*CHANEL

Fotoalbum tématu (104) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.07.08 09:00
*CHANEL

Téma YSL a Bulgari už je očividně vyčerpáno, dáme si další značku, a tentokrát zrádný Chanel. Proč „zrádný“? Protože nebozí začátečníci, pro které je EdT jen ředěnou verzí EdP, jsou jím tak zmateni, že se raději ani nepokoušejí testovat nic jiného než Coco Mademoiselle :) A k tomu ty stejné flakonky, že…
Takže pokud znáte rozdíly mezi EdT a EdP, zaměřte se na ně.

Vůně Chanel:

No. 5 + No. 5 Eau Premiere
No. 19
Cristalle
Coco
Allure
Coco Mademoiselle
Chance + Chance Fraiche
Allure Sensuelle

A exkluzivní řada (Chanel Les Exclusifs + některé další limitky):
No. 22
Cuir de Russie
Gardénia
Bois des Iles
Sycomore
28 La Pausa
31 Rue Cambon
Bel Respiro
Coromandel
No. 18
Une Fleur de Chanel

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ukázat značku Chanel

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 173 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.07.08 09:07

Moje postřehy:

Allure - rozdíl mezi EdP a EdT mi přišel poměrně malý. Květinově orientální, hebká, i když výrazná; voní hlavně po růži a jasmínu, v základu má vanilku. Mám dojem, že vynikne v mírně teplejším počasí, v chladu nezahřeje. Spíš sladká.

Allure Sensuelle - smyslnější Allure s citelným přídavkem pačuli, větší dávkou jasmínu a vanilky. Spíš sladší, středně teplá stejně jako Allure.

Cristalle - citrusově zelená s květinami; není ostrá jako zelené chypre, spíš hebká díky kosatci.
EdP - citrusovější, šťavnatěji zelená, trochu do konvalinkova, směr O de Lancome;
EdT - chyprovější a mýdlovější, směr Caleche. Rozdíl EdP x EdT je docela velký.

No. 19 - jemnější květinová chypre s koženými a zelenými tóny.
EdP - teplejší květinové srdce (růže, konvalinka), výraznější kůže;
EdT - víc vetiveru a ostrého galbana, z květin dominuje kosatec.

Chance - moc neznám. Taková optimistická květinovka se svěžími tóny a pačuli.

No. 5. - aldehydově květinová s převládajícím jasmínem, později kosatcem. Vynikne ve verzi EdP, EdT podle mého skromného názoru nemá pomalu cenu zkoušet, to jsou dlouho aldehydy, aldehydy, aldehydy, až po dlouhé době se objeví ty krásné květiny.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.07.08 09:33

Tak mě osobně se zdá nejvíce rozdílná verze Edt a Edp právě u Allure, už když postavím lehvičky vedle sebe Edt má barvu spíše do žluta, Edt jde dorůžova - Edt mi přijde více citrónová, Edt více vanilková přijdou mi prostě dost rozdílné. U Chance je taky rozdíl ale již ne tak velký, osobně se mi víc líbí Edt - Edp nějak víc na mě čpí a nerozloží se až tak hezky jako Edt, no a Eau Fraiche je přece skoro úplně jiná vůně - i barva je narozdíl od růžovooranžové Chance tato nazelenalá - někdo ji proto říká zelená Chance - tam je znatelná svěžest a klasické Chanci se dle mého názoru příliš nepodobá, jen v několika málo tónech a ikdyž je to vlastně verze ještě slabší než Edt a dokonce než kolínská voda, tak výdrž je pěkná a myslím, že je to hodně velká líbivka na léto. U Chanelu 5 a 19 přílišný rozdíl nezaznamenávám, Edp se mi zdají hezčí, lépe se rozvoní ale úpřimně řečeno, kdyby mě někdo chtěl zkoušet, tak rozdíl na ruce nebo na papírku u těchto dvou nerozeznám - sama jsem si dělala test a po chvíli se mi zdály opravdu stejné.
Allure Sensuele bohužel nevlastním - mám jen vzorek - stále váhám, protože na mě se rozloží do scela pánského tónu - pánska orientálka.
Coco znám je ve verzi Edp takže numůžu porovnávat - krásná vůně s výbornou výdrží, velmi krásně se rozvíjející ale ne nostelná pro každou příležitost
Coco Mademoseile je podle mě právě pro každou příležitost nositelná - mám verzi Edt i Edp - žádný markantní rozdíl, i barva přibližně stejná, Edp možná trošičku sladší - výdrž u této vůně je dle mého z těchto Chanelů nejhorší a to mě trošku mrzí.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Tana
Učednice 147 příspěvků 03.07.08 09:59

Měla jsem No.5 EDT a nyní mám EDP. Toaletka byla opravdu hodně podobná, ale dlouho trvalo než odezněly aldehydy. Edp je krásné a do půl hodiny krásné květinové mejdlíčko. Chance mám EDP a ze začátku mi přijde dost sladká. Potom je svěžejší, ale je to držák, což u No.5 říct nemůžu :cry: Coco znám EDP a je to zatím nejhezčí Chanel co jsem měla. Fakt elegantní vůně, která svádí ke kostýmku a podpatkům. Já ji tedy nosím ke všemu, ale evokuje eleganci.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 03.07.08 12:37

Mám Chanel Coco EDP, krásná, výrazná a smyslná, s velmi dobrou výdrží. Pro mě jednoznačně parfém pro speciální příležitosti. EDT jsem neměla, z testování mi EDP vyšel jako jasný vítěz, krásná od začátku až do konce. Právě její konec silně připomíná Coco Mademoiselle - květiny a zase květiny ve svěží podobě.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.07.08 12:58

Na Coco jsem koukám zapomněla. To je výrazná květinově orientální vůně s chypre podtóny, je z ní cítit luxus - může si ji vzít i velká dáma a Coco jí bude dělat rovnocennou společnici. Kdyby Gabrielle Chanelová žila, nejspíš by z ní měla radost. Rozdíl mezi EdP a EdT: EdP mi přijde taková ostřejší, chyprovější, EdT je kulatější a sametovější. EdP bych viděla na den, ke kostýmku, EdP na večer, k něčemu uvolněnějšímu, pravidlo elegance a luxusu platí pro obě.

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 03.07.08 13:39

Allure - rozdíl mezi EdT a EdP vnímám zřetelně, nejen díky odlišným barvám. EdT je pro mě vyváženější, orientální složku přesně vyvažují citrusy a jasmín. EdP je už dost sladká, pořád ale přiměřeně. Obě jsou krásně pudrové a velmi ženské.
Allure Sensuelle - s původní Allure nemá pro mě nic společného. Vadí mi zejména to kandované ovoce, celek je strašně překombinovaný a přeslazený. Zkusila jsem ji jeden den nosit a bylo mi strašně zle :(

Coco - Vznosná vůně pravé dámy. Ozkoušenou mám jen EdP a působí na mě tak, že se na ni ještě necítím. Možná k speciálním příležitostem, kdy je žádoucí působit elegantně. Nutno nosit s patřičnou dávkou sebevědomí a grácie, jinak může působit směšně a nepatřičně.
No. 5 - EdT je velmi ostrá, skoro pánská, EdP o poznání hezčí a sametovější. Objektivně hodnotím jako vydařenou, subjektivně to není můj šálek kávy.
No. 19 - znám pouze EdP, střídavě jsem na ni měnila názor a dospěla k tomu, že není nic pro mě. Kožený podtón mi dost vadí. Uměla bych si ji ale představit na jednání, kdy není příhodné příliš odhalovat ženské zbraně :)

Cristalle - poměrně ostrá a štiplavá, ale jen na začátku, pak se rozvine do poměrně příjemné, květinové, ale pro mě ne moc zajímavé vůně. Znám jen verzi EdP.
Coco Mademoiselle - Jednoznačně nic pro mě, ani jedna verze. Působí na mě trochu synteticky a vlezle. Vůbec nic mi neříká.
Chance - Veškerá originalita Chanelu tatam, luxus je fuč. Chápu ale její oblíbenost, je hezká a neobtěžující, s dlouhou výdrží. Obě verze si jsou podobné, EdP je sytější.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 05.07.08 10:30

Allure - Allure je jedina, kterou mam v obou verzich, tak muzu dobre porovnat. EDP je vylozene hutna, syta vune s cimz se poji taky skvela vydrz /Allure mi docela dost pripomina L´instant/ EDT je hodne jemnejsi, citrusovejsi, je mi prijemna spise i ted na horke letni vecery nebo i pres den, v zime ji asi nosit moc nebudu…
Allure Sensuelle EDP - nejdriv mi nevonel proto jak je silny, ale pak jsem ho dostala od pritele a postupne jsem si ho uplne zamilovala. Je vyrazny, silny, sladky je to pro me takova vecirkova vune, z zadnou se v takovych prilezitostech necitim lepe.
Coco Mademoiselle EDP - moje laska. Je krasne Chanelovska ale s velkou davkou jemne svezesti, ktera z ni dela vuni pro kazdou prilezitost. Byl to muj prvni Chanel a vazou se k nemu asi i proto velke sympatie :)

Chance EDT - Chance mi prijde takova univerzalni. Je samosrejme krasna, ale podle me nejmene autenticka.
Chance Eau Fraiche - krasny Chanel na leto, moc prijemna svezi vune s podtony Chance. Vydz me trochu zklamala.
Coco EDP - zatim si ji na sobe nedokazu predstavit. Je opravdu velmi elegantni, videla bych ji na sobe tak o 10 let pozdeji…
No5., No.19, Cristalle - tyhle vsechny mi nevoni. U jedine No.5 si rikam, ze za nekolik /desitek?/ let mi treba prijde hezke vonet jako mydlo, ale zatim ne :lol:

Chanel miluju, nejsou krasnejsi vune. Miluju ten jejich pudrovy podton… :lol:

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 05.07.08 17:12

Znám jich jen pár, vlastnila jsem dvě, ale často stříknu v obchodě, když mě nic jiného nenapadne. :D

Allure edp - lehce sladká, velmi ženská, luxusní vůně.

No.19 edp - zelená s kůží, dodnes mám první flakon, už je deset let starý, prázdný, ale to rozstřikovadlo voní pořád božsky. Je trošku těžší. Nedávno jsem teprve poprvé zkusila edt a ta je jiskřivější a líbí se mi čím dál víc.

No.5 edp - teprve nedávno se mému nosu rozvoněla, před tím jsem ji nemohla vystát. Aldehydy, jasmín, pudr. Působí tak staroluxusně.

Cristalle edt - je můj favorit, nesladká, velmi sexy, jako šampaňské. Edp obsahuje navíc nějaké květiny, je také zdařilá. Edt na mně déle drží.

Coco edp - kouřová, elegantní vůně.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Snílek
Učednice 59 příspěvků 15.07.08 07:29
chanel

Zajímal by mě Vaše názory na Allure, a Allure Sensuele.
mě v Allure za začátku převládá cosi vysloveně Chanelovského,, až si někdy říkám to ne,, ale pak se rozvine a je velmi příjemná. I u verze EDT musím jen maličko, asi dáno reakcí na mojí kůži ale je na mě velmi silná
Allure Sensuele mi přijde víc uhlazenější jakoby kulatější, víc dřevitá, místy možná až mechová, a míň pronikavá, spíš mazlivější. Místy jsem měla trošku dojem cítit koření na perníčky..
A teď nevím kterou si vybrat :-(( . Jsou vhodné na denní nošení nebo spíš na večer. ? Někdy se setkám s názorem že celý Chanel je pro starší ročníky,, … no snad nevadí když se za ně ještě nepovažuju (je mi 32) :-))

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 15.07.08 07:54

Tak já také přispěji svou troškou do mlýna:
Coco Mademoiselle: svým způsobem mi připomíná Chanci, hlavně ze začátku (podotýkám verze EDP), ale Coco M. je víc sladší, heboučká, trošku jakoby mýdlová, má super výdrž (ještě dneska jí cítím z pásku od hodinek - od čtvrtka), musím říci, že zatím mi ji každý pochválil
Chance EDP: já cítím výrazný rozdím mezi verzí EDP a EDT, toaletka jde na mě silně do pánska a vůbec se mi nelíbí. Co o Chanci říci, mám ji moc ráda, je ovocnější a taková rozvernější než Coco M. Prostě Coco M. je matinka a Chance dceruška, obě krásně a obě dvě miluji a nedám na ně dopustit.
Allure: sladší luxus, který mi po čase začal vadit, musel z domu.
K ostatním Chanelům se zašínám teprve pročuchávat, takže seriózní názor ze sebe nevypotím.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 17.07.08 20:12

Omlouvá se , že sem vnáším dotaz: překvapilo mě v Marionnaud, že No.19 EdP má světleší zelenou barvu než EdT. Jak voní EdT nevím, ale No. 19 je fajn, velmi netypická, ale taková zeleně hladká, nevím jestli je sexy.Mně nepřipadla. Ale od té doby, co se manželovi líbilMolinard de Molinard, tak vůbec nevím, co znamená sexy vůně.
Cristalle- zelená (chladné květiny: konalinky?), ale zdá se mi, že jí něco chybí (EdT)
Je pravda, že Chance voní jinak EdT a EdP: sestra má Edt (je to veselá optimistická, trochu kyselá vůně) a známá EdP.
Coco EdP i Edt mi přijdou skoro stejné. Nádhera…(po čase cca 3h je mi vlezlá, nevím proč, ale na papírku ji můžu celý den)
Allure- podobně jako Coco, ale jemnější (jen víc pudrová)
Allure Sensuelle - sladší a ovocnější
Coco Mademoiselle-cítím tam hodně růže.
No.5 -zatím nevím.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 01.08.08 14:06

Dnes jsem v Dephoře zkusila No.5, a světe div se: jemná, květinově aldehydická vůně, dýšící luxusem. Asi tenkrát museli mít zkažený tester. Jinak to nevidím. Protože od té doby jsem nenašla odvahu ji znovu zkusit.

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 01.08.08 14:06

Samozřejmě v Sephoře.

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 01.08.08 16:29

Já dnes dostala vzoreček No 5 edp a úplně mě dostala do kolen.Tu musím mít :D Už ji mám v tužebníku.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 173 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist