Čo hovoríte na tento článok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Samsara
Učednice 144 příspěvků 16.05.15 19:02
čo hovoríte na tento článok?

http://www.cas.sk/…-pravdu.html

Na poličce 48 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

danielle1
Nováček 7 příspěvků 16.05.15 20:10

ja by som ho doplnila o toto video :

http://www.rtvs.sk/…v/7831/63108

odporúčam pozrieť každej aromáčke…je pravda že eshop si nedovolí predávať fejky..čo je evidentné..ale tiež som sa stretla s tým že v parfumérii bola vôňa intenzívnejšia ako tá z eshopu…darmo :/ lacná pracovná sila..dovozy z tretieho sveta…slabšie koncentrácie…obchod je obchod :zed:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lagatta
Znalkyně 434 příspěvků 16.05.15 20:23

áno treba si pozrieť video a mne z neho úplne jasne plynie, že ide o trapnú reklamu Fann. Ja osobne si tam už ani kozmetiku nekupujem, nakoľko všetko majú pod horúcimi žiarovkami, testery pokazené, rúže roztečené a určite sa tým, znižuje kvalita. A celkom zvláštne mi príde koľko sa tu dnes objaví príspevkov o zlej výdrži vône z eshopu a iných nedostatkov. :twisted:

Na poličce 11 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Jennyz123
Nováček 13 příspěvků 16.05.15 21:30

Fann nie je jediný kamenný obchod parfumov na Slovensku. Ja som sa párkrát popálila v rôznych internetových obchodoch a od vtedy nakupujem zásadne len na letiskách. Vône slabučké, po 10 minútach som ich necítila. Myslela som si, že na vine je môj nos, že si na vôňu zvykol. Ale keď som na Vianoce objednala pre rodinu viac parfumov a ani jedna vôňa nesedela s originálom, viac som na internete žiadnu vôňu nekúpila a ani nikdy nekúpim, okrem internetového obchodu Fann. Tam sa dajú kúpiť v akciách či v aukciách parfumy za dobré ceny. A najradšej mám arabské olejové parfumy. To sú riadne držiaky. Nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné nekvalitné parfumy, ktoré nemajú žiadnu výdrž.

Na poličce 30 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 60 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Jitka77
Parfémová maniačka 883 příspěvků 16.05.15 21:49

Ve videu mi trochu kulhá logika - vypadá to, že když se perfektně skladovaný a zaručeně pravý parfém neprodá čerstvý v kamenném obchodě, jde na internet, kde se z něj okamžitě stává parfém špatně skladovaný a pocházející z neoficiální distribuce :think:

Na poličce 23 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marine11
Nováček 28 příspěvků 16.05.15 22:20

http://www.arome.cz/…hopov-47813/
tu je skoro tá istá téma

Na poličce 24 parfémů 4 miniatury 2 odstřiky 51 vzorků V tužebníku 1 parfém

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 17.05.15 00:18

Přečetla jsem jen článek a to co je pod ním na video jsem nekoukala ale už k článku musím napsat, že je to nesmysl, nic z kamenných parfumérií nejde na internet, vůně, které jsou limitky nebo končí a už se nebudou vyrábět nebo jde o vánoční kazety atd. jdou do slev, parfémy, kterým končí záruka jdou do slev až 70% a většinou si je rozeberou prodavačky. Je pravda, že se na internetu objevují kousky, které už nejsou nějakou dobu v prodeji, taktéž kazety třeba vánoční z určitého roku ale zřejmě je spíš levně koupili od dodavatele a ne z parfumérie. To, že se na internetu vyskytují fejky víme určitě všichni (ale ne všude jak by se nám snažili vnutit) ale tvrdit, že jen kamenné parfumérie mají originály je stejná sranda…

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 17.05.15 08:50

Tak co vlastně článek a video říkají? Neříkají, že internetový obchody prodávají padělky. Říkají, že jsou to pravé vůně, ale nekvalitní. To je blbost, ne? Buď tedy padělek a nebo originál. Nekvalitní originál mi přijde přitažený za vlasy.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1190 příspěvků 17.05.15 08:58

@aprazanda

ale nie, hovoria to, že na webových parfumériách sa predávajú voňavky vyrábané v rôznych kútoch sveta ktoré nemusia mať špičkovú kvalitu. Teda napr. Chanel 5 originál ale vyrábaný v 10 lokalitách vykazuje isté odlišnosti.

Na poličce 47 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 17.05.15 09:06

@Hermesfan No jo, ale pokud by tomu mělo být tak, tak víme bezpečně, že parfémy vyráběné pro ČR či pro východní Evropu mají stejnou špičkovou kvalitu jako pro západ? Vždyť co už se namluvilo o různé kvalitě potravin vyráběných pro východ a západ. Z videa mi přijde divný už jen to, kolikrát musí každá odbornice papírky očichat a přesto hodnotí. Vždyť už jí musí vše splívat.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1190 příspěvků 17.05.15 09:45

@aprazanda

jasné že to nevieme a je celkom pravdepodobné že naši obchodníci uprednostňujú tovar z nmenej renomovaných zdrojov a preto lacnejší a menej kvalitný /viď ceny/

Na poličce 47 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

danielle1
Nováček 7 příspěvků 17.05.15 11:06

ja by som si nedovolila hodnotiť či predávajú staré parfémy či ich nekvalitne skladujú atď…to sa nedozvieme a zrovna si myslím že ani kamenné parfumérie nemusia skladovať ukážkovo…

ale jedna vec ktorú osobne dávam za pravdu sú rozdiely v koncentráciách pre jednotlivé trhy…viď viete keď si kúpite napr. Milku na SVK a skúste ochutnať tú rakúsku :) :)
preto by som rozdiel hľadala tam…na posúdenie som sa tým zaoberala pri Diorovi, ktorý som dostala z Francúzska a ďalší flakónok kúpený na Slovensku..vôňa takmer ta istá no omnoho slabšia koncentrácia…preto myslím že výrobcovia môžu prispôsobovať koncentráciu v závislosti od trhu..a samy viete že keď si kúpite parfém často má kód vyrezaný prelepený, aby nebolo vedieť kam smeroval..resp. výrobca nakúpi za lacno parfémy slabšej koncentrácie napr. z nejakého bulharského ázijského trhu…a predáva ich tu…

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ica1973
Nevyléčitelná závislačka 1458 příspěvků 17.05.15 21:59

Ako je možné, keď je na trhu novinka - tak ju majú v eshopoch, možno aj skôr ako v kamenných obchodoch ? Veď článok tvrdí že v eshopoch sú „stariny“ :think:
Logika bokom ? :zed:
A veľa ľudí má parfum z kamenky a aj z eshopu, keby všetko bolo nekvalitné, žeby také množstvo ľudí opakovane kupovalo NEKVALITU ?
ehm… :mrgreen:

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 18.05.15 00:11

@ica1973, to isté napadlo aj mňa. Celé je to, samozrejme, úplná blbosť. Nejaké (reklamné) články si netreba vôbec všímať. Áno. V kamenných mainstreamových parfumériách sa kupujú parfémy už len pred Vianocami. Lebo aj v 50% zľave sú drahšie ako z hociktorého e-shopu. Ľudia sa prídu navoňať do parfumérie, otestovať a potom nakúpia na internete. Smola. Rovnako sú na tom iní predajcovia, najmä elektrozariadení. Tam je to ešte horšie ako pri kozmetike (internetový predajca si môže dovoliť znížiť cenu okrem všeobecných dôvodov aj preto, lebo neplní rôzne „eko -povinnosti“ ako bezplatný spätný odber elektra, nie je registrovaný, neplatí poplatky za recykláciu a podobne…) Ľudia si prídu ohmatať, popozerať a potom kúpia na internete. Predajca sa musí nejako brániť, hoc aj článkami o tom, ako tovar putoval cez desať distribútorov a bol zle skladovaný. Pritom najhoršie sú tie parfémy skladované práve v tých kamenných predajniach. Teda poväčšine. My sme spotrebitelia. Takže kupujeme tam, kde je to pre nás výhodné.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2807 příspěvků 18.05.15 02:00

Ja by som povedala, že sa nedá všetko paušalizovať v zmysle - e-shopy predávajú nekvalitu, kamenné obchody kvalitu a naopak. Každá máme svoje skúsenosti s obomi možnosťami a je na každej z nás, ako sa rozhodneme.
Komu nie je všetko jasné, tak odporúčam prečítať tému o šedom trhu Pre mňa je to rozhodne odpoveď na to, prečo nakupujeme z e-shopov niektoré vône aj 8 rokov staré (aféra s Guerlain My Insolence). O fejkoch by sa dalo tiež debatovať - viď aféra micuska vs. parfums - áno!!! najväčší internetový predajca a fejk Chanelu. Tiež sa dá dohľadať v diskusii o fejkoch.
Tým nechcem tvrdiť, že všetko, čo ponúkajú e-shopy, je zlé alebo neoriginálne, len treba asi vyberať možno aj s trochou šťastia :D A vždy je možnosť vôňu vrátiť, čo je veľké plus. Ja sama som svoj najdrahší parfum kúpila na parfums… a dúfam, že tak drahá nikovka sa nefejkuje :D Chanel som si ale radšej išla kúpiť do Fann, kde ma nakoniec aj tak vyšiel lacnejšie.
V kamenných predajniach je zas spomenuté riziko nesprávneho skladovania a navyše sa mnohé parfumy ani nedajú v nich zohnať.
Takže máme na výber, dámy :D

Na poličce 32 parfémů 30 miniatur 18 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist