Cheapsmells - na celnici prý vyměřují clo!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 14.05.08 20:09
Cheapsmells - na celnici prý vyměřují clo!!

Právě jsem dostala informaci od jedné " postižené " netové kamarádky, že naše celnice jí vyměřila clo i přes to, že zboží přišlo z Cheapsmells z Británie. Clo bylo vyměřeno proto, že zboží je původem z USA a na celnici zůstává od prodejce papír, který se koncovému zákazníkovi vůbec nedostane do ruky. Tedy by nezáleželo na tom, odkud přijde, ale co přijde.Ověřovala to u odpovědného pracovníka na Ředitelství cel v Praze 1, Washingtonova ul.Stalo se to už někomu také ??

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 14.05.08 20:11

Já objednávám z Cheapsmells poměrně často a ještě se mi nestalo, že by mi celnice vyměřila DPH. Ale pro jistotu to zaklepu na dřevo.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.05.08 20:18

Napadá mě jedině, že by to na Cheapsmells nakupovali z USA a po proclení nepropouštěli do volného oběhu - s tím, že se to nechá někde ve skladu a v případě objednání ze zahraničí tak Británie bude jen tranzitní zemí a clo si zaplatí až příjemce.
Ale to je nějaké čudné. Zavolala bych na celnici a zeptala se podrobně, o co jde - upřímně bych jim vysvětlila, že se mi to nezdá, protože obchod je v Anglii a o clení není na webu ani slovo (což je pravda), a nechala se poučit.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 14.05.08 20:20

kamarádka se už ptala a tak nějak jí to vedoucí oddělení / slušný člověk - řešila jsem s ním špatně vyměřené clo z Jahody / vysvětlil.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 15.05.08 14:10

Jak můžou vědět, z které země je zboží zabalené v balíčku?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 15.05.08 15:39

Já tady napíšu jen neověřené infomace, což dělám fakt nerada. Ale na balíčku z ChS jsem měla nálepku, že DPH nebylo zaplaceno - od prodejce, ne z celnice. Zboží v rámci EU by neměla být zdaněno dvakrát, ale jednou ano. Pokud je na balíčku tahle nálepka, není nakonec tím poplatníkem kupující?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 15.05.08 16:29

Podle mě pokud prodejce jednoznačně na svých stránkách neuvádí, že cena je bez DPH, pak nemůže požadovat její doplacení po kupujícím. Určující je přece částka uvedená na webu. Kde si prodejce zboží opatří, je jeho věc, ale nemůže DPH jednou do ceny zahrnout a jindy ne a zákazníka o tom nepoučit.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 15.05.08 16:35
prosba

kdo umí dobře anglicky, nemohl by těm Anglánům poslat mail a zeptat se, jak to vlastně s tím je ?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.05.08 17:04

Cheapsmells uvádí, že zboží už je včetně VAT, tedy DPH, kterou oni při dovozu platí svému celnímu úřadu. Takže už by mělo být procleno. Ale nemá tam moc smysl psát, párkrát jsem jim psala kvůli jiným věcem a nikdy neodpověděli…

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 15.05.08 21:38

UK IMPORT VAT EXEMPT - to je ten nápis na krabici. Známé krabici s tím to nápisem otevřeli, a vyměřili DPH. Co to tedy znamená?

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 15.05.08 22:04

Chavah, Mirka, kočky.....noo, to je teda blbe.....:-( Mne odtial objednala jedna mila zienka parfem, s dodacou adresou do SR. Uz je to tyzden.:-( co je akosi vela.....tak som zvedava, kde to väzí…dufam, ze nie na slovenskej colnici. S nimi uz mam skusenosti, kotre bysom faaakt uz nechcela zopakovat :-((

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.05.08 22:27

UK import VAT exempt je import do Británie osvobozený od DPH. To opravdu vypadá, že Cheapsmells zboží doveze, nezaplatí daň a nechá to až na koncovém zákazníkovi. Na webu mají u parfémů prostě „our price“ a o VAT ani slovo; ve FAQ je napsáno, že ceny jsou uvedeny včetně VAT. Takže z jejich strany podfuk.

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 15.05.08 22:31

Takže jsme tam, kde jsme nechtěly být … :-((

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 16.05.08 07:32
estelle píše:
Chavah, Mirka, kočky.....noo, to je teda blbe.....:-( Mne odtial objednala jedna mila zienka parfem, s dodacou adresou do SR. Uz je to tyzden.:-( co je akosi vela.....tak som zvedava, kde to väzí…dufam, ze nie na slovenskej colnici. S nimi uz mam skusenosti, kotre bysom faaakt uz nechcela zopakovat :-((

Ja čakám balíčky dva, tiež do SR. Ale doteraz s nimi neboli žiadne problémy, všetko prebehlo až neuveriteľne hladko, raz trvala dodávka vyše týždňa, druhýkrát ešte kratšie. Obidve som objednávala tohto roku, dokonca nedávno, tak dúfam, že za taký krátky čas nezblbli.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 16.05.08 08:31

Ta moje známá byla taky jediná… řekněme z 20 balíčků z CHS, o kterých vím. Ale pokud to takhle napíší na balíček, tak se dá očekávat, že případů bude přibývat - jako teď vychytávají Jahodu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist