Cabochard

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.11.07 09:26

Tak jsem také majitelkou Cabochardu, stejně jako IvKa jsem ho objevila v Droxi za 400 Kč - no nezkuste to - taková značka a tolik super ohlasů…První přičichnutí mne, která Shalimar, Addict a Hypnotic používá bez problémů i v 30 st. ve stínu, skoro položilo. Fyzicky jsem si uvědomila, že mne začíná bolet hlava. Chvíli jsem nechala uležet, ale stále jsem byla šoku - řekla bych, že tolik kůže snad ani nelze do parfemu vměstnat - ale je tam - a je to pro mne kůže čerstvě staženého zvířete se zbytky krve a tuku - pomalu začínají pracovat rozkladné procesy…a v tom já se, jako holka z myslivecké rodiny, vyznám. Kytky se mi z Cabochardu úplně vytratily.Trochu probleskuje pačuli, což zrovna není moje oblíbená složka v parfémech - při nesprávném použití mne z ní spolehlivě natahuje. S Cabochardem chodím od rána a už je mi fakt blbě. Je naštěstí dost chladno a zima drží vůni na uzdě, aby se moc nerozbíhala po okolí. Přesto se ostýchám svléknout v restauraci kabát a obezřetně sleduji reakce okolí - jestli nikdo nekrčí nosem. Představa, že se s někým takto navoněným potkám v přetopené místnosti mne děsí a dnes jsem to já…Mám navoněná obě zápěstí, okamžitě běžím na WC a zkouším to smýt - bez úspěchu, nicméně poté, co se vůně smísila s citrusovým mýdlem už alespoň není tak čpavá. Nechci hodit flintu do žita po první zkušenosti. Cabochard zatím poputuje do prádelníku mezi ostatní odložené vůně a po čase to zkusím znovu - třeba jen byla špatná konstelace…A když jsem ho tam dávala, objevila jsem krabičku s odloženou Sicily…Jak jen jsem mohla tak nádhernou vůni odložit…asi jsem se musela zbláznit…

To bylo včera dopoledne. Večer mi to nedalo - stále jsem musela přemýšlet, kde se stala chyba - možná moje kožní chemie - a zkusila jsem si Cabochard stříknout do vlasů - jemně - jedno stříknutí…a to byla fatální chyba… Dnes časně ráno v 00.30 jsem musela vstát a jít si umýt vlasy. Podotýkám, že mám dlouhé téměř kudrnaté vlasy - jak se takové vlasy rozčesávají pochopí pouze majitelky stejného problému, ale nic jiného mi nezbylo. Převlékla jsem polštář a teprve potom usla - ještě, že manžel je na služební cestě… Tak fakt nevím, asi jsem se přecenila a k Cabochardu jsem prostě zatím nedozrála…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 06.11.07 09:48

Taky jsem v Droxi na Cabochard narazila, cena byla super, ale naštěstí jsem ho tam mohla očichat. Ještě,že tak. Mě připoměl v plné síle Bandit od Roberta Pigueta, který na mě voněl jak leštěnka na nábytek, toto bylo o něco slabší ale pro můj nos skoro stejné.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kača  06.11.07 10:09

Musím se fakt smát,jak nás ta příroda prostě úžasně odlišně vybavila,abychom se nenudili a všichni nebyli stejní a stejně nevoněli..
Chudinko Kerze,úplně jsi mi připomněla,jak jsem já testovala Opium od YSL,a pak ho od přítele dostala má kámošks-a přesně,jak říkáš-největší děs byl,zůstat s ní v teplé místnosti,blééé-myslím,že zvracení zabránil jen skok na balkon!!!
Takže vím,jak ses cítila.
A vidíš-mě Cabochard padne jak ulitý,a když jsem sama doma,často se před spaním navoním právě jím,dává mi pocit bezpečí,krásně s ním usínám..
Já mám taky dlouhé vlasy,které,jak jistě víš,okamžitě všm „načichnou“,a já pro změnu musím po jakémkoli grilování,i kdyby skončilo ve 4 ráno,mýt hlavu,protože ten pach nesnesu..

Gudrun  06.11.07 11:58

Nevím, jestli se dá ke Cabochardu dozrát - už jsen to tu někde psala, že je to moje láska od mých asi 12 let, to jsem na něj chodila mámě a i když měla vůní víc, tahle u mně vedla. A vracím se k němu pořád, jen s výjimkou doby, kdy jsem ho zrovna neměla kde koupit.
Nejdřív z něj ucítím citrusy, ale ty velice rychle zmizí a Cabochard se rozvine do ostřejší, ale pro mě moc příjemné vůně, ta trvá asi půl hodiny. Pak té ostrosti začíná pomalu ubývat a cca po další půlhodině se ustálí do nádherné vůně - směs květin, tabáku a jemné kůže.
Mmch, můj táta považuje Cabochard za nejkrásnější dámskou vůni, asi jsme divná rodina. :)

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 06.11.07 14:12

Taky mě Cabochard napřed porazil, ale to byla moje chyba, že jsem ho rozbalila hned v metru. Je to prostě vůně pro silné osobnosti a když ho vyzkoušíš několikrát, tak zjistíš, že se dá nosit skoro pořád a podle prostředí se trochu mění. Když se navíc navoním a na tričku mi zbylo něco předchozí květinové vůně, tak to má hned jiný rozměr.
Miluji aldehydovky a teď navíc jsem zjistila, že mé poslední úlovky jsou samá kůže. Ale všechno kupodivu staršího data. Moderní a módní vůně se mi na chvíli líbí, ale potom je jemně, ale pevně odstrčím.
Jenže když někomu vůně nesedne, dá se vyzkoušet ještě v jiném počasí a když ani to nepomůže, tak není co řešit.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Gudrun  06.11.07 14:29

IvKa: Jednou jsem takhle použila kuličkový deodorant - růžové Fa a za chvíli na sebe stříkla Cabochard. Kombinace to byla sice netradiční, ale rozhodně ne nepříjemná. :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.11.07 21:46

Mně už se nejednou stalo, že se mi vůně na první, druhý až x-tý počuch nelíbila a po nějaké době jsem k ní našla cestu a teď patří mezi moje oblíbené a naopak - co se mi ihned zalíbilo stejně rychle skončilo na dně prádelníku, ale tentokrát prvně se mi udělalo fyzicky špatně… Určitě jsou typy, kterým tyto vůně sednou - jinak by se nedržela na trhu skoro 50 let, takže já jí kvality neupírám, ale zatím to můj šálek čaje rozhodně není. Asi jsem opravdu jiný chemický typ - voní mi snad všechno s vanilkou a naopak - většina vanilkových „dryáků“ na mně zřejmě voní „jemně“ - tak se můj muž vyjadřuje o Shalimaru - „to je taková jemná kostýmková vůně“ - poté, co na sebe vystříkám polovinu flakonu edp…Zatím tedy přenechám Cabochard jiným - možná budu jednou překvapená až zas labužnicky natáhnu a odvážím se zeptat neznámé ženy u vedlejšího stolu, čím že to tak krásně voní - a ona odpoví „Cabochard“.

Kača  06.11.07 22:08

Já jsem jednou přestříkla Eclat dArpege Cabochardem,(na spacím triku),pakjsem seděla u pc,četla na Adanetu a pořád se obdivně očichávala,jak nádheně voním:-)nebylo to cílené,ale fakt to bylo mooc pěkné..

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.11.07 07:27

Nahlédla jsem na web Gres a našla Amber de Cabochard -

TOP NOTE:
Seduction
Spicy cinnamon, ginger and cardamom
huckleberry, blackberry and mandarin

HEART NOTE:
Elegance
Tuberose, cyclamen and
lily of the valley

BASE NOTES:
Sensuality
Amber, patchouli, tonka bean,
vanilla and musk

Nadšené stoupenkyně Cabochardu učitě s nevolí vraští obočí - s původním Cabochardem to nemá nic společného, ale mně by se tohle mohlo líbit. Mimochodem, když tohle je orient, v jaké kategorii je Cabochard - chypre? Já se v těch kategoriích moc neorientuji. A ještě - jsou tady na webu nadšené ohlasy na Cabaret a Cabotine - pokud mi Cabochard nesedl, má cenu tyto vůně zkoušet? Jsou podobného typu?

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 07.11.07 11:43

Cabaret jsem ještě nezkoušela, ale Cabotine, ta zelená, je úplně jiná, žádná kůže. Já v ní cítím nejvýraznější linku zázvoru a končí to směsí tuberozy a santalu.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Kača  07.11.07 19:21

Cabochard je nefalšovaná chypre.Ty ostatní dvě neznám,jen z doslechu-Cabotine je prý hodně svěží.

Bianca
Znalkyně 280 příspěvků 07.11.07 20:42

Cabotine používám, je pro mě nejlepší z těch tří Grésovek, je to aldehydovka, svěží mýdlová, ale dost ostrá - aplikuji velmi decentně.

Na poličce 19 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.11.07 21:10

Takže Cabochard je chypre a Cabotine aldehydová? Aldehydové jsou ještě které - Chanel 5, třeba?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.11.07 21:13

Chanel 5 je typická aldehydovka, dál třeba:

Tendre Poison (Christian Dior)
So Pretty (Cartier)
Aromatics Elixir (Clinique)
Dolce & Gabbana (Dolce & Gabbana)
White Linen (Estée Lauder)
Beautiful (Estée Lauder)
 Arp

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 07.11.07 21:17

Cabotine je květinově-květinová, velmi intenzivní, krásná vůně. Podrobnější popis všech vůní od Grés je na www.parfumsgres.com

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist