Článek o klesajících cenách vůní u nás

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5278 příspěvků 02.05.11 05:37
Článek o klesajících cenách vůní u nás

http://ekonomika.idnes.cz/ceny-parfemu- … nomika_vel

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:
 
LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 02.05.11 10:05

To je sila, podľa čoho vlastne človek zistí, kde sa plnil parfém, ktorý si kúpil, či už v internetovej predajni alebo v kamennej? Nemá šancu to zistiť. Ak sa parfémy plnia na viacerých miestach (o tom som vedela, že to tak je), ako viem, kde sa plnil ten môj a či som si kúpila verziu so silnejšou alebo slabšou koncentráciou? Tiež mám doma z Elnina parfém s prelepeným kódom na krabičke. :?

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
barbucha  02.05.11 10:55

Hele, přece na internetu nakupujem jak o život…a na tolik uskutečněnejch nákupů zas moc průšvihů není - to je zase pokus kamennejch prodejen nás otrávit, bych řekla.

 
tormale
Nevyléčitelná závislačka 1480 příspěvků 02.05.11 11:24

Taky bych řekla - už jsem to tu myslím někde řešili - pochybuji, že by si dovolili dát do jednoho flakonku stejné značky slabší koncentraci než do jiného. A když už, tak v Arábii by teda měli mít koncentraci větší, ne? :) Jsou to nějaké bludy - podobný článek jsem četla v časopise Fann…

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 02.05.11 11:49

Ty koncentrace - to je pěkná blbost. Klesají jim tržby , tak to zkoušejí.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
drobececek  02.05.11 18:44

//„Je velký rozdíl v parfému určeném pro blízkovýchodní podnebí a pro středoevropské. Liší se totiž v množství vonné esence, a tak pokud někdo dováží parfémy například z Dubaje, nemusí vůbec vonět tak, jak mají,“ upozorňuje Ondřej Fryc, spolumajitel Mall.cz.

„Dle informací od oficiálních distributorů pochází až 90 procent zboží internetových obchodů z neoficiálních distribučních kanálů,“ dodává Novotný.//

Čili většina z nás by měla mít doma určitě alespoň jeden kousek, který „nevoní tak, jak má.“

Že by si toho doteď nikdo nevšiml? :conf:

 
albeni1  02.05.11 19:23

Článek „dobrý“, diskuse ještě lepší :arrow:

No nechali jsme zkontrolovat specialistou parfémy u největšího českého dovozce parfémů, co zásobuje půlku těhle eshopů a všechno to byla falza, která se vyrábějí v saudi a prodávají asi za třetinu ceny originálních parfémů.
Zajímalo by mě jméno toho specialisty :)

 
barbucha  03.05.11 12:08

Já hlavně už vidím, jak se dubajský zákazník, s naditou prkenicí, spokojí s nějakým odvarem :mrgreen:

 
Fleur  03.05.11 12:46

Také mi připadá nepravděpodobné, že by se samotným výrobcům parfémů vyplatilo produkovat vůně ve dvou verzích s tím, že light bude mířit někam do arabských zemí (odkud ji pak levně navezou internetoví prodejci do Evropy).

 
jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 03.05.11 12:58
drobececek píše:
„Dle informací od oficiálních distributorů pochází až 90 procent zboží internetových obchodů z neoficiálních distribučních kanálů,“ dodává Novotný.

Celý ten článek je snůška keců a je to zjevně PR produkt některého kamenného obchodu.

A ta výše uvedená věta mě o tom přesvědčila:
a) Od jakých oficiálních distributorů sbírali údaje - od oficiálních distributorů v ČR nebo v rámci EU? Máme v rámci EU volný pohyb zboží, takže informace pouze od oficiálních distributorů v ČR nemají žádnou vypovídací hodnotu… a už vidím, jak někdo oslovuje všechny oficiální distributory v ČR, aby z nich tahal informace o tom, kolik zboží v internetových obchodech pochází z neoficiálních zdrojů… Jak by to počítali, když tady existují stovky internetových parfumérií. Navíc oficiální distributoři v některých případech dodávají i do těch internetových obchodů…

  1. Jak došli k hodnotě 90%? To lezli internetovým obchodům do skladů? Zvláště když víme, že spousta takových obchodů existuje doma v obýváku a žádné sklady ani nemají :mrgreen:
Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 21 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist