Burberry - voní testery této značky stejně jako originál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 08.08.14 23:51
Burberry - voní testery této značky stejně jako originál?

Máte vyzkoušeno, jestli EDT body a edt brit pro ženy voní stejně jako originální balení? :think:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 09.08.14 01:05

Obsah ve flakónu je naprosto identický v testeru jako originálním balení.
Liší se pouze obalem, tzn. že tester bývá ochuzen někdy o víčko, jiný o krabičku, mašličku, někdy má flakon potisk „TESTER“, apod., proto bývá oproti originálu podstatně levnější.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.08.14 05:09

Tohle všechno vím. Už jsem právě pár testerů měla a tak právě vím, že ne vždy je to pravda… u některých značek voní tester jinak, než originál, záleží na tom kde se tester vyrábí… Proto jsem se ptala na testery těchto dvou vůní konkrétní značky. A co se ceny týče, ne vždy je právě podstatně levnější, někdy o polovinu ceny v řádech desítek procent a někdy je to jen pár korun a pak se nevyplatí tester kupovat… Spíš mě zajímaly osobní zkušenosti s těmito dvěma produkty :mavam:

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 09.08.14 09:09

@cernakrajka

Omlouvám se ti, viděla jsem 5 příspěvků, tudíž jsem ti odpověděla jako nováčkovi. S Burberry ti neporadím, zatím jsem ve stadiu „zkoumání“ a testování této značky, ale např. u zn. Lalique, Lancome, Lanvin a Chanel Coco (edp i edt)mám zkušenost, že jak tester, tak i netester jsou naprosto identické vůně.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 09.08.14 10:04

@cernakrajka A můžu se zeptat u kterých vůní se ti stalo, že cítilas rozdíl a v čem byl rozdíl?
Já zatím mohu jen potvrdit, že rozdíl v testeru (zkoušeno opakovaně v parfumerii) a v koupeném originálu není. Jediný rozdíl byl u Prada Candy, ta byla po otevření několik použití jiná, víc připomínala Infusion d´Iris, později se ale ustálila do karamelové vůně, kterou jsem znala z testerů. Kamarádka má Brit tester, ale EdP a vůně je silnější (a trochu i víc citronová) než z testerů v parfumerii, je možné, že spíš jde o to, jak dlouho je vůně v parfumerii vystavená, než o to, že se jedná o tester.
Pokud rozdíl ve vůni originálního balení a testeru přičítáš výrobci, pak je ale možné že bude i rozdíl v originálních vůních z jednotlivých shopů, protože vůně nemusí být od stejného dodavatele.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.08.14 10:56

bab58
Já se nezlobím, to v žádném případě, moc sice nediskutuju, ale parfémům se věnuju přes 10 let :mrgreen:
A díky za informaci u kterých značek jsou testery stejné jako originály, to je dobré vědět. :pankac:

danaada
Ahojky, ano, stalo se mi to u Moschino u 2 různých vůní, u Cerruti1881, a u Escady.
To, že testery můžou někdy vonět mírně jinak než originál vím od kamarádky, která pracuje v jednom českém poměrně velkém e-shopu a je to prý způsobeno tím, že výroba testerů leckdy probíhá v jiných výrobních závodech než originální zboží (převážně se jedná o ne tak hlídané a cerfikované výrobní firmy).
Párkrát se mi to stalo, tak jsem pak už kupovala standartní balení, protože u většiny parfému ten finanční rozdíl není až tak velký, zpravidla je něco okolo 10% ceny. Jen u Burberry je to markantní ( na el-nino Tester 100 ml = 499,–, standartní verze 850,–) tak mi to bylo tak nějak podezřelé , proto se ptám… :nevim:

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 09.08.14 11:20

není to pravda, testery voní v zásadě stejně jako originální balení…to, že ale dva flakonky stejné vůně nevoní stoprocentně stejně je možné, ale není to dáno tím, že by něco byl tester a něco ne…ale například stejná vůně pro jiný trh (USA, Evropa, Asie) může vonět trochu jinak, stejně tak jako různé várky (šarže) vůně mohou vonět jinak, typicky je to vidět třeba u Guerlainu Idylle nebo u Creed In Black, Dior Homme Intense atp.…stačí si dát k sobě tři různé šarže Idylle a nebudou vonět úplně stejně…To, že se některé vůně reformulují, se taky ví. A ne každá reformulace je nějak extra hlášená dopředu a veřejně, drobné reformulace probíhají bez nějakých upozornění, takže je možné, že když zkoušíš třeba starší vůni a koupíš pak už novější, taky ti to může vonět trochu jinak…to, že by se testery vyráběly v horších podmínkách u „ne tak hlídaný a ne tak certifikovaných firem“ prostě není pravda…

větší cenový rozdíl bývá u těch testerů které nemají víčko a nemají třeba ani krabičku, u těch, které mají víčko často ten rozdíl tak velký není…ale zase to není pravidlo, někde je velký cenový rozdíl a tester je skoro stejný s originálem

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

janice8
Parfémová maniačka 518 příspěvků 09.08.14 12:40

Testry jsou určeny pro nalákání kupujících k zakoupení parfému. Celý parfumářský průmysl by byl sám proti sobě, kdyby tester nevoněl plnohodnotně. To by moc k prodeji nepovzbuzoval. Naopak jsem se už setkala s názory, že tester je naopak kvalitnější a má větší koncentraci, aby nalákal :-) I to by ovšem vedlo k zklamání zákazníků po zakoupení vůně, takže proč by to kdo dělal. Pokud si je člověk jist, že má originál, a je jedno zda tester či netester, ale nevoní úplně tak jak by měl, jedná se jen o jinou šarži. Myslím, že se to stává výjimečně. I mně se to ovšem stalo, když jsem si koupila své milované Jadore v Řecku na letišti. Ta maličká změna vůně se mi líbila, takže jsem si hned z další dovolené vezla nový flakónek - už tam ovšem žádná odchylka nebyla.

Na poličce 0 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 09.08.14 12:40

Měla jsem Brit, ale Edp, tester i netester a voněly stejně. Ale já nemám asi úplně vycvičené čichové buňky.
Občas mi voní stejně i velmi rozdílné vůně, a pak se tady dočtu, že je to nesmysl… :mrgreen:

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.08.14 13:15

No tak prima, tím líp pro mě. Budu bezostyšně kupovat testery, zaplatím min a budu si moct dovolit víc vůní. :mrgreen:

Darbyi
Učednice 54 příspěvků 10.08.14 21:32

Já můžu srovnat Burberry Weekend, nyní mám tester a předtím netester a voní úplně stejně :).

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 10.08.14 21:37

Prima, to jsem ráda, to je dobrý vědět. :pankac:

Magnolie1
sv. Parfema z Kecálburgu 2629 příspěvků 11.08.14 09:27

Mně se snad nikdy nestalo, že by tester voněl jinak než standartní balení a že za těch let jsem už toho měla.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 27 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 11.08.14 12:12

Taky jsem se s rozdílem nesetkala.
Je ale fakt, že občas se zamiluju do parfému zkoušeného v obchodě z testeru a když si koupím flakon, tak se zdá, že voní jinak. Ale to je jen souhra různých faktorů.

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist