článek o parfémech z LN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 25.07.08 14:37
článek o parfémech z LN

Nejstarší výrobna parfémů byla nalezena na Kypru a spadá do doby před čtyřmi tisící lety.
Evropská produkce voňavek byla tradičně ovlivněna parfuméry z islámských zemí,kteří vynalezli destilaci a měli přístup k exotickým přísadám.Jasmín,vše­možné citrusy a další cizokrajné rostliny vyšlechtili tak,aby mohly růst nejen v původním prostředí jižní Asie.
První moderní parfém vyrobený smícháním vonných olejů s alkoholovým roztokem vznikl ve 14. století na rozkaz královny Alžběty Maďarské.
Pod názvem maďarská voda se pak jeho věhlas šířil celou Evropou.Z rene­sanční Itálie se umění výroby parfémů přeneslo do Francie,která se rychle stala evropským centrem kosmetických a voňavkových manufaktur.Pole jižní Francie zaplavily různé druhy květin a výroba vonných esencí se stala tamním hlavním průmyslem.
Aristokracie se voněla,aby zamaskovala nepříjemné lidské pachy a dvůr Ludvíka XV.byl dokonce přezdíván dvorem voňavým.Nic se nezměnilo,ani když se k moci dostal vůdce Napoleon.Každý týden mu byly doručeny dva čtvrtgalony fialové kolínské a navrch na sebe během měsíce stačil nacákat ještě šedesát flakonů jasmínového extraktu.

Vůně a sex
Pachové signály tzv.odoranty,hrají zásadní roli v erotické aktivitě.Parfémy jejich funkci poněkud zamlžují.Pokusy ukázaly,že ženy podvědomě preferují tělesný pach především těch mužů,kteří jsou od nich imunologicky nejodlišnější.Děje se tak proto,že s takovýmto mužem budou mít jejich potomci širší imunitu vůči více škůdcům.
V dnešní době se může zvýšená hygiena a používání deodorantů a parfémů stát velkým problémem při detekci toho biologicky nejvhodnějšího partnera.To není zrovna dobrá zpráva pro vůně milující ženy,naopak je to dobrý argument pro ty české muže,kteří s oblibou tvrdí,že „správnej chlap má bejt cejtit potem a tabákem“ :vomit:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:
 
  26.07.08 15:32

tak nakonec nebudu vědět,jestli jsem si
vybrala správného chlapa.Budu teda chtít,aby se pár dní nemyl a potom uvidím nebo spíš ucítím,jestli je ten pravý :roll:

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist