Co je odpaření parfému?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 11.12.08 21:16
Co je odpaření parfému?

Asi je to základní nevědomost, ale zajímalo by mě, jak odpaření parfému ovlivňuje jeho kvalitu a jestli i po částečném odpaření je parfém použitelný. :)Děkuji za odpověď!

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

TaBeáta
Učednice 150 příspěvků 14.11.09 06:59

stále ještě nikdo neví?

Na poličce 0 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 14.11.09 10:05

jasně, že je použitelný - pokud by nebyl, tak za to nemůže odpaření (to způsobí silnější koncentraci vonných složek), ale zkažení.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 14.11.09 11:39

Evo , záleží na tom, jaký je to parfém, který se odpařuje.
A také záleží na tom, co máš na myslí pod pojmem „zkažený“. Zkazit se může i EDT která u tebe stala na slunci jenom rok a stane zatuchlá.
Ale čisté parfémy i když se odpařuji - můžou se jen „měnit“. Většinou se zhustí a mohou se odpařít vrchní tony. Takže ucítíš jen „srdce“ nebo už dokonce i jenom „konec“ té původní vůní. Například, když se odpaří některé nejvíce lehčí složky : můžeme to říct o konvalinkách - ty se špatně zachovávají v původním stavu jako složka.
Ne ve všechn případech se parfém „zkazí“, můžeš například cítit už i jen tu bází, ale podle mě není to zkažený ale „změněný časem“ parfém.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23853 příspěvků 14.11.09 21:49

Tak by mě zajímalo - parfém se tedy odpařuje i uzavřeného flakonu? :speechless:

Na poličce 67 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Test samoopalovacích krémů: nebuďte sejra, ani dalmatin

Který samoopalovák vás ale nenabarví na oranžovo a neudělá fleky? Opálení jako od moře vám slíbit nemůžu, ale že nebudete vypadat jako sýr a i bez pečení chytíte příjemný odstín, to ano.

Celý článek »
TOPlist