Čistý parfém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 31.05.09 22:40
Čistý parfém

Jestli to tady někde je, tak mě prosím naveďte.

Rozdíl mezi EdP a EdT celkem chápu a vnímám, i případný rozdíl ve složení i způsob aplikace.

Neměla jsem zatím zkušenost s čistým parfémem (kromě zkoušení v Institutu Guerlain) a ráda bych věděla rozdíly a výhody.

Rozdílu v koncentraci rozumím, taky je jasný rozdíl v ceně. Voní čistý parfém mnohem víc, i když se aplikuje málo? Voní o hodně líp?

Zajímaly by mě jakékoli informace o čistých parfémech, případně i které parfémy se v této verzi vyskytují.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 08.06.09 00:38

Tohle prostě záleží. Může, ale nemusí se lišit složení.
Pokud můžu srovnávat z toho, co mám ve víc koncentracích, tak extrait je intenzivnějí a vydrží déle. Jestli líp, to asi záleží na vkusu, protože některé vůně mi přijdou dost intenzivní i jako edt.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.06.09 01:09

Ledifia, něco jsme probíraly tady:

http://www.arome.cz/…iewtopic.php … D+parf%E9m

čistý parfém z mé zkušeností může, ale nemusí vonět intenzivněji, než EdP.

Většinou na mě č.parfémy voní jemněji než jiná koncentrace, záleží ale konkrétně na samotné vůní.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 30.06.09 16:22

Také mám dotaz. :oops: Mám odstřik L´Instant Magic Elixír - toto již mohu považovat za parfém??? :P

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

sarrafinka
Nevyléčitelná závislačka 1257 příspěvků 30.06.09 16:38

:o já si myslím,že ne na krabičce je Elixir De Parfum

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Fleur  30.06.09 18:00

Na krabičce je L´Instant Magic Elixir jako název vůně, potom Elixir de parfum jako označení koncentrace. K tomu se vzadu na krabičce píše něco v tom smyslu, že jde o kombinaci voňavé stopy EdP a intimní smyslnosti parfému. Tento „elixír“ je tedy koncentrací mezistupeň po EdP a před opravdovým parfémem, jakási koncentrovanější EdP, ovšem slovo „Elixir“ jako součást názvu poukazuje i na odlišné složení od L´Instant Magic (tento je posunut více do květinova).

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 30.06.09 21:22

jeste ne - je to mezi parfemem a ODP
jinak slozeni je stejne - odlisnosti vyplyvaji z toho, ze elixir de parfum je vic koncentrovany a tak voni trosku jinak - trosku! - pro me osobne je vic cokoladovy, ze je vic kvetinovy bych tedy nerekla ani nahodou …

cisty parfem je Extrait de Parfum
vypada takhle :heart: :heart:

:heart:
Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 11.08.09 20:09

nevíte jestli chanel 5 má parfém i v té verzi premiere? Trošku jsem teď znejistěla, mám objednán čistý parfém no 5 ale nenapadlo mě výslovně říct, že chci jen a pouze 5 ne premiere … nemůžu se ho dočkat :oops: :oops: těším se na flakon na obsah na aplikaci bez rozprašovače - jsem normální??? :oops: :oops: 8)

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 11.08.09 20:38

jsi :-) odkud jsi objednávala?

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 11.08.09 20:52

děkuji za uklidnění :D

v kamenné parfumerii, mám tam teď nasyslenou slevu tak jsem si řekla, že teď je ten správný čas :lol: vyjde tak dokonce o malinko lépe než v českých net prodejnách, doufám teď, že to je ta 7,5 ml a ne menší /snad ani už nemůže být, ne? 8) )protože jinak by to tak super cena nebyla :lol: :lol: :lol:

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 15.11.09 12:19

Holky, dělá se a je u nás k sehnání i čistý parfém Coco Chanel? :idea:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 16.11.09 01:57

Dělá se, je úžasný, ale kde se dá koupit, nevím…

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 16.11.09 07:47

Achjo, … ten musí být :heart: :heart: :heart: ! Holt se budu muset spokojit s Edp. Ale to je také krásné! :D

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 29.08.10 10:40

Čistý parfém, je hodně drahá záležitost v porovnání s EDP, EDT, tak mi hodně vrtá v hlavě, jaké skýtá výhody oproti toaletkám a parfémovým vodám. Hledala jsem ve fóru a nic moc nenašla, odkazy výše jsou již na neexistující vlákna, budu moc ráda, když se se mnou nějaká zkušená dobrá duše podělí o své poznatky.
1.ODP-vonné složky jsou rovněž „uloženy“ v alkoholu, ale poměr vonných složek je vyšší, než v EDT, nekazí se ODP rychleji?
Mě se zatím zkazily 2 parfémy-Eau par Kenzo EDT po cca 7-10ti letech, „skladováno“ v koupelně a Enjoy (skladováno sice rok ve tmě, ale koupeno z druhé ruky. A pak mám 20 let rovněž v koupelně olejíček JUBA od body shopu a voní pořád nádherně.
2. Stačí malá aplikace na kůži např.tyčinkou, nebo se musím stříkat stejnou intenzitou jako s EDP, je výdrž delší, t.j. spotřeba ODP nižší v čase?
3.Vzhledem k použití kvalitních surovin do ODP očekávám „šťavnatější“ čichový zážitek, nebo jste už byla některá vůní ODP sklamaná, měla jste příliš velká očekávání?

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 30.08.10 16:56
Dalia píše:
Holky, dělá se a je u nás k sehnání i čistý parfém Coco Chanel? :idea:

Objednají Ti ho v Douglasu, na žádost. 7,5ml za 3600. Ptala jsem se asi v květnu.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist