Ceny vzorečků ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanka
Učednice 98 příspěvků 21.05.09 08:43
Ceny vzorečků ?

Holky, já nevím, jestli se neptám „úplně blbě“… ale ty ceny vzorečků nějak nechápu… jejich výpočet :conf:

U většiny odstřiků poměr jeho ceny k ceně celého balení docela sedí a nebývá nadsazená.
Ale v vzorků je to docela jinak…

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 21.05.09 09:03

Řekla bych, že je to individuální, někdo si vzoreček cení na 20 Kč a jiný ten samý vzoreček třeba na 40 Kč. Je to jen cena poptávky a nabídky. Buď prodáš, nebo ne. Někdy získáš třeba vzorek exkluzivní vůně výměnou za levnější, protože ta exkluzivka druhé straně šíleně smrdí a chce se jí za každou cenu zbavit. I to se mi kdysi stalo.
Jinak u velkých originálních balení - když si propočteš cenu, tak zjistíš, že balení 30 ml tě také vyjde mnohem dráž než 100 ml.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 21.05.09 09:28

Určitě záleží na tom, z jak velkého balení se ten vzorek dělá, tam je velký rozdíl. Třeba u Essence, kterou jsem kupovala minulý týden je v případě koupě 50 ml balení cena za 1 ml cca 43 korun a u 100 ml balení je to 29 korun. Docela rozdíl, řekla bych.

A pak je to samozřejmě jednak otázka poptávky a jednak otázka toho, kolik za vzorek zaplatila jeho nynější majitelka.

Jediné co se dá poradit - buď vzorek moc chci a cenu respektuji, nebo se mi zdá drahý a pak se vždy mohu rozhodnout ho nekoupit, nikdo nikoho nenutí. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 21.05.09 12:24
Fanfan píše:
Určitě záleží na tom, z jak velkého balení se ten vzorek dělá, tam je velký rozdíl. Třeba u Essence, kterou jsem kupovala minulý týden je v případě koupě 50 ml balení cena za 1 ml cca 43 korun a u 100 ml balení je to 29 korun. Docela rozdíl, řekla bych.

A pak je to samozřejmě jednak otázka poptávky a jednak otázka toho, kolik za vzorek zaplatila jeho nynější majitelka.

Jediné co se dá poradit - buď vzorek moc chci a cenu respektuji, nebo se mi zdá drahý a pak se vždy mohu rozhodnout ho nekoupit, nikdo nikoho nenutí. :wink:

Svatá pravda!!!!!!!!

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.05.09 12:59

ano, já osobně když něco chci, tak cenu respektuji, jinak ale cenu vzorku opravdu nejde vypočítat tak, že se vydělí 100 ml (málokdo z nás vlastní 100ml vůně ale já mám i menší balení a pak odstřiky) na sto dílu a je cena vzorečku, je k tomu třeba připočítat cenu vialky nebo mikrozkumavky a taky určitě taky kdo vzorečky dělá ví, že vyrobením třeba 20 vzorečků zabere i hodinu času - neboť se musí nadepsat, odstříkat, polepit, zabalit atd.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Hanka
Učednice 98 příspěvků 21.05.09 23:03

Moc všem děkuji za odpověď. Teď už mám jasno :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 27.05.09 06:08

Když bych chtěla udělat a poslat odstřik, jak na to? Kde koupím něco na to, v lékárně? A v čem se to posílá , v obálce? A Jde to dobře přestříkat? :?: Děkuji za rady. :lol:

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5135 příspěvků 27.05.09 08:20

Dalio, mrkni tady v začátečnících na téma " jak se dělají odstřiky". Tak určitě najdeš odpovědi

Na poličce 54 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 27.05.09 17:49

A jak je to s cenou odstřiků? Ta je určitě vyšší než vzoreček, si myslím. A kolik takový běžný odstřik má mililitrů? :?:

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 27.05.09 18:23
Dalia píše:
A jak je to s cenou odstřiků? Ta je určitě vyšší než vzoreček, si myslím. A kolik takový běžný odstřik má mililitrů? :?:

Pokud máš na mysli běžný refan tak 10-11 ml. :wink:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 27.05.09 18:46

Já nevím co je to refan. :oops: Dá se požít nějaká lahvička koupená v lékárně?

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 27.05.09 19:01

Refan je takový skleněný rozpračovač s umělohmotným víčkem. Většinou si tu nějaká zdejší členka koupí ve velkém množství a každý podle potřeby se s ní domluví na počtu kusů, které chce. Chce to sledovat rubriky či se rovnou zeptat, zda tu někdo nemá na prodej volné refany. V lékárně se to nedá koupit jen zkumavky a ty nedoporučují (vytékají a na okrajich praskají).

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 31.05.09 11:12
Sára píše:
ano, já osobně když něco chci, tak cenu respektuji, jinak ale cenu vzorku opravdu nejde vypočítat tak, že se vydělí 100 ml (málokdo z nás vlastní 100ml vůně ale já mám i menší balení a pak odstřiky) na sto dílu a je cena vzorečku, je k tomu třeba připočítat cenu vialky nebo mikrozkumavky a taky určitě taky kdo vzorečky dělá ví, že vyrobením třeba 20 vzorečků zabere i hodinu času - neboť se musí nadepsat, odstříkat, polepit, zabalit atd.

No… Když si chci koupit flašku čehosi za 300 eur, tak je nejdřív musím mít já. A není to tak úplně málo peněz.
Pak to musím někde skladovat, dovléct domů do Česka - auto nemám, protože neumím řídit, takže odtáhnout vlastníma rukama…
Musím někde koupit nádoby, do kterých to přeliju. A obalový materiál atp., i když se něco dá recyklovat.
Musím na poštu a nesnáším chození na poštu, vyplňování poštovních lejster atp.
Kromě toho nevidím důvod, proč bych na tom nemohla přiměřeně vydělat.

No, takže když si odsud dotáhnu hromadu skvělých a zcela lokálních věcí, třeba FSSA není ani v databázi, tak si je holt někdo koupí ode mě, nebo si může svobodně zajet do Florencie, nakoupit si, co chce, v origoš pikslích, a nemusí mít pocit, že jsem ho strašlivě ojebala, když jsem si nechala zaplatit za svoje úsilí a čas.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist