Česká DHL - jakou máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 23.10.12 15:25
Česká DHL - jakou máte zkušenost?

Už se vám stalo, že balíček místo DHL přivezla balíková pošta? Pokud to není přímo v podmínkách eshopu, což jsem zatím neviděla, pak je to podivná praktika mezi českou DHL a českou poštou. Hlavně spolehlivost doručení tím bere za své.

Jelikož se mi to stalo, napsala jsem to do eshopu, kde jsem objednávala.
Skoro okamžitě přišla rozčílená odpověď s tím, že si budou u DHL stěžovat. Rozčílení se nedivím, z jejich pohledu je to podvod, platí si dodávku až ke klientovi. A psali ať jim dám vědět, kdo přivezl druhý balík, neboť jsem objednávala dvakrát.
Druhý balík nedorazil zatím vůbec. Ač už je podle sledování zásilek německé DHL už druhý den v ČR. Žádné oznámení, nic. A stejně jako u toho prvního balíku platí číslo zásilky jen na německé DHL, česká ho nezná. Takže je evidentně zase na poště a bez jakékoli možnosti dohledání - číslo zásilky neexistuje.
Takže v ruce nemám vůbec nic.

Proč to píšu: Asi jedinou obranou proti takovému podivnému dodávání balíků je prostě to eshopu hlásit. Bránit se můžou jen oni jako zákazníci. Žádnou informační linku nebo vůbec kontakt pro adresáty jsem na stránkách české DHL nenašla.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 24.10.12 21:08

Dodatek k mému včerejšímu dotazu na vaše zkušenosti s českou DHL. Balíček vyplul na místní poště. Ale když jsem se ptala, jak se tam dostal, paní za přepážkou znejistěla. „To měla přivézt DHL, co?“ koukala na balík.
Znovu jsem se ptala, jak se tam dostal a jestli se to stává. Říkala, že je to divné. A že neví. Že by tam neměl být.
Jelikož mám balíčky, které tam neměly být, doma už dva, tak jsem z víka zjistila, že stopa vede do Chebu. Tam se z prémiové zásilky DHL stává obyčejný balík české pošty.
Nejde jen o tu frontu, co pak člověk musí vystát, ale balík si může vzít kdokoli, kdo to podškrábne. I mně ten první vydali bez jakéhokoli dokladu.

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 24.10.12 21:21

@dzona Neobjednávala jsi náhodou z ALZD? Mně už to právě takhle potřetí doručovala Česká pošta. Já jsem s tím ale nezaznamenala nikdy žádný problém. Vždycky zazvonili a naopak chtěli podpis přímo ode mě. Když jsem se ptala, jestli by to dali třeba sestře, kdybych nebyla doma, tak mi bylo řečeno, že ano, ale to jenom proto, že má stejné příjmení a museli by to prý uvést do doručovacího formuláře. Jinak by zanechali výzvu k vyzvednutí. Jo a v mém případě se ze zásilky DHL nestal u České pošty obyčejný balík, ale obchodní balík ze zahraničí.
Jo a ještě: teď v posledním případě se mi při sledování zásilky na německé DHL naopak objevil prolink na Českou poštu v Chebu a pak u nás v Lounech, takže jsem už předem věděla, že mi to budou doručovat oni a který den. Psala jsem to vlákně ausliebezumduft.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 24.10.12 21:28

@wendulka29
Ne, objednávala jsem na meinduft.de. A jelikož jsem si s malitelkou obchodu o tom psala, vím, že oni platí DHL až ke klientovi. Byla rozčílená.
Asi by mi to bylo jedno, kdyby pošta byla spolehlivá, jenže to ta naše není. Balíky neoznamují, často vůbec. Jeden se rozhodli poslat zpátky na Slovensko. Odesílatelka mi pak psala, jestli si z ní delám legraci. Bylo to už zaplacené zboží, jako tady.

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 24.10.12 21:32

@dzona Aha, takže to je jiný případ než můj. Já mám štěstí, že ve městě, kde bydlím, je balíková pošta spolehlivá, tak to musím zaťukat, aby jim to vydrželo i nadále :) .

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist