Byzance a Tocade od Rochas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 09.02.08 22:43

Ahojte dámy, viem, že ste minule výborne podebatovali na tému o Shalimare, Smasare a Trouble -
tu by som veľmi privítala vaše cenné názory, skúsenosti či aspoň šumy na tieto dve vône… Dakujem.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 11.02.08 09:54

Estelle, Tocade od Rochas mám ale momentálne ju nemôžem používať (a ani iné moje sladké vône): Flakónik je úžasný a vôňa pre mňa ja tak trochu vintage, aj keď rok vzniku tomu nenasvedčuje. Je to taká nostalgická zmes ruží, vanilky a pižma, ale nie je to vôňa sviežej ruže v plnom kvete ale vôňa suchých ružových lístkov, ktoré mi voňajú tak nejako trpko-smutno-sladko, až pudrovo ako keď otvoríš starý šifoniér. Ja tam cítim aj vôňu muškátu a to dosť výrazne. Momentálne sa mi zo všetkých sladkých vôní dvíha žalúdok. Ešte počkám a možno ju potom darujem (ako aj Addict alebo Cielo). Byzance som nikdy nemala a ani som necítila potrebu ju vyskúšať.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 11.02.08 15:29

Afrika, podla tvojho zaujimaveho opisu, Tocade asi nebude celkom moje kafe :), aj ked ja som zatazena na sladké vône…(Angel, Shalimar, Trouble), ale mozno by som bola prekvapena, ked budem mat moznost, uz len kvôli tvojmu popisu ju vyskúšam.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 28.06.10 21:26

Vyštrachala jsem toto zapadlé téma … … obě vůně mám vyzkoušené - Byzanci jsem měla a Tocade mám. Mě osobně více oslovuje Tocade, je mi příjemnější. :)

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4619 příspěvků 28.06.10 22:10

Tocade je sladká a vanilková zdůrazněná ještě sladkostí cedru a hutností ambry. Do toho se lehce mísí muškát a snad růže a možná ještě další květiny, které tu hutnou sladkost trochu nadlehčují. Je teplá, hřejivá, tělová. Ve své kategorii nádherná. Je intenzivní a dobře drží.

Byzance je mýdlově-kadidlová se sušenými růžemi. Je chladná, jen málo sladká, je z ní cítit nekyselý citron. Docela lehká, klidná, kostelní.

Pro mě jsou obě dvě v dobrém slova smyslu starosvětské, ale tam taky jejich styčné body končí. Jsou úplně odlišné, vzájemně se nepodobají. Ani jedna z nich není žádná zapomenutelná vodička, obě dvě jsou charakteristické a jasně rozpoznatelné. (obě mám ráda)

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 29.06.10 07:08

Se starosvětskostí musím souhlasit. Obě vůně tak vnímám a obě mají své osobité kouzlo.

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 26.07.10 23:01

Dostala jsem dnes Byzanci a velmi příjemně mě překvapila. Výrazná ale velmi ženská elegantní čistá vůnička s teplým základem. A drží. Je rozpoznatelná a nezapomenutelná. Moc hezká

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 27.07.10 00:41

V priebehu rokov :D som vyskúšala obe a ani jedna mi nesedí, sú pekné, ale subjektívne dusivé a niečo im chýba :wink:.

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 27.07.10 07:48

Vážně? :conf: Mám dojem že mají všeho dost :lol: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 27.07.10 10:28

Co člověk, to jiný nos. :D

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 27.07.10 12:07

Díky za toto vlákno, oceńuji, že je zaměřeno na neprávem trochu opomíjené kvalitní vůně. O těch „nej“ značkách a parfémech je toho tady dost. Ale najdou se i jiné poklady…které mohou k osobnosti prostě patřit.

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 27.07.10 12:35

Rochas je perla pro mě. Vůně dle mého gusta. Co kus, to originál.

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 27.07.10 12:37

znáte někdo tuhle?
ta by mě hodně zajímala a kdysi jsem do ní chtěla jít naslepo.

http://www.arome.cz/…tailvune.php?…

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 27.07.10 12:42

Vypadá na pěknou zelenou na léto (pro ty, kdo se nekoupou v Shalimaru nebo Addictu :roll: )

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 27.07.10 12:50

Právě!!!!
ale nějak pořád nevím. :conf:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist