Biometrický pas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2400 příspěvků 28.07.10 19:34
Biometrický pas

Tak jsem si dnes vyzvedla svůj nový pas, biometrický a byla jsem poučena o tom, co vše s ním můžu a nemůžu dělat (věci typu nedávat do blízkosti mobilu, nebo kabelky se zavíracím magnetkem :shock: ) Jsem dost rozčarovaná. Nejen kvůli jeho nepraktičnosti, ale také kvůli osobním údajům, které jsem poskytla. Až teď mi nějak došlo, že to není žádná sranda a že už budu do srmti ,,pod dohledem,,! Ne, že bych se chystala páchat nějakou trestnou činnost, ale i přes to mě to trochu rozladilo. Nemůžu si udělat pas normální, jen biometrický a vlastně jsem POVINNA souhlasit se vším, co MUSÍM poskytnout. Protože člověk podepíše milion papírů o tom, že se vším souhlasí, ale vlastně jinou možnost ani nemá. Tak k čemu je takový povinný souhlas? Jaký je váš názor na to.....? Přijdu si jak v Orwellově knize o Velkém bratrovi, který všechno vidí :?

Na poličce 92 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Reakce:

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 28.07.10 21:03

Kdysi jsem si koupila knihu, která se těmito problémy zabývala. Bylo v ní popsáno co a jak lze o člověku zjistit a jak toho lehce zneužít. Když jsem o ní vyprávěla rodině a známým klepali si na čelo, že prý trpím stihomamem…Jedno je jisté, vše směřuje k tomu, mít lidi pod kontrolou. Pokud se nehodláš odstřihnout od společnosti a civilizace tak se těmhle věcem bohužel nevyhneš.
Co se týče pasu zabal ho do alobalu. Zloději tak kradou věci v obchodech. Tašky vystelou alobalem a tak zboží s kódem odstíní proti čtečce a snímači. Tak možná to bude fungovat i tady.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2400 příspěvků 28.07.10 21:20

Myslíš alobal proti snímání? To mi ho asi celníci kdekoliv z alobalu vyndají. Spíš mě právě napadla lehká zneužitelnost. Hned jsem mamce říkala, že jestli mě zabásnou za vraždu, ať ničemu nevěří, že to na mě jen někdo ušil :-) Jo, je to přitažený za vlasy, ale stejně. Jsem tam někde vedená, v databázi moje otisky jak kdybych byla nějaký kriminálník, no nevím úplně, jde z toho skoro mráz po zádech :-/
A to se nevyjadřuju o tom, jak se dá ten pas lehce poničit. Proč proboha vyrobí věc, u které člověk vymyslí asi sto způsobů, jak ji znehodnotit? A nejlepší bylo, když mi paní řekla ať si před každou cestou ten pas radši zkontroluju, jestli funguje! Nechť žije technika :evil:

Btw. to o tom alobalu a zlodějích jsem neslyšela, ale maj to dobře vychytaný :lol:

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 28.07.10 21:55

Myslela jsem zabalit do alobalu a dát do kabelky :D :lol: já mám asi na všech kabelkách magnet a taky v kabelce nosím mobil…tak mě napadlo ho odizolovat :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2400 příspěvků 28.07.10 22:32

Jo táák :-)…To je docela dobrej nápad, vyrobit si na to nějakou alobalovou taštičku. To už taky mohl někdo vymyslet a dávat to rovnou k tomu :) Zajímalo by mě jak moc je to citlivé, nebo jestli mě paní u přepážky záměrně nevystrašila, abych na to byla třeba jen opatrná…

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 29.07.10 08:16

Tak nevím..já jsem k tomu pasu dostala jen takové doporučení ohledně možného zneužití citlivých osobních údajů, o mobilu a magnetu tam nebylo nic…takže jsem ho domů donesla v kabelce s mobilem a peněženkou na magnet…to už možná bude k ničemu, co?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 29.07.10 09:21

Prošla jsem to a vydání pasu bez biometrických prvků stát umožňuje,
ale je to dražší! A takový pas má platnost pouze 6 měsíců!
Proč, když srovnáním nákladů na jejich vydání dojdeme spíš k opačným cenám?
Proč, když kdysi tentýž mohl mít platnost 10 let?
Jak by stát obhájill tato omezení v případném soudním sporu… :idea: [quote:20gnvi­is]Správní poplatky za vydání cestovních dokladů:

* vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat 600 Kč - občanům mladším 15 let 100 Kč

* vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů 1 500 Kč - občanům mladším 15 let 1 000 Kč
Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2400 příspěvků 29.07.10 16:40

To ani nevím, že to jde, pas bez otisků prstů (a za rok snad už s nasnímanou sítnicí). Přišla jsem, že chci pas a automaticky mi udělali tenhle. Ale moc hezký tah no. Tyhle drahé a ,,anonymní,, pasy si mohou dovolit zase jen ti lépe situovaní, kteří ve finále pachají škod nejvíc…Radši se nerozčilovat :-)

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.08.10 00:14

jenže s drahým neanonymním pasem tě nepustí do usa, některá víza na něj taky nedostaneš… takže je ti ve výsledku na ho…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ijáček  02.12.12 02:29

Já mám ten biometrický pas taky, protože jsem loni letěla do USA, prošla jsem snímáním otisků prstů, focením bez úsměvu (když tu fotku viděli, tak mi ten úsměv dovolili - měla jsem na výběr, jestli chci vypadat jako kriminálník nebo blbeček, já jsem se rozhodla pro blbečka) apod. a slíbili mi, že do několika týdnů všechny moje data vymažou. No, tak snad jsou vymazané, notář u toho nebyl.

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist