Co je české, to je hezké

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 28.09.07 11:38

Myslím, že tady trochu zapomínáme na domácí produkty.Před časem jsem znovuobjevila domácí značku AB kosmetika. Jejich " mandlová " řada je báječná, směle může konkurovat renomovaným zahaničním výrobkům.Parfemace nádherná - vůně mléka a mandlí. Jsem ráda, že druhý dech chytnul i Dermacol.Omlouvám se, že to není čistokevné parfemové téma, ale měla jsem potřebu to sem dát.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 28.09.07 22:36

Já mám teď od Dermacolu pleťové mléko - PROTECTIVE CLEANSING MILK, uváděj, že neobsahuje alergenní parfemaci, chemická barviva ani nešetrné konzervační látky. Mě moc vyhovuje. Na odlíčení očí používám odličovací olej od Salusu a taky výborný. Co jsem zkoušela kosmetiku od Alverde, tak odličovač očí mě nepředstavitelně štípal do očí a pleťové mléko mi zase napínalo a dráždilo pleť. Ještě mám ráda Ryor a je fakt, že ty krémy, co tu uvádíš byly vždy dost dobré. Místo krému používám Bio Karité 100% bambucké máslo od Salusu, teď po novu Saloos.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 29.09.07 08:45

Samantha - myslím, i že i korektory mají skvělé. Před lety na ně koupil licenci i Hollywood.Jiné už nekupuji. A dále mě napadá třeba norkový krém. Stojí pakatel a drží si svoji kvalitu.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 29.09.07 11:56

Chava, já mám od Dermacol takový ten makeup Cover, mám děsnou pleť, tak se tím naplácám, ale jak si v práci matlám rukama po obličeji, tak mám pak všechny papíry od makeupu ;-) Chtěla bych teď zkusit ten nový 24hodinový. Třeba to bude lepší. Ten norkový krém mě hned taky napadl, dokonce jsem měla minule cukání si ho i koupit, ale tedy zase mě odradilo, že to je z těch zvířátek a tak radši používám to bambucké máslo.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 15.11.07 00:21

¨Chavo, píšeš sice „domácí značka kosmetiky“, ale ono se jedná o slovenskou, bratislavskou firmu AB kosmetika. Mám ji taky ráda a mám téměř celou řadu, přes odličovací mléko, vodu , krémy atd.Myslím, že není zase tak nutné kupovat drahou zahraniční kosmetiku(vlastně zahraniční je), když máme kvalitní doma. Dermacol a AB mně vyhovuje, Ryor ne, je dráždivá. To už je lepší Astrid.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 15.11.07 00:24

Jediný fakt krycí make up, který jsem vyzkoušela (třeba na pigmentové skvrny ) je krycí Dermacol.Je trošku suchý.Kryje ale bezvadně.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.11.07 08:59

S parfémy domácí provenience je to ovšem bídné :) Karel Gott, Beáta Rajská a tím to tak nějak hasne, ne…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.11.07 19:04

Ja som si minule zas spomenula na na Jiri Korn Online,ktora vonala uplne bajecne na muzovi, s ktorym som kratko chodila pred tromi rokmi. Za dotycnym mi luto nie je, ale tu vonu by som rada zas ovonala, bola prekvapivo dobra.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 30.12.07 13:10

Zmiňovala se tu kosmetika Ryor a to, že je dráždivá. Když jsem před kožní lékařkou řekla, že používám Ryor, málem mě vyhodila z ordinace. Tváří se jako přírodní, ale všechny ty přírodní látky tam jsou udrženy za asistence spousty chemie. Já poslední dobou, co mě moje kůže docela trápí, nedám dopustit na obyčejnou modrou Indulonu (což už je teda vlastně taky zahraniční výrobek). A to bambucké máslo je taky skvělé! :-)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 30.12.07 13:13

Ryor je normální chemčička… pravda je, že nějaké přírodní látky v sobě má, podobně jako Yves Rocher. Indulona je taky chemie, ale má jednoduché složení a není tam moc látek, které by mohly zbytečně dráždit. Pokud se smíříš se štědrým obsahem ropné vazelíny. Bambucké máslo je z přírodního hlediska už OK :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 30.12.07 21:57

S tím Ryorem souhlasím, není to nic moc. Kdo má citlivou kůži, ať se jí raději vyhne.
Zato AB mandlový krém je docela kvalitní - moje přítelkyně žije ve Švýcarsku a vozí si ho odsud a prý jí tam všechny baby AB závidí.
Já zase používám norkový krém, za tu cenu je skvělý a je šikovný na cesty, protože je v malé tubě.
Z Dermacolu používám lak na nehty, také je dobrý a má docela dobrou škálu barev i docela drží.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

svatka  31.12.07 19:01

Z domácí kosmetiky mi vyhovuje snad jen Dermacol a taky, nevím teda jestli se to dá považovat vůbec za kosmetiku, naprosto bezproblémová je Indulona. Ryze české parfémy jsem nezkoušela, vpodstatě jsem na ně nenarazila. Ryor mi při velmi suché kůži vyvolává zarudnutí a svědění.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 31.12.07 20:10

Z domácí používám vlastně taky jenom Indulonu a některé věci od Salus. Ryor mi taky nevyhovuje. A AB asi vyzkouším.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

svatka  31.12.07 21:53

AB používám taky, ale jak už bylo psáno (a já se to dozvěděla zde), je slovenského původu. Ale vlastně ji taky považuji za „naši“. A Astrid vlastně taky používám. Je lepší než celý slavný Ryor.

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 01.01.08 16:25

A znáte někdo kosmetiku Barekol? Používám od nich sedmikráskový krém a sedmikráskové odličovací mléko a od té doby mám moc pěknou pleť. Jejich ceny jsou více než české, krém 50ml za 47 kč a mlíčko 82 kč, bývají k dostání v lékárně. Sortiment mají taky celkem pestrý. Výrobu mají tuším někde na vysočině a nemám zjištěno jestli jsou čistě přírodní, ale ty krémy si nemohu vynachválit.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist