článek o parfémech z LN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 25.07.08 14:37
článek o parfémech z LN

Nejstarší výrobna parfémů byla nalezena na Kypru a spadá do doby před čtyřmi tisící lety.
Evropská produkce voňavek byla tradičně ovlivněna parfuméry z islámských zemí,kteří vynalezli destilaci a měli přístup k exotickým přísadám.Jasmín,vše­možné citrusy a další cizokrajné rostliny vyšlechtili tak,aby mohly růst nejen v původním prostředí jižní Asie.
První moderní parfém vyrobený smícháním vonných olejů s alkoholovým roztokem vznikl ve 14. století na rozkaz královny Alžběty Maďarské.
Pod názvem maďarská voda se pak jeho věhlas šířil celou Evropou.Z rene­sanční Itálie se umění výroby parfémů přeneslo do Francie,která se rychle stala evropským centrem kosmetických a voňavkových manufaktur.Pole jižní Francie zaplavily různé druhy květin a výroba vonných esencí se stala tamním hlavním průmyslem.
Aristokracie se voněla,aby zamaskovala nepříjemné lidské pachy a dvůr Ludvíka XV.byl dokonce přezdíván dvorem voňavým.Nic se nezměnilo,ani když se k moci dostal vůdce Napoleon.Každý týden mu byly doručeny dva čtvrtgalony fialové kolínské a navrch na sebe během měsíce stačil nacákat ještě šedesát flakonů jasmínového extraktu.

Vůně a sex
Pachové signály tzv.odoranty,hrají zásadní roli v erotické aktivitě.Parfémy jejich funkci poněkud zamlžují.Pokusy ukázaly,že ženy podvědomě preferují tělesný pach především těch mužů,kteří jsou od nich imunologicky nejodlišnější.Děje se tak proto,že s takovýmto mužem budou mít jejich potomci širší imunitu vůči více škůdcům.
V dnešní době se může zvýšená hygiena a používání deodorantů a parfémů stát velkým problémem při detekci toho biologicky nejvhodnějšího partnera.To není zrovna dobrá zpráva pro vůně milující ženy,naopak je to dobrý argument pro ty české muže,kteří s oblibou tvrdí,že „správnej chlap má bejt cejtit potem a tabákem“ :vomit:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:
 
  26.07.08 15:32

tak nakonec nebudu vědět,jestli jsem si
vybrala správného chlapa.Budu teda chtít,aby se pár dní nemyl a potom uvidím nebo spíš ucítím,jestli je ten pravý :roll:

 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist