Chanel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.02.08 17:52

O vůních Chanel se tady hodně píše. Úplně všichni snad uznávají, že jsou kvalitní, s vysokou výdrží a puncem elegance a luxusu - tomu odpovídá i cena. Jedná se o vůně masové obliby - alespoň několik posledních kousků Allurem počínaje a Chance Eau Fraiche, zatím, konče. Myslím, že Chanely taky snad všechny poznáme - jsou výrazné a tak časté, že je nelze nezaregistrovat. Sama jsem kdysi podlehla módní vlně a pořídila si Allure ( kamáradka měla velkou radost z téměř plné padesátky s tělovým mlékem ) a Mademoiselle ( tu jsem nosila o něco déle a následně prodala zde na webu - doufám, že nové majitelce dělá radost ). Na poličce mám stále Fraiche - dárek od klienta - skoro po roce téměř plný. Kdykoli jsem kteroukoli z jmenovaných vůní vzala na sebe - úspěch byl zaručen - okolí nešetřilo chválou - vůně se líbily mužům a ženy po nich toužily…Vždycky se mi líbila Coco, která se od jmenovaných značně liší, ale na tu jsem, zatím, nenašla odvahu… :(

Dnes jsem byla na obědě s kamarádkou. Její Allure Sensuelle nebylo možno nezaznamenat. V přeplněné, zakouřené ( už aby to u nás zakázali !!! ) restauraci vydávala výraznou vůni luxusu. Kostýmková vůně. Požádala jsem ji, zda bych se mohla také navonět, takže než jsme odcházely, stříkla jsem trochu Sensuelle na hřbet levé ruky. Celou cestu domů jsem necítila nic jiného. Nevím, co mne to napadlo, ale první věc, kterou jsem po návratu domů běžela udělat bylo, že jsem na hřbet pravé ruky stříkla Chance Eau Fraiche. Uplynulo 5 hodin. Obě ruce stále výrazně voní - ÚPLNĚ STEJNĚ. Vůbec bych nepoznala, na které ruce která vůně byla. Také si stále pletu Chance a Mademoiselle - prostě je nerozeznám.
Dívala jsem se do složení - haitský vetiver, vanilka, ambrová pačuli, absolutní jasmín, citron, červený pepř - jsou asi ve všech… Je to možné? Je to jen můj dojem…?!

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 13.02.08 19:23
Kerze píše:
O vůních Chanel se tady hodně píše. Úplně všichni snad uznávají, že jsou kvalitní, s vysokou výdrží a puncem elegance a luxusu - tomu odpovídá i cena. Jedná se o vůně masové obliby - alespoň několik posledních kousků Allurem počínaje a Chance Eau Fraiche, zatím, konče. Myslím, že Chanely taky snad všechny poznáme - jsou výrazné a tak časté, že je nelze nezaregistrovat. Sama jsem kdysi podlehla módní vlně a pořídila si Allure ( kamáradka měla velkou radost z téměř plné padesátky s tělovým mlékem ) a Mademoiselle ( tu jsem nosila o něco déle a následně prodala zde na webu - doufám, že nové majitelce dělá radost ). Na poličce mám stále Fraiche - dárek od klienta - skoro po roce téměř plný. Kdykoli jsem kteroukoli z jmenovaných vůní vzala na sebe - úspěch byl zaručen - okolí nešetřilo chválou - vůně se líbily mužům a ženy po nich toužily…Vždycky se mi líbila Coco, která se od jmenovaných značně liší, ale na tu jsem, zatím nenašla odvahu… :oDnes jsem byla na obědě s kamarádkou. Její Allure Sensuelle nebylo možno nezaznamenat. V přeplněné, zakouřené ( už aby to u nás zakázali !!! ) restauraci vydávala výraznou vůni luxusu. Kostýmková vůně. Požádala jsem ji, zda bych se mohla také navonět, takže než jsme odcházely, stříkla jsem trochu Sensuelle na hřbet levé ruky. Celou cestu domů jsem necítila nic jiného. Nevím, co mne to napadlo, ale první věc, kterou jsem po návratu domů běžela udělat bylo, že jsem na hřbet pravé ruky stříkla Chance Eau Fraiche. Uplynulo 5 hodin. Obě ruce stále výrazně voní - ÚPLNĚ STEJNĚ. Vůbec bych nepoznala, na které ruce která vůně byla. Také si stále pletu Chance a Mademoiselle - prostě je nerozeznám.
Dívala jsem se do složení - haitský vetiver, vanilka, ambrová pačuli, absolutní jasmíjn, citron, červený pepř - jsou asi ve všech… Je to možné? Je to jen můj dojem…?!

Kerze, máš úplnou pravdu, asi bych to nevystihla lépe. Soudobé Chanely jsou si skutečně velice podobné a ve složení se moc neliší. Připadá mi, že Chanel v posledních letech tíhne k určitému kompromisu, aby navnadil i mladší ročníky. Zkusila jsem ho, když jsem při organizaci jedné konference dostala Allure (ten původní) dárkem a začala ho mít ráda, protože mi připadal vhodný k mému zaměstnání - velmi ženský, květinový, nijak zvlášť výrazný, nevtíravý. Přesto nápadný a snadno rozpoznatelný. Přes četné ohlasy mého okolí se mi, bohužel, brzy omrzel :-( Mám ho stále ráda, z těch „novějších“ Chanelů se mi líbí jako jediný. Ale už z něj neskáču do stropu :-)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

svatka_já  13.02.08 19:59

UF, už jsem si myslela, že mám divný nos, a jsem ráda, že nejsem sama. Chance, Allure, Sensuelle i Mademoisselle se mi líbí, ale už jsme se bavily na tohle téma, že mají všechny stejný konec. Kerze byla tak důkladná, že koukla na složení. No a právě: ten konec (základ) je sice luxusní a elegantní, ale všude stejný a to mi nesedí.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.02.08 20:16

Mně vždycky přišlo, že Chanely mají nějaký stejný základ. Jako by někdo položil základní kámen a řekl, tohle je Chanel a to se nebude měnit, budeme jenom na tom stavět různé budovy.
Možná to bude ono :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 13.02.08 21:49

Mě to sice připadá taky, ale jen u těch novějších… Chance, Mademoissele, Allure ...... ty mi připadají po pár hodinách NAPROSTO stejné ( a nemůžu ani jednu z těchto). Necítím to ale ani z No 5, Cristalle a ani z No 19, kterou miluju......

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 13.02.08 22:21
llenni píše:
Mě to sice připadá taky, ale jen u těch novějších… Chance, Mademoissele, Allure ...... ty mi připadají po pár hodinách NAPROSTO stejné ( a nemůžu ani jednu z těchto). Necítím to ale ani z No 5, Cristalle a ani z No 19, kterou miluju......

No 19 je krásná, taky ji mám moc ráda. No 5 se na mně moc hezky nerozležela, ale devatenáctka je… hmmm :-)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eva  13.02.08 22:30

Ano, souhlasím, že konec - „ocásek“ všech Chanelů je stejný: a nebrala bych je čistě jako nevýhodu: dají se díky nim dobře rozeznat imitace, takový ocásek zkrátka žádné imitace nikdy nemají :) /Ocásek myslím u Chanelů v dobrém: dobrý ocásek, nelaciný/
Na druhé straně: Chanel a Dior řadím ke kategoriím, které se rychle omrzí. Takže vždycky, jakmile mě něco z nich nadchne, jdu 2 - 3 x vyzkoušet a většinou nadšení při třetí zkoušce zázračně zmizí. Takže v mém případě by bylo zbytečné tyto vůně kupovat, přestože Coco mě zatím neomrzela ani po třetí zkoušce. Bohužel pro ni nemám moc praktického využití, respektive mi ji okolí opakovaně pohanilo jako pánský parfém :(

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 14.02.08 07:59
Ada píše:
Mně vždycky přišlo, že Chanely mají nějaký stejný základ. Jako by někdo položil základní kámen a řekl, tohle je Chanel a to se nebude měnit, budeme jenom na tom stavět různé budovy.

Ono to tak bude. Snad proto, že počínaje Coco Chanely vytváří stále týž nos, Jacques Polge, a zkrátka má svůj rukopis nebo možná i klišé (ostatně jako řada jiných tvůrců: mně např. připadají podobné vůně Jeana-Clauda Elleny), anebo je důvodem snaha o zachování rázu značky. Vždyť i Guerlainy mají svou konstantní guerlinádu a u Jeana Patoua zase zcela úmyslně všechny vůně budují na kombinaci jasmínu a růže jako v Joy.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 08:14
Irena píše:
Ada píše:
Ono to tak bude. Snad proto, že počínaje Coco Chanely vytváří stále týž nos, Jacques Polge, a zkrátka má svůj rukopis nebo možná i klišé (ostatně jako řada jiných tvůrců: mně např. připadají podobné vůně Jeana-Clauda Elleny), anebo je důvodem snaha o zachování rázu značky. Vždyť i Guerlainy mají svou konstantní guerlinádu a u Jeana Patoua zase zcela úmyslně všechny vůně budují na kombinaci jasmínu a růže jako v Joy.
Částečně máš asi pravdu, i když ne s tvůrcem, ale se značkou. Zřejmě skutečně jednotlivé značky záměrně zachovávají svůj specifický znak. Ellenovy vůně pro Hermés jsou si opravdu podobné, ale Bois Farine od L´Artisanu, Bigarade Concentré a L´Eau D´Hiver od FM a hlavně Osmanthus a ostatní od The Different Company jsou každá jiná. A i v řadě Hermessence je parfém Ambre Narguile, což je nádherná úžasná ambrově-mošusová gurmánská vůně s vanilkou, medem, karamelem, rumem a skořicí - tohle bych do Elleny v životě neřekla - je spíš ve stylu Lutense, i když mně se Lutensovy vůně moc nelíbí, ale tahle mne uchvátila… ještě, že se nedostane koupit… :)

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 14.02.08 08:26

Také se mi ten ocas u Chance a Allure Sensuelle připadal skoro stejný - před několika dny jsem je zkoušela zase, proto už jsem Allure Sensuelle nepořídila i když se mi líbí.
Ohledně společného základu, tak si myslím že je to normálně, prostě je to mnohdy dáno stylem, fylozofií značky, a častečně i nákladovým marketingem.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 14.02.08 11:04

Súhlasím s týmito názormi a mám presne ten istý pocit. Posledná z novších vôní, ktorá nie je tuctová ja Allure. Vône (č. 5 a 19), ktoré vznikli za života Gabrielle Chanel sú unikátne, 19-ka bola jej súkromná vôňa, ktoré sa dodatočne dostala aj na voľný trh. Prvým dielkom dvorného nosa Jacquesa Polgea bola Coco a s odstupom cca 10 rokov Allure, úplne iná ale rovnako dokonalá. Len v posledných rokoch robí akoby obmeny tej istej vône a ja sa priznám, že tiež nemôžem prísť na chuť Allure Sensuelle a Chance, sú také podobné a takých vôní ja na trhu veľa. Nuda. Predsa mu však skladám hold, lebo je kopec nosov, ktorým sa za celý život nepodarí vytvoriť ani jednu pozoruhodnú vôňu a on má 2. A keď sme pri výnimočných vôňach, kto mal možnosť ovoňať reedíciu slávnej Shocking od Elsy Schiaparelli?

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 14.02.08 13:57

Suhlasim s tebou. Vsetky velke domy sa dostali do takej stagnacie.

Myslim, ze Polge vytvoril pozoruhodnych voni viac - napr. Cristalle. A YSL Rive Gauche patri podla mna ku klasikam.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.02.08 15:25

A co v tom Chanelu vytváří ten luxusní dojem?

Ta stagnace je výsledkem tvorby vůní co se budou líbit co nejvíce ženám. Proto jsem dostávala takové množství komplimentů, když jsem měla Allure. Ale vlastně je to umění, vytvořit něco tak úspěšného. Myslím, že ty názvy o jejich taktice hodně vypovídají. Když jsi měla Allure a všichni tě chválili, tak to chce jen maličkou změnu a přitom něco nového - Allure Sensuelle atd. Ale ty značky tohle všechno vědí a rozhodly se, že pro ty vybíravější nosy vytvoří něco extra, ale taky za extra cenu.

Takže momentálně ty jejich novinky míjím a čím dál častěji si přivoním v obchodě ke Coco a doma čichám k prázdné N.19, kterou jsem náhodou našla v jedné staré krabici. A voní naprosto božsky.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 19:07

Neuvěříte, co se mi před chvílí stalo… Můj muž, nejen, že nezapomněl na Valentýna a koupil mi nádhernou kytku růží, ale k nim jsem dostala - něčeho se chyťte - 50 ml Allure Sensuelle !!! To je snad prvně v životě, kdy mi sám od sebe koupil parfém. Samozřejmě ho teď musím šíleně chválit, aby to zase někdy zopakoval. Na dotaz, jak vybral právě tuto vůni mi řekl, že mu na mně včera voněla. Takže jak jsem přišla s tou navoněnou rukou a mávala mu s ní u večeře pod nosem, tak se ptal, co to voní…a odběhl od večeře - prý se vysmrkat - ve skutečnosti si šel napsat název a koupil ho…Nevěřila bych, jakou budu mít, už z podstaty, radost z Chanelu… takže jsem jím teď navoněná a povinně v tom budu muset nějakou dobu pokračovat, ale i když se mi omrzí, tenhle flakón na burze neprodám - už jsem na něj ozdobnou zlatou fixou napsala " Valentýn 2008" … :)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.02.08 19:15

To je srandovní, jak si šel napsat ten název…:-))

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist