Cestování s parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 19.12.07 15:38

Zajímalo by mě,jak majitelky většího množství parfémů řeší například odjezd na dovolenou,na služebku-prostě dobu,kdy opouštějí svou zaplněnou poličku?
Já ,když jedu na víkend za rodiči,beru obvykle tak 2 parfémy a v kabelce mám trvale nacpané ještě asi dvě miniaturky nebo odstřiky dalších vůní..To se ještě dá ustát..Ale letos v létě jsme na 8 dní odjížděli do termálů na Slovensko-a to teda bylo strašné dilema!Už zhruba tři týdny před jsem vymýšlela,co si vezmu sebou,a co si počnu,přijde-li na mě někde v odlehlé Bešeňové čichací absťák!!Nakonec jsem vezla 4 parfémy,ale už zhruba po třech dnech jsem byla značně nespokojená s výběrem a řešila,jestli mám jet do nějakého většího města a svou nespokojenost utlumit nákupem voňavé lahvičky..Naštěstí jsem celé dny byla v horkých sirno-železitých pramenech a ty mě tak oslabily,že jsem večer v deset usnula jak zabitá a na nákupy se nevydala..
Ale teď-jedu na 14(!!!) dní do Jižních Čech..Vidím to tak,že zabalím zhruba 7 kousků (a pár odstřiků) a v pondělí 27.12.poběžím do DM nebo Rossmanna,které mají docela velké slevy na mainsteamové vůně-a rychle něco koupím..
A jak jste na tom vy?Stačí vám na cestování jeden,dva parfémy???:-)

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.12.07 16:24

Já mám za tímto účelem plnitelné 10ml flakonky - mám jich 10 - které jsem kdysi někde koupila a do nich mám odstříkané svoje favority. I když teď jsem začala kupovat sérii Frederic Malle a tam se vše dá koupit v balení 3×10 ml, takže nejen dovolená, ale i plesová mini kabelka a v běžném dni se vejdou do toaletky k ostatní kosmetice - zn. ideál…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 20.12.07 07:43

Tak já spíš reším jaký, než kolik. Prostě jeden popadnu a je to. A protože jezdím na dovču většinou jen v létě, tak to řeší letnička nebo něco „snesitelnějšího“ Letos jsem měla CK In2u, byli jsme na Šumavě koncem léta a tam žádný pařák nebyl:-)

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.12.07 08:18

No, já si teda vždy beru na dovolenou alespoň tři druhy vůní. Jednu svěží, jednu elegantní a jednu večerní. My většinou dovolené kombinujeme - pobyt u moře s prohlídkami pamětihodností a nemohou chybět večeře v místních restauracích. Letos jsem s sebou měla na pláž Ralph HOT, do muzeí Nil a na večer Kenzo Amour a Hypnotic. Ze všeho nejvíc miluju, když sedím po západu slunce v nějaké open air hospůdce a vítr ke mně přináší parfémy od okolních stolů a já hádám, co kdo má - nebo když míjím lidi na korzu…to je na dovolených moje oblíbená zábava…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 20.12.07 11:36

to Kerze - zase ten tvůj HOT:-), mám pokušení jít do něj nasleponě.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 20.12.07 11:52

S jedním parfémem bych na dovolené byla úplně zoufalá,protože i já vymýšlím,co ke které příležitosti…A roz­hodně potřebuju mít na výběr.
Miluju Řecko,a můj sen je konečně jednou najít parfém,který by voněl jako podvečerní procházka po krétské promenádě (moře,kvetoucí oleandry,frap­pé,trocha těch hnijících řas..:-)Zatím se mi to nepovedo,ani Řecká zahrada (mimochodem moc krásná a opomíjená) od Hermés,ani Mediterranean od Ardenky tento dojem nevyvolaly.

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.12.07 15:58

Kačabo - mně Řecko připomíná právě Hot, který chce vyzkoušet naja ;) … Je v něm káva - voní jako frappé a pomeranče a připomíná mi pláže, akorát ty hnijící řasy tam naštěstí chybí - se takovým plážím snažím vyhýbat…

Řeckou zahradou myslíš Un Jardin Mediteranien ?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
llenni
Nevyléčitelná závislačka 1613 příspěvků 20.12.07 21:08

Na tohle já mám takový trik, už několik let… Samozřejmě, že si , před odjezdem na dovolenou, doma zabalím něco ze svých stálic.. ale zároveň se už těším do prvního dutyfree na hranicích nebo letišti. A tam si obvykle nějakou úplně novou 30tečku musím, prostě musím koupit :-)..... A protože se z ní stane na pár dní moje nová velká láska, používám jí skoro neustále po celou dobu pobytu… Má to dvě výhody :-))) za prvé se ještě víc těším na dovolený a za druhý mám ty vůně pak už navždy spojené s tím pěkným prožitkem… Smozřejmě, že v létě takhle obvykle kupuju něco lehčího.. pokud jedu na podzim, tak nějaký těžší kalibr.
Za těch pár let už mám několik krásných asociací.....

Hvar v květnu - Aquawoman
Hvar v květnu (další rok :-)) - Aquasences
Itálie v létě - Eclat
Kréta v květnu - Love in Paris
Brusel v listopadu - Alien
Paříž v říjnu - Joop Femme

… a bylo by jich víc, teď jenom co si tak vybavuju..... :-). A obvykle kupuju celkem impulsivně, nikdy to nemám vybráno dopředu. Prostě co mi sedne k momentální náladě a stavu mysli… :-)

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
nat  21.12.07 08:20

teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

 
Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 21.12.07 09:18
Kerze píše:
Kačabo - mně Řecko připomíná právě Hot, který chce vyzkoušet naja ;) … Je v něm káva - voní jako frappé a pomeranče a připomíná mi pláže, akorát ty hnijící řasy tam naštěstí chybí - se takovým plážím snažím vyhýbat…Řeckou zahradou myslíš Un Jardin Mediteranien ?

Jo jo,Un Jardin ..Je moc pěkná,měla jsem vzorek a na jaře si ji pořídím,není tak profláklá jako Nil.
Já se taky nekoupu na plážích s vrstvou shnilých řas,brrr,měla jsem na mysli,když vánek přinese ZDÁLI takový ten slaný závan..:-)Je to prostě specifická vůně,a já ji ráda.Hot vyzkouším!

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 21.12.07 09:20

nat - já nevím, proč by si tady měl někdo léčit mindráky.Někdo má rád dobré a drahé víno, někdo vůně.A pokud máš na mysli Hvar, Krétu, Paříž…pravda, je to o kousek dále než Mácháč / kde je také moc krásně /, ale je to blízká Evropa, nic k závidění.Snad už, proboha, nejsme v hlubokém socialismu, abych musela před okolím tajit Thajsko, Dubaj a k nim i ty vůně, na což jsem si, mimochodem, poctivě vydělala do poslední korunky.My si tady nezávidíme, nikoho neponižujeme. Komu se tu nelíbí nebo má s obsahem diskusí vnitřní problém,nemusí sem chodit a trápit se nebo napadat ostatní.Tuto reakci bych uměla napsat ostřeji a to i ve stylu předchozího příspěvku, ale volím slušný tón.Je to tu totiž zvykem.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 21.12.07 09:23
nat píše:
teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

Hlavně,že je nám u toho fajn..:-)

Komu se to nelíbí,chodit sem nemusí.Může si své mindráky léčit třeba řvaním na manžela,děti,pod­řízené nebo prodavačky v hypermarketu­..Nebo chlastat a zobat léky…
Castis omnia casta!

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 21.12.07 09:32

nat - asi tak… tvoje problémy bych měla mít. Nemáš co na práci nebo si sem chodíš léčit nějaký mindráky?

A k cestování s vůněmi. Většinou vystačím s jedním nebo dvěma odstřiky, už kvůli pytlíkovému systému na letištích. Jednu lehčí zelenočajovou a případně jednu večernější. Když jedu na služebku, tak je to jen na pár dní, takže absťák nehrozí, a když jedu na dovolenou, tak většinou vystačím s deodorantem a parfém mám jen na večer. Pokud jde o dovolené, mám trochu zvrhlý vkus, u moře se začnu za dva dni nudit, takže buď křižuju Evropu s batohem na zádech nebo jsem na táboře a míchám maltu/odklízím bahno a moje největší starost je, jestli si během těch tří týdnů zvládnu někde vyprat.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2935 příspěvků 21.12.07 09:40
nat píše:
teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

To ti věřím, že bys naše problémy chtěla mít, je to u tebe totiž typická česká závist :) A na práci toho máme všichni zdejší určitě víc než ty, protože si na ty vůně většina z nás tvrdě vydělává. Lidí jako ty, je mi dost líto.

Na poličce 111 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.12.07 09:41

Holky, mně vždycky příspěvky toho typu - nat - v jakékoli diskuzi fakt pobaví…To vážně svědčí o toleranci, dobrém vychování a hlavně sebevědomí, pokoušet se zesměšńovat názory ostatních…
Já teda taky nakupuju v Duty Free, ale teď už výjimečně , naposledy jsem tam koupila zmíněný HOT cestou na Samos . Jinak se teď v zimě chystám do Paříže, tak musím obejít všechny butiky značkových parfumérů…manžel tento můj plán zatím neodhalil…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist