Caron - Montaigne a jiné

Veverka 26.02.08 09:49

Zná někdo Montaigne od Caronu? Sháněla jsem vzorek na Aus Liebe, ale bohužel je vyprodaný a už asi nebude. Nechala jsem si ho teď na slepo přivézt z Francie, tak snad mě to neporazí. Na druhou stranu, trocha adrenalinu neuškodí… Uvítám jakékoliv informace k Montaigne, ale i jiným vůním od Caronu. Několik jich už znám a sedí mi skoro všechny, zatím spolu s Guerlainem a Patricií Nicolai vedou pomyslný žebříček mých oblíbenců :-)))

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

janas 26.02.08 10:44

Taky by mě zajímala, ale má tu vadu, že je zde zcela nedostupná.
Na netu se dá koupit Caron Pour Une Femme, složení slibné - znáte ji někdo?

Oleka 26.02.08 10:51
janas píše:

Janas, čekám na Caron Pour une Femme, objednavala jsem anslepo, podle složení :), už by to brzy mělo přijít.

Veverka 26.02.08 10:53

Pour Une femme bývá občas na Aus Liebe zum Duft, nabízí tam i vzoreček vůně 2 ml ca. za 3 Eura. Taky mě podle popisu zaujala, ale neznám ji.

janas 26.02.08 11:54
Oleka píše:
janas píše:
Janas, čekám na Caron Pour une Femme, objednavala jsem anslepo, podle složení :), už by to brzy mělo přijít.

Tak Oleko, až ti přijde, nezapomeň napsat, jaká je!

Oleka 26.02.08 14:22
janas píše:
Oleka píše:
janas píše:
Tak Oleko, až ti přijde, nezapomeň napsat, jaká je!

Janas, tak si představ, že mi to po obědě přišlo :)! Objednávala jsem to 02.února, tak to tři týdny leželo na celnici.
Přinesl pošt'ák a já jsem se hned dála do rozbalení. Bohužel mám ted' rýmu a proto nemůžu docela dobře vychutnát a pochopit té vůně.
Pour Une Femme mě zcela ze začátku zarazila- je ostřejší, sladká a dívná, zdalo se mi že mi voni sladkou žlutou dýní, není to v popisu složení, možná že za to může moje současná rýma :(.

Opravdu řečeno po půlhodince mi táto vůně se začala libit, je sladká a taková rafinovaná, žádná složka mi nepřipadá špatná. Sladost je taková kdybych se ocitla na nějakém trhu orientalních sladostí, citím trochu chyprový podton, ale není nápadný a pronikavý, spiš jemný.
Bohužel nemůžu zatím tam objevit růžě (podle popisu a i podle obrázku na reklámu je to fleuri - chypré vůně, a v srdci by mělo být vůně růže), takže budu zkoušet dál - až se uzdravím :).

Zvlášt' pochvála tvůrci flakonku - je nádherný, na krabici ze zádu jsou verše (nevím čí) ve francouzštině a angličtině.
Pak jsem měla ještě Nocturnes - tak ten vůbec zatím necitím,
a ještě Infini - má podobný základ jako Narciss Noir, není sladký, zatím svým pomačkaným nosem dobře citím jen bergamot :).
Tak ted' musím napsát na Jahodu aby mi vratili DPH (podle výpočtu celnice napočítali mi DPH 20,5% :), balík šel ze Švycarcká, clo není, ale DPH - 20,5 % -????? Jak to vypočítají????
To je divné.

Oleka 03.03.08 00:19

Tak jsem včera před spáním zase zkoušela Pour Une Femme a našla jsem ve svých vzpomínkách na bouřlivé mládí jednu kombinace vůní kterou mi Pour Une Femme připomíná - je to když jíte sladkou žlutou dýní a popíjete bílé víno, asi takhle ze začátku mi to voní. Je to strašidelná kombinace potravin, zejména v horku :), bylo mi tehdy velmi špatně :), ale Pour Une Femme nemá takovou ničivou sílu :).
Za půlhodinky ten dojem zmizí a už se začíná jemná vůně růže. Ocasek zatím vůbec nemůžu definovat, nedočkála jsem se ho :).

Ronna 08.03.08 19:12

Oleko, už jsi zdravá? My čekáme na recenzi těch Caronů. Nebo aspoň já. :)

Oleka 08.03.08 22:06

jo, už jsem skoro zdravá :),

dnes jsem na sobě měla zase Pour une Femme, řeknu, že mi opravdu ze začátku voní jako meloun s bilým vínem, trochu se mi z toho otačí hlava, ale za půlhodínky je to pryč. V srdci je jemná růže v žluto-růžových bárvách, ke kterému se připojuje kadidlo, což podle mě dělá dojem takovéto orientální sladostí, bohužel na mě ocas vůbec skoro necitím, je nějaký letmý a citím jenom slabý náznak santálového dřeva. Myslím si že by se víc rozvínul v teplejším počasí, mám takovou asociaci že by táto vůně víc hodila k nějakému teplému orientálnímu počasí, k místu s trhy plné orientálních sladostí a napůl zahalených odalisek v průsvetných hedvabných šatech :), polétající lehké jásavě barevné šaty by se k ní hodily co nejvíc :).

Oleka 09.03.08 15:57

Dnes jelikož jsem doma, tak jsem si troufla nanést na sebe Infini,
musím říct, že je to zvláštní vůně, v podstatě se nevymýká ostatním Caronům.
Je to květinově-aldehydová vůně na santalovém základu, začíná suchými hořkými tóny, v nichž se dobře cítit bergamot a koriándr.
Přirovnála bych ten začátek s vesnickou květinovou loukou, kdy kytky už skoro odkvétly a na slunci je cítit vůni sena (ale bez jahod :) ). V srdci je pak dobře cítit karafiát (bohužel ho nemusím), asi kvůli tomu karafiátu anebo aledehydům mi pak přišlo porovnání se starou babiččinou skríni, když se otevře a odtamtud se zaváne naftalínem :).
Drží se blízko těla, odkvetou kytky a na konci přichází král santal se svoji uznávanou dřevitě hořkou vůní. Řekla bych že táto vůně není pro moderní svět, nehledejte v ní sexualitu - prostě v ní není,
asi by snad i hodila jako kostymková vůně na různé obchodní jednání, ale myslím si že by tam vypadala spíš jako retro ve stylu 60 let pro starší dámy. Mě se vybavila stroze oblečená dáma v kostymku světlé-hnědé nebo skořicové barvy s upravenými v úzel anebo na zátylku vlasy, dokonce i s brylemi na očích :), taková prostě sušená lady s manýry vychovatelky.

janas 09.03.08 16:53

Oleko, číší z tebe trochu zklamání! To jsi se s Infini sekla, že? No je to parfém z přelomu století, tak nic moderního nelze čekat. Jestli převládá karafiát - tak to evokuje hodně retro. Zkus spíš Fleur de Rocaille - ty by se ti mohly líbit. Tu modernější verzi neznám, ale měla jsem kdysi ty původní Fleurs a ty byly nádherné - jemné, noblesní.
Infini se hodně liší od Narcis N.?

Oleka 09.03.08 17:38

Ne, :) v žádném případě zklamání :), mě se Infini i docela libí :), jen mi vadí malinkatý nádech toho naftalínu úprostřed, jak říkám nebo to ten karafiát anebo aldehydy. Tak vím že právě aldehydy se na mé pokožce můžou vonět v létě jinak než v zimě, tak to ještě počkám do léta.
Jinak je mi strohost této vůně libí, někdy dokonce i musím vypadat jako přísná dáma (to když jdu na schůzku a nechci aby mě vnímaly jako sexy objekt :), to by měla také očichat Kerze - jako kostymková vůně by se mohla hodit)
Z Caronů v podstatě zklamání vůbec nemám, jsou to dobře vypracované vůně a pro mě jejich retrovost může být i zajímavější dnes mezi všemi ostatními květinovými vůněmi.
Prostě jsem chtěla upozornit, že táto vůně asi všem líbit nebude protože podle mě může přidávat ženě na věku.

janas 09.03.08 17:53

No, ten naftalín - to by mě trochu vyděsilo! To si pamatuju z dětství - babička to dávala do skříně proti molům - fuj, to byl hnusný smrad.

Oleka 09.03.08 18:03

jinak odlišnost mezi Infini a Narcisse Noir je v tom že Narcisse je pro mě prostě vzrušující :), kdežto Infini táto smyslnost chybí . Ale řekla bych že ten základ mají skoro stejný - santal, vetiver, pižmo. To citím i na sámem konci když už vůně skoro vyprchá z pokožky, jemně dřevitě -zemité tony.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist