Ceny vzorečků ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanka
Učednice 98 příspěvků 21.05.09 08:43
Ceny vzorečků ?

Holky, já nevím, jestli se neptám „úplně blbě“… ale ty ceny vzorečků nějak nechápu… jejich výpočet :conf:

U většiny odstřiků poměr jeho ceny k ceně celého balení docela sedí a nebývá nadsazená.
Ale v vzorků je to docela jinak…

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 21.05.09 09:03

Řekla bych, že je to individuální, někdo si vzoreček cení na 20 Kč a jiný ten samý vzoreček třeba na 40 Kč. Je to jen cena poptávky a nabídky. Buď prodáš, nebo ne. Někdy získáš třeba vzorek exkluzivní vůně výměnou za levnější, protože ta exkluzivka druhé straně šíleně smrdí a chce se jí za každou cenu zbavit. I to se mi kdysi stalo.
Jinak u velkých originálních balení - když si propočteš cenu, tak zjistíš, že balení 30 ml tě také vyjde mnohem dráž než 100 ml.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6634 příspěvků 21.05.09 09:28

Určitě záleží na tom, z jak velkého balení se ten vzorek dělá, tam je velký rozdíl. Třeba u Essence, kterou jsem kupovala minulý týden je v případě koupě 50 ml balení cena za 1 ml cca 43 korun a u 100 ml balení je to 29 korun. Docela rozdíl, řekla bych.

A pak je to samozřejmě jednak otázka poptávky a jednak otázka toho, kolik za vzorek zaplatila jeho nynější majitelka.

Jediné co se dá poradit - buď vzorek moc chci a cenu respektuji, nebo se mi zdá drahý a pak se vždy mohu rozhodnout ho nekoupit, nikdo nikoho nenutí. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 21.05.09 12:24
Fanfan píše:
Určitě záleží na tom, z jak velkého balení se ten vzorek dělá, tam je velký rozdíl. Třeba u Essence, kterou jsem kupovala minulý týden je v případě koupě 50 ml balení cena za 1 ml cca 43 korun a u 100 ml balení je to 29 korun. Docela rozdíl, řekla bych.

A pak je to samozřejmě jednak otázka poptávky a jednak otázka toho, kolik za vzorek zaplatila jeho nynější majitelka.

Jediné co se dá poradit - buď vzorek moc chci a cenu respektuji, nebo se mi zdá drahý a pak se vždy mohu rozhodnout ho nekoupit, nikdo nikoho nenutí. :wink:

Svatá pravda!!!!!!!!

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.05.09 12:59

ano, já osobně když něco chci, tak cenu respektuji, jinak ale cenu vzorku opravdu nejde vypočítat tak, že se vydělí 100 ml (málokdo z nás vlastní 100ml vůně ale já mám i menší balení a pak odstřiky) na sto dílu a je cena vzorečku, je k tomu třeba připočítat cenu vialky nebo mikrozkumavky a taky určitě taky kdo vzorečky dělá ví, že vyrobením třeba 20 vzorečků zabere i hodinu času - neboť se musí nadepsat, odstříkat, polepit, zabalit atd.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Hanka
Učednice 98 příspěvků 21.05.09 23:03

Moc všem děkuji za odpověď. Teď už mám jasno :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 27.05.09 06:08

Když bych chtěla udělat a poslat odstřik, jak na to? Kde koupím něco na to, v lékárně? A v čem se to posílá , v obálce? A Jde to dobře přestříkat? :?: Děkuji za rady. :lol:

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Kajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5189 příspěvků 27.05.09 08:20

Dalio, mrkni tady v začátečnících na téma " jak se dělají odstřiky". Tak určitě najdeš odpovědi

Na poličce 53 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 27.05.09 17:49

A jak je to s cenou odstřiků? Ta je určitě vyšší než vzoreček, si myslím. A kolik takový běžný odstřik má mililitrů? :?:

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 27.05.09 18:23
Dalia píše:
A jak je to s cenou odstřiků? Ta je určitě vyšší než vzoreček, si myslím. A kolik takový běžný odstřik má mililitrů? :?:

Pokud máš na mysli běžný refan tak 10-11 ml. :wink:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 27.05.09 18:46

Já nevím co je to refan. :oops: Dá se požít nějaká lahvička koupená v lékárně?

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 27.05.09 19:01

Refan je takový skleněný rozpračovač s umělohmotným víčkem. Většinou si tu nějaká zdejší členka koupí ve velkém množství a každý podle potřeby se s ní domluví na počtu kusů, které chce. Chce to sledovat rubriky či se rovnou zeptat, zda tu někdo nemá na prodej volné refany. V lékárně se to nedá koupit jen zkumavky a ty nedoporučují (vytékají a na okrajich praskají).

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 31.05.09 11:12
Sára píše:
ano, já osobně když něco chci, tak cenu respektuji, jinak ale cenu vzorku opravdu nejde vypočítat tak, že se vydělí 100 ml (málokdo z nás vlastní 100ml vůně ale já mám i menší balení a pak odstřiky) na sto dílu a je cena vzorečku, je k tomu třeba připočítat cenu vialky nebo mikrozkumavky a taky určitě taky kdo vzorečky dělá ví, že vyrobením třeba 20 vzorečků zabere i hodinu času - neboť se musí nadepsat, odstříkat, polepit, zabalit atd.

No… Když si chci koupit flašku čehosi za 300 eur, tak je nejdřív musím mít já. A není to tak úplně málo peněz.
Pak to musím někde skladovat, dovléct domů do Česka - auto nemám, protože neumím řídit, takže odtáhnout vlastníma rukama…
Musím někde koupit nádoby, do kterých to přeliju. A obalový materiál atp., i když se něco dá recyklovat.
Musím na poštu a nesnáším chození na poštu, vyplňování poštovních lejster atp.
Kromě toho nevidím důvod, proč bych na tom nemohla přiměřeně vydělat.

No, takže když si odsud dotáhnu hromadu skvělých a zcela lokálních věcí, třeba FSSA není ani v databázi, tak si je holt někdo koupí ode mě, nebo si může svobodně zajet do Florencie, nakoupit si, co chce, v origoš pikslích, a nemusí mít pocit, že jsem ho strašlivě ojebala, když jsem si nechala zaplatit za svoje úsilí a čas.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist