Čistě vyprané prádlo v létě na zahradě...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 22:59
Čistě vyprané prádlo v létě na zahradě...

…poradíte mi prosím takovou vůni?
Chtěla bych, aby to bylo nevinné, evokovalo by tu čistotu v kombinaci se svěžestí.
Hlavně ne konvalinky, a moc jasmínu, ne sladké, plusem by měla být solidní výdrž.
Je vůbec něco takového? Co byste poradili vyzkoušet? Předem moc díky.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 23.04.09 23:08

Podle me je ciste pradlo susene na slunicku:

Aqua allegoria Gentiana - Guerlain - ze vzorku mi prisla hodne lehka, ale z odstriku uz vim, ze zas tak lehka neni..
a pak
Very Irrésistible Givenchy Rosa Centifolia de Châteauneuf de Grasse - Givenchy, ta je hodne ruzova, ale moc hezka a cista.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:10
WildOrchid píše:
Podle me je ciste pradlo susene na slunicku:Aqua allegoria Gentiana - Guerlain
a pak
Very Irrésistible Givenchy Rosa Centifolia de Châteauneuf de Grasse - Givenchy, ta je hodne ruzova, ale moc hezka a cista.

Moc díky, dle názvu soudím, že to nebude mainstream, že?:-)

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 23.04.09 23:27

Allegorie se normalne prodavaji, nevim jestli zrovna Gentiana, ale par jsem jich videla v Sephore. To druhy byla asi limitka, nevim jiste. mam jen vzorecek. Treba by ti ale nekdo odsud udelal odstrik :)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:34

Čistě teoreticky usuzuju, že bycha si měla pátrat po nějaké kombinaci bílých květů + něco zeleného + případně něco vodního. Jenže co mám načicháno, tak na mě bílé květy v parféch působí moc omamně:/
Zkusím zu alegorii, mrknu taky na její složení.

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 23:40
WildOrchid píše:
Allegorie se normalne prodavaji, nevim jestli zrovna Gentiana, ale par jsem jich videla v Sephore. To druhy byla asi limitka, nevim jiste. mam jen vzorecek. Treba by ti ale nekdo odsud udelal odstrik :)

Gentiana už skončila.

Nicméně, takovou tu suchou neurčitou vůni nevůni čistého prádla dělá šalvěj. Nejvýraznější pach čerstě uschlých prostěradel v plném slunci má Tactics od Shiseida, co vím. Cosi podobného má v základu Barinya od Heleny Rubinstein. Tactics se furt vyrábí, ale blbě shání, barinya je už v kélu.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:42
gentiana píše:
WildOrchid píše:

Gentiana už skončila.

Nicméně, takovou tu suchou neurčitou vůni nevůni čistého prádla dělá šalvěj. Nejvýraznější pach čerstě uschlých prostěradel v plném slunci má Tactics od Shiseida, co vím. Cosi podobného má v základu Barinya od Heleny Rubinstein. Tactics se furt vyrábí, ale blbě shání, barinya je už v kélu.

Tož to jsem asi v kélu taky:-(
Ale já se spokojím i s vůni mokrého prádla v letním větru povlávajícím, to by se dalo sehnat lépe?

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 23.04.09 23:44

něco na ten způsob řešíme v pánském oddělení.
zatím padly L'Été en Douce, různé White Musc, Concentrée d'Orange Verte, White Linen, Herba fresca, různé čaje.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.04.09 23:46

V pánských vůních se radilo, že přesně takto (dle požadavku) voní obě „… d'Orange Verte“ od Hermése. Obsahují minimum všech květin a jsou obě unisexové (to říkám vzhledem k tomu, že se ptali pánové). S výdrží nevím jak, ale zkusit je nejspíš není problém (případně říct si o vzoreček). :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.04.09 23:46

Aah, než jsem to sesmolila, tak macska byla rychlejší :P

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 23.04.09 23:47

bílé květy + něco zeleného? Pure White Linen… jenže tam zase cítím konvalinku.
Je ještě k sehnání Sensi White Notes?

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:49
macska píše:
bílé květy + něco zeleného? Pure White Linen… jenže tam zase cítím konvalinku.
Je ještě k sehnání Sensi White Notes?

No právě ta kovalinka je pro mě horor:(
SWN jsem zahlédla na elninu, ale nevím jestli to není ležák, respektive vůně se již nevyrábí co vím, tak se zamýšlím nad otázkou stáří.¨

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:51

Já bych právě chtěla něco co bude nejen bílé, ale i takové chladivé. Hrozně si vymýšlím, vím :roll:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 23.04.09 23:53

tak jestli ji chces jen na leto, tak by mohl stacit odstrik, a ten by se tu urcite nasel i u nekoho i z vuni co uz se nevyrabi ne? :) treba pristi leto budes mit chut zas na neco jinyho.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.04.09 23:57
Blis píše:
Já bych právě chtěla něco co bude nejen bílé, ale i takové chladivé. Hrozně si vymýšlím, vím :roll:

Teda, ne moc jako vyprané prádlo a ani ne moc do bíla - ale jako lehce pastelově žlutý (ač flakon je do oranžova) a CHLADIVÝ vidím Eau des Merveilles, taky Hermés. Mám ho teď na léto, protože opravdu zaručeně ochladí a čistý je taky dost.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist