Celiakie - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 30.11.09 14:56
Celiakie - máte zkušenosti?

Zakládám toto téma, absolutně neparfémové, protože i když je jistě dost tématických fór, zajímá mne, jestli není někdo s podobnými zkušenostmi i tady.
Tedy, co Vám chutná? Co ne? Máte zkušenosti se stravováním mimo domov, ve škole atd.?
Pokud máte jako já celiatické dítě, jak to zvládá? Máte nějaké vychytávky? Vánoční typy na cukroví?
Proč to zde tak vypisuji? Stojím v této situaci týden, jako v hluboké louži a nevím, kterým směrem z ní ven, spousta obchodů, nabídka široká, mouky výběr, směsi též, ale co z toho mám vybrat???????
Poradí někdo kde začít?
Máte domácí pekánu? Kterou vybrat?
Nechce se Vám veřejně? Můžete i po SZ, budu vděčná za každou radu.
Děkuji!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 30.11.09 20:02

Moje sestra má celiakii.
Cukroví se doma peče dvojí, jedno normální a druhé bezlepkové.
Jak se sestra stravuje mimo domov nevím, ale doma se vaří a podřizujeme se většinou jí. Někdy už mi leze na nervy, že jsou omáčky moc řídké a tak mamá vaří dvě dávky :lol: .
Domácí pekárnu máme a peče se v ní dobře (je dobrá i na těsto na vánočku), ale chleba vlastně ona moc doma nemá… nevím ani proč. Spíš jí ty „prknýnka“ křupavé chleby.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 30.11.09 20:04

jako pražačce ti pichjit doporučím prodejnu Maranatha vedle Brumlovky (BB Centrum) se slušným bezlepkovým sortimentem. pečivo, včetně koláčů je sqělé! :D

http://www.maranatha.cz/…obchod1.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 30.11.09 20:17

Děkuji, děkuji, za každou maličkost!
Už jsem dostala nějaké zprávičky i v SZ, moc všem děkuji, také budu podřizovat, na křupavé je kluk ještě moc kluk, to mu bude chutnat možná na doplnění, jinak budu krom chleba a rohlíků - i tmavých - hromadnou stravu přizpůsobovat, menší dítě je malé, lepek bude mít během dne se mnou, časem ve školce, a nepozná zatím, jestli má hustší omáčku, bezlepková dieta neublíží, pokud to není překombinovaná směs.. Snad?

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 30.11.09 20:18
pichjit píše:
Už jsem dostala nějaké zprávičky i v SZ, moc všem děkuji, také budu podřizovat, na křupavé je kluk ještě moc kluk, to mu bude chutnat možná na doplnění, jinak budu krom chleba a rohlíků - i tmavých - hromadnou stravu podřizovat, menší dítě je malé, lepek bude mít během dne se mnou, časem ve školce, a nepozná to, jestli má hustší omáčku, bezlepková dieta neublíží, pokud to není překombinovaná směs.. Snad?
neublíží, pestrost je naopak velice důležitá.
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 30.11.09 20:22

Myslím také a doufám, že se nějak zažijeme, když už jsme se zkamarádili s laktozovou dietu, musíme to ještě odlepkovat :?

Tak opravdu díky, pokud něco ještě někdo připíše, budu vděčná, jen od středy budu několikero dní pryč, abyste nemysleli, že jsem opustila téma…

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 01.12.09 15:41
pichjit píše:
Už jsem dostala nějaké zprávičky i v SZ, moc všem děkuji, také budu podřizovat, na křupavé je kluk ještě moc kluk, to mu bude chutnat možná na doplnění, jinak budu krom chleba a rohlíků - i tmavých - hromadnou stravu přizpůsobovat, menší dítě je malé, lepek bude mít během dne se mnou, časem ve školce, a nepozná zatím, jestli má hustší omáčku, bezlepková dieta neublíží, pokud to není překombinovaná směs.. Snad?

Doufám, že teď neřeknu blbost, ale v jednom díle „Pod pokličkou“ kde se řešila celiakie nějaký odborník na výživu říkal, že vaření bez lepku je lepší i pro všechny ostatní, tedy ne jen pro ty co na něj mají alergii…že takové jídlo míň zatěžuje trávení…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 01.12.09 19:57

Ano, to je pravda, doporučuje se i při jiných obtížích, často i u jiných zánětlivých onemocnění střev i jiných oránů, ale bohužel, ta chuť..... Našemu buchtomilovi to budu asi dlouho muset vysvětlovat, je to prostě malej kluk a tak se logicky chová jako malej…

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 01.12.09 20:17

Kolegyně má syna s celiakií, tak se jí zeptám. Dnes jsem se zrovna bavily o tom, že nemůže pít pivo a že se dělá i nějaké bezlepkové. A že má rád šampáňo. Je už velký :-) Jinak mu vaří, peče… Děti si většinou dobře zvykají. Ve školce jsme měli a máme plno dětí s bezlepkovou dietou, kuchařky ve spolupráci s maminkami to vždycky v pohodě zvládly. I na školce v přírodě. Ovšem ty ceny bezlepkových potravin! :evil:

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist