*BERGAMOT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 30.05.09 19:07
*BERGAMOT

Předem se omlouvám, pokud už zde toto téma bylo! :lol: Hrozně moc se mi líbí a mám ráda bergamot, hlavně tedy čaj Earl Grey od Liptonu a chtěla bych vůni, která voní po bergamotu, čili ne takovou, která bergamot jen obsahuje (to je ostatně snad každá druhá, co tak čtu složení :) ). Měla jsem bergamotový olej od Frais Monde, ale bohužel se mi potvrdila zkušenost jiných lidí a sice ta, že absolutně nemá výdrž - je to tedy krása nesmírná, ale tak na pět minut, bohužel :? …Díky za tipy :!:

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 30.05.09 19:19

Earl Grey Tea od Demeter je čistě bergamotová, ale je to polívačka a skoro mi ani nepřipadá jak vůně, i když dcera je z ní nadšená, že prý je to věrný náš oblíbený čaj.

Bergamote od TDC, to je panečku jiný bergamot.

Jestli ti jde o černý čaj, tak to téma už jsem tady nakousla.

Nejhezčí černé čaje, co znám, má Parfumerie Generale. Nejsem si jistá, jestli je ve všech bergamot uveden, ale já ho tam cítím.
PG12 - Hyperessence Matale, PG11 - Harmatan Noir a PG06 - L'Eau Rare Matale.

No a pak další čajové vůně http://www.arome.cz/…iewtopic.php?…

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 30.05.09 19:21

Kromě Earl Grey Tea mají ostatní jmenované vůně výdrž, i když prý Bergamote od TDC se musí dokrmit.
Já bych tyhle vůně snesla v koncentraci čistý parfém, škoda, nedělá se.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 30.05.09 19:23

Jé, díky za odpověď…To jsou zase nějaké specialitky, já mám vždycky výmysly :roll: …Ale kouknu, dík.

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 30.05.09 19:25

Bohužel to všechno jsou dost drahé vůně, a v mainstreamu jsem nenašla nic, co by se podobalo, ach jo.
Hyperessence dnes přistála na mé polici, jupííí!

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 30.05.09 19:28

A já jsem asi střevo, já ani nevím, kde mám ty vůně hledat :oops: …A olejíček se asi přímo na kůži používat nesmí, což? To by bylo ideální řešení :lol: .

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 30.05.09 19:51

S olejíčkama nemám zkušenosti.

Výše uvedené vůně vyzkoušíš jedině ze vzorečků (PG třeba mají na Slovensku v Parfemy exclusive - chtěla jsem sem dát odkaz, ale asi probíhá nějaká změna adresy - ostatní od holek tady nebo v zahraničních internetových obchodech), v parfumérkách nejsou.

TDC mají v parfumerii Madelaine v Praze a v Brně.

Žádná láce.

Když mně se ale tak strašně líbí…

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 31.05.09 13:17

Měla jsem vzoreček Divine Bergamote od The Different Company, vůně je nádherná (čaj Earl Grey je můj oblíbený). Jen mám pocit, že je to vůně, která se brzy omrzí, že by si ji člověk při každodenním nošení už nevychutnával.

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 31.05.09 18:16

to Daniela- já mám taky ten pocit, přemýšlela jsem o koupi ale bojím se že se omrzí, možná by chtěla jen občas s něčím namíchat? jen mě nenapadá s čím :roll:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 31.05.09 18:26

Jo, to asi omrzí, asi je to tak s každou takovou jednodruhovou vůní, myslela jsem vyloženě na střídačku… :wink:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 01.06.09 11:37
zuzirozi píše:
A já jsem asi střevo, já ani nevím, kde mám ty vůně hledat :oops: …A olejíček se asi přímo na kůži používat nesmí, což? To by bylo ideální řešení :lol: .

Nesmí. Dráždí a je fototoxický (takže když už se dostane na kůži, tak tato kůže nesmí přijít na světlo).

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Kamikaii
Parfémová maniačka 549 příspěvků 01.06.09 12:43
zuzirozi píše:

Přímo na kůži ne, ale namíchat pár kapek bergamotového esenciálního olejíčku do základu třeba jojobového oleje, to by pak už šlo. Možná že něco takového už je, možná Eoné nebo Nobilis Tilia má. Já mám třeba od Eoné kadidlovník v jojobě a někdy se tím voním, ale taky tak, aby to nešlo na slunko.

Na poličce 44 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 01.06.09 13:13

http://www.fmcosmetics.cz/kosmetika/1/9 … gamot.html

Co něco takového? Občas tam kupuji něco pro neteřinku. Výdrž poměrně slušná a cena se taky dá vydržet.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.06.09 13:36

Díky. Ten Frais monde jsem právě zkoušela - ten olej s bergamotem - vůně krásná a dokonalá, ale fakt jen pět minut, pak už nic…A toaletka zelený čaj s bergamotem se mi nelíbila…

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 01.06.09 14:44
shanin píše:
zuzirozi píše:
Nesmí. Dráždí a je fototoxický (takže když už se dostane na kůži, tak tato kůže nesmí přijít na světlo).

co se pak stane? ja se jako mala vonela olejickem do aromatlampy -Ambrou. Sice trochu barvila, ale to mi bylo tehdy jedno.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist