Biometrický pas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 28.07.10 19:34
Biometrický pas

Tak jsem si dnes vyzvedla svůj nový pas, biometrický a byla jsem poučena o tom, co vše s ním můžu a nemůžu dělat (věci typu nedávat do blízkosti mobilu, nebo kabelky se zavíracím magnetkem :shock: ) Jsem dost rozčarovaná. Nejen kvůli jeho nepraktičnosti, ale také kvůli osobním údajům, které jsem poskytla. Až teď mi nějak došlo, že to není žádná sranda a že už budu do srmti ,,pod dohledem,,! Ne, že bych se chystala páchat nějakou trestnou činnost, ale i přes to mě to trochu rozladilo. Nemůžu si udělat pas normální, jen biometrický a vlastně jsem POVINNA souhlasit se vším, co MUSÍM poskytnout. Protože člověk podepíše milion papírů o tom, že se vším souhlasí, ale vlastně jinou možnost ani nemá. Tak k čemu je takový povinný souhlas? Jaký je váš názor na to.....? Přijdu si jak v Orwellově knize o Velkém bratrovi, který všechno vidí :?

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Reakce:

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 28.07.10 21:03

Kdysi jsem si koupila knihu, která se těmito problémy zabývala. Bylo v ní popsáno co a jak lze o člověku zjistit a jak toho lehce zneužít. Když jsem o ní vyprávěla rodině a známým klepali si na čelo, že prý trpím stihomamem…Jedno je jisté, vše směřuje k tomu, mít lidi pod kontrolou. Pokud se nehodláš odstřihnout od společnosti a civilizace tak se těmhle věcem bohužel nevyhneš.
Co se týče pasu zabal ho do alobalu. Zloději tak kradou věci v obchodech. Tašky vystelou alobalem a tak zboží s kódem odstíní proti čtečce a snímači. Tak možná to bude fungovat i tady.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 28.07.10 21:20

Myslíš alobal proti snímání? To mi ho asi celníci kdekoliv z alobalu vyndají. Spíš mě právě napadla lehká zneužitelnost. Hned jsem mamce říkala, že jestli mě zabásnou za vraždu, ať ničemu nevěří, že to na mě jen někdo ušil :-) Jo, je to přitažený za vlasy, ale stejně. Jsem tam někde vedená, v databázi moje otisky jak kdybych byla nějaký kriminálník, no nevím úplně, jde z toho skoro mráz po zádech :-/
A to se nevyjadřuju o tom, jak se dá ten pas lehce poničit. Proč proboha vyrobí věc, u které člověk vymyslí asi sto způsobů, jak ji znehodnotit? A nejlepší bylo, když mi paní řekla ať si před každou cestou ten pas radši zkontroluju, jestli funguje! Nechť žije technika :evil:

Btw. to o tom alobalu a zlodějích jsem neslyšela, ale maj to dobře vychytaný :lol:

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 28.07.10 21:55

Myslela jsem zabalit do alobalu a dát do kabelky :D :lol: já mám asi na všech kabelkách magnet a taky v kabelce nosím mobil…tak mě napadlo ho odizolovat :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 28.07.10 22:32

Jo táák :-)…To je docela dobrej nápad, vyrobit si na to nějakou alobalovou taštičku. To už taky mohl někdo vymyslet a dávat to rovnou k tomu :) Zajímalo by mě jak moc je to citlivé, nebo jestli mě paní u přepážky záměrně nevystrašila, abych na to byla třeba jen opatrná…

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 29.07.10 08:16

Tak nevím..já jsem k tomu pasu dostala jen takové doporučení ohledně možného zneužití citlivých osobních údajů, o mobilu a magnetu tam nebylo nic…takže jsem ho domů donesla v kabelce s mobilem a peněženkou na magnet…to už možná bude k ničemu, co?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 29.07.10 09:21

Prošla jsem to a vydání pasu bez biometrických prvků stát umožňuje,
ale je to dražší! A takový pas má platnost pouze 6 měsíců!
Proč, když srovnáním nákladů na jejich vydání dojdeme spíš k opačným cenám?
Proč, když kdysi tentýž mohl mít platnost 10 let?
Jak by stát obhájill tato omezení v případném soudním sporu… :idea: [quote:20gnvi­is]Správní poplatky za vydání cestovních dokladů:

* vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat 600 Kč - občanům mladším 15 let 100 Kč

* vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů 1 500 Kč - občanům mladším 15 let 1 000 Kč
Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 29.07.10 16:40

To ani nevím, že to jde, pas bez otisků prstů (a za rok snad už s nasnímanou sítnicí). Přišla jsem, že chci pas a automaticky mi udělali tenhle. Ale moc hezký tah no. Tyhle drahé a ,,anonymní,, pasy si mohou dovolit zase jen ti lépe situovaní, kteří ve finále pachají škod nejvíc…Radši se nerozčilovat :-)

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.08.10 00:14

jenže s drahým neanonymním pasem tě nepustí do usa, některá víza na něj taky nedostaneš… takže je ti ve výsledku na ho…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ijáček  02.12.12 02:29

Já mám ten biometrický pas taky, protože jsem loni letěla do USA, prošla jsem snímáním otisků prstů, focením bez úsměvu (když tu fotku viděli, tak mi ten úsměv dovolili - měla jsem na výběr, jestli chci vypadat jako kriminálník nebo blbeček, já jsem se rozhodla pro blbečka) apod. a slíbili mi, že do několika týdnů všechny moje data vymažou. No, tak snad jsou vymazané, notář u toho nebyl.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist