Článek z jednoho blogu -anglicky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.08.08 18:05
Článek z jednoho blogu -anglicky

Článek o tom, jak některé blogerky - recenzentky vůní, musely přestat čichat a nosit vůně, protože si zřejmě vypěstovaly alergii. To se může stát každé z nás.

http://anyasgarden.blogspot.com/…ng-some.html

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 04.08.08 17:30

Na Gaultiera 2 ju uz mam :? flaky na kozy, stipanie v nose… proste nemozem a tak velmi ju chcem ...... Fragile mi zatial nevadi. Chanel Sensuelle ma tu istu zlozku ako Gaultier 2 , co ma neskutocne drazdi. :cry:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 04.08.08 22:52

No, ano, stat sa to moze komukolvek. V podstate je aj v parfemoch dost vela chemie…mam znamu, ktora je alergicka na alkohol v parfemoch, takmoze len bezalkoholove verzie…:( Vo vseobecnosti plati jedno - vsetkeho vela skodi. Aj ked tie hranice vela-malo, mozu byt individualne. Mozno by pomohlo aplikovat parfemy na saty, do vlasov, nie na telo. A sem-tam nepouzivat nic a dat sa prefukat obycajným vetrom :)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.08.08 23:57
estelle píše:
A sem-tam nepouzivat nic a dat sa prefukat obycajným vetrom

To je pěkný. :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Fleur  10.08.08 12:04

Tohle riziko preventivně řeším (tedy alespoň si to namlouvám) tím, že kromě parfémů (a bylinek na balkóně) doma nic moc aromatického nevedeme: peru ve slupkách mýdlových ořechů (prádlo podle informace na letáku má mít „neutrální vůni“, ale nevoní opravdu nijak - jenom vzduchem, jak ho suším na balkóně), žádná aviváž, na úklid většinou stačí octová voda nebo roztok z těch mýdlových slupek, pouze na toaletě trůní SAVO (a to je teda vůně!). Všechny ty syntetické parfemace, jimiž se bezděčně v průběhu dne obklopujeme, podle mne zbytečně zahlcují naše smysly a mohou přispět i k rozvoji nějaké té alergie. Počítala jsem to onehdy u jedné kamarádky: osvěžovač vzduchu v obýváku, parfemovaný toaletní papír, voňavá tabletka při splachování, voňavé mýdlo, ručník vonící aviváží, parfemovaný krém na ruce…
To profouknutí obyčejným větrem, jak radí Estelle, bych praktikovala i v některých domácnostech.

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 10.08.08 14:08
..ve slupkách mýdlových ořechů..
Fleur píše:
Tohle riziko preventivně řeším (tedy alespoň si to namlouvám) tím, že kromě parfémů (a bylinek na balkóně) doma nic moc aromatického nevedeme: peru ve slupkách mýdlových ořechů (prádlo podle informace na letáku má mít „neutrální vůni“, ale nevoní opravdu nijak - jenom vzduchem, jak ho suším na balkóně), žádná aviváž, na úklid většinou stačí octová voda nebo roztok z těch mýdlových slupek, pouze na toaletě trůní SAVO (a to je teda vůně!). Všechny ty syntetické parfemace, jimiž se bezděčně v průběhu dne obklopujeme, podle mne zbytečně zahlcují naše smysly a mohou přispět i k rozvoji nějaké té alergie. Počítala jsem to onehdy u jedné kamarádky: osvěžovač vzduchu v obýváku, parfemovaný toaletní papír, voňavá tabletka při splachování, voňavé mýdlo, ručník vonící aviváží, parfemovaný krém na ruce…
To profouknutí obyčejným větrem, jak radí Estelle, bych praktikovala i v některých domácnostech.

Můžete tuto informaci trochu vysvětlit???

Na poličce 40 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.08.08 15:27
estelle píše:
V podstate je aj v parfemoch dost vela chemie…

Asi tak 100%… :wink: Nielen syntetické látky sú potenciálne dráždivá „chémia“. Aj prírodné voňavé látky, ktoré sú obvykle zmesami veľmi komplikovaných zlúčenín (kým syntetiky sú obvykle len jedna molekula a dosť) majú veľký potenciál dráždiť. Aspoň že voda nedráždi. A pre tie, ktoré majú problém s alkoholom ako nosičom vône sú tu ešte olejčeky.

Inak, ja nosím vône v malých dávkach, žiadna obrovská sillage, tak dúfam, že tým znižujem riziko senzitizácie…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.08.08 16:16

Fleur, to vazne upratujes s octovou vodou? Mohla by si mi povedat , ako ho riedis? Ja nad tym uvazujem uz dlhsie, tiez som citala o citronovej stave, tiez by to mohla byt alternativa. Tie mydlove orechy… kde sa to da kupit? A ako to vyzera? Da sa to zohnat aj v normalnej drogerke? Ja som sa s tym este nikdy nestretla. Ja na 95 % domacnost cistim Purom,riad, okna, podlaha, sprcha, neznasam kopy cistiacich prostriedkov na toalete. Periem v Palmexe, videla som aj prasok pre batolata, no neviem , ako by to vypralo moje rifle, ked pridem domov od psa ako prasiatko. Vyhodila som aj vonave sviecky, obcas si zapalim aromalampu a olejickom… Kdesi som citala, ze robili pokus na toaletach, jednu toaletu umyli klasicky, dokladne , ale bez vone a druhu tak isto ,ale s vonou. Ludia sa mali vyjadrit k cistote na oboch. Hadajte ako to dopadlo… Tu nevyvonanu pokladali za neumytu…

Fleur  10.08.08 21:10

Tak nejdřív k tomu praní: slupky mýdlového ořechu jsem objevila v prodejně se zdravou výživou (ale jeden z dodavatelů má i svoje webové stránky - tuším, že www.mydloveslupky.cz). Je na nich hned několik sympatických věcí: nealergizují, nezatěžují životní prostředí (z pračky vypouštíš opravdu stoprocentně odbouratelný roztok, z něhož nenakrmíš žádné sinice, slupky samy jsou kompostovatelné), jde o rychle obnovitelnou rostlinu, jejíž pěstování nenarušuje žádný ekosystém a navíc podpoříš chudou oblast Indie (alespoň tak to píší v informačním letáku). Při praní bílého prádla se musí do pračky přidat sůl proti skvrnám (k dostání tamtéž jako slupky), aby prádlo nezešedlo. Jinak je to šetrné k barvám a já osobně jsem nejspokojenější při praní černého prádla, kde mi dříve i speciální tekuté prášky občas vytvářely mapy. No a navíc je to levnější než normální prášek a domů si neseš místo několikakilogra­mového pytle malý sáček se sušenými slupkami (v plátěném pytlíčku se vkládají přímo do bubnu pračky, dají se použít i opakovaně). No, to jsem se nějak rozepsala - ujišťuji všechny, že nejsem jejich dealerkou :P

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.08.08 23:12
Kriss píše:
Na Gaultiera 2 ju uz mam :? flaky na kozy, stipanie v nose…

„fľaky na kožy“??? najprv som sa zľakla, že či nás informuješ, kde presne na tvojej anatómii tie fľaky vznikli :D :P

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 11.08.08 09:22

benvenuta: to jsi ještě dobrá, že jsi to včas odhalila :lol: já bych na to nepřišla, že je to "koža " neboli kůže :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 11.08.08 10:24

:lol: :lol: noooo, to je tak, ked pises bez interpunkcie :conf: a tie flaky… to boli skor mapy ach jo…

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 11.08.08 10:40
Fleur píše:
slupky mýdlového ořechu jsem objevila v prodejně se zdravou výživou (ale jeden z dodavatelů má i svoje webové stránky - tuším, že www.mydloveslupky.cz). Je na nich hned několik sympatických věcí: nealergizují, nezatěžují životní prostředí

Fleur, děkuji za velice zajímavý odkaz, určitě si objednám

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist