Byty, domy, rekonstrukce, řemeslníci, rady a porady :)

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.06.10 15:06
Byty, domy, rekonstrukce, řemeslníci, rady a porady :)

Myslím, že by se na to samostatné téma hodilo.

My momentálně řešíme výměnu oken, firmy už jsem si tak nějak vyhlídla, ale zatím nevím, jaký vybrat materiál (budou dřevěná, to je jediné jisté) a jaký tip (dvojsklo, trojsklo) - máte k tomu někdo nějaké tipy - co a proč?

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 03.06.10 18:46

Samozřejmě, pokud finance dovolí, šla bych do trojskla a do pořádného zateplení fasády. Bez zateplené fasády se finanční náklady na trojsklo nevyplatí a obráceně - pokud bude zateplená fasáda, vyplatí se investovat do trojskla, aby zbytečně nedocházelo k úniku tepla.
Firmu je potřeba vybírat dle referencí, ale v tom máte asi jasno. Ohlídejte si hlavně ošetření dilatační spáry (mezi oknem a ostěním) - kritické místo, které může nadělat hodně problémů.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 03.06.10 21:39

taky mám dotaz… má někdo zkušenosti s přímotopnými panely z kamene na zeď??

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 04.06.10 01:38

jeste jsem trochu zkoumala a asi to vypada spis na to trojsklo, zvlast kdyz ho par firem nabizi za cenu dvouskla, jeste uvidime jak to vypada v realu, rikam si, jestli to hure nepropousti svetlo…
material porad nevim, uz jsem vypustila dub, borovice pry dela fleky ze smuly (a my je chceme bila), takze je to nejspis mezi smrkem a meranti
fasadu mame zateplenou z pulky, mozna se to nekdy dodela, ale uprimne receno to zatim neprineslo zadny uzitek (krom toho, ze mi prijde pocitove ujete mit barak polepeny polystyrenem a jedine, co em napadne, jestli to pod tim neplesnivi - ja sem holt hroznej konzervativec, v zasadnich vecech se bojim novinek predky nevyzkousenych, cekam v tom nejakou certovinu)

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 04.06.10 01:40

a jak je to s tou sparou - pocitam, ze to pozna, az pri montazi, jak to osetruji, ne? (tedy az pozde :lol: ), nebo se to resi teoreticky uz predtim pri objednavce a jsou v tom rozdily?

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 04.06.10 07:17
Alena píše:
zkušenost nemám, ale taky se mi líbí :D o moc hezčí než radiátory a dají se umístit kamkoliv.
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.06.10 08:26

…ono ani není tak moc důležité, kolika komorové to okno je, dneska už jsou kvalitní i okna na skleník… :P … jako jestli je dobře usazené a zaizolované…únik tepla pak není největší oknem, ale prakticky neviditelnými škvírami kolem…a je pravda, že ten koeficient prostupu tepla by měl zhruba odpovídat koeficientu tepelné vodivosti zdiva. Nemá význam investovat do drahých oken v nezatepleném paneláku a naopak, je potřeba koupit adekvátní okna ke zdivu ze 44 Porothermu s 15 cm zateplením…na to jsou určitě i tabulky - mrknu se po nich… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 04.06.10 09:07
derad píše:
Alena píše:
zkušenost nemám, ale taky se mi líbí :D o moc hezčí než radiátory a dají se umístit kamkoliv.

cena je taky hezká - vychází kolem 15 - 20 tisíc za 1 ks :? proto bych nejraději získala nějaké reference od někoho, kdo už je má…

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.06.10 14:34

Trojsklo, to jsou tři skla na sobě? S mezírkama? To si neumím představit… (i když je to možná taky jen konzervativnost :) )

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 04.06.10 14:54

Ano, tři skla vedle sebe s mezírkami uprostřed - je to ouplně normální okno - akorát je tězší :wink:

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 04.06.10 15:56

jj :)

mne to nejdrive taky prislo ujete - aneb „co to je za vymejslenost? nikdy“ :D

ted jsem na vazkach, ale hlavne s tim materialem

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 04.06.10 16:27
jasmina píše:
jeste jsem trochu zkoumala a asi to vypada spis na to trojsklo, zvlast kdyz ho par firem nabizi za cenu dvouskla, jeste uvidime jak to vypada v realu, rikam si, jestli to hure nepropousti svetlo…
material porad nevim, uz jsem vypustila dub, borovice pry dela fleky ze smuly (a my je chceme bila), takze je to nejspis mezi smrkem a meranti
fasadu mame zateplenou z pulky, mozna se to nekdy dodela, ale uprimne receno to zatim neprineslo zadny uzitek (krom toho, ze mi prijde pocitove ujete mit barak polepeny polystyrenem a jedine, co em napadne, jestli to pod tim neplesnivi - ja sem holt hroznej konzervativec, v zasadnich vecech se bojim novinek predky nevyzkousenych, cekam v tom nejakou certovinu)

Myslíš natřít bílou barvou nebo chcetě světlé dřevo?
Co se týče spáry, požadujte hlavně mechanické kotnvení, nikoli pouze montážní pěna (některé firmy si to ulehčují :smack: ) . Materiály ve spáře mají být vrstvené, takže zvenku i zevnitř nějaký pryžový těsnící profil, který se téměř dokonale přizpůsobí ostení a oknu a ochrání materiál mezi pryžovými profily, což může být montážní pěna. Firma by tě měla seznámit se způsobem kotvení okna a zaizolovaní spáry a měla by to garantovat.

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 04.06.10 18:55

diky, zapisu si to a optam se, jak to tedy delaji :)

jj, bilou barvu (ale jde to, uz jsem se ptala - me zmatl vzornik barev, kde u meranti bila psana nebyla, asi to maj trochu jinak, nez jsem to pochopila)

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 04.06.10 22:24

No, mě překvapuje, že tropické meranti tmavé barvy chcete na bílo :D . Jasně, natřít jde cokoli, ale já jakožto zastánce a milovník dřeva bych asi dřevo nenatírala a volila bych světlou dřevinu :D

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 05.06.10 09:17
jasmina píše:

Pokud máte kamenný dům, polystyren by měl být použit snad jen do 10 cm právě kvůli té plísni ( sousedi zrovna řešili plísně a odlepování polystyrenu), kámen sám o sobě je dobrý izolant. V zimě po vyhřátí drží dobře teplo, v létě chladí. My máme široké zdi 80 a ž 90 cm a zateplovat tedy rozhodně nebudeme.

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist