Chanel no. 19

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 30.11.08 18:59
Chanel no. 19

V Turinově Guide jsem četla moc zajímavou recenzi na Chanel No. 19. Kdysi jsem měla 5., ale strašně se mi nelíbila a tak jsem nějak zanevřela i na ostatní. Coco Chanel mi ale připadá jako moc zajímavá ženská… Koukla jsem na forum k Chanelu, ale stejně by mne zajímalo, jaké máte kdo zkušenosti právě s tou 19.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 30.11.08 19:37

Chanely vřele doporučuju vyzkoušet všechny, bez ohledu na averzi :) Ostatně aldehydová je jen No. 5, ostatní chanely jsou jiné a poměrně různé.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 30.11.08 22:26

Počínaje Coco mi moc různé nepřipadají, alespoň ty, co jsou v parfumérkách:-( Ten chanelovský zákad je ve všech, vč. pánských - např. v Allure Homme Sport.
Chanel. No. 19 je moc krásná, hebce zelená. V barvách ji vidím jako bílo zelenou vůni, jakoby mandlovo zelenou strukturu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 01.12.08 08:37

Mě se Chanely líbí poměrně všechny, některé víc (No.5, No.5 Premierre, Coco, Coco Mademoiselle), jiné méně (Allure, Allure Sensuelle, Chance) a zrovna No.19 se mi jediná vůbec nelíbí. Přijde mi taková jak přesušený seník, nebo tak nějak :wink:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.12.08 09:34
Mirka píše:
Počínaje Coco mi moc různé nepřipadají, alespoň ty, co jsou v parfumérkách:-( Ten chanelovský zákad je ve všech, vč. pánských - např. v Allure Homme Sport.

To je pravda, něco v sobě mají opravdu stejného… Ale na tom základě pak stojí různé parfémy. Něco jako sbírka různobarevných triček, pro každou náladu jiné. O to zajímavější je znát celou kolekci ;)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 01.12.08 15:21

Když jsem Chanely zkoušela poprvé v parfumérce na papírek, tak jsem se doslova zhnusila… Připadaly mi nepříjemné, staré, profláknuté, předražené a divné… Ale potom jsem je vyzkoušela přímo nosit na sobě a nějak mě chytly u srdce… Teď na ně nedám dopustit…

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 01.12.08 17:42

Osobně mám ráda všechyn Chanely. Moc mi nesedí jen Chance a právě No. 19. Na mě je nějaké „moc zelená“.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 01.12.08 19:23

Zkoušela jsem 19, EDT i EDP, EDP má hezčí začátek, je teplejší, EDT je zrpvu dosti ostrá, střed mi připadal zajímavý. Obě jsou hodně zelené a bělokvětnaté. Jsou moc krásné, ale bohužel ne pro mne.
Posedla mne totiž touha koupit si na Vánoce nějakou pěknou klasiku, něco jako starý šperk, tak zkouším. Mám docela ráda 20. a 30. léta, art deco, a hlavně malířství, tak jsem doufala, že najdu odpovídající vůni, ale na 19. to zatím nevypadá.
Navíc jsem navoněná 19. prodělala večerní martyrium po obchodech a poště, a k tomu to opravdu nešlo. :(

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.12.08 20:07

No fantastické retro vůně jsou Chanel No. 5 EDP (jako emajl od Reného Laliqua), Jicky (retro hodinky), Shalimar (bohaté orientální náušnice), Apres l´Ondée (safír ve tvaru kapky vody), L´Heure bleue (vějíř potažený modrým hedvábím), Vol de nuit (stará vyřezávaná šperkovnice), Narcisse noir (třicet vrstev černého mušelínu) a z těch nových do tohoto stylu zapadá Dior Homme (samozřejmě vše výše citované dohromady, když jsem ho usadila na svou poličku, že), Parfum sacré (indické zlaté náramky od zápěstí až…), některé Annick Goutal, např. Heure exquise (tři řady perel kolem labutí šíje).

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 01.12.08 21:39

Irena: Krásně vyobrazeno…

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 01.12.08 22:38

Iren, to bylo víc než výstižné! Skvělá obrazotvornost, klobouk dolů. Já mám obecně s těmito vůněmi problém, většina mi připadá krásná, ale jen tak na očichání ze zápěstí, zkoumání, ponoření se do nich. Ne na běžné nošení. Nedávno jsem od Oleky odkoupila odstřik 31 Rue Cambon a ta mi připadá nádherně art deco a nositelná k tomu. Retro elegance a nositelnost. To se mi moc často nepoštěstí.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 03.12.08 00:33
klubko píše:
Nedávno jsem od Oleky odkoupila odstřik 31 Rue Cambon a ta mi připadá nádherně art deco a nositelná k tomu. Retro elegance a nositelnost. To se mi moc často nepoštěstí.

Koukám, že mi zase něco zajímavého uniklo :cry: No, nic… No. 19 mi dřív přišel mnohem lepší, nevím, jestli už jsem tak rozmazlená nebo ho předělali :?: Zkoušela jsem ho asi před rokem a půl a teď znovu minulý týden a překvapilo mě, že si ho pamatuji dost jinak (byla to ta samá koncentrace) - ty bílo-zelené květiny mě dřív úplně okouzlily, základ si pamatuji také mnohem plnější, sušší až skoro kouřový…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.12.08 07:53
klubko píše:
Iren, to bylo víc než výstižné! Skvělá obrazotvornost, klobouk dolů. Já mám obecně s těmito vůněmi problém, většina mi připadá krásná, ale jen tak na očichání ze zápěstí, zkoumání, ponoření se do nich. Ne na běžné nošení.

Klubko, on taky člověk běžně nevyběhne na ulici s hedvábným vějířem, perlami kolem krku a ve třiceti vrstvách mušelínu. :lol:

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 04.12.08 22:11

No.19 je velice krásná a elegantní vůně. Ale musí se s ní opatrně. Dnes jsem si ji připomněla. Je fakt, že musítrochu vyvonět, ale vydrží dlouho krásná.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25883 příspěvků 04.12.08 23:55
Irena píše:
klubko píše:
Iren, to bylo víc než výstižné! Skvělá obrazotvornost, klobouk dolů. Já mám obecně s těmito vůněmi problém, většina mi připadá krásná, ale jen tak na očichání ze zápěstí, zkoumání, ponoření se do nich. Ne na běžné nošení.
Klubko, on taky člověk běžně nevyběhne na ulici s hedvábným vějířem, perlami kolem krku a ve třiceti vrstvách mušelínu. :lol:

Já s vějířem potaženým hedvábím (=L´Heure Bleue EdP) vybíhám docela často :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist