Chypré vůně - Bottega Veneta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciška1
Znalkyně 327 příspěvků 08.10.12 12:03
Chypré vůně-Bottega Veneta

Ahoj holky. Jsem tu naprostým nováčkem, ale poctivě čtu a vyhledávám si zde potřebné informace, protože parfémy a vůně všeobecně miluji. :srdce:
Teď jsem si koupila časopis Marianne, kde je vzoreček parfému Bottega Veneta a já se zamilovala. Jenže cena je uáááá a tak bych Vás chtěla požádat, zda-li neznáte nějakou podobnou, stejně krásnou nebo i krásnější? Kdysi jsem měla např. Armani Emporio City Glam, ale ta už není k sehnání. Pro přiblížení…hodně se mi líbí nepříliš kytičkové parfémy, spíše pudrové (není podmínkou), ale s nádechem do pánska. Děkuji předem za Vaše reakce. L. :D :kytka:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3741 příspěvků 08.10.12 12:06

Bottege Venete je podobná (až na ten začiatok) Cuir Amethyste od Armani a celkom aj M by Marcel Marongiu.

Na poličce 41 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 123 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 08.10.12 12:09

Ahoj, vítám tě tady…Bottega je pro mě hodně zvláštní, moc jsem ji nemusela, ale stále častěji si říkám, že bych si ji mohla pořídit a stále dokola ji zkouším. Takže možná za chvíli přistane i u mě na poličce. Je podobná Cuir Ametyste, ale ta asi levnější nebude, pokud vůbec se dá ještě sehnat (nejsem si jistá)…jinak bych ti doporučila zkusit Armani Emporio She - je to taková uklidňující dřevitá vanilka, trochu do pánska…

Na poličce 36 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Luciška1
Znalkyně 327 příspěvků 08.10.12 12:15

Tu jsem kdysi měla, ale zapomněla jsem říci, že mám problém s vanilkou. Jednou to bylo v pohodě a podruhé mi rozjela „hlavy bolení“. Jinak je nádherná…jo a děkuji za přivítání… :D .

barbucha  08.10.12 12:38

Sice nevím, co znamená „cena uááá“ :think: ale typově by mohla být podobná třeba No. 19 nebo Cristalle. Jsou bez vanilky…

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 08.10.12 12:43
@barbucha píše:
Sice nevím, co znamená „cena uááá“ :think: ale typově by mohla být podobná třeba No. 19 nebo Cristalle. Jsou bez vanilky…

tak pro mě tedy ne, ale každá máme jiný nos a slečna stejně nakonec zjistí, že bude nejlepší toho co nejvíce vyzkoušet… :lol:

jenom by mě zajímala cenová představa o tom parfému, Bottega se dá sehnat 30 ml do tisícovky, 50 ml do 1500 Kč…už jsem asi zkažená arome, exkluzivkami apod. ale mě to nepřijde zas tak strašně drahé :lol:

Na poličce 36 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů

barbucha  08.10.12 13:29

Každej musí vyzkoušet … přece nebude kupovat jen na základě pár příspěvků.
Mně jen ty chanely přišly jako nejvhodnější podobná kombinace kůže a trochy nesladkejch kytek, kapku do chyprova samozřejmě, nicméně cenově vyjdou možná stejně, ne-li ještě hůř než BV :mrgreen:

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9233 příspěvků 08.10.12 13:58

tiež nevidím podobnosť s No.19 ani Cristalle, tie sú hodne zelené, Bottega neni.
@Luciška1
ak môžem poradiť, tak náhradu za Bottegu nehľadaj, pretože taká NENI!
Cuir Amethyste je slivková, práve tú slivku som v nej nerozdýchala.
Bottega Veneta je jedinečná a keď si ju kúpiš cez internet, tak cena nie je až tak strašná.

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 111 vzorků V tužebníku 5 parfémů

gabica
Parfémová maniačka 809 příspěvků 08.10.12 18:05

@Luciška1
vôňa na tých navoňaných stránkach v časopisoch trošku skresľuje, ja bottegu mám a tiež som sa pre ňu rozhodla, keď som k nej pričuchla v časopise. Tiež som nemohla od nej odtrhnúť nos, a predsa sa mi zdá „naživo“ iná. Ja sama som veľa vôní neodskúšala, no tiež sa obávam, že nebude ľahké nájsť niečo podobné. V každom prípade je krásna, len neviem, príde mi že to je taká polievačka, lebo aspoň na mne slabo drží, nakoniec, aj pri tom zložení koža a neviemčo ešte mi príde… :think: jemná

Na poličce 36 parfémů 2 miniatury 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Luciška1
Znalkyně 327 příspěvků 08.10.12 19:36

Holky, děkuji Vám za reakce…teď jsem přišla z práce, odpovídám se zpožděním… :kytka: .
No, cena „uááá“ znamená, že raději koupím malému zimní boty… :D :D :D , jenže ten parfém bych fakt moc „potřebovala“… :* :roll: .
Stejně jsem si to ale myslela správně, protože jsem tušila, že nemá cenu hledat náhradu či podobu, protože BV je právě proto taková jaká je…nádherná… :srdce: .
Každopádně…když se nezeptám…znáte to?! ;)
I tak děkuju…je fajn vědět, že nejsem sama, kdo má tuto vášeň… :srdce: .

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 09.10.12 20:30

možná není od věci si koupit odstřik - ten tě nezruinuje a uvidíš jestli se ti po vypotřebování neomrzí tak si ji můžeš třeba přát pod stromeček, každopádně je to celkem jedinečná vůně, taky bych ji k „zeleným“ Chanelům přiliš nepřirovnávala, s oběma přivřenýma očima ještě tak k Chanel No 19 Poudré tak až po hodině, napadají mě vůně, které by tě mohly oslovit ale mám obavu, že cenově by sis vůbec nepomohla…

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

AgataAranka
sv. Parfema z Kecálburgu 2593 příspěvků 10.10.12 10:37

To je hezké, jak jste k nové Aromačce milé. :hug: Omlouvám se za OT, ale tohle se čte přeci jen líp, než např. kauza „Malinka“. Z té mi bylo ouzko.

Na poličce 36 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3696 příspěvků 11.10.12 11:28

@Luciška1
Jak radí @Sára , nejlépe začít odstřikem a uvidíš. Já mám zkušenost, že je občas rozdíl mezi vzorečkem a stříknutým parfémem. Chvíli ti odstřik vydrží a když to bude láska, tak koupíš teď malému boty :-D a pak našetříš na parfém.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 25 odstřiků 388 vzorků V tužebníku 6 parfémů

jitulech
Znalkyně 414 příspěvků 11.10.12 14:34
@beliala píše:
Bottege Venete je podobná (až na ten začiatok) Cuir Amethyste od Armani a celkom aj M by Marcel Marongiu.

též se přimlouvám za Marcela (firma Oriflame), cena též příznivější než BV…ale není nadto vše vyzkoušet, v mém nosu vyznívají dost podobně, Marcel je trochu ostřejší, BV jemnější…mně možná dokonce voní víc ten Marcel, ale jak píšou všichni chce to prostě vyzkoušet :think:

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 14 vzorků V tužebníku 25 parfémů

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 11.10.12 15:42

Podla mňa sa na Bottegu velmi podobá Cabaret (Gres). Skús vzorku z neho, a nesúď podla ostrého začiatku. ;) Snáď tam zacítiš podobu aj ty. Držím palce.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist