Cabochard

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.11.07 09:26

Tak jsem také majitelkou Cabochardu, stejně jako IvKa jsem ho objevila v Droxi za 400 Kč - no nezkuste to - taková značka a tolik super ohlasů…První přičichnutí mne, která Shalimar, Addict a Hypnotic používá bez problémů i v 30 st. ve stínu, skoro položilo. Fyzicky jsem si uvědomila, že mne začíná bolet hlava. Chvíli jsem nechala uležet, ale stále jsem byla šoku - řekla bych, že tolik kůže snad ani nelze do parfemu vměstnat - ale je tam - a je to pro mne kůže čerstvě staženého zvířete se zbytky krve a tuku - pomalu začínají pracovat rozkladné procesy…a v tom já se, jako holka z myslivecké rodiny, vyznám. Kytky se mi z Cabochardu úplně vytratily.Trochu probleskuje pačuli, což zrovna není moje oblíbená složka v parfémech - při nesprávném použití mne z ní spolehlivě natahuje. S Cabochardem chodím od rána a už je mi fakt blbě. Je naštěstí dost chladno a zima drží vůni na uzdě, aby se moc nerozbíhala po okolí. Přesto se ostýchám svléknout v restauraci kabát a obezřetně sleduji reakce okolí - jestli nikdo nekrčí nosem. Představa, že se s někým takto navoněným potkám v přetopené místnosti mne děsí a dnes jsem to já…Mám navoněná obě zápěstí, okamžitě běžím na WC a zkouším to smýt - bez úspěchu, nicméně poté, co se vůně smísila s citrusovým mýdlem už alespoň není tak čpavá. Nechci hodit flintu do žita po první zkušenosti. Cabochard zatím poputuje do prádelníku mezi ostatní odložené vůně a po čase to zkusím znovu - třeba jen byla špatná konstelace…A když jsem ho tam dávala, objevila jsem krabičku s odloženou Sicily…Jak jen jsem mohla tak nádhernou vůni odložit…asi jsem se musela zbláznit…

To bylo včera dopoledne. Večer mi to nedalo - stále jsem musela přemýšlet, kde se stala chyba - možná moje kožní chemie - a zkusila jsem si Cabochard stříknout do vlasů - jemně - jedno stříknutí…a to byla fatální chyba… Dnes časně ráno v 00.30 jsem musela vstát a jít si umýt vlasy. Podotýkám, že mám dlouhé téměř kudrnaté vlasy - jak se takové vlasy rozčesávají pochopí pouze majitelky stejného problému, ale nic jiného mi nezbylo. Převlékla jsem polštář a teprve potom usla - ještě, že manžel je na služební cestě… Tak fakt nevím, asi jsem se přecenila a k Cabochardu jsem prostě zatím nedozrála…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 06.11.07 09:48

Taky jsem v Droxi na Cabochard narazila, cena byla super, ale naštěstí jsem ho tam mohla očichat. Ještě,že tak. Mě připoměl v plné síle Bandit od Roberta Pigueta, který na mě voněl jak leštěnka na nábytek, toto bylo o něco slabší ale pro můj nos skoro stejné.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kača  06.11.07 10:09

Musím se fakt smát,jak nás ta příroda prostě úžasně odlišně vybavila,abychom se nenudili a všichni nebyli stejní a stejně nevoněli..
Chudinko Kerze,úplně jsi mi připomněla,jak jsem já testovala Opium od YSL,a pak ho od přítele dostala má kámošks-a přesně,jak říkáš-největší děs byl,zůstat s ní v teplé místnosti,blééé-myslím,že zvracení zabránil jen skok na balkon!!!
Takže vím,jak ses cítila.
A vidíš-mě Cabochard padne jak ulitý,a když jsem sama doma,často se před spaním navoním právě jím,dává mi pocit bezpečí,krásně s ním usínám..
Já mám taky dlouhé vlasy,které,jak jistě víš,okamžitě všm „načichnou“,a já pro změnu musím po jakémkoli grilování,i kdyby skončilo ve 4 ráno,mýt hlavu,protože ten pach nesnesu..

Gudrun  06.11.07 11:58

Nevím, jestli se dá ke Cabochardu dozrát - už jsen to tu někde psala, že je to moje láska od mých asi 12 let, to jsem na něj chodila mámě a i když měla vůní víc, tahle u mně vedla. A vracím se k němu pořád, jen s výjimkou doby, kdy jsem ho zrovna neměla kde koupit.
Nejdřív z něj ucítím citrusy, ale ty velice rychle zmizí a Cabochard se rozvine do ostřejší, ale pro mě moc příjemné vůně, ta trvá asi půl hodiny. Pak té ostrosti začíná pomalu ubývat a cca po další půlhodině se ustálí do nádherné vůně - směs květin, tabáku a jemné kůže.
Mmch, můj táta považuje Cabochard za nejkrásnější dámskou vůni, asi jsme divná rodina. :)

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 06.11.07 14:12

Taky mě Cabochard napřed porazil, ale to byla moje chyba, že jsem ho rozbalila hned v metru. Je to prostě vůně pro silné osobnosti a když ho vyzkoušíš několikrát, tak zjistíš, že se dá nosit skoro pořád a podle prostředí se trochu mění. Když se navíc navoním a na tričku mi zbylo něco předchozí květinové vůně, tak to má hned jiný rozměr.
Miluji aldehydovky a teď navíc jsem zjistila, že mé poslední úlovky jsou samá kůže. Ale všechno kupodivu staršího data. Moderní a módní vůně se mi na chvíli líbí, ale potom je jemně, ale pevně odstrčím.
Jenže když někomu vůně nesedne, dá se vyzkoušet ještě v jiném počasí a když ani to nepomůže, tak není co řešit.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Gudrun  06.11.07 14:29

IvKa: Jednou jsem takhle použila kuličkový deodorant - růžové Fa a za chvíli na sebe stříkla Cabochard. Kombinace to byla sice netradiční, ale rozhodně ne nepříjemná. :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.11.07 21:46

Mně už se nejednou stalo, že se mi vůně na první, druhý až x-tý počuch nelíbila a po nějaké době jsem k ní našla cestu a teď patří mezi moje oblíbené a naopak - co se mi ihned zalíbilo stejně rychle skončilo na dně prádelníku, ale tentokrát prvně se mi udělalo fyzicky špatně… Určitě jsou typy, kterým tyto vůně sednou - jinak by se nedržela na trhu skoro 50 let, takže já jí kvality neupírám, ale zatím to můj šálek čaje rozhodně není. Asi jsem opravdu jiný chemický typ - voní mi snad všechno s vanilkou a naopak - většina vanilkových „dryáků“ na mně zřejmě voní „jemně“ - tak se můj muž vyjadřuje o Shalimaru - „to je taková jemná kostýmková vůně“ - poté, co na sebe vystříkám polovinu flakonu edp…Zatím tedy přenechám Cabochard jiným - možná budu jednou překvapená až zas labužnicky natáhnu a odvážím se zeptat neznámé ženy u vedlejšího stolu, čím že to tak krásně voní - a ona odpoví „Cabochard“.

Kača  06.11.07 22:08

Já jsem jednou přestříkla Eclat dArpege Cabochardem,(na spacím triku),pakjsem seděla u pc,četla na Adanetu a pořád se obdivně očichávala,jak nádheně voním:-)nebylo to cílené,ale fakt to bylo mooc pěkné..

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.11.07 07:27

Nahlédla jsem na web Gres a našla Amber de Cabochard -

TOP NOTE:
Seduction
Spicy cinnamon, ginger and cardamom
huckleberry, blackberry and mandarin

HEART NOTE:
Elegance
Tuberose, cyclamen and
lily of the valley

BASE NOTES:
Sensuality
Amber, patchouli, tonka bean,
vanilla and musk

Nadšené stoupenkyně Cabochardu učitě s nevolí vraští obočí - s původním Cabochardem to nemá nic společného, ale mně by se tohle mohlo líbit. Mimochodem, když tohle je orient, v jaké kategorii je Cabochard - chypre? Já se v těch kategoriích moc neorientuji. A ještě - jsou tady na webu nadšené ohlasy na Cabaret a Cabotine - pokud mi Cabochard nesedl, má cenu tyto vůně zkoušet? Jsou podobného typu?

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 07.11.07 11:43

Cabaret jsem ještě nezkoušela, ale Cabotine, ta zelená, je úplně jiná, žádná kůže. Já v ní cítím nejvýraznější linku zázvoru a končí to směsí tuberozy a santalu.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Kača  07.11.07 19:21

Cabochard je nefalšovaná chypre.Ty ostatní dvě neznám,jen z doslechu-Cabotine je prý hodně svěží.

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 07.11.07 20:42

Cabotine používám, je pro mě nejlepší z těch tří Grésovek, je to aldehydovka, svěží mýdlová, ale dost ostrá - aplikuji velmi decentně.

Na poličce 19 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.11.07 21:10

Takže Cabochard je chypre a Cabotine aldehydová? Aldehydové jsou ještě které - Chanel 5, třeba?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.11.07 21:13

Chanel 5 je typická aldehydovka, dál třeba:

Tendre Poison (Christian Dior)
So Pretty (Cartier)
Aromatics Elixir (Clinique)
Dolce & Gabbana (Dolce & Gabbana)
White Linen (Estée Lauder)
Beautiful (Estée Lauder)
 Arp

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 07.11.07 21:17

Cabotine je květinově-květinová, velmi intenzivní, krásná vůně. Podrobnější popis všech vůní od Grés je na www.parfumsgres.com

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist