Bezpečnost lanového centra pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
LindBo
Nováček 6 příspěvků 09.08.12 16:56
Bezpečnost LC pro děti

Dobrý den,
moje otázka je sice malinko od tématu, protože není zcela „parfémová“ :) ale potřebuju poradit a slyšet názor i jiných žen, respektive maminek.
Jedno moje dítko došlo s prosbou, že by ráda do lanového centra - že její kamarádka tady v Brně byla v jednom lanáči a že by chtěla taky. Nepřišlo mi to jako špatný nápad, ale pak mě začalo vrtat hlavou, zda je to 100% bezpečné.
Proto se ptám - vzaly byste spvoje děti do LC nebo mylsíte, že je to nebezpečné? Popřípadě nějaké vaše zkušenosti.
Předem vám moc děkuju za názory :kytka:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
sanny
Nevyléčitelná závislačka 1223 příspěvků 09.08.12 17:18

@LindBo …skusenost s tym nemam, ale osoby na tom su vzdy priputane (aspon co som ja videla) + su pod lanami siete… povazovala by som to za bezpecne

Na poličce 17 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 19 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Cucy8
Nováček 9 příspěvků 12.08.12 18:43

Zkušenost s LC mám. Byla jsem v brněnského Proudu (možná je to i ten lanáč, o kterém se zmiňovala vaše dcerka, protože mají hodně poboček) a tam bych se rozhodla nebála se svým dátětem jít (samozřejmě taky záleží na věku). Přístup instruktorů byl profesionální, stále na všechno dohlížení, zajistí a vysvětlí + jsme byli ještě pojištění (to nevím jestli je v ceně každého LC) :potlesk:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
LindBo
Nováček 6 příspěvků 13.08.12 20:41

@sanny děkuju za názor :) taky jsem někde na internetu viděla fotky, kde byli připoutaní na lanech, ale to jsem ještě nevěděla, že mi s tím přijde mladá domů, takže jsem tomu nevěnovala pozornost.
@Cucy8 Je to teda velká náhoda, ale mám pocit, že dcera mluvila něco o nějakém Proudu, ale nejsem si stopro jistá. Nevíte, nemají nějaké stránky, kam bych se mohla kouknout a kde bych se dozvěděla víc?

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Cucy8
Nováček 9 příspěvků 24.08.12 09:30

Určitě, koukněte se na www.lanovecentrum.cz, máte tam i rozepsané od kolika let je jaká dráha :))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
LindBo
Nováček 6 příspěvků 24.08.12 11:05

Už se na to koukám :) asi si ještě cinknu na to jejich číslo, abych se poptala osobně, mám taky vždycky lepší pocit :) každopádně moc děkuju

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Roza
Parfémová maniačka 895 příspěvků 24.08.12 13:27

Lanová centra považuji za bezpečná. Holka s manželem občas nějaké navštíví. Manžel si rozhodně hlídá a kdyby měl pochybnosti nešel by do toho. Na základě návštěv lanových center dcera teď chodí i do lezeckého kroužku.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 15 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 24.08.12 13:38

Já miluju lanové parky! U nás máme třeba Tarzánii a leze tam spousta dětí. Mají i dráhy lezení určené přímo pro děti. A jestli je to bezpečné? Myslím si, že rozhodně ano. Ty parky jsou kontrolované, vymakané… Ale úraz se samozřejmě může stát - asi jako při každém sportu. Každopádně si myslím, že je to mnohem bezpečnější než jízda na kole nebo kolečkových bruslích.

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 24.08.12 17:35

V lanovém centru jsem byla. Myslím, že je to celkem bezpečné. Před lezením jsme byli proškoleni instruktorem jak se poutat a neustále na nás někdo dohlížel. Je to docela adrenalin, ale snad vědí co dělají. Dítě bych tam vzala, ale starší, prcka určitě ne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
LindBo
Nováček 6 příspěvků 05.09.12 15:08

@Roza a @ajrin Děkuji za názory, taky už jsem na internetu pohledala v různých diskuzích ještě atd. a hodně lidí má názor, že to bezpečné je, takže to asi zkusíme teda taky, než začne zima :)
@caciare dcera už není zas taková prcek :D každopádně vám také moc děkuju za názor :)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
VeniH
Nevyléčitelná závislačka 1250 příspěvků 26.10.12 08:51

Můj syn miluje lanová centra, už vyzkoušel několik a žádný problém se nevyskytl (mám to zaklepat?!?). Akorát jednou na velmi obtížném úseku (LC u Chrudimi)zkejsli s kamarádkou snad hodinu, ale vymotali se z toho. My dospělí jsme už měli úplně vyvrácený krky, jak jsme sledovali jejich boj.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist