cena pánskýxdámský parfém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Margareta
Učednice 81 příspěvků 16.09.11 16:50
cena pánskýxdámský parfém

Prosím prosím, už nad tím dlouho přemýšlím. Proč jsou pánské parfémy o tolik levnější? Viz Opium, Kenzo Jungle, atd. Jsou snad pánské složky do parfémů levnější? Nebo je to tím, že muži nejsou ochotni dát za parfém tolik peněz jako žena? Hledala jsem i jinde na fóru, ale nikde jsem na tohle nenarazila. No a kde jinde než na Arome, v sekci pro začátečníky takhle nablblý dotaz položit :whistle:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 16.09.11 22:48

Podla mna B je spravne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 17.09.11 09:31

Také jsem nad tím uvažovala - už jen balení pro ně je většinou velké…chlapi jsou rozložitější, tím pádem mají větší spotřebu a pánské parfémy se neprodávají tak dobře jako dámské…myslím si já :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 17.09.11 10:00

To je presne ako s oblecenim, alebo s topankami - ja som sa vzdy rozculovala, ze ked su vypredaje, panske veci su oproti tym damskym lacnejsie…Je to proste tak, ze chlapi nakupuju tento druh tovarov menej a vacsinou kupia to, co potrebuju, kdezto my zeny kupujeme niekedy uplne bezrozmyslu :roll: A vyrobcovia to len vyuzivaju, lebo vedia, ze zeny kupia aj za vyssiu cenu ako by boli ochotni dat chlapi…

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Margareta
Učednice 81 příspěvků 17.09.11 10:23

No to si děláte legraci. Já doufala, že mi napíšete - jasně, že za A.
Přece pánské Opium nemůže být o polovinu levnější jen proto, že muž by za to skoro 2 tisíce nedal :bang: Spíš bych čekala, že silice pro pánské parfémy jsou levnější, nebo více vonící (tedy stačí nižší koncentrace). Vždyť to, co se vyrábí v menších objemech by mělo mít i vyšší cenu. Právě i v pánské módě se mi zdá, že cena je vyšší nebo stejná a výběr menší. (Sehnat pěknou pánskou mikinu pod 1000 kč bylo fakt umění).

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 17.09.11 11:11

Jasně, že B. Cena se skládá z nákladů (výroba+marketing) + toho, co jsou spotřebitelé za ně ochotní dát.
Výroba stejná, náklady na reklamu u pánských parfémů tvoří zlomek oproti dámským + afinita spotřebitele u žen je násobně vyšší, než u mužů, tzn. obrovský potenciál pro růst ceny u dámských.
V parfémové branži se marketingu podařilo postavit axiom „dražší = lepší“, muži v „dobře vonět“ takovou hodnotu, jako ženy nespatřují, a drahé voňavky by prostě (masivně) nekupovali.
Ono je to teda ještě trochu složitější, o výběru m. parfému rozhodují většinou ženské, takže nemůže stát stejně, jako dámský, protože to je „přílepek“ k dámské hygieně. Proto jsou velmi úspěšné pánské verze dámských hitů. (Nebo znáte nějakou domácnost, kde muž má víc voňavek, než žena (kromě Deradovy :))?
Z hlediska (většiny) výrobců není m. produkt primární vůní, ale jen využitím potenciálu trhu, který vybudoval dámský produkt. Výrobce vrhne na trh pánskou verzi vůně, která je dobře prodejná - vývoj vůně je zkrácený (levný), protože je to jen pozměněná ženská formule; dtto flakon a obal; žádná zaváděcí kampaň nemusí být, respondenti produkt znají, stačí to oznámit v místech prodeje + sem tam lehce zainzerovat - náklady na marketing minimální. Pak stačí už jen určit cenu, jakou jsou ochotni kupující dát.
Taková politika postavila cenovou hladinu pánských vůní a těch pár výrobců primárně mužských vůní se jí musí přízpůsobit, jinak by ztratili konkurenceschopnost na trhu (nic by neprodali).
Vynalezl to YSL a od té doby to perfektně funguje. (Srovnej: u niche vůní tahle politika není, tam jsou si vůně rovnocenné, spotřebitel téhle kategorie se rozhoduje jinak.)

Mmch: přesně opačně se to používá v mužském marketingu - třeba u aut. Audi A1/A2, Mercedes A, Toyota Aygo, Citr. C1… jsou naprosto zbytečné produkty na trhu. Rozumná ženská, kdyby měla budget 600 tisíc, tak si koupí bezpečný a pohodlný Ford Focus nebo oktávii v plné výbavě - auto, do kterého složí kočár, děcka, psa, kočku, nákup a kabát si hezky pověsí na háček bez hrozby zmuchlání. Jenomže když má její manžel muž Audi A8, tak jí vybere Audi taky. Protože rozhodování při koupi auta je stejně tak ovlivněno rozpočtem, jako při koupi vůně, připravili výrobci ženské verze mužských aut. Levnější (vzhledem k objemu materiálu je to u aut, narozdíl od vůní, víc vidět), ale těžko byste hledali rozumný důvod, proč BMW1 v základní výbavě stojí jako čtyři Fabie s automatiskou klimatizací, než ten, že si to kupující (nebo ten, kdo rozhoduje o koupi) „může dovolit“.

Doufám, že je to srozumitelné.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 17.09.11 11:25
margarita píše:
No to si děláte legraci. Já doufala, že mi napíšete - jasně, že za A.
Přece pánské Opium nemůže být o polovinu levnější jen proto, že muž by za to skoro 2 tisíce nedal :bang: Spíš bych čekala, že silice pro pánské parfémy jsou levnější, nebo více vonící (tedy stačí nižší koncentrace). Vždyť to, co se vyrábí v menších objemech by mělo mít i vyšší cenu. Právě i v pánské módě se mi zdá, že cena je vyšší nebo stejná a výběr menší. (Sehnat pěknou pánskou mikinu pod 1000 kč bylo fakt umění).

no ja mam prave opacnu skusenost, ze ked ideme nakupovat, moj priatel najde kopec peknych veci za super ceny a ja mam nervy, lebo zenske veci uz su povacsinou vypredane - aspon moja velkost, a ani vyber uz nie je taky velky…prave preto, ze zeny nakupuju viac…myslim vo vypredajoch. bezne naozaj plati, ze chlapi maju horsi vyber…

u parfemov to neviem. ako novacik nemozem velmi mudrovat :lol: to su len moje dohady. zakony trhu hovoria, ze ked je o nieco zaujem, rastie bohuzial aj cena :( keby chlapi kupovali parfemov viac aj ich cena by bola vyssia…
medzi silicami sa asi nerozlysuje, ci su pre muzou alebo pre zeny, nie? skratka sa len inak namiesaju…urcite sa okrem surovin plati aj za znacku (ako pri obleceni), dalej reklamu (kazda celebrita si urcite vypyta peknu sumicku za moznost byt tvarou prave ich parfemu…), dopravu aj konecny predajca si nieco prihodi a cena je potom taka aka je…a zenske parfemy su viac propagovane ako muzske, nie? bilbordy, telka, casopisy - no a kto to zaplati? samozrejme spotrebitel :angry: :bang: :angry:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Margareta
Učednice 81 příspěvků 17.09.11 11:29

Děkuji, srozumitelné, trefně vyjádřené. Tímto jsem definitivně přišla o další iluzi. Děkuji Tigro :twisted:

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 17.09.11 11:48
margarita píše:
Tímto jsem definitivně přišla o další iluzi.

Naopak!!! Stačí si najít krásný pánský parfém pro sebe a využít hlouposti výrobců, že na to nepřišli a nestrčili ho mezi dámské. :) Zatím…

Margareta
Učednice 81 příspěvků 17.09.11 11:56

Například? Co takhle nějaký pánský orient pro dámu (nejlíp s vanilkou)?

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 17.09.11 12:03

No napadl mne Terre d´Hermés, ten plánuju pro sebe; teď občas použiju manželův Givenchy - Blue Label. Nebo kterákoliv kolínská na léto - od Guerlaina, JPG.
Teď jsem zkoušela jednu od Galimarda, takový kožený orient, tu si asi taky pořídím pro sebe. TEn je i s vanilkou - teď si nevzpomínám na jméno, ale slíbila jsem přes víkend napsat recenze, tak se dnes nebo zítra objeví ve zkušebním chlívku.

A nemáme tady na to samostatné téma? Jesli ne, tak založ, určitě se sejde spousta nápadů.

Margareta
Učednice 81 příspěvků 17.09.11 12:32

Určitě tady je, já jen, že tě mám zrovna taklhe „na drátě“. Díky za tipy

mirka81
Nevyléčitelná závislačka 1614 příspěvků 22.09.11 12:32

Je to nespravedlnost. Já každý den přemýšlím jaký si dnes vezmu, manžel vezme do ruky co padne jako první (ne že bych jich měl víc) a jde :mrgreen:

A jen když dojde tak mi řekne, že potřebuje novou voňavku. Myslím, že pro něho škoda peněz - takže si vystačíme s Avonem a Oriflame, Adidas.
Takže to bude tím, že mužským je to fuk tak je chtějí nalákat na levnější vůničky, nebo jejich drahé polovičky. Stačí, že nám to stojí fůru peněz…(a ještě je to v malém balení)
Ovšem představa, že mi manžel domů tahá sám od sebe drahé voňavky pro sebe je dost děsivá, takže kéž to zůstane jak je :D

Na poličce 29 parfémů 7 miniatur 16 odstřiků 100 vzorků V tužebníku 48 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 22.09.11 19:54

Je to trochu off topic, ale přemýšlela jsem nad tím, že většinou, když narazím na nějakou pánskou vůni, která by se mi i líbila, nakonec z ní vyleze takový ostrý čpavý tón. Co to jen do toho dávají? :conf: Není to úplně vždy, ale stává se mi to hodně často…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

jaccckie9
sv. Parfema z Kecálburgu 2019 příspěvků 01.10.11 13:08

:-) úplne súhlasím s mirka 81 :-)
Bude to tym, ze my milujeme vone, flakoniky, potrebujeme ich viac a viac a jedna nam nestaci…Muzom postacia, jedna dve…myslim tym obycajnych muzov, nie metrosexualov…mnohi mozno maju na policke viac ako my :lol:

Na poličce 13 parfémů 193 miniatur 44 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist