*CHYPRE

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra  15.09.07 19:49
*CHYPRÉ

Prosím o radu, líbí se mi klasický Miss Dior. Chtěla bych ale něco ostřejšího chyprového, klasika nebo něco moderního zajímavého. Znáte někdo něco podobného? Moc díky za radu :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 15.09.07 19:56

Diorella, Rive Gauche, Mitsouko, Femme, Cabochard, Bandit, Balmainy (Jolie Madame, Miss Balmain), Chanel pour Monsieur (vazne)… to su tie ostrejsie.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 29.09.07 20:37

Co je to vlastně to „chypré“?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.10.07 17:02

Vone kategorie chypre su typicke tym, ze maju v zaklade vetvicnik (oakmoss), cistus, paculi a este dalsie tony. Tento akord im dodava charakteristicku aromu. Su to vone klasickeho, elegantneho typu, casto sa zaciatocnickam nepacia.
Chypre sa volaju podla vonavky Chypre, ktoru vytvoril Francois Coty v roku 1917 a ktora bola prva tohto typu. Chypre je francuzsky nazov strova Cyprus.
Existuje viacero subkategorii chypre: kvetinove, kozene, ovocne…

V poslednej dobe sa ako chypre oznacuju aj vone, ktore neobsahuju vetvicnik (v Europe bol zakazny, pretoze je to vraj potencialny alergen) a parfumari sa snazia charakteristicky akord vytvorit inak, a potom su tu takzvane „pink chypres“, co vobec nevonaju ako chypre a nikto netusi, preco ich tak vyrobca zaradil, napr. Narciso Rodriguez.

Okrem vyssie uvedenych prikladov chyproviek su tu este Chanel Cristalle, O de Lancome, Dioressence, YSL Y, Clinique Aromatics Elixir…

Kača  04.10.07 20:21

Mě chypre vůně strašně moc voní,jen jsem to donedávna nevěděla.:-)

Pamatuju si,že jsem před 25 lety tajně na sebe cákala máminu Diorellu a Miss Dior,a taky že moje tetička,která už nežije,
používala něco,cö vonělo podobně,jako dnes Safari,kterou miluju.
Až když jsem se začala zajímat víc o parfémy a našla tnhle web,ujasnila jsem si,jak je to s mým nosem a co to vlastně to "chypre! je.Mě se to taaak líbí!Mám zatím jen Cabochard (víte,že druhý den na bavlněné košili voní tak,jako kdybych strávila divokou noc s nějakým mužným chlapíkem???Je pro mě fakt strašně sexy:-) a odstřik Safari.
Chtěla bych si pořídit nějakou ostrou chyprovku,drsněj­ší,lesní,ve které by se časem rozvinula nějaká kytička…
poradíte?

Smajlík :-)
Učednice 199 příspěvků 04.10.07 21:48

to Kača: Hm, já jsem taky momentálně objevila kouzlo chyprovek. Moji oblíbení jsou Chanel 19 a Chanel Cristal, když příjdu do parfumérky, tak mě to k nim táhne. Ale jinak mám ráda těžké, teplé vůně a někdy i svěží. Ale tyto Chanely mě okouzlily tím, že poprvé, když jsem je stříkla, řekla jsem si co je to za hrůza, ale jak se rozvoněly tak za půl hoďky, nemohla jsem tomu uvěřit, že to je to, co jsem z počátku považovala za hnus. Hezký večer.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 26 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 07.10.07 15:00

benvenuto, díky za vysvětlení
Clinique Aromatics Elixir si občas někde stříknu, Chanel Cristalle musím zkusit. Vícekrát zmiňované Safari nikde nemají.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Gudrun  09.10.07 21:37

Jedna nová chyprovka ve střední třídě. Zatím jsem se s ní nepotkala, tak nemůžu posoudit. http://www.coty.cz/…ts/zbozi.php?…

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.10.07 02:06

No to som zvedava, co si Miss Sixty predstavuje pod „orientalnou chypre“. Onucham ju, ked sa bude dat, ale tipujem, ze to bude „pink chypre“, ako Lovely alebo Pure Turquoise od Laurena.
Zlate casy chypre su uz davno za nami a medzi novinkami sa uz prave chyprovky budu objavovat velmi zriedka, lebo vytvorit chypre bez vetvicniku dokaze malokto… Jednou z takych je 31 Rue Cambon zo serie Chanel Exclusives. Pochybujem vsak, ze Miss Sixty dokaze to, co Chanel, nehovoriac o fakte, ze spotrebitelky Miss Sixty by asi pravu chyprovku nezvladli.

Petra  29.10.07 21:25

benvenuta: Ty máš vyzkoušeno něco z Chanel Exclusifs? Pokud jo, mohla bys prosím aspoň stručně popsat třeba právě tu 31 Cue Cambon? Někde jsem četla o těchto vůních článek a tam mě zaujal právě Cambon, potom tam ještě chválili No.18, to má prý připomínat vybroušený diamant, tak na to bych taky byla zvědavá. Díky :)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 30.10.07 14:23

Nie, neskusala som ziadne Exclusifs, lebo moj rozpocet je limitovany a na svete je vela chyproviek, co som este nevyskusala (dnes mi dosla miniatura Jacomo Silences z Ebay). Ale snad sa k nim dostanem. 31 Rue Cambon chvalilo viacero osob, ktorych vkusu doverujem, tak aspon tu jednu mam v umysle vyskusat… Chystam objednavku z http://theperfumedcourt.com/, tak si kupim aj vyorku 31 Rue Cambon.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.07 14:53

benvenuta - nejde ti poslat zpráva, tak píšu sem. Četla jsem Tvůj krásný popis Narcisse Noir a všimla jsem si, že máš miniaturku Nuit de Noel, jaká je? Mám ráda kořeněné vůně a o téhle jsem to četla… uvažuji o některém z dalším Caronu. Doporučila bys ji?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 31.10.07 05:42

Ak chces korenie, tak si radsej vyber Parfum Sacre alebo Coup de Fouet (karafiat + cierne korenie/pepř, je to edt verzia Poivre, ktory je dostupny len len v koncentracii parfum a je to fakt korenena bomba). NdN je krasna orientalna vona, jedna z tych hladkych a „bezesvych“, v ktorej je tazko identifikovat jednotlive tony - ale celok je nadherny. NdN sa mi tazko opisuje.
Carony treba zazit. Ak nemas poruke obchod :P, mozes skusit tu http://theperfumedcourt.com/search.aspx … 351b710788

Gudrun  06.11.07 14:49

Zkoušela jsem Miss Sixty Rock Muse - s nosem přilepeným na zápěstí se jednu chvíli zdá, že by tam i jakási chypré stopa mohla být… :))

Ovšem má - li to být „vůně pro rebelky“, tak je to zřejmě rebelka typu " Támle za tím rohem mě už máma neuvidí, tak si tu šálu sundám." :)

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 06.11.07 15:31

Miss Sixty Rock Muse mi připadá,jako by slili všechny laciné drogerkové vůně dohromady. Neuvěřitelně ostrá a čpící „vůně“. Jinak jsem jako malá byla velkou milovnicí panenky Barbie, měla jsem snad každou novinku od Mattel a proto jsem si z nostalgie přičichla k její nové vůňce. Představovala jsem si něco jahůdkového, podle té růžové, ale taky jsem málem padla ! Pro malou holčičku tak lacinou a ostrou vůni ?! Kam dal Mattel rozum ? Nevím proč, ale cítím tam mírnou podobu právě s Rock Muse. Barbie už není, co bývala :)

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist