Čištění flakonku od vune,pro jinou vuni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radka  25.02.08 19:06

Ahoj chtěla jsem se zeptat,čím flakonek cistite abych se zbavila vune,abych tam mohla po vystříkání nalít jinou?líhem?moc děkuju za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.02.08 19:10

Radko, obávám se, že to nejde ničím.............

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 25.02.08 20:20

Záleží na materiálu - vyvařit, pokud to jde, octem, jarem. Některé vůně opravdu ničím nezničíš.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1582 příspěvků 25.02.08 20:28

Radko,jak píšou ostatní,já flakonek vymyju v horké vodě s Jarem,naliju do něj ocet a nechám působit několik hodin,třeba přes noc a pak otevřený flakonek nebo ampulku nechám na místě,kde nenatáhne žádnou jinačí vůni vyvětrat,za pár týdnů se vůně téměř ztratíí.Vím,že je to zdlouhavý postup,ale nic jiného jsem nevymyslela a tak už na to myslím dopředu a flakonky si takhle střádám.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 25.02.08 21:20

Sklo se prostě umyje, ale obávám se, že z umělohmotných částí to nedostaneš ničím.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 26.02.08 13:10

aha,tak ale napadlo mě,že když jsem si občas kupovala takový ten nalívaný parfém v Refanu a přinesla jsem si svůj flakonek,tak ta prodavačka to čímsi vymyla a pak nalila nový.myslela jsem že je to líh,ale zřejmě toje nějaký průhledný roztok

Na poličce 27 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 26.02.08 14:29

Doporučuju flakonky nechat dobře vyschnout nebo důkladně vytřít. Mám zkušenost, že i malá kapka vody parfém zakalí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 01.06.08 10:25

Ja som skusala klasicku zalievanu kavu :) naliat do nadobky, natiahnut rozprasovacom a nechat par dni. Pohltila pachy, potom staci umyt saponatom a nechat dobre vyschnut. :)

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 01.06.08 13:06

Flakonek i s umělohmotným příslušenstvím namočím do slanooctové vody a ponořený nechám dva dny. Vytáhnu skleněnou část, namočím do vody, kterou vložím do vodní lázně a nechám několikrát přejít varem. Pak do toho naliji lékařský líh, uzavřu a obsah rozprašovačem rozpráším, čímž se jakž takž vyčistí i ten mechanismus. Nakonec nechám oboje venku na vzduchu aspoň týden a na závěr vše ještě důkladně vymyji obyčejnou vodou, rozprašovačem nasaji aspoň 30ml vody se saponátem, vypláchnu, nechám uschnout a skladuji otevřené na čerstvém vzduchu.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.06.08 14:40
Katlynka píše:
Ja som skusala klasicku zalievanu kavu :) naliat do nadobky, natiahnut rozprasovacom a nechat par dni. Pohltila pachy, potom staci umyt saponatom a nechat dobre vyschnut. :)

To je zajímavé, vyzkouším.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 01.06.08 14:59

A není to zase naopak cítit tou kávou?
Třeba termosku mám buď jenom na čaj nebo na kávu, protože je cítit.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 01.06.08 15:10

No ja to potom ešte umývam jarou. Ale ak by to bolo cítiť, tak skús vyvariť. Inak pozor na zrnka v zrnkovej kave :) aby sa neupchal rozprašovač..

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 17.09.08 21:45

Káva + citron, vymít, vyschnout, vyvětrat a potom:

Do flakonu/zkumavky kápnu špetku vůně, pro kterou to chci, doleju čistým lihem, natahnu do rozprašovače, nechám třeba dva dny, vyleju, dostříkám vůni a je vystaráno!!!! Použila jsem to, když jsem měla tři větší vzorečky v lékovce a chtěla jsem si je užít. Kapka vůně přijde nazmar, ale fakt kapinka. Brala jsem to starší vyčištěnou (sterilní!) násoskou z očních kapek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 18.09.08 13:13

pichjit: to je zajímavý nápad, já vyzkoušela tu kávu na skleněný flakonek a nemělo to chybu, teď zkusím tvůj nápad, čistý líh kupuješ v lékárně?

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 18.09.08 13:18

V lékárně, ano, mám ho doma jak byl prťavější prcek úplně prťavej!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist