Co jste dneska zkoušely?

Fotoalbum tématu (305) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 29.02.08 19:51
Co jste dneska zkoušely?

Jak to, že tu ještě nemáme tohle téma? :) (Je tu sice „co vás zaujalo“, ale to není totéž). Pište, co jste vyzkoušely a jaký to na vás udělalo dojem…

Já jsem si dnes v parfumerii hlavně dávala do pořádku Chanely (který je který a jaké jsou rozdíly mezi EdP a EdT, což je u Chanelů dost podstatná věc). Většinu na papírky, protože už je víceméně znám a potřebovala jsem je spíš připomenout. Ale dala jsem si na ruce Allure a Allure Sensuelle, protože ty jsem ještě pořádně nezkoušela; obě povedené, obě typicky chanelovské. Allure je podle mě Coco po práci a bez kostýmku, Allure Sensuelle má v sobě hodně pačuli a i vanilkový pudink jsem z ní dostala. Na předloktí jsem si dala novou Pure White Linen Light Breeze a ta mě poměrně zklamala, je to taková obyčejná zelená ovocenka, jako DKNY s hruškama místo rajčat. Čím delší název, tím slabší odvar. A na druhé jsem prskla Beautiful od Estée Lauder, to je aldehydová květinovka, takže začátek nebyl nic moc, potom se to tak pěkně rozvonívalo do karafiátů (i když ve složení nejsou) a dalších kytek, byla taková dámsky romantická. Věřím, že v době vzniku to byla opravdu svatební vůně. (A příště musím zkusit ještě Knowing.)
A teď sedím u PC a ta ruka navoněná Allure Sensuelle a Beautiful tak krásně voní… (A to je prosím osm hodin od návštěvy parfumerky!) Mně asi víc ta Beautiful, já jsem na aldehydovky prostě zatížená…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 3228 Další »
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 29.02.08 20:07

Já už jsem to dnes popsala zde: http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?…

Ale až teď v té Magie Noir cítím růži, což je po osmi hodínách zajímavé. Diorissimo voní pořád fantasticky.
Vždycky mě pobaví, jak stojím před regálem a dumám, co zkusit a najednou přiběhne nějaká paní, položí tašky, nandá si asi sedm! šplíchanců např. Clinique Happy a zase odběhne. Tohle se mi stalo už potřetí za sebou, pokaždé samozřejmě jiná vůně, ale nikdy můj vkus. :)

Taky bych si takhle měla udělat pořádek v jednotlivých značkách, ale představte si navonět si na ruce všechny Poisony… :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.02.08 20:14

No jo, já na to „dojela“ na Valentýna, že Sensuelle je držák…:) Ale přesto, že je tam hodně pačuli, jak říkáš, kupodivu mi tady vůbec nevadí - je příjemný. Beru si ho k těm kostýmkům, ale přece jen ta Kelly Caléche mně vyhovuje více - nějak se mi zdá, že Hermés se ke mně hodí více než Chanel.
Já dneska zkoušela Nuits de Scherrer. Myslím, že je velmi povedená teplejší, lehce pudrová vůně. Skutečně elegantní, takže se v ní nějak necítím.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 29.02.08 20:44

Tak já dnes zkoušela tu rebarboru v Brit Red od Burberry(napsala jsem to i do recenzí k této vůni).

Nejdříve jsem se lekla té rebarbory, přesně vím jak má vonět (třeba rebarborový koláč), měli jsme ji doma na zahradě. Tak mě trochu překvapila, ale odvážným přeje štěstí, tak jsem se ovoněla celá. Dnešní deštivý den mi krásně zpříjemnila. Vůne je v základu hodně sladká, ale ta rebarbora tomu trochu brání a dodává šmrnc a zajímavost. Tak po půl hodině je z toho nádherná vůně.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 29.02.08 21:26

Dneska nic, ale včera Cristalle - na jednu ruku edt, na druhou edp a zjistila jsem, že chci obě. Pak ještě pár papírků, Allure a A. Sensuelle, ta první se mi moc líbí, ta druhá je taková divná. A potom jsem si přnesla papírek s něčím, co jsem zapomněla.:) Je v tom dost vetiveru, trocha kytek, líbí se mi to a vůbec si nevybavuju, co jsem si stříkala. :rolleyes:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 29.02.08 21:31

Dneska jsem zkoušela Cartiera Le Baiser du Dragon
a přesně jak jsme tušila,není to vůně pro mne,ne,že by mi vyloženě vadila,ale ke mne nesedne,umím si ji ale představit na někom jiném.Donesla jsem si domů vzorek,takže jí dám ještě šanci.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 29.02.08 22:09

Ty moje pořádky pak vypadají takhle:
(někdy si to napíšu přímo, někdy čmárám na papírky a dolepuju, a když mám obrázek, tak si nalepím obrázek, v těch sešitcích, co občas dávají v parfumerkách, se vždycky najdou :) )

Misa  29.02.08 23:41

Já jsem dnes navštívila Douglas v Brně ve Vaňkovce a hledala jsem cokoliv od Oskar de la Renta. Slečna prodavačka byla moc milá a sdělila mi, že Douglas tuhle značku vůbec nevede a ona sama to jméno vůbec nezná. Než stačila dokončit větu, padlo mi oko na regál vedle ní a uviděla jsem hned tři kousky Oskara… Snažila se a jako omluvu mi chtěla nabídnout podle ní hezkou vůni Elizabeth Arden Green Tee.
No, dopadlo to tak, že jsem na sobě nakonec konečně vyzkoušela Un Jardin Sur Le Nil, voní na mně dost podobně jako Kelly Caleche, ale z té se mi manžel málem v autě udusil, takže si na ni nechám zajít chuť :-).

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.03.08 13:56
Misa píše:
Já jsem dnes navštívila Douglas v Brně ve Vaňkovce a hledala jsem cokoliv od Oskar de la Renta. Slečna prodavačka byla moc milá a sdělila mi, že Douglas tuhle značku vůbec nevede a ona sama to jméno vůbec nezná. Než stačila dokončit větu, padlo mi oko na regál vedle ní a uviděla jsem hned tři kousky Oskara… .

Tak tohle je klasika! Nemáme, neznáme, neexistuje … a člověku stačí chvilka, aby si hledanou vůni našel v parfumerce sám:).

Já vyzkoušela MaxMara Le Parfum, a jsem docela zklamaná. Čekala jsem pecku, ale výsledek mi přišel takový mdlý, některé složky dost podobné (ne-li stejné) jako v MaxMara Silk Touch.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.03.08 13:56

Já mám dnes na ruce tu novou verzi Gaultier2 a po dvou hodinách je to úplně krásná skořice. Takže kdo tu sháněl skořicovou vůni, tohle je tip a není moc sladká, je to totiž unisex. Nádherná. Rozhodně doporučuji zkusit na ruku, měla jsem ji před měsícem na papírku a vůbec se mi nelíbila.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 03.03.08 19:14
atyzek píše:
Tak já dnes zkoušela tu rebarboru v Brit Red od Burberry(napsala jsem to i do recenzí k této vůni).Nejdříve jsem se lekla té rebarbory, přesně vím jak má vonět (třeba rebarborový koláč), měli jsme ji doma na zahradě. Tak mě trochu překvapila, ale odvážným přeje štěstí, tak jsem se ovoněla celá. Dnešní deštivý den mi krásně zpříjemnila. Vůne je v základu hodně sladká, ale ta rebarbora tomu trochu brání a dodává šmrnc a zajímavost. Tak po půl hodině je z toho nádherná vůně.

No tak to je prima…a citis tam aj ten perník? zdravim ta :)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.08 20:10

Já jsem zkoušela novou L. Biagiotti - jsou to bílé květinky ve stylu London, S, Pure Poison, ale na papírku krásné. Potom F for Fascinating - slaďárna s ovocem, ale taky pěkná - má strašnou výdrž (3-4 hoďky a dost), ovšem dokud žije, tak je taková smetanovo-vanilkovo-ovocně sladká. V rámci žánru dobrá. No a Morgan de Toi - Sweet Paradise a Love de Toi - první jmenovaná je taková květinově svěží, přišla mi fréziová, potom genericky leknínová, byla příjemná, ale ta druhá jsou přeslazené bonbony, jestli si pamatujete z totáče „jahůdky“ - takové měkké červené bonbony obalené v cukru, tak to je ono, jen si k tomu ještě dosaďte višňovou marmeládu a bílou čokoládu z třešňového hřebenu z Alberta :)

Recenze budou, ale mám teď takové zkoušecí a nepsací období a kromě toho pořád něco kutím na databázi… tak aspoň takhle.

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 03.03.08 21:44
estelle píše:
atyzek píše:
Tak já dnes zkoušela tu rebarboru v Brit Red od Burberry(napsala jsem to i do recenzí k této vůni).Nejdříve jsem se lekla té rebarbory, přesně vím jak má vonět (třeba rebarborový koláč), měli jsme ji doma na zahradě. Tak mě trochu překvapila, ale odvážným přeje štěstí, tak jsem se ovoněla celá. Dnešní deštivý den mi krásně zpříjemnila. Vůne je v základu hodně sladká, ale ta rebarbora tomu trochu brání a dodává šmrnc a zajímavost. Tak po půl hodině je z toho nádherná vůně.
No tak to je prima…a citis tam aj ten perník? zdravim ta :)

Ano, je sladká, ale ne lepivě, je pikantní, opravdu perníčkově a asi i rebarborová. Asi tu rebarboru budu muset nasadit na zahradu, ať vím, jak voní. Rozhodně mě mile překvapila.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 03.03.08 21:49
Ada píše:
Já jsem zkoušela novou L. Biagiotti - jsou to bílé květinky ve stylu London, S, Pure Poison, ale na papírku krásné. Potom F for Fascinating - slaďárna s ovocem, ale taky pěkná - má strašnou výdrž (3-4 hoďky a dost), ovšem dokud žije, tak je taková smetanovo-vanilkovo-ovocně sladká. V rámci žánru dobrá. No a Morgan de Toi - Sweet Paradise a Love de Toi - první jmenovaná je taková květinově svěží, přišla mi fréziová, potom genericky leknínová, byla příjemná, ale ta druhá jsou přeslazené bonbony, jestli si pamatujete z totáče „jahůdky“ - takové měkké červené bonbony obalené v cukru, tak to je ono, jen si k tomu ještě dosaďte višňovou marmeládu a bílou čokoládu z třešňového hřebenu z Alberta :)Recenze budou, ale mám teď takové zkoušecí a nepsací období a kromě toho pořád něco kutím na databázi… tak aspoň takhle.

Mě se ta nová L. Biagiotti celkem líbí, ale asi ji nebudu muset mít.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 03.03.08 21:49
Ronna píše:
Já mám dnes na ruce tu novou verzi Gaultier2 a po dvou hodinách je to úplně krásná skořice. Takže kdo tu sháněl skořicovou vůni, tohle je tip a není moc sladká, je to totiž unisex. Nádherná. Rozhodně doporučuji zkusit na ruku, měla jsem ji před měsícem na papírku a vůbec se mi nelíbila.

to je ta Gaultier2 Ambra? Nebo tak nějak …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 3228 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist