CHYPRE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 03.11.08 19:10
CHYPRE

Nějak jsem se až doteď domnívala, že vím, co jsou vůně CHYPRE. Teď si tím ale nějak přestávám být jistá… :? Jak byste chypre definovaly/i?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.11.08 19:17

Škoda, že v tomhle foru nefunguje vyhledávání. Přesně tuto otázku jsem téměř přesně před rokem položila já a kočky to tady velmi podrobně a zasvěceně vysvětlily… :?

Já to tenkrát definovala tak, že chypré je to, co mi nevoní - dnes už jsem tento názor výrazně přehodnotila… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 03.11.08 19:21

proč by nefungovalo? funguje…
co třeba tohle :) : http://ada.konicky.net/forum/viewtopic. … t=chypr%E9

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 03.11.08 19:23

Fay ma predbehla. :D Práve som to tu chcela vložiť.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 03.11.08 19:38

Diky za odkaz na starší forum. Vše jsem si přečetla, ale jak vidím, chyprovky jsou zřejmě dosti nesourodá skupina… O de Lancome mam a velmi se mi libi, Diorellu jsem měla a velmi se mi nelíbila. Safari mám a libí se mi též, ale že by Safari a O de Lancome patřily obě mezi chyprovky, to bych neřekla (pro mne je Safari jasný orient).

Ted něco jiného, jak jsem tak pročítala starší zprávy, zaujaly mne zmínky o pánských parfémech a ženách, které je nosí (nemají sebevědomí, potřebují na sebe upozornit). Mohu říci, z vlastní zkušenosti i z „pozorování“ okolí, že v dobách, kdy jsem já nebo někdo jiný procházel nějakou proměnou, objevil se nějaký silný parfém, ne nutně pásnký, ale zkrátka silný a výrazný. Nicméně základní princip je stejný, upozornit na sebe. Mám také zkušenost, že hledám nový parfém často v době, kdy se dějí i jiné životní změny. Nemusí to být nic dramatického, myslím si ale, že hledání jiné vůně symbolizuje hledání něčeho jiného obecně.

Teď ješty ty chyprovky… Máte nějaké jiné příklady?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.11.08 20:31

No. 19, Miss Dior, Mitsouko, Bandit, Vent Vert, Miss Balmain, Tabac Blond, Paloma Picasso, Terre d'Hermes jsou chypre; nějaké tóny jsou taky v Coco EdP, 24 Faubourg, Divě, Ysatisu.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 03.11.08 20:32
blackdakini píše:

Ted něco jiného, jak jsem tak pročítala starší zprávy, zaujaly mne zmínky o pánských parfémech a ženách, které je nosí (nemají sebevědomí, potřebují na sebe upozornit). Mohu říci, z vlastní zkušenosti i z „pozorování“ okolí, že v dobách, kdy jsem já nebo někdo jiný procházel nějakou proměnou, objevil se nějaký silný parfém, ne nutně pásnký, ale zkrátka silný a výrazný. Nicméně základní princip je stejný, upozornit na sebe. Mám také zkušenost, že hledám nový parfém často v době, kdy se dějí i jiné životní změny. Nemusí to být nic dramatického, myslím si ale, že hledání jiné vůně symbolizuje hledání něčeho jiného obecně.

Teď ješty ty chyprovky… Máte nějaké jiné příklady?

Tohle jsme dobře probrály v téma "Vůně a psychologie " :), : http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?…

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 03.11.08 20:43

k chypre vůním jsem přišla na chut' v posledních letech, ale nedivím se tomu, protože začala jsem odjkaživa použivát nejprve orientalní vůně, od nich k chypre - je to malý krouček :). K tomu ještě jsem bydlela v dětství pár desítek metrů u lesa, takže jsme tam jako dětí normálně trávili většinu času. Ta vůně lesa a vlhkého mechu různých druhů (zejména když se v něm povaluješ jako na měkké rohožce ) zanechali v pamětí svoji stopu :).

Ve škole jsme dokonce dělaly i takové miniaturní kousky přírody - dřevo, mech, brusinky :P ).
Chypre jsou také Fendi , Pour une Femme Caron, Cuir de Russie (tu chci už delší dobu pořidit :))

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.11.08 20:55

Aha, tak po roce jsem přišla na to, že vyhledávat se tady dá… http://ada.konicky.net/forum/viewtopic. … ght=chypre

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 03.11.08 21:01

Někde je tady v hlubinách fóra taková přehledná tabulka kategorií parfémů, vzpomínáte? Barevná - od zelených chypré po orientálky.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 03.11.08 21:17

parfémová mapa :): http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?…

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 03.11.08 21:17
janas píše:
Někde je tady v hlubinách fóra taková přehledná tabulka kategorií parfémů, vzpomínáte? Barevná - od zelených chypré po orientálky.

Ano! Vytiskla jsem si ji :lol:

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist