Čištění flakonku od vune,pro jinou vuni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radka  25.02.08 19:06

Ahoj chtěla jsem se zeptat,čím flakonek cistite abych se zbavila vune,abych tam mohla po vystříkání nalít jinou?líhem?moc děkuju za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.02.08 19:10

Radko, obávám se, že to nejde ničím.............

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 25.02.08 20:20

Záleží na materiálu - vyvařit, pokud to jde, octem, jarem. Některé vůně opravdu ničím nezničíš.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 25.02.08 20:28

Radko,jak píšou ostatní,já flakonek vymyju v horké vodě s Jarem,naliju do něj ocet a nechám působit několik hodin,třeba přes noc a pak otevřený flakonek nebo ampulku nechám na místě,kde nenatáhne žádnou jinačí vůni vyvětrat,za pár týdnů se vůně téměř ztratíí.Vím,že je to zdlouhavý postup,ale nic jiného jsem nevymyslela a tak už na to myslím dopředu a flakonky si takhle střádám.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 25.02.08 21:20

Sklo se prostě umyje, ale obávám se, že z umělohmotných částí to nedostaneš ničím.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 26.02.08 13:10

aha,tak ale napadlo mě,že když jsem si občas kupovala takový ten nalívaný parfém v Refanu a přinesla jsem si svůj flakonek,tak ta prodavačka to čímsi vymyla a pak nalila nový.myslela jsem že je to líh,ale zřejmě toje nějaký průhledný roztok

Na poličce 34 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 26.02.08 14:29

Doporučuju flakonky nechat dobře vyschnout nebo důkladně vytřít. Mám zkušenost, že i malá kapka vody parfém zakalí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 01.06.08 10:25

Ja som skusala klasicku zalievanu kavu :) naliat do nadobky, natiahnut rozprasovacom a nechat par dni. Pohltila pachy, potom staci umyt saponatom a nechat dobre vyschnut. :)

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 01.06.08 13:06

Flakonek i s umělohmotným příslušenstvím namočím do slanooctové vody a ponořený nechám dva dny. Vytáhnu skleněnou část, namočím do vody, kterou vložím do vodní lázně a nechám několikrát přejít varem. Pak do toho naliji lékařský líh, uzavřu a obsah rozprašovačem rozpráším, čímž se jakž takž vyčistí i ten mechanismus. Nakonec nechám oboje venku na vzduchu aspoň týden a na závěr vše ještě důkladně vymyji obyčejnou vodou, rozprašovačem nasaji aspoň 30ml vody se saponátem, vypláchnu, nechám uschnout a skladuji otevřené na čerstvém vzduchu.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.06.08 14:40
Katlynka píše:
Ja som skusala klasicku zalievanu kavu :) naliat do nadobky, natiahnut rozprasovacom a nechat par dni. Pohltila pachy, potom staci umyt saponatom a nechat dobre vyschnut. :)

To je zajímavé, vyzkouším.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 01.06.08 14:59

A není to zase naopak cítit tou kávou?
Třeba termosku mám buď jenom na čaj nebo na kávu, protože je cítit.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 01.06.08 15:10

No ja to potom ešte umývam jarou. Ale ak by to bolo cítiť, tak skús vyvariť. Inak pozor na zrnka v zrnkovej kave :) aby sa neupchal rozprašovač..

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 17.09.08 21:45

Káva + citron, vymít, vyschnout, vyvětrat a potom:

Do flakonu/zkumavky kápnu špetku vůně, pro kterou to chci, doleju čistým lihem, natahnu do rozprašovače, nechám třeba dva dny, vyleju, dostříkám vůni a je vystaráno!!!! Použila jsem to, když jsem měla tři větší vzorečky v lékovce a chtěla jsem si je užít. Kapka vůně přijde nazmar, ale fakt kapinka. Brala jsem to starší vyčištěnou (sterilní!) násoskou z očních kapek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 18.09.08 13:13

pichjit: to je zajímavý nápad, já vyzkoušela tu kávu na skleněný flakonek a nemělo to chybu, teď zkusím tvůj nápad, čistý líh kupuješ v lékárně?

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 18.09.08 13:18

V lékárně, ano, mám ho doma jak byl prťavější prcek úplně prťavej!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist