co by to mohlo být za parfém....??

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 20:21

Hezký večer všem,

chtěla bych moc všem poděkovat za rady při výběru parfému. V současné chvíli vede Estée Lauder - Pure White Linen Light Breeze. Následovat bude Jesus del Pozo - Essencia de Duende. :) A pak..... to se uvidí… :)

Teď mám ale následující otázku (která mi prostě nedá spát a jen tak se mi z hlavy nevykouří). Jak už jsem psala, nedávno jsem na jedné paní ucítila velice zvláštní vůni. Líbila se mi tak moc, že jsem se prostě odhodlala, ať se ztrapním, nebo ne, že se jí zeptám. Bohužel, byla to cizinka a nejevila žádnou snahu o sdílnost - naopak, bylo evidentní, že jí vadí, že jsem jí vůbec oslovila. Tak jsem se raději stáhla. Hrozně ráda bych ale přišla na to, co to bylo za vůni. Bude to ale asi těžké. Teď mi, prosím, poraďte, protože já to prostě vůbec nedokážu popsat. Ta vůně nebyla ani těžká, ani sladká, ani kořeněná, ani mýdlová, ani krémová, ani květinová, ani ovocná, byla hrozně zvláštní, netypická (tedy alespoň pro mně), jemná, chladná (to bych asi zdůraznila), zůstala po ní na místě, kde si předtím prohlížela nějaké prádlo. A byla dokonalá. Vím, že jsem toho asi moc nenapsala, ale nevím, jak jinak to popsat. :( Nechala na mně velký dojem.

Nějaký nápad?

R

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.02.08 20:40

No, Roxy, to je fakt na křišťálovou kouli :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 20:43
Ada píše:
No, Roxy, to je fakt na křišťálovou kouli :)

Já to chápu, takmě třeba, prosím, zkus navést nějakou otázkou. Já jsem z toho fakt jelen. Opravdu nevím, jak jí popsat… :(

Kéž bych tu kouli měla… :)

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 19.02.08 20:45

Teda, taková vůně by mě taky zajímala :-) Asi nebudeš mít klid, dokud ji znovu neucítíš… a hlavně neidentifikuješ…

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 20:58
klubko píše:
Teda, taková vůně by mě taky zajímala :-) Asi nebudeš mít klid, dokud ji znovu neucítíš… a hlavně neidentifikuješ…

To teda nebudu… :) jenže asi jí jen tak neucítím, tohle bylo poprvé… leda nějakou náhodou :(

Teď si úplně nadávám, že jsem na ní nenaléhala! :D

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 19.02.08 21:02

..tak tedˇ ti nezbývá nic jiného než vyzkoušet všechny vůně, dokud na ni nenarazíš :)

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 19.02.08 21:06

Roxy,tak jedině vyřazovací metodou…když říkáš,že nebyla sladká ani těžká,tak můžeš vyřadit všechny ovocenky a orientálky,…mně napadly nějaké od Bvlgari,zkátka různě čajíčkové,ale ty asi znáš,vid?

Ted mě ještě napadl Cabaret,ten mě osobně přijde hodně studený :P

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

eva  19.02.08 21:12
roxy píše:
Hezký večer všem,

chtěla bych moc všem poděkovat za rady při výběru parfému. V současné chvíli vede Estée Lauder - Pure White Linen Light Breeze. Následovat bude Jesus del Pozo - Essencia de Duende. :) A pak..... to se uvidí… :)

Teď mám ale následující otázku (která mi prostě nedá spát a jen tak se mi z hlavy nevykouří). Jak už jsem psala, nedávno jsem na jedné paní ucítila velice zvláštní vůni. Líbila se mi tak moc, že jsem se prostě odhodlala, ať se ztrapním, nebo ne, že se jí zeptám. Bohužel, byla to cizinka a nejevila žádnou snahu o sdílnost - naopak, bylo evidentní, že jí vadí, že jsem jí vůbec oslovila. Tak jsem se raději stáhla. Hrozně ráda bych ale přišla na to, co to bylo za vůni. Bude to ale asi těžké. Teď mi, prosím, poraďte, protože já to prostě vůbec nedokážu popsat. Ta vůně nebyla ani těžká, ani sladká, ani kořeněná, ani mýdlová, ani krémová, ani květinová, ani ovocná, byla hrozně zvláštní, netypická (tedy alespoň pro mně), jemná, chladná (to bych asi zdůraznila), zůstala po ní na místě, kde si předtím prohlížela nějaké prádlo. A byla dokonalá. Vím, že jsem toho asi moc nenapsala, ale nevím, jak jinak to popsat. :( Nechala na mně velký dojem.

Nějaký nápad?

R

Já bych nápad měla, bohužel není z křišťálové koule a možná bude úplně vedle: podobně okouzlená byla kamarádka před časem /zpětně asi rok, dva/ po návratu z dovolené, kde zkusila vůně Victoria's Secret. Popisovala obdobně /básnila o zvláštní něžné vůni/ jednu z andělských VS vůní /bohužel už nevím, kterou, tuším jsou tři Angels: Ada má v recenzích dvě/ - jenže, když si ji potom koupila, tak ji nadšení rychle přešlo - parfém se u ní v podstatě ani neohřál a hned ho prodala. Ale jen takový nápad, VS stejně v ČR neočicháš, takže nápomocný asi moc nebude.

Chtělo by to víc informací, alespoň nějaké složky/u, nějaké dominantní vodítko. Podle tvého popisu by mohlo jít prakticky o kteroukoli neorientální vůni. Otázka také je, jestli cizinka nevlastní parfém, který v ČR skoro nikdo nezná, protože daná značka se u nás na trhu nevyskytuje apod.

eva  19.02.08 21:18
Maty píše:
Roxy,tak jedině vyřazovací metodou…když říkáš,že nebyla sladká ani těžká,tak můžeš vyřadit všechny ovocenky a orientálky,…mně napadly nějaké od Bvlgari,zkátka různě čajíčkové,ale ty asi znáš,vid?Ted mě ještě napadl Cabaret,ten mě osobně přijde hodně studený :P

Cabaret zní zajímavě, ale podle ohlasů - kolik lidí ho nesnáší - mám pochybnosti. Navíc v Cabaretu je hodně růže a dřevo /nejvíc na něj myslím sedí benvenutin popis s knihovnou/, Cabaret se dá dobře popsat, složky se dají snadno identifikovat… já jsem z popisu roxy úplně jelen, co by to mohlo být za vůni. Takovým způsobem bych buď nepopsala nic, nebo každou druhou lehčí vůni: druhý případ hlavně pokud hádám podle momentálních favoritů roxy

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 19.02.08 21:18

No, myslím, že by bylo asi snazší dohledat spíš tu paní než ten parfém :D

Ale Cabaret je dobrý nápad, Roxy, možná jsi ho mohla vnímat jako trošičku do pánska?

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 21:20
Maty píše:
Roxy,tak jedině vyřazovací metodou…když říkáš,že nebyla sladká ani těžká,tak můžeš vyřadit všechny ovocenky a orientálky,…mně napadly nějaké od Bvlgari,zkátka různě čajíčkové,ale ty asi znáš,vid?Ted mě ještě napadl Cabaret,ten mě osobně přijde hodně studený :P

Vůně Bvlgari docela znám, čajové to taky není… Opravdu takový studený vítr. Napadlo mě, jestli to třeba nemohla být nějaká jemná pánská vůně (typu Clinique Happy - ale teď nemyslím složením, ale spíš v tom smyslu, že to není klasická pánská vůně a klidně by jí mohly nosit i ženy).

Atyzek: Nestraš!!! To by trvalo asi hooooodně dlouho! :D

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 21:21
danda píše:
No, myslím, že by bylo asi snazší dohledat spíš tu paní než ten parfém :DAle Cabaret je dobrý nápad, Roxy, možná jsi ho mohla vnímat jako trošičku do pánska?

Nooooo, přesně, co jsem teď před chvilkou napsala, mohla by být i pánská. Dojdu jí zkusit očichat! :)

Díky za typ!

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 19.02.08 21:21
eva píše:
Maty píše:
Cabaret zní zajímavě, ale podle ohlasů - kolik lidí ho nesnáší - mám pochybnosti. Navíc v Cabaretu je hodně růže a dřevo /nejvíc na něj myslím sedí benvenutin popis s knihovnou/, Cabaret se dá dobře popsat, složky se dají snadno identifikovat… já jsem z popisu roxy úplně jelen, co by to mohlo být za vůni. Takovým způsobem bych buď nepopsala nic, nebo každou druhou lehčí vůni: druhý případ hlavně pokud hádám podle momentálních favoritů roxy

No Cabaret totiž zrovna dneska mám :) Mně přijde hodně studenýa hodně povedený a sama se divím,kolik odpůrců tahle vůně má a to i bohužel v mé rodině,ale co,já voním alespon sobě :D

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 19.02.08 21:26

eva:
To je taky docela možný… Hlavně mám smůlu, že nejsem moc nápaditá a nedokážu se zamyslet nad tím, jaké by to mohlo mít složky. Jenže já si moc nedokážu představit, jak která složka voní… Poznám mýdlo, krém a to je asi tak všechno… co se týče rozlišení složek, tak to opravdu rozlišit neumím… Vůni prostě vnímám jako celek :(

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 19.02.08 21:29

nesladká, chladná, bez květin… napadá mě Eau des Merveilles, ale to asi nebude ono :) Jedině očuchat, co se dá…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist