BOURJOIS TVÁŘENKY

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
bubbagump
Nováček 3 příspěvky 09.10.13 21:09
BOURJOIS TVÁŘENKY

Zajímalo by mě, jestli existuje parfém s podobnou vůní, jakou mají tvářenky od Bourjois. Vítě někdo o nějakém? Díky :)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 47 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Reakce:
 
slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 09.10.13 21:16

Cloe Love je pomerne podobné

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Fleur  16.10.13 18:29

Zrovna dnes jsem si při líčení kladla stejnou otázku. Já tam navíc ale cítím ještě nějaký slabý gurmánský tón, který je sladký.

 
lenka957
Nováček 13 příspěvků 26.11.13 20:33

ahojte, nenapadá vám ešte nejaká vôňa, ktorá by tak voňala?? chloe love mi to vôbec nepripomína:/

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Evženie
Znalkyně 358 příspěvků 28.11.13 23:09

V jiném vlákně mi na stejnou otázku doporučili First Love (Van Cleef & Arpels), které se velice zhruba podobá. Potíž je, že tam je hlavní ta pižmová nota, a pikantní horkosladký dech, který v tvářenkách Bourjois tak omamuje, je tam jen vzdálený. First Love je zatím asi ta nejbližší napodobenina. Bohužel podle mě není dost hezká, je to taková upocená kopie, dám přednost jiným, i když nejsou tak podobné.

Druhé doporučení bylo Lilabelle od Kate Moss. Edit.: Po vyzkoušení: Není to taky ono, je to pudrovo-květinová vůně, ale příliš mnoho bílých květů, chybí medové teplo. Nicméně voní to krásně a podobá se to dost, zejména po pár hodinách.

Příspěvek upraven 15.01.14 v 22:50

Na poličce 27 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 141 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Evženie
Znalkyně 358 příspěvků 19.12.13 00:50

Tak jsem dnes zkoušela Love Chloé, a to není ono (ale podezřívám ten tester, že byl zkažený). Zato mi velice podobné přišlo Love Chloé Eau Florale, které bylo na stejné polici. Není to úplně ono, vůně se nerozvíjí stejně jako u té tvářenky, ale výsledný dojem je dost blízko.

Na poličce 27 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 141 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist