Cedr, cedr, cedr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 11.02.09 13:47
Cedr, cedr, cedr

Moc mi voní cedr v pánských vůních. Čistá cedrová vůně je Notre Flore: C

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 11.02.09 14:02

Cedre je krásná… škoda, že tak předražená (V USA stojí 1400, hanba L'Occitanu!).
Cédre Bleu od YR je taky cedrová, ale nic nevydrží. Tumulte pour Homme od Lacroixe je další skoro čistý cedr, Hiris je znatelně cedrový, a pak už asi jedině různé nikovky.
Pierre Cardin teď bude mít cedrovku C

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 11.02.09 14:06

Hodně cedrová je taky Infusion d´iris a Givenchy Ange ou démon EDT. Ty by šly i pro kurážného chlapa. :wink:

A taky L´instant a Givenchy Pour homme mají výrazné cedrové aroma.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 11.02.09 14:15

Jak se zmiňují ty pánské verze dámských vůní… Mě by vůbec nenapadlo je zkusit, protože podvědomě čekám… něco jako dámskou… L'Instant třeba… :lol:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 11.02.09 14:27

Širín, hodně cedrová je Un Cedre Serge Lutens, měla jsem jen vzoreček z Paříže. Ten cedre je tam pěkný, ale ne pro mě, je hořký, drsný, vyloženě panský .

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 11.02.09 14:30

Ano, v pánských vůních! :D

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 11.02.09 15:42

Cedr je má nejoblíbenější nota.
V ženských vůních je královnou prostě Feminite du Bois. Byla vytvořena jako pocta cedrovému tónu nositelnému i pro ženu - jinak je cedr jako složka spíš dominantou pánských vůní.
Cedr je ve všech třech vrstvách této vůně - top, srdci i v základu- a vyvolává dojem nasládlého, slunce napitého ,čersvě rozseklého cedrového stromu za soumraku v Marrakéši. Lutens pak stvořil 4 varianty na toto téma s vypíchnutím vždy jedné složky ( ovoce, musk, koření, fialka)
Un Cedre od Lutense je spíš tuberoza, která cedr imituje.
Z pánských je nejkrásnější cedr Tumulte od Lacroixe.
Já cítím hodně cedr z Cabaretu, ačkoliv tam uvedený není. Cedr je taky hodně evidentní v Kyotu od CdG, který dělá takový lehký kontrapunkt kadidlu - CdG vytvořilo jednu serii vůní věnovaným kadidlu s tím, že v každé oblasti je jiné - Avignon(středověké katolické), Kyoto ( japonské), Zagorsk ( pravoslavné ruské), Quarzazate. To japonské je díky cedru úžasně lehké, transparentní a vyvolává dojem borového lesa.
Od L´Artisana je nádherný cedr v Thé pour un eté, kde spolu s jemným jasmínem vyvolává dojem povlávající záclony v letním vánku.

Ach, cedr…

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.02.09 15:51

Cedr je v Ormonde Woman - a ještě jedlovec…
A Feminite du Bois je opravdu krásná vůně…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25875 příspěvků 11.02.09 15:56
Lela píše:
Cedr je má nejoblíbenější nota.
V ženských vůních je královnou prostě Feminite du Bois. Byla vytvořena jako pocta cedrovému tónu nositelnému i pro ženu - jinak je cedr jako složka spíš dominantou pánských vůní.
Cedr je ve všech třech vrstvách této vůně - top, srdci i v základu- a vyvolává dojem nasládlého, slunce napitého ,čersvě rozseklého cedrového stromu za soumraku v Marrakéši. Lutens pak stvořil 4 varianty na toto téma s vypíchnutím vždy jedné složky ( ovoce, musk, koření, fialka)
Un Cedre od Lutense je spíš tuberoza, která cedr imituje.
Z pánských je nejkrásnější cedr Tumulte od Lacroixe.
Já cítím hodně cedr z Cabaretu, ačkoliv tam uvedený není. Cedr je taky hodně evidentní v Kyotu od CdG, který dělá takový lehký kontrapunkt kadidlu - CdG vytvořilo jednu serii vůní věnovaným kadidlu s tím, že v každé oblasti je jiné - Avignon(středověké katolické), Kyoto ( japonské), Zagorsk ( pravoslavné ruské), Quarzazate. To japonské je díky cedru úžasně lehké, transparentní a vyvolává dojem borového lesa.
Od L´Artisana je nádherný cedr v Thé pour un eté, kde spolu s jemným jasmínem vyvolává dojem povlávající záclony v letním vánku.Ach, cedr…

Lelo, parádní výklad o cedru ve vůních !!!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25875 příspěvků 11.02.09 16:00
Kerze píše:

Hmmm, tak zrovna v těhle vůních cedr pracuje krásně!

Mě shodou okolností přistál v ruce dnes vzorek Cedre od Lutense. A jsem ráda, protože sama bych si jí k vyzkoušení asi nevybrala. S tím, že musí být příliš pánská. Uvidíme. Zatím jsem si přečetla, že v ní dominuje tuberóza a T. Sanchez jí přirovnává k „niche verzi Amarige“ :wink:

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 14.02.09 10:43
domenica píše:
Kerze píše:

Hmmm, tak zrovna v těhle vůních cedr pracuje krásně!

Mě shodou okolností přistál v ruce dnes vzorek Cedre od Lutense. A jsem ráda, protože sama bych si jí k vyzkoušení asi nevybrala. S tím, že musí být příliš pánská. Uvidíme. Zatím jsem si přečetla, že v ní dominuje tuberóza a T. Sanchez jí přirovnává k „niche verzi Amarige“ :wink:

mě Cedre od SL vůbec nepřijde pánská, spíš taková gurmánská medová … sám bych ji asi nenosil … resp. možná nosil, ale rozhodně ne často.

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 14.02.09 19:17

Hodně cedru je v Un Jardin en Méditerranée (Hermes) a ve Figue Amere (Harris) . Tyto vůně mi přijdou typově hodně podobné, obě jsou unisex.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist