterra, Alverde, Alvito, Anika, Anne Lind, Argandor, Aubrey Organics, Aurelia Vermont, Aurica, Avalon, Bergland, Bioflore, Biokart, Chi, Classic Ayurveda, CMD Naturkosmetik, Crameri, Crearome Naturkosmetik, de Traay, Dr. Hauschka, Élass, E-line, Essentialy, Euphia, Farfala, Fitne Health Care, Flora, Harmonie, I und M, Lavera, Laveré, Living Nature, Logona, Maharishi Ayurveda, Martina Gebhardt Naturkosmetik, Neumond, Pharmos Natur, Primavera, Provida Organics, Regenacare, Rock Star Baby, Santaverde Naturkosmetik, Sante, Santulan Ayurveda, Schupp, SE, SpiruSkin, Taoasis, Tautropfen, Terra Naturi, Töpfer, Tomvital, Urtekram, Verima Phytocosmetics, Walter Rau Speickwerk, Water&Salt AG, Weleda

Ecocert

Francouzská společnost, založená v roce 1991. Původně kontrolovala pouze ekologické zemědělství, dnes uděluje značku výrobkům z mnoha oblastí vč. kosmetiky. Vedle značky najdete na obalu uvedeno, kolik procent surovin ve výrobku je přírodního původu, ekologického původu a bio původu. Ecocert je méně přísný než BDIH, najdete ho např. i na výrobcích L'Occitane, které používá ropné produkty a syntetické látky.

Vegan

Značka britské Vegan Society. Označuje výrobky zcela bez živočišných surovin, vč. včelího vosku nebo lanolinu, které jinak bývají v přírodní kosmetice povolené.

HCS

Logo HCS (Humane Cosmetics Standard) najdeme na kosmetice, která nebyla testována na zvířatech. Platí to nejen pro finální produkty, ale i pro suroviny - společnost, která obdrží toto logo, testy na zvířatech neprovádí ani nezadává jiným firmám a nenakupuje testované suroviny. Značka se uděluje pouze společnostem, které jsou ochotné podrobit se kontrole zásobování a uvedou pevné datum, po němž nebude žádný z jejích výrobků testovaný na zvířatech.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 12.05.10 17:35

Holky, jak je to vlastně s tou přírodností kosmetiky? Dnes jsem byla u kožařky, zase se mi začala dělat periorální dermatitida (asi následky hormonálních změn po porodu a trochu stresu do toho) a ta se mě ptala, jestli používám kosmetiku. Říkám jí, že ano a ta se do mě obula! Oponovala jsem jí, že používám přírodní kosmetiku jako Urtekram, Logonu, makeup z LRP a ona si klepala na čelo, že žádná kosmetika není přírodní, nějaký pan profesor hlavní kožař ČR se vysmívá všem certifikátům přírodnosti, prý jsou to víceméně koupené známky, na pleť si nemám nic dávat, jen omývat čistou vodou, prát prádlo a mít nádobí mám jen v horké vodě, nesmím si barvit vlasy, mýt ve žloutku a nesmím se líčit :speechless: .Říkám jí, že mám hodně suchou pleť, stahuje mě, tak prý maximálně můžu vazelínu. Všechno jsem jí odkývala, v duchu si myslela své. Já žiju v blahé iluzi, jak žiju přírodně, v rámci dnešní doby a takový kartáč! :smack:

Na poličce 19 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 12.05.10 20:32

… no potěš pr*el! :speechless: A vodu na omývání obličeje si máš vozit z horského potůčku a to pouze ve džbánu z pálené hlíny, ne? :roll: A zuby čistit pozálesácku, tj. oškrabávat si zubní plak nožíkem. :mrgreen:

Jsem pro nic nepřehánět ani na jednu stranu. :conf:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 12.05.10 22:51

A zrovna vazelína teda není přírodní…tu bych já nepoužívala ani omylem :roll:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 13.05.10 00:17

vazelina je z ropy (a za prirodni neni povazovana)

a doktorka musi byt pekna krava, kdyz se pacientovi vysmiva - to jen tak btw.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 13.05.10 08:06

Co změnit doktorku? Někdy neuškodí jiný pohled. A bohužel jsem se setkala s tím, že 2 doktoři měli odlišný názor na stejnou věc (nebo znám paní doktorku, co diagnostikovala infarkt jako lehkou virozu :angry: ). Neházej flintu do žita a zkus ještě jiného odborníka.

P.S. Faktem je, že třeba naše kožařka mi říkala, abych nepoužívala ani dětskou aviváž. Ty řeči, že je jako šetrnější bla bla bla - to jsou prý jen kecy. Pořád je to chemie. :conf: Ale už jsem opět :ot:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 13.05.10 08:14

Naše kožařka je teda známý případ! Když si čtu na ni recenze na „znamylekar“ nebo slyším ohlasy z okolí, chová se arogantně ke všem. Vyšetření u ní je jako výslech na gestapu. Odcházím od ní jako zpráskaný pes. Už jsem zkoušela přejít i k jiné kožařce, ale ta má nehorázně dlouhé objednací lhůty a tak jsem to vzdala. K této „exotce“ jdu tak 1× za 3 roky, když se mi opět probudí periorálka. Napíše mi Rozalox, ten docela pomůže, jen přežít ty její kecy. Ještě na mě vybalila, proč se líčím? Tak jí říkám, protože jsem ženská a chci vypadat upraveně. Na to ona, že to je otázka zvyku. „Podívejte na mě, já jsem taky ženská a nepoužívám kosmetiku“. Na tu vazelínu jí taky oponuju, že je přece z ropy a já používám kosmetiku, která není z ropy, třeba kokosový olej. A ona, že vyzelína má nejjednodušší složení spolu s Indulonou (to je její druhý top kosmetický přípravek) a že i v tom kokosáku jsou umělé silice nebo si snad myslím, že je tam vymačkaný olej z kokosu??? No slušné vychování mi nedovolilo se s ní pohádat, jen jsem ji ještě rozdráždila otázkou, zda nevadí voda z kohoutku, když je chlorovaná, jestli bych neměla používat jarishe, tak se rozlítila, že kohoutková voda je ta nejlepší tekutina (což já vím, jen jsem si chtěla rýpnout).
Omlouvám se za sáhodlouhé vylití srdce z nepříjemné konzultace, ale já jsem chtěla vědět, jak je to s tou přírodností přírodní kosmetiky, když vezmu fakt, že je pro pleť nejlepší na ni nedávat nic, ale přesto potřebuju něčím mazat, tak jestli je lepší ta vazelína nebo třeba krém z Logony s aloe vera na citlivou pleť (který teď používám). To ho mám vyhodit, co by chemický šmejd?? :conf:

Za měsíc mám jít na kontrolu, tak si před tím vezmu lexaurin :mrgreen: :mrgreen:

A vážně uvažuju o tom, že zkusím jinou kožařku. Sice ty čekačky jsou dlouhé a ta periorálka se probudí z ničehonic, ale bude to pro mě lepší.

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 13.05.10 08:33

Na kosmetice je napsané složení, a tomu, co tam je, se dá věřit. Takže já bych vyměnila kožařku a nepanikařila (beztak to vypadá, že dlouhé čekací doby nemá jen proto že k ní nikdo nechce chodit). Otázka je, jestli v těch krémech, co máš, není nějaká složka, která ti vadí.
Když mi vyrazí atopický ekzém, používám na promazání jenom čisté panenské oleje (kokosák nebo dýňový se mi osvědčily nejlíp, ale použiju obvykle to, co mám zrovna doma). A vazelíně (potažmo induloně, která je na ní taky založená) bych se vyhnula. Ona je vpodstatě inertní a do kůže neproniká, jen tam udělá neprodyšnej povlak. Na ochranu rukou při práci v nějakým humusu asi že dobrý, ale jinak to nejsou ty vlastnosti, co bych čekala od mazání na pleť.
A jinak, když mám zrovna pokožku v pohodě, tak používám přírodní kosmetiku. Ke kožařce jsem chodit přestala, stejně mi vždycky jen předepsala nějakej kortikoidní krém, a tomu je podle mě se lepší vyhnout a radši přetrpět těch pár dní kdy vypadám děsně.
Jo, a s tou vodou vodovodní - mám dvě kamarádky, kterým právě při perorální dermatitidě doktorka (pokaždé jiná) zakázala mýt si obličej v chlorované vodě. Takže asi co doktor, to názor, a zrovna ti kožaři by spíš potřebovali věšteckou kouli, bo na kůži se projevují všechny problémy v organismu a nikdo pořádně neví příčiny…

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 13.05.10 08:33

Bianca: To se nedivím, že jsi naštvaná. A ta druhá kožařka by tě nevzala, coby akutní případ? A široko daleko už není nikdo? Já když bylo jednou zle a na kožním objednávali až za 2 týdny, tak jsem šla k praktický a taky mi pomohla.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 13.05.10 09:15

Holky, tak jsem se rozhodla, že s touto doktorkou ještě zvládnu tuto ataku periorálky, když už to máme spolu rozdělaný :twisted: vím, že to trvalo skoro 2 měsíce, než jsem ji potlačila, budu se snažit na pleť nic zbytečně neplácat (jsem na MD, tak to snad zvládnu), poctivě natírat Rozalox a jestli se mi zase PD objeví někdy v budoucnu, jdu jinam. To jsem rozhodnutá. Zajímá mě názor i jiného kožaře. Jinak si budu dál používat svou kosmetiku, já mám svědomí čisté a myslím si, že své pokožce dopřávám to nejlepší, vepřovým sádlem si teda obličej mazat nehodlám!

S tím složením u krémů je to těžký, nejsem odborník, moc z toho nevyčtu, ten co teď používám u Logony je :Složení: Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Prunus Amugdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil, Glyceryl Stearate SE, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cera Flava (Beeswax), Lanolin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium PCA, Silica, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Citrate, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol, Geraniol

Ještě odličuju micelární vodou Bioderma a makeup LRP Unifiance (to asi nebude moc dobrota, ale používám ho celkem dlouho) a samozřejmě trocha dekorativky, něco ze Santé, EDM, bohužel i něco z drogerky, ale to používám už hodně dlouho stejné.

Dita
Znalkyně 276 příspěvků 13.05.10 09:54

Napadá mě přecitlivělost na lanolin. Kdysi jsem to někde slyšela. Teď jsem se dívala na internet a když jsem zadala - lanolin alergie - tak ti tam vyjede spousta odkazů. Jsem taky alergik a tuhle přírodní kosmetiku vůbec nesnesu. Taky používám Biodermu Sensibio, makeup LRP a krém Toleriane taky od LRP. Zatím mi přijde nejšetrnější, co jsem měla. Neříkám, že mi úplně vyhovuje, protože mám mastnou pleť se suchými místy, takže na léto je lepší Avene Hydreane Legere, ale v chladnějším období byl Toleriane skvělý.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 13.05.10 10:14

Přecitlivělost může být na cokoliv, nejen na lanolin…nejlíp to zjistit používáním čistých krémů bez parfemace a s co nejjednoduším složením a až když je bez problémů, tak zkusit od stejné firmy něco komplikovanějšího… (což se lehce řekne, ale já třeba potřebuju, aby krém voněl, nejlíp po vanilce, jinak mě nějak neláká se s ním mazat…)
Jo, a jedna z těch dvou kamarádek už se té periorální dermatitidy zbavila…kožařka nějak usoudila, že to má kvůlivá nějaké bakterii v žaludku, dala jí nějaká brutální antibiotika a od té doby má klid… Ale že prý ta příčina může být u každého úplně jiná.

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 13.05.10 11:32

No, já si myslím, že příčinu PD v mém případě také znám. Je to, bohužel, zase nastupující deprese a potažmo disharmonie vevnitř (ledviny, játra). Musím to vzít zgruntu a řešit příčinu. S tou kosmetikou nic nenadělám, líčit se stejně budu a odličovat a natírat pokožku, když se ze mě práší taky, jen mě trochu udivilo, jak moc doktorka sepsula přírodní kosmetiku a její certifikáty a zahrnula je do stejné chemické tlupy jako Avon apod. :speechless:

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 15.06.10 02:22

No já do svých 30let nemohla používat na obličej nic, okamžitě jsem se osypala. Nikdo z lékařů nepřišel na to, proč. Jsem alergička a každý radil něco jiného a krémů jsem vyzkoušela a rozdala nepočítaně. Radili a radili a léčili rádcové MUDři a nepomohli. I zubní pasty jsem musela mít speciální. Trvalo to leta a občas jsem se styděla vyjít mezi lidi. Pak jsem udělala pár zásadních změn v životě a to pomohlo. Teď už to je v pohodě a mažu se každý den, používám Dermacol Gold, vyhovuje mi. Bianco máš pravdu, snaž se řešit příčinu v těle a v hlavě. Držím palečky :heart:

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.06.10 13:41

Tu vazelínu doktoři nedoporučují proto, že by byla přírodní, ale proto, že nepodráždí (jako může podráždit tzv. přírodní kosmetika). Film na kůži samozřejmě vytvoří a to je to, o co při mazání nějakých těch ekzémů jde - vytvořit ochranný film (který nedráždí). :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist