Burberry - voní testery této značky stejně jako originál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cernakrajka
Učednice 249 příspěvků 08.08.14 23:51
Burberry - voní testery této značky stejně jako originál?

Máte vyzkoušeno, jestli EDT body a edt brit pro ženy voní stejně jako originální balení? :think:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6534 příspěvků 09.08.14 01:05

Obsah ve flakónu je naprosto identický v testeru jako originálním balení.
Liší se pouze obalem, tzn. že tester bývá ochuzen někdy o víčko, jiný o krabičku, mašličku, někdy má flakon potisk „TESTER“, apod., proto bývá oproti originálu podstatně levnější.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

cernakrajka
Učednice 249 příspěvků 09.08.14 05:09

Tohle všechno vím. Už jsem právě pár testerů měla a tak právě vím, že ne vždy je to pravda… u některých značek voní tester jinak, než originál, záleží na tom kde se tester vyrábí… Proto jsem se ptala na testery těchto dvou vůní konkrétní značky. A co se ceny týče, ne vždy je právě podstatně levnější, někdy o polovinu ceny v řádech desítek procent a někdy je to jen pár korun a pak se nevyplatí tester kupovat… Spíš mě zajímaly osobní zkušenosti s těmito dvěma produkty :mavam:

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6534 příspěvků 09.08.14 09:09

@cernakrajka

Omlouvám se ti, viděla jsem 5 příspěvků, tudíž jsem ti odpověděla jako nováčkovi. S Burberry ti neporadím, zatím jsem ve stadiu „zkoumání“ a testování této značky, ale např. u zn. Lalique, Lancome, Lanvin a Chanel Coco (edp i edt)mám zkušenost, že jak tester, tak i netester jsou naprosto identické vůně.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 09.08.14 10:04

@cernakrajka A můžu se zeptat u kterých vůní se ti stalo, že cítilas rozdíl a v čem byl rozdíl?
Já zatím mohu jen potvrdit, že rozdíl v testeru (zkoušeno opakovaně v parfumerii) a v koupeném originálu není. Jediný rozdíl byl u Prada Candy, ta byla po otevření několik použití jiná, víc připomínala Infusion d´Iris, později se ale ustálila do karamelové vůně, kterou jsem znala z testerů. Kamarádka má Brit tester, ale EdP a vůně je silnější (a trochu i víc citronová) než z testerů v parfumerii, je možné, že spíš jde o to, jak dlouho je vůně v parfumerii vystavená, než o to, že se jedná o tester.
Pokud rozdíl ve vůni originálního balení a testeru přičítáš výrobci, pak je ale možné že bude i rozdíl v originálních vůních z jednotlivých shopů, protože vůně nemusí být od stejného dodavatele.

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cernakrajka
Učednice 249 příspěvků 09.08.14 10:56

bab58
Já se nezlobím, to v žádném případě, moc sice nediskutuju, ale parfémům se věnuju přes 10 let :mrgreen:
A díky za informaci u kterých značek jsou testery stejné jako originály, to je dobré vědět. :pankac:

danaada
Ahojky, ano, stalo se mi to u Moschino u 2 různých vůní, u Cerruti1881, a u Escady.
To, že testery můžou někdy vonět mírně jinak než originál vím od kamarádky, která pracuje v jednom českém poměrně velkém e-shopu a je to prý způsobeno tím, že výroba testerů leckdy probíhá v jiných výrobních závodech než originální zboží (převážně se jedná o ne tak hlídané a cerfikované výrobní firmy).
Párkrát se mi to stalo, tak jsem pak už kupovala standartní balení, protože u většiny parfému ten finanční rozdíl není až tak velký, zpravidla je něco okolo 10% ceny. Jen u Burberry je to markantní ( na el-nino Tester 100 ml = 499,–, standartní verze 850,–) tak mi to bylo tak nějak podezřelé , proto se ptám… :nevim:

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 09.08.14 11:20

není to pravda, testery voní v zásadě stejně jako originální balení…to, že ale dva flakonky stejné vůně nevoní stoprocentně stejně je možné, ale není to dáno tím, že by něco byl tester a něco ne…ale například stejná vůně pro jiný trh (USA, Evropa, Asie) může vonět trochu jinak, stejně tak jako různé várky (šarže) vůně mohou vonět jinak, typicky je to vidět třeba u Guerlainu Idylle nebo u Creed In Black, Dior Homme Intense atp.…stačí si dát k sobě tři různé šarže Idylle a nebudou vonět úplně stejně…To, že se některé vůně reformulují, se taky ví. A ne každá reformulace je nějak extra hlášená dopředu a veřejně, drobné reformulace probíhají bez nějakých upozornění, takže je možné, že když zkoušíš třeba starší vůni a koupíš pak už novější, taky ti to může vonět trochu jinak…to, že by se testery vyráběly v horších podmínkách u „ne tak hlídaný a ne tak certifikovaných firem“ prostě není pravda…

větší cenový rozdíl bývá u těch testerů které nemají víčko a nemají třeba ani krabičku, u těch, které mají víčko často ten rozdíl tak velký není…ale zase to není pravidlo, někde je velký cenový rozdíl a tester je skoro stejný s originálem

Na poličce 36 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů

janice8
Parfémová maniačka 523 příspěvků 09.08.14 12:40

Testry jsou určeny pro nalákání kupujících k zakoupení parfému. Celý parfumářský průmysl by byl sám proti sobě, kdyby tester nevoněl plnohodnotně. To by moc k prodeji nepovzbuzoval. Naopak jsem se už setkala s názory, že tester je naopak kvalitnější a má větší koncentraci, aby nalákal :-) I to by ovšem vedlo k zklamání zákazníků po zakoupení vůně, takže proč by to kdo dělal. Pokud si je člověk jist, že má originál, a je jedno zda tester či netester, ale nevoní úplně tak jak by měl, jedná se jen o jinou šarži. Myslím, že se to stává výjimečně. I mně se to ovšem stalo, když jsem si koupila své milované Jadore v Řecku na letišti. Ta maličká změna vůně se mi líbila, takže jsem si hned z další dovolené vezla nový flakónek - už tam ovšem žádná odchylka nebyla.

Na poličce 36 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 6 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 09.08.14 12:40

Měla jsem Brit, ale Edp, tester i netester a voněly stejně. Ale já nemám asi úplně vycvičené čichové buňky.
Občas mi voní stejně i velmi rozdílné vůně, a pak se tady dočtu, že je to nesmysl… :mrgreen:

Na poličce 35 parfémů 3 miniatury 23 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 3 parfémy

cernakrajka
Učednice 249 příspěvků 09.08.14 13:15

No tak prima, tím líp pro mě. Budu bezostyšně kupovat testery, zaplatím min a budu si moct dovolit víc vůní. :mrgreen:

Darbyi
Učednice 54 příspěvků 10.08.14 21:32

Já můžu srovnat Burberry Weekend, nyní mám tester a předtím netester a voní úplně stejně :).

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cernakrajka
Učednice 249 příspěvků 10.08.14 21:37

Prima, to jsem ráda, to je dobrý vědět. :pankac:

Magnolie1
sv. Parfema z Kecálburgu 2875 příspěvků 11.08.14 09:27

Mně se snad nikdy nestalo, že by tester voněl jinak než standartní balení a že za těch let jsem už toho měla.

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 11.08.14 12:12

Taky jsem se s rozdílem nesetkala.
Je ale fakt, že občas se zamiluju do parfému zkoušeného v obchodě z testeru a když si koupím flakon, tak se zdá, že voní jinak. Ale to je jen souhra různých faktorů.

Na poličce 35 parfémů 3 miniatury 23 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist