CB I Hate Perfume

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.03.09 20:08
CB I Hate Perfume

Znáte tuto značku? Založil ji parfumér Christopher Brosius, který původně vytvořil Demeter Fragrance Library. Stejně jako Demeter i I Hate Perfume nabízí různé „zážitkové“ vůně typu hořící listí, prázdniny u dědečka atd.
Objednaly jsme si s WildOrchid várku vzorků z TPC, ale ještě jsme netestovaly - mám už plné ruce až po ramena a nemám kam vonět, takže rychlý report z pouhého očichání vialek a podrobně potom (a samozřejmě v recenzi s představením značky):

Russian Caravan Tea - černý čaj a nějaké květiny
Fire from Heaven - cedr a myrha (měly by tam být ještě další pryskyřice)
Eternal Return - zelené šťavnaté tóny (měla by být mořská a dřevitá)
Mr. Hulot's Holiday - nasládlá, do kožena (jednou složkou je „kožený kufr“, ale ještě by tam měly být mořské a teplé tóny)
To See a Flower - vlhká zelená hrachovina rozšlapaná na kašičku - měly by tam být jarní květiny s tóny vlhké země a zeleně, ty budou zřejmě pod tím hrachem :)

Violet Empire - fialky na sametu
Cedarwood Tea - intenzivní cedr, jde až do koprova
Wild Hunt - vlhká lesní zem
In the Library - jemné cedrové a kožené tóny
November - štrúdl se skořicí
Burning Leaves - autentická spálenina z hořícího ohně

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 19.03.09 19:23

dnes zkouška To See a Flower :twisted:

Při nanesení vůně jsem ze začátku cítila vlhkou rozšlapanou trávu. Nevím co Ada myslela hrachovinou, ale hrach tu vubec necítím. Jen tu trávu, do které se hned po chvíli začne vkrádat jemná vůně narcisů. Hodně mi tím připomněla Narcise Noir, tak jsem zkusila ze vzorečku na jiné místo na těle, a opravdu mají hodně společného. Jen - To See a Flower je jemná, svěží, narozdíl od spíše těžké Narcise noir. Když se snažím nahlédnout pod ty narcisky, občas ucítím závan „hlíny“ ze které rostou. Uvozovky jsou na místě, protože hlína mi nepřijde kyprá ani tak hliněná jako ve vůních bývá. Spíš jen jako když někdo vytáhne narcisku ze země, hlínu setře a čichne si k tomu zelenému stonku.
Vůně je to opravdu hodně zelená, svěží, a ano - je květinová.
(čim dýl k ní zkoušim čichat a porovnávat s Narcise noir, tim mi přijdou podobnější).
Než půjdu spát, editnu příspěvek a napíši jakou má vydrž a jestli se ještě nějak změnila.

Editace: tak vůně po asi pětí hodinách zvolna mizí, ale mizí mi i Narcise Noir,a zřejmě to bude kvůli tomu v jak malém množství jsem ho zkoušela. I 5 hodin je docela slušná výdrž ne? Ze vzorečku..
Co se týče posledních závanů, nebo spíše stopy co mi zůstala na kůži, opět srovnám s Narcise Noir, protože mi i závěr přijde podobný. Jen To See a Flower je jemnější, ne tak výrazná, lehce dešťová.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.03.09 19:54

Mně ta zelená rozšlapaná tráva trochu připomínala hrách. Pamatuju si to z dětství, když děda po sezóně likvidoval přerostlý hrách na zahradě, takže taková soukromá asociace. Ale na té trávě jsme se shodly, to je důležité :) A jsem ráda, že vylezly kytičky, bála jsem se, že to zůstane zelené napořád.

Já jsem pořádně vyzkoušela M3 November , moc mě nenadchla, ale co slibuje, to víceméně splňuje. Je hodně zemitá, taková vůně vlhké, rozryté zahrady, listí, větví, a do toho výrazná vůně jablek. Kouř ani houby jsem necítila. Ale ta jablka mi to pokazila - jak se někam dá jabko, tak je z toho prostě štrůdl, nemůžu si pomoct. Moc ta zemitost a vlhkost nešla s jablkem dohromady, kroutil se mi z toho nos. Každopádně bych takovou vůni asi nechtěla nosit, opravdu to není parfém, ale čichové znázornění příliš konkrétního obrazu.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 20.03.09 13:18

dnes je na řadě Fire from Heaven

úvod je jako když přijdete do lesa, kde před chvílí káceli stromy. Kmeny vonící po pryskyřici leží na hromadě, kolem létá dřevitý prach, a některé nové pařezy jsou ještě teplé od motorové pily.
No a zdá se, že tato vůně se moc nemění, stále je cítit čerstvě nařezaným dřevem, pryskyřicí, prostě lesem. Oheň je snad jen v názvu.
Vůně je to ale moc přijemná, žádnej umělej osvěžovač s vůní lesa, ale pravej les, i s hlínou pokrytou jehličím, prostě jako byste si sedli na ty pokácený stromy a zavřely oči. Co ucítíte bude Fire from Heaven

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 20.03.09 22:49

Po předchozích dvou, vesměs pozitivních zkušenostech, kdy jsem ještě opatrně zkoušela na koleno, jsem si dnešní tip dala rovnou na ruku.

Russian caravan tea
První závan byl ještě vpohodě. Je cítit nějaký sypaný čaj, s typickou nahořklou vůní. Pak se ale přidá něco nakyslého, a já při pohledu na vzorky dostala neodvratitelnou představu toho, že tam musí být sperma! :lol: i když zrovna tento vzorek je spíše čirý, ale kdo ví.. nějaká ta kapka by se tam ztratila. Bergamont je vlastně citrus že? Takže to nakonec asi bude ono. Vůni starých knih si vybavuji o dost jinak, a pokud tady je, pak ji přebíjí ten nakyslý černý čaj.
Připomíná mi to časté dilema, kdy mi v restauraci místo černého čaje přinesou earl grey a k tomu citron. Nikdo zřejmě nechápe, že do takového čaje citron a cukr nepatří.
Možná by se tato vůně zalíbila těm, kterým se líbí Osmanthus. To je taky taková zvláštní čajová vůně, a je jedno od které značky. Co má v názvu a složení osmanthus, to je čajově divný. (některý se mi taky líběj)

Ado, co ty, testujes? :)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.03.09 13:58

Holky, co ta In the Library? Je cítit opravdu jako stará knihovna? Četla jsem na ni chválu i hanu, ale jedna recenzentka psala, že ty, co tvrdí, že jako knihovna nevoní, jsou studentky z nových moderních škol, kde už ty knihovny voní spíš po umělé hmotě.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 21.03.09 14:56

Dnes tedy na přání In the Library tuhle má i Ada, tak jsem zvědavá jak se budou lišit naše postřehy :)

mě dost připomíná vůně od Etat librete d'Orange, a to právě tím svítícím dřevem. (starý ztrouchlivělý pařez, který v noci světélkuje). Je to taková ta dřevitě nasládlá přírodní vůně. Knihy jsou z papíru který je ze dřeva, a staré knihy v sobě taky trošku mají tu „prašnost“. Škoda, že tu teď žádnou starou knihu nemám na porovnání. Knihovnou bych tuto vůni asi nenazvala, to bych tam musela cítit i nějaký lak z dřevěných polic.
Mě se tento typ vůní hodně líbí. Nevoněla bych se tím sice do společnosti ani do kanceláře, ale když bych chtěla napsat nějakou povídku, tak zahalena do oblaku této vůně bych určitě psala mnohem líp než bez ní.

Jinak celkově mám dojem, že tohle nejsou vůně co by se nějak měnily. Spíše hned jak dostanou svoji pevnou podobu, drží si ji až do vyprchání.

Taky mi přijdou docela slabé, ale to bude tím, že jsou to „toaletní vody“. Docela ráda bych zkusila alespoň jeden čistý parfém :)

Tak skoropřítel cítí i něco koženého (doslovná citace), a když jsem se ho zeptala, rozpoznal i to ztrouchlivělé dřevo. docela se mu líbila, a cítil ji určitě silněji než já. Já mám co dělat abych ji teď na tom koleni našla (po předchozí zkušenosti s nakyslým čajem radši znovu zkouším na koleni), a on, že je to docela silný.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 22.03.09 20:59

dnes je na řadě Eternal Return

první závan je osvěžující. Hodně osvěžující, identifikovala jsem ho jako něco mezi vyždímanou trávou a mořem. Pak jsem teprv mrkla na složení. Moře je tu teda docela dobře znázoněné, ač se to zdá být nemožné. že by do vůně dali sůl a bylo to tím? Na začátku taky na chvíli problesklo něco lehce jehličnatého, ale spíš stále vůně zůstává v tom tónu rozmačkané trávy a moře. Je čistá, svěží, ale řekla bych docela nudná :( a dřevo tu tentokrát vůbec necítím, když bych zrovna měla..

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 22.03.09 21:15

tak ještě jednu snesu.. čekala jsem něco víc, tak holt u jedné zůstat nemůžu.

Burning Leaves:
Vůni mám na koleni, a k nosu se mi nese obláček právě uhašeného ohně. Nic nehoří, spíš už jen doutná. Možná na ty uhlíky někdo hodil pár javorových podzimních listů, ty mají podobnou vůni. Ano, hromádka podzimního listí, trochu vlhká, hozená do ohně (kterej se tím pádem uhasí a už jen doutná). A něco mi to hrozně připomíná! Možná vandry, kdy obleční po pár táborácích voní podobně? Nevím..

Každopádně, takhle nějak jsem si představovala vůně od CB I Hate Perfume. Líbí. :)

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 23.03.09 23:33

Mr. Hulot's Holiday

jsem zklamaná :( voní mi stejně jako Eternal Return. Sůl a zelená svěžest.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 25.03.09 12:47

M#3 November - namletá sušená dýně (jako když děláme na vánoce biskupský chlebíček) se skořicí. Skořicovo dýňový koláč.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist