*BULGARI

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.05.08 22:21
*BULGARI

O co jde: viz toto téma . Stručně, jednou za čas probereme dámské/unisex vůně jedné značky a budeme se snažit shodnout na jejich co nejpřesnější charakteristice.
Už jsem se před pár měsíci sama do něčeho takového pustila a pak na to pro práci nebyl čas, ale určitě bude lepší, když bude víc názorů - zvlášť u komplexnějších vů­ní.

Každou vůni bych charakterizovala třemi způsoby:

1. zařazením do kategorie. Já jich používám dvanáct: citrusová, ovocná, květinová, zelená, aldehydová, dřevitá, kořeněná, chypre, kožená, orientální, akvatická, gurmánská . Oproti klasice mám zvlášť gurmánskou, což je myslím dneska už opodstatněné.
  2. nejtypičtějšími složkami. Prostě co vám z ní nejvíc voní. Fialky, kadidlo, rajčata…
  3. jestli je teplá nebo spíš chladná, a sladká nebo nesladká

A přidala bych, kterým ostatním vůním se podle vás nejvíc podobá.

Každý nechť se vyjádří ke kterým vůním chce a rozepíše se podle libosti… není potřeba kompletní podrobná charakteristika, každý kousek informace se počítá :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ukázat značku Bvlgari

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.05.08 22:21

Začneme značkou Bulgari/Bvlgari, protože nemá moc vůní a prakticky všechny se dají kdekoli vyzkoušet.

Vůně:

Eau Parfumée au Thé Verte + verze Extreme
Eau Parfumée au Thé Blanc
Eau Parfumée au Thé Rouge
Bulgari pour Femme
Bulgari pour Femme Rose Essentielle
Bulgari pour Femme Voile de Jasmin
Black
Petits et Mamans
Blu + Blu Absolute
Blu Notte
Omnia
Omnia Crystalline
Omnia Amethyste

A moje postřehy:

Eau Parfumée au Thé Verte - citrusová/kořeněná (?); teplá/chladná - spíš chladná; sladká - ne

• nejvíc z ní voní zelený čaj a svěží citrusy
  • podobná je jí trochu Thé Vert od L'Occitane

Eau Parfumée au Thé Blanc - citrusová/kořeněná; teplá/chladná střed; sladká - vůbec

• voní po citrusech a suchém čaji

Eau Parfumée au Thé Rouge - gurmánská; spíš teplejší; lehce sladká

• voní po černém čaji, mléce a fících

Bulgari pour Femme - květinová; teplá - 3; sladká - 3;
( tímto navrhuju pro zjednodušení následující stupnici:
1 - hodně chladná; 2 - spíš chladná; 3 - střed; 4 - spíš teplejší; 5 - teplá
a nápodobně 1 - ani trochu sladká; 2 - spíš nesladká; 3 - střed; 4 - spíš sladší; 5 - hodně sladká
 )

• voní hlavně po růžích a fialce, je dost pudrová

Rose Essentielle - květinová

• Bulgari pour Femme v bledě růžovém; hlavně růže a pudr

Voile de Jasmin - květinová

• Bulgari pour Femme v bledě bílém; růže, fialky, jasmín ani moc ne
  • všechny tři pour Femme mi přijdou takové nevýrazné, respektive nudné, voní po všem a po ničem.

Black - dřevitá/kořeněná; teplá - 5; sladká - 3

• vanilka, skořice, spousta kouře a guma

Omnia - gurmánská/kořeněná; teplá - 3; sladká - 4

• mix čaje, smetany, koření a nakyslých tónů

Omnia Crystalline - květinová/akva­tická; teplá - 2; sladká - 1

• hlavně vodní květiny a suché dřevité tóny

Omnia Amethyste - květinová; teplá - 3; sladká - 3

• mně voní především po šeříku

Blu - květinová

Blu Notte - tak tohle nevím, jak charakterizovat - kořeněná? gurmánská? každopádně voní hlavně po čokoládě, zázvoru a neidentifikovatelné pronikavé svěžesti

Petits et Mamans - teplá 4; sladká 5

• kosatec, sušená broskev a hodně, hodně pudru. Vyloženě podobnou vůni neznám, ale je v ní špetka No. 5, špetka L'Heure, prostě kosatec…

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 22.05.08 00:56

si ma velmi prekvapila, dakujem, bo uz to tu umieralo, rada sem chodim a pozeram nove prispevky, mozno niekedy nieco nezaujimave sprochnem aj ked je najfrekventova­nejsie kto je cim momentalne navonany, co mi pripada -co som dnes varila a zabijanie casu, skoda ze nefachci zurnal a s novymi recenziami tiez pokulhavas co je nesmierna skoda ale pochopit sa to v ramci vytazenosti da, mam rada tvoj web je nadherny, lozim sem uz dost dlho aj poznam prispievatelky podla vkusu, som len laik co cumakuje a rad sa dozvie nieco nove a to absentuje, sa nastvi ked chces, ja to pisem ako pozitivnu kritiku s otaznikom, tolko tem sa dokola opakuje, clovek ma z toho gulas
PS. Ada neviem ake to je viest takyto web, pocitam ze narocne, lebo admin byva vzdy navacsi pes, ktory musi zasianut a ked sa to nepaci

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 22.05.08 07:51

Výborný nápad. Rozepíšu se podrobně večer po práci :).

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.05.08 10:00

Pegas: je to náročné… Žurnál holt moc nevyšel, všechno vyjít nemůže, ale je potřeba to zkusit. Zanedbávám parfémy hlavně kvůli kosmetice, budování nového webu je pracné - tady už je vybudováno a může to chvíli běžet setrvačností :)

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 22.05.08 13:02

Dievcata, ospravedlnte moje neobratne vyjadrenia, napisla som to tak, ako tie vone citim

Black - drevito - orientalna, sladka 3, tepla 4,

• vanilka, musk, santal, ambra, kour - podla mna kadidlo alebo skor cierny caj,
  • gumu necitim - myslim, ze pachatelom je ta ambra v zaklade,
  • vydrz - skvela, taky temnejsi ( o 2 tony ) Shalimar

Bulgari Pour Femme - kvetinovo - drevita, sladka 4, tepla 4,

• nie je bolehlav, vydrz - skvela, dobre sa s nou spi,
  • fialky, jazminovy caj - jasmine sambac, ruza, santal,musk
  • dost pudrova, drzi sa pri koži

BLV - kvetinovo - drevito - muskova, sladka 3, chladna 3,

• nie akvaticka, zo zaciatku horka a chladna - asi ten zazvor, wisteriu nepoznam, zazvor citim cely cas,za vanilku dam ruku do ohna, zaklad - santal, musk - asi pachatelia toho pudroveho efektu,
  • bolehlav nie, vydrz - priemer, pudrova dost, ale nie az tak ako Pour Femme, dost podobna Prada Infusion d´Iris

BLV ABSOLUTE - koncentrovana BLV, mozno viac zazvoru,
:oops:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Gep
Učednice 218 příspěvků 22.05.08 13:03

Eau Parfumée au Thé Verte a verze Extreme (uzený nádech je velmi silný, kombinace s citrusy risk, který vyšel. Aby šok nebyl tak veliký, celá vůně je ještě doplněna o sladkost, která obrušuje hrany a navozuje pocit uvolněnosti a svěžesti.)

Eau Parfumée au Thé Blanc (příjemná, nekomplikovaná vůně čaje s mošusovým nádechem, kdesi na pozadí se tetelí maličko sladkosti, ale jakési neuchopitelné, sotva znatelné)

Eau Parfumée au Thé Rouge (sladkokouřová, štiplavější, vynikající)

Bulgari pour Femme (krásná, nejvíce mi ji chválí, elegantní, ženská, sladká akorát, mírně pudrová, vynikající výdrž)

Bulgari pour Femme Rose Essentielle (původní verze má být doplněna zřejmě růžovými prvky, mně přijde unylejší, unavenější, ale není špatná, jen jaksi nevýrazná, možná je to tím, že růže příliš nemusím)

Bulgari pour Femme Voile de Jasmin (ta je zajímavější, pokud tvůrci chtěli ozvláštnit klasiku o bílé květy, pak tady se záměr celkem povedl. I výdrž je příjemná. Něžná, romantická, uhlazená)

Petits et Mamans ( příjemná pudrovo heřmánková vůně, ve verzi edt ostřejší, nealkoholová verze je velmi jemná a krémovější)

Blv a Blv Absolute (čistá, říkám jí mentolová, vůně, paradoxně příjemnější Blv, než verze Absolute, citrusy jsou sice výrazné, ale příjemné, i troška sladkosti by se našla.)

Blv Notte (necítím vůbec, ani po navonění)

Omnia (krásný sladký čaj, cítím i šípky, podzim jako vyšitý, evokuje pocit barevného listí, které se jemně snáší k zemi)

Omnia Crystalline (nekomplikovaná líbivka, ale příjemná, vyvážená, sladkokrémová)

Omnia Amethyste (pro mě jednoznačně ne! Místo kosatce cítím šeřík a to v takové míře, že i Daliho šeříkovka se může jít zahrabat. Pro mě bolehlav)

Black neznám. Nějak mě odrazuje označení unisex, odrazuje mě flakon, odrazují mě i názory ostatních, kteří ji přirovnávají k Aigner black, protože ten nesnesu.

Toť mé zkušenosti s touto značkou. :D

A číslo 1? Určitě Pour femme. :wink:

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.05.08 17:12

Výrazně označuji oblíbence…

Eau Parfumée au Thé Verte - citrusová/čajová, chladná, suchá
Eau Parfumée au Thé Blanc - citrusová/čajová; teplá/chladná střed; suchá

Eau Parfumée au Thé Rouge - gurmánská; spíš teplejší; nasládlá - moje oblíbená

Bulgari pour Femme - květinová; středně teplá, středně sladká - zrádně výrazná - štípe v nose - nemám ji ráda
Rose Essentielle - květinová

• Bulgari pour Femme v bledě růžovém; hlavně růže

Voile de Jasmin - květinová

• Bulgari pour Femme v bledě bílém;

Black - ambrová, teplá, sladší - moje oblíbená
Omnia - gurmánská/kořeněná; teplejší sladká, něco mi v ní vadí…

Omnia Crystalline - květinová/akva­tická; teplá - 2; sladká - 1 - příjemná, neobtěžující

Omnia Amethyste - květinová; teplá - 3; sladká - 3 - velmi podobná Crystalline až na šeříkový tón. Voní trochu synteticky.

Blu - teplá, sladká, trochu gurmánská, příjemná, originální

Blu Notte - gurmánská, teplá, sladká s nepříjemným čpavým podtónem - nemám ráda
Petits et Mamans - neznám - musím očuchat

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fleur  22.05.08 18:08

Bvlgari Pour femme: květinová, pudrová, teplá 3, sladká 4, cítím z ní kromě růží také čajovou stopu (patří k mým oblíbeným, doma mám vždycky aspoň stovku EdP); verze Eau fraiche má o stupeň nižší sladkost a výraznější zelený tón.

Bvlgari Au thé rouge: gurmánská, kořeněná, teplá 3, sladká 2-3, zřetelná vůně černého čaje a mléka.

Omnia: gurmánská, teplá 4, sladká 4, pronikavé tóny kuchyňských bylinek (já si nemůžu pomoci, ale cítím tam kopr)

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 22.05.08 18:39

Už bych jen opisovala charakteristiky, se kterýma souhlasím.
Bvlgari je pro mě značka, od které bych na sobě snesla asi všechno (s různě velkým nadšením).
Většina vůní je dostatečně zajímavá, abych je nosila, ale i poměrně nenáročná a neobtěžující mě i okolí. Ideální do práce.
Moje hodně oblíbené jsou Femme a BLV.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 22.05.08 23:48

Bvlgari pour Femme - spíš teplejší 4, sladká 3, pro mě trochu štiplavá,
sambac mi v některých vůních nevoní, pudrová,
vyvolávající lehce nostalgické vzpomínky na
dětství. Dostala jsem ji kdysi od přítele k
vánocům (tehdy jsme vybírali mezi touto a
Chopard Pure Wish, přítel zvolil tuto :?: , musím
dodat, že Pure Wish, jsem si už v únoru běžela
koupit sama :) ) Femme se mi celkem brzo
zprotivila, mohla jsem ji nosit jen v zimě, ale
statečně jsem ji donosila.

Au thé rouge - vůně, která voní jak krabička od čaje, říká moje sestra
sladká 3, teplá 2, lehce kyselá, vůně kolem
které jsem dlouho obcházela a už ji mám doma,čaje,
zvlášť černé miluju a tato vůně má na mě celkem
energetizující účinek.

Thé Blanc - chladnější 2, méně sladký 2, svěže suchý,měla jsem ho, moc
se mi líbil, okolí ho nijak neprožívalo, ale uvažuji o
opětovné koupi :)

Omnia Amethyste - na šeříku ujíždím už od mala, celkem se mi líbila, ale
zatím mě nepřesvědčila, nemá pro mě dostatečné
grády
sladká 3, teplá 2

Omnia Cristalline - vůbec ji necítím, to snad ani není vůně :?

ostatní šly nějak mimo mě :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 23.05.08 13:39

Byla jsem na čichané v Douglasu a testovala jsem siThé Rouge, Thé Blanc a Thé Verte…nějak mne nezaujala ani jedna z těchto vůní a když se přiblížila prodavačka, ptala jsem se jí která z nich se nejvíce prodává…odpověď byla že žádná, že tyhle typy vůbec nikdo nekupuje, pouze původní vůně, Bvlgari, BLV Femme, Omnii a Crystalline…ostatní jsou prý ležáky......

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 26.05.08 01:07

Tak tuto značku vůbec nepoužívám - nějak mi nepadla a vydrž na mě velmi slabá. Takže něco z něj mám vyzkoušeno, ale jen málo:

Eau Parfumée au Thé Verte - zelená/citrusová, zelený čaj určitě, spíš chladná

Bulgari pour Femme Rose Essentielle - květinová, růže, fialka, teplá/sladká
Bulgari pour Femme Voile de Jasmín - květinová, jasmín, bergamot, trochu chladná, nesladká

Blu - spíš gurmanská, jemné koření, vanilka, teplá, ale může být i chladná v závislosti na počasí

Omnia - gurmanská/ori­entální , jemné koření, kardamon, šafrán, teplá
Omnia Crystalline - květinová/citrusová , citrusy, trochu dřeva, chladná, nesladká
Omnia Amethyste - květinová, šeřík ? růže, sladká

V podstatě podle mě jsou to spíš všechny svěží vůně, zdálo se mi že základ mají také stejný, alespoň na papírku na konci všechny voněly naprosto stejně.
Píšu tady někdy jemné koření protože většinou používám vůně s takovým kořením které ve srovnání s kořením v parfémech BVLG je jako atomový výbuch :), takže jestli jsem tady vůbec nějaké koření ucítila, tak jsou velmi jemné :)

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

milovník bvlgari  30.05.08 22:43

Thé Blanc - vůně Adnělů, překrásná vůně dotýkající se nebes obsahující i prach z křídel Andělů

Black - posvátná vůně chrámových tyčinek, která pozvedne do vyšších sfér

Soir - vůně večerní posetmělé knihovny

extreme - listnatý les po dešti, louka po dešti

Omnia - vůně babiččiny spížky, vůně dřevěné krabičky ve které byly ukrývány orientální čaje a vzácná koření - po rozvonění, vůně při žehlení prádla

Omnia Crystaline - vůně horského potůčku na jaře, průzračná, kameny a vlhké dřevo

Omnia Amethyste - za chladného počasí šeříky a opojný kosatec, za horkého počasí - vůně kvetoucích stromů a večerní vychládající zahrady.

Zatím vše co znám důvěrně.

Krásné a potřebné stránky, děkuji za ně ***

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 01.06.08 16:15

Bulgari je jednou z mojich naoblubenejsich znaciek. Aj preto, ze maloktoru - ak vôbec nejaku, možno prirovnat k parfemu z inej znacky.
Su velmi originalne, maju krasne flakony…jedine, co im mozem vycitat je vydrz (v niektorych pripadoch). Pisem o nich subjektivne, ved kazda z nich uz ma recenziu.

Absolutnu jednotku u mna ma BLV NOTTE - nadherna nezamenitelna sofistikovana vona na denne nosenie, mierne sladka, zaujimave zlozenie, vona chladnejsieho typu, vydrz stredna az slabsia, mne vonia priejemnou tajuplnou pohodou a cistotou, potrebujem mat doma z nej zasobu…
Eau Parfumée au Thé BLANC - suchsia, nesladka, pozitivne posobiaca letna vona, na denne nosenie, vydrz obstojna, nezamenitelna vona. Nosila som ju, cim dalej tym viac sa mi pacila, taka nekonfliktná vona.
Bvlgari - Eau Parfumée au Thé ROUGE - jedna z tych velmi zvlastnych voni, ktore boli pre mna ozajstnym prekvapenim. Velmi prijemna vona, nosila som ju velmirada v cez den, v chladnejsom pocasi. Má ma v sebe akesi caro, exotiku a ženskosť zaroven.
Eau Parfumée au THÉ VERT - prijemná, chladivá a svieža vona zeleneho caju, zase tak zaujimavo „nakombinovana“ s vydrzou som spokojna.
OMNIA CRYSTALLINE - neradim ju medzi letnicky, podla mna je to chladnejsia vodna vona, suchsia, svieza a ženská. Zvlasntne zlozenie, krasna vona. Dost sa cudujem jej masovemu predaju, lebo rozhodne to nie je typicka lubiva vona. Vydrz stredna až slabsia. Vlastnila som ju.
OMNIA - hoci som si ju nikdy nekupila, paci sa mi, je to taka neotrla vona, zaújimava co do zlozenia, to do vyrazu…vydrz mizerna.
BVL - krasne svieza vona cistoty, skor do chladnejsich dni, ako je na tom s vydrzou, to zatial neviem. Mám ju v pláne…
BLV ABSOLUTE - toto bola tiez velka laska…chladna, svieza, krasna kompozicia…a navyse s vynikajucou vydrzou!!!.
BLACK - unisex, ktory si viem predstavit len na žene…na vybranej nositelke, ktoru by tato vona gumy a caju lapsang len podciarkla. Na mne sa rozkladala celkom pekne, len mi vadila dost ta guma.
Bvlgari POUR FEMME - tento typ voní - kvetinovky, nemám rada a nezachranilo ju ani to, ze je od Bulgari…bolehlav a nie velmi priejmne drazdidlo mojho cuchoveho aparatu, ma dost intenzivnu vydrz.
Eau Fraîche - velmi jemná vona, az tak, ze si ju skoro nepamatam.

Pánske:

Aqua -
Aqua Marine -
Bvlgari Pour Homme Soir -
Blv Pour Homme .............vsetky sa mi velmi pacia, lebo neposobia ani torchu zensky, su vyslovene muzné a svieze.

Blv Notte Pour Homme - nosim ju namiesto Notte, lebo ma ovela lepsiu vydrz. Vyrazovo je viac korenistá, ale gurmánska, a stale tak „neidentifiko­vatelne“ svieza ako tu uz bolo napisane.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist