Chov velkých papoušků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 15:07
Chov velkých papoušků

Máte tu někdo zkušenost z chovem velkých papoušků? Cenové relace tuším ( dnes jsem si prohlížela amazoňana v chovatelském obchodě ( 11 tisíc, ale vím že to jde daleko dráže, i desítky tisíc), klece okolo 8 tisíc. Z chovatelského pohledu - jakého věku se dožívají ( něco dlouhověkého ), jak náročná je veterinární péče, kteří papouši jsou mluvící, jak moc se dají ochočit atd. Hodně informací je sice na netu, viděla jsem i chovatelské stránky, ale hledám prvotní informace.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 06.02.10 15:17

Já akorát vím, že se není dobré kupovat ze zverimexů, ale od chovatelů s dobrými referncemi. A že papouši jsou, jako všichni ptáci - nerváci, náchylní k úmrtí při veterinárním ošetření. Ale víc bohužel.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 06.02.10 15:33

ja se sestrou chovala korely a pak i rosely, mely jsme na strese volieru. Korely jsou jedny z tech levnejsich, cca 200kc, rosely cca 600kc, do drazsich jsme radsi zatim nesly.
Veterinalni peci za x let zadna nepotrebovala, meli dve budky, korely jednu, rosely jednu, a dokonce se i stalo ze koreli matka vysedela roselkam vajicka :D kdyz je tam mely zaroven.
Vpodstate jsme se staraly jen o jidlo a poradek, rosely jsme poridily za penize co jsme ziskaly za koreli mladata, a takhle jsme si pak chtely i poridit kakadu - za nekolik malych roselek.
Myslim ze je to takhle ideani, zacit s malyma papouskama, a postupne prejit na ty vetsi.
Jde ti o chov jen tak, nebo o vydelek? Protoze ty drahy ptaky si zas moc lidi nekupuje.
Vim ze kakadu stoji cca 25 000 a Ara kolem 65 000, sestra si ted poridila http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak … 5296_n.jpg

udajne by se mel naucit mluvit.
daky mluvi loskutak a zako . Problem je, ze mluvit se nauci jen kdyz je mas doma samotny a mluvis s nima. Jakmile budou dva, uz se zrejme mluvit nenauci. vystacej si spolu.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 15:41
WildOrchid píše:
ja se sestrou chovala korely a pak i rosely, mely jsme na strese volieru. Korely jsou jedny z tech levnejsich, cca 200kc, rosely cca 600kc, do drazsich jsme radsi zatim nesly.
Veterinalni peci za x let zadna nepotrebovala, meli dve budky, korely jednu, rosely jednu, a dokonce se i stalo ze koreli matka vysedela roselkam vajicka :D kdyz je tam mely zaroven.
Vpodstate jsme se staraly jen o jidlo a poradek, rosely jsme poridily za penize co jsme ziskaly za koreli mladata, a takhle jsme si pak chtely i poridit kakadu - za nekolik malych roselek.
Myslim ze je to takhle ideani, zacit s malyma papouskama, a postupne prejit na ty vetsi.
Jde ti o chov jen tak, nebo o vydelek? Protoze ty drahy ptaky si zas moc lidi nekupuje.
Vim ze kakadu stoji cca 25 000 a Ara kolem 65 000, sestra si ted poridila http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak … 5296_n.jpgudajne by se mel naucit mluvit.
daky mluvi loskutak a zako . Problem je, ze mluvit se nauci jen kdyz je mas doma samotny a mluvis s nima. Jakmile budou dva, uz se zrejme mluvit nenauci. vystacej si spolu.

Rozhodně mi nejde o výdělek, hledám domácího společníka.Chovala jsem zakrslé ušáky, ale bohužel, dožívají se nízkého věku a já ty jejich časté odchody ze světa těžko snáším.Potřebuji zvířátko, které dlouho žije a není závislé na pravidelném venčení.O mluvení strach nemá, to právě vítám, mluvit na něj.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 06.02.10 16:09

A nebyla by lepší činčila?
Venčení nepotřebuje, pokud se týká krmení, je méně náročnější než králík a dožívá se cca 15 let (někde tedy píší i 20).
Akorát mluvit se nenaučí (alespoň ty naše ne - a to už je máme 11 let :wink: ).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 06.02.10 16:43

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 06.02.10 16:51

Tak jestli ti je jedno jak bude vypadat, tak by asi nejlepsi byl Zako :) zije dlouho, mluvit se nauci, a muzes se s nim i pomazlit. Ara uz muze ublizit..
Tohle jsem nasla: http://www.zako.cz/chovatele.html

kdyz jsem se o ptaky zajimala ja, tak jsem taky chtela mluviciho, jenze zako pro me byl moc drahej, tak jsem uvitala alespon ty korelky. jsou mazlivy, a je hrozne prijemny kdyz ti treba sedej na rameni a okusujou nausnici :D a kdyz nahodou kousnou vedle tak to nijak moc neboli. Od tech vetsich ptaku uz bych se bala, hlavne pokud bych je chtela mit ve stejny mistnosti jako deti.

Jo a pozor na kytky, sestra jednou zkousela pestovat marihuanu, korela ji sezrala- jeste ani nedorostlou, cca 10cm stonek s jednim listem, a pak se nam valela po zemi a smala se :D a taky pozor na knizky, vsechny co jsme mely v tom pokoji mame s krajkovym obalem. A v posledni rade pozor na zaclony - holt bydylko, kakat se da vsude. My to vyresily uschlym stromem,na kterym sedavaly o dost casteji nez na zaclone, takze noviny z podstromu se uklizely lip. (to jsou jeste zkusenosti z doby kdy jsme nemely volieru)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 06.02.10 16:51

chavah Pokud ti jde o inteligentního domácího mazlíčka a společníka je z papoušků asi nejlepší Žako kongo-je střední velikosti,nad­průměrně inteligentní,pří­padná koupě Žaka nebo i jiného,vždycky radši u chovatele-ti mají své miláčky vypiplané,zvyklé na lidi.Žakové jsou taky ale náročnější na lidskou pozornost.Tady jsem našla nějaké forum speciálně o nich. http://www.zako.cz.cr/

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 3 parfémy

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 06.02.10 16:55
jasmina píše:
velky papuchove jsou uplne super :D ja je pokazde obdivuju :D - v palladiu maji jednoho a ten rika ahoj :mrgreen:
a amazoňan Fredy z DBK na Budějovické zas říká „kuk!“ :lol:
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 17:03

moc děkuji za tipy, určitě v nich pokračujte, jen tak velmi, velmi volně uvažuji. třeba z toho nic nebude.

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 06.02.10 17:09

.

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 17:12
jasmina píše:
derad píše:
jasmina píše:
velky papuchove jsou uplne super :D ja je pokazde obdivuju :D - v palladiu maji jednoho a ten rika ahoj :mrgreen:
:mrgreen: to by ho mohli naucit i „fak“ :D pro turisty :mrgreen:
:lol:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 17:13
jasmina píše:
derad píše:
jasmina píše:
:mrgreen: to by ho mohli naucit i „fak“ :D pro turisty :mrgreen:

kde mají toho papouchat? Šla bych se pokochat.

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 06.02.10 17:26

nevim, jestli se ptas me nebo derada .. ;)

tenhle se nachazi normalne v petcentru :)

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5239 příspěvků 06.02.10 17:29
jasmina píše:
nevim, jestli se ptas me nebo derada .. ;)tenhle se nachazi normalne v petcentru :)

to se tam na něj mrknu, díky!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist