Článek z jednoho blogu -anglicky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.08.08 18:05
Článek z jednoho blogu -anglicky

Článek o tom, jak některé blogerky - recenzentky vůní, musely přestat čichat a nosit vůně, protože si zřejmě vypěstovaly alergii. To se může stát každé z nás.

http://anyasgarden.blogspot.com/…ng-some.html

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 04.08.08 17:30

Na Gaultiera 2 ju uz mam :? flaky na kozy, stipanie v nose… proste nemozem a tak velmi ju chcem ...... Fragile mi zatial nevadi. Chanel Sensuelle ma tu istu zlozku ako Gaultier 2 , co ma neskutocne drazdi. :cry:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 04.08.08 22:52

No, ano, stat sa to moze komukolvek. V podstate je aj v parfemoch dost vela chemie…mam znamu, ktora je alergicka na alkohol v parfemoch, takmoze len bezalkoholove verzie…:( Vo vseobecnosti plati jedno - vsetkeho vela skodi. Aj ked tie hranice vela-malo, mozu byt individualne. Mozno by pomohlo aplikovat parfemy na saty, do vlasov, nie na telo. A sem-tam nepouzivat nic a dat sa prefukat obycajným vetrom :)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.08.08 23:57
estelle píše:
A sem-tam nepouzivat nic a dat sa prefukat obycajným vetrom

To je pěkný. :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Fleur  10.08.08 12:04

Tohle riziko preventivně řeším (tedy alespoň si to namlouvám) tím, že kromě parfémů (a bylinek na balkóně) doma nic moc aromatického nevedeme: peru ve slupkách mýdlových ořechů (prádlo podle informace na letáku má mít „neutrální vůni“, ale nevoní opravdu nijak - jenom vzduchem, jak ho suším na balkóně), žádná aviváž, na úklid většinou stačí octová voda nebo roztok z těch mýdlových slupek, pouze na toaletě trůní SAVO (a to je teda vůně!). Všechny ty syntetické parfemace, jimiž se bezděčně v průběhu dne obklopujeme, podle mne zbytečně zahlcují naše smysly a mohou přispět i k rozvoji nějaké té alergie. Počítala jsem to onehdy u jedné kamarádky: osvěžovač vzduchu v obýváku, parfemovaný toaletní papír, voňavá tabletka při splachování, voňavé mýdlo, ručník vonící aviváží, parfemovaný krém na ruce…
To profouknutí obyčejným větrem, jak radí Estelle, bych praktikovala i v některých domácnostech.

zdenice
Parfémová maniačka 891 příspěvků 10.08.08 14:08
..ve slupkách mýdlových ořechů..
Fleur píše:
Tohle riziko preventivně řeším (tedy alespoň si to namlouvám) tím, že kromě parfémů (a bylinek na balkóně) doma nic moc aromatického nevedeme: peru ve slupkách mýdlových ořechů (prádlo podle informace na letáku má mít „neutrální vůni“, ale nevoní opravdu nijak - jenom vzduchem, jak ho suším na balkóně), žádná aviváž, na úklid většinou stačí octová voda nebo roztok z těch mýdlových slupek, pouze na toaletě trůní SAVO (a to je teda vůně!). Všechny ty syntetické parfemace, jimiž se bezděčně v průběhu dne obklopujeme, podle mne zbytečně zahlcují naše smysly a mohou přispět i k rozvoji nějaké té alergie. Počítala jsem to onehdy u jedné kamarádky: osvěžovač vzduchu v obýváku, parfemovaný toaletní papír, voňavá tabletka při splachování, voňavé mýdlo, ručník vonící aviváží, parfemovaný krém na ruce…
To profouknutí obyčejným větrem, jak radí Estelle, bych praktikovala i v některých domácnostech.

Můžete tuto informaci trochu vysvětlit???

Na poličce 40 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.08.08 15:27
estelle píše:
V podstate je aj v parfemoch dost vela chemie…

Asi tak 100%… :wink: Nielen syntetické látky sú potenciálne dráždivá „chémia“. Aj prírodné voňavé látky, ktoré sú obvykle zmesami veľmi komplikovaných zlúčenín (kým syntetiky sú obvykle len jedna molekula a dosť) majú veľký potenciál dráždiť. Aspoň že voda nedráždi. A pre tie, ktoré majú problém s alkoholom ako nosičom vône sú tu ešte olejčeky.

Inak, ja nosím vône v malých dávkach, žiadna obrovská sillage, tak dúfam, že tým znižujem riziko senzitizácie…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 10.08.08 16:16

Fleur, to vazne upratujes s octovou vodou? Mohla by si mi povedat , ako ho riedis? Ja nad tym uvazujem uz dlhsie, tiez som citala o citronovej stave, tiez by to mohla byt alternativa. Tie mydlove orechy… kde sa to da kupit? A ako to vyzera? Da sa to zohnat aj v normalnej drogerke? Ja som sa s tym este nikdy nestretla. Ja na 95 % domacnost cistim Purom,riad, okna, podlaha, sprcha, neznasam kopy cistiacich prostriedkov na toalete. Periem v Palmexe, videla som aj prasok pre batolata, no neviem , ako by to vypralo moje rifle, ked pridem domov od psa ako prasiatko. Vyhodila som aj vonave sviecky, obcas si zapalim aromalampu a olejickom… Kdesi som citala, ze robili pokus na toaletach, jednu toaletu umyli klasicky, dokladne , ale bez vone a druhu tak isto ,ale s vonou. Ludia sa mali vyjadrit k cistote na oboch. Hadajte ako to dopadlo… Tu nevyvonanu pokladali za neumytu…

Fleur  10.08.08 21:10

Tak nejdřív k tomu praní: slupky mýdlového ořechu jsem objevila v prodejně se zdravou výživou (ale jeden z dodavatelů má i svoje webové stránky - tuším, že www.mydloveslupky.cz). Je na nich hned několik sympatických věcí: nealergizují, nezatěžují životní prostředí (z pračky vypouštíš opravdu stoprocentně odbouratelný roztok, z něhož nenakrmíš žádné sinice, slupky samy jsou kompostovatelné), jde o rychle obnovitelnou rostlinu, jejíž pěstování nenarušuje žádný ekosystém a navíc podpoříš chudou oblast Indie (alespoň tak to píší v informačním letáku). Při praní bílého prádla se musí do pračky přidat sůl proti skvrnám (k dostání tamtéž jako slupky), aby prádlo nezešedlo. Jinak je to šetrné k barvám a já osobně jsem nejspokojenější při praní černého prádla, kde mi dříve i speciální tekuté prášky občas vytvářely mapy. No a navíc je to levnější než normální prášek a domů si neseš místo několikakilogra­mového pytle malý sáček se sušenými slupkami (v plátěném pytlíčku se vkládají přímo do bubnu pračky, dají se použít i opakovaně). No, to jsem se nějak rozepsala - ujišťuji všechny, že nejsem jejich dealerkou :P

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.08.08 23:12
Kriss píše:
Na Gaultiera 2 ju uz mam :? flaky na kozy, stipanie v nose…

„fľaky na kožy“??? najprv som sa zľakla, že či nás informuješ, kde presne na tvojej anatómii tie fľaky vznikli :D :P

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 11.08.08 09:22

benvenuta: to jsi ještě dobrá, že jsi to včas odhalila :lol: já bych na to nepřišla, že je to "koža " neboli kůže :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 11.08.08 10:24

:lol: :lol: noooo, to je tak, ked pises bez interpunkcie :conf: a tie flaky… to boli skor mapy ach jo…

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 11.08.08 10:40
Fleur píše:
slupky mýdlového ořechu jsem objevila v prodejně se zdravou výživou (ale jeden z dodavatelů má i svoje webové stránky - tuším, že www.mydloveslupky.cz). Je na nich hned několik sympatických věcí: nealergizují, nezatěžují životní prostředí

Fleur, děkuji za velice zajímavý odkaz, určitě si objednám

Na poličce 42 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist