Co jste dneska zkoušely?

Fotoalbum tématu (340) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1556 příspěvků 21.04.17 11:22
Galimard

CANTABELLE
Dnes skúšam tretiu zo série vzoriek a musím sa priznať , že i keď to nie sú celkom vone na moje nosenie , sú krásne / zatiaľ všetky tri / .
Cantabelle sa otvorí prudko žensky - ovocie a vanilka . Ovocie je šťavnaté , ríbezľa citelná , citrus tak isto . Vanilka je lahodná , síce jemne sladká , ale nie cukrárenská . Vlastne celá voňa je jemne sladká , ale nie cukrová , alebo karamelová . Predpokladala som , že voňa sa bude rozvíjať k nejakej známej základnej složke , ale ona nie . Ovocnosť pokračuje , hodne nastúpi dozretá čierna ríbezľa a brusnica . Ano , ak poznáte voňu a chuť čerstvej brusnice , na 100% ju tam nájdete . V strednej časti vývoja sa mihnú aj kvety, ale potom už voňa len drží a drží na jantarovo-drevitom základe . Má nádych starej školy , ale nie je to starina , pre babičky . Je to veľmi živočíšna , ženská voňa .

Možno budem odvážna názorom , ale tieto vone mi veľmi evokujú vone od M.Micallef .

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Misha17
sv. Parfema z Kecálburgu 2189 příspěvků 21.04.17 12:30

Dnes som skusala Iris Nobile :srdce: krasna hutna kvetinovka, asi som ju nemala radsej skusat, takto som sa len znovu zalubila… :zed:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1556 příspěvků 21.04.17 14:43
Galimard

FEMINISSIME

Štvrtá zo série vzorkov je táto ovocno-kvetinovka , ale v hneď v úvode je patrné , že sa jedná o súčasnú voňu. Aj keď výrobca udáva v nástupe ovocné zložky , mne sa javia viac dominantné tie kvetinové , biele . Sú však mohutne sprevádzané ovocím a to hlavne ananásom a citrusmi . Ale …tu nastáva výrazná zmena vo vývoji a v krátkej dobe nastúpi do popredia tonka a horkastý kosatec . To je krásna , moderná časť vone a posúva ju do inej polohy , ako tri predchádzajúce , čo som spomínala . Tieto vone však majú veľmi vrtkavý vývoj a tak aj táto sa postupne znova prikloní k jemne ovocnému nádychu a takto drží do konca … asi , lebo stále vonia rovnako už cca 3 hodiny . :hug:

Vone od Galimard majú premenlivý vývoj , doporučujem vone dlhšie sledovať .

Dayyo
Nevyléčitelná závislačka 1049 příspěvků 21.04.17 17:19

Frederic Malle: Carnal Flower

tak konečně jsem měla možnost tuto nvšední vůni vyzkoušet a hned na začátku můžu
směle říci: „I'm in love, again“ ;)
Nikdy mi tuberosa nijak zvlášť libě nevoněla,ale tady je prostě nádherná.
Počáteční úder se brzy zjemnil přidanými substancemi a vůně krémovatí a krémovatí,ale stále se na povrch dere ta krásná tuberosa.Projekce je asi velmi dobrá a výdrž zcela jistě také nadprůměrná.
Tužebník už čeká :P

Na poličce 28 parfémů 32 miniatur 50 odstřiků 164 vzorků V tužebníku 56 parfémů

Uživatel je onlineHanka H
sv. Parfema z Kecálburgu 3296 příspěvků 21.04.17 22:00

Hledám pánskou vůni vhodnou jako „letní“ dárek a zde jsou mé „kádrové rezervy“:
Bvlgari Pour Homme Extreme EdT (Bvlgari)
Líbivka líbivá, úroveň si přesto ve všech směrech držící. Začátek je mírně nahořklý, rozjezd jemně alkoholový – příjemný začátek horečky sobotní noci. Plátky citronu smíchané s jehličím a zpovzdálí jištěné suchým dřevem. Za chvíli se přidává kouřovost Earl Grey Tea, své řekne i koření (hřebíček, muškátový oříšek i květ, trocha pepře, špetka soli). Pokud uvažujete o dárku na teplejší dny, doporučuji. Klidně i na slepáka. Výdrž solidní, cena příjemná.
Vítěz mého minitestu.

Portrait for Men EdT (Paul Smith)
Tak v této vůni se zcela míjím s uváděným složením – cítím v ní litry sangrii, kterou jsem popíjela za dlouhých letních večerů na španělském jihu, ucucávám lahodnou griotku, která si zachovala nahořklost třešňových pecek. Zcela jasně nositelná i námi děvčaty – pěkná na cukrouškovi a slaďouškovi, s mužnějšími typy mi nesouzní.

Concentrée d'Orange Verte EdT (Hermès)
Vůně oscilující mezi „citrusy všech zemí, spojte se!“ a „náš děda se holí“. Jako všechny svěžejší hermèsovky nedisponuje zrovna chvályhodnou výdrži. Ideální letní polévačka (cena ovšem o kategorii výš). Adept na koupi č. 2.

Equipage Géranium EdT (Hermès)
Muškáty, kam se podíváš. Řádně zalévané, bujně kvetoucí, silně olistěné. A jako bonus něco mírně dřevitě kořeněného, nasládle mámivého. Jean-Claude Ellena ve své nejlepší formě. Koupi na slepo bych v tomto případě nedoporučovala, tahle vůně si žádá trochu otrkaný nos. Ale je krásná …

Timbuktu EdT L'Artisan
Vůně, na kterou jsem se chystala strašně dlouho …. A vlastně jsem nakonec zklamaná. Nic proti tomu, že se jedná o „one vetiver show“ – ale zmiňované vlastnosti této parfémové složky tak nějak vůni neutáhnou. Kouřová – zcela jistě, suchá bezesporu, zemito kořenová – budiž, spíš zaprášená než prašná a dřevo jednoznačně v době testování opakovaně stávkovalo. Za půl hodiny bylo bohužel (téměř) po všem. Čekala jsem více ….

Privé Oranger Alhambra (Armani)
Letní odpoledne a citrusy si uspořádaly párty na mechu – krásná, nevšedně svěží! Ocení milovníci i milovnice přírodních pomerančových vůní, doprovozených vychovaným jasmínem. Ke koupi na slepo ale nikoho nenavádím – ta cena, ta cena!

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 28 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Martula
sv. Parfema z Kecálburgu 2153 příspěvků 22.04.17 07:53

@Hanka H Díky za popisy, zrovna řeším totéž a hledám pánskou vůni vhodnou na letní dovolenou.
Jako první jsem minulý týden sáhla po vzorku Timbuktu (v domění, že tohle je jistota a dál hledat nebude třeba). A říkám si, že to snad ani není možné, aby to byla TA STEJNÁ vůně, jakou jsem asi před 7 lety zkoušela v Praze v Madeleine, tehdy byly ještě vůně L´Artisan v trochu jiných flakonech a soudě podle Timbuktu musely projít reformulací. Protože teď je to řídká voda, která nemá prakticky skoro nic podobného s původní verzí - mé vzpomínky se točily kolem velmi výrazného vetiveru a vůně pouště a suchých dřev.
Takže hledám dál.
Inspiroval mě tvůj popis Concentrée d'Orange Verte EdT (Hermès), to by možná mohlo být ono. Vyzkouším.

Na poličce 35 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

fegitah
Učednice 101 příspěvků 22.04.17 09:34

@Hanka H @Martula
Letní pánské mě napadají tyto:

Mancera Cedrat Boise
Atelier Cologne Cedrat Enivrant
Thierry Mugler Mugler Cologne
:mavam: :mavam:

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 29 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Martula
sv. Parfema z Kecálburgu 2153 příspěvků 22.04.17 09:36

@fegitah Díky za tipy, první dvě neznám, píšu si :)

Na poličce 35 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1556 příspěvků 22.04.17 10:32
Galimard

PÉLE - MÉLE

Dnes to bude ozaj krátke . Pre mňa príjemné prekvapenie . Voňa sa síce otvorí ovocne - broskyňovo-slivkovo a výrazne , ale potom … voňa je mladšou sestrou
J´adore , ibaže táto je trochu zelenšia a nie tak dusivá . Určite to robí zelený čaj a santalové drevo , ktoré nahradilo v J´adore cedar. Výdrž výborná .

Moja favoritka č. 2 a to hlavne preto , že J´adore na mne vonia po rozvinutí tak trochu zatuchnuto a táto nie . :P

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 23245 příspěvků 22.04.17 11:41

@Hanka H
Sice mně samotnému to trvalo opravdu delší dobu, nicméně dovolil bych si poukázat na: - Dior: Aqua Fahrenheit - skvělou letní decentní příjemnou záležitost.
Složení:
Hlava: grapefruit, mandarinka
Srdce: bazalka, máta, fialka
Základ: kůže, vetiver

Přitom na sillage a longevity si nestěžuji.

Na poličce 640 parfémů 131 miniatur 670 odstřiků 1018 vzorků V tužebníku 0 parfémů

alibi
Nevyléčitelná závislačka 1248 příspěvků 22.04.17 19:54

Collection Extraordinaire Bois d`Iris (Van Cleef & Arpels)
Jak jsem slíbila u svého kosatcového článku , dnes jsem doplnila vzdělání s vůní Bois d`Iris.
Vždycky, když zkouším vůni, najdu si složení a prozkoumávám, která složka je pro mě nejvýraznější, jak vyznívá a hledám ta správná slova, jak ji popsat. Tentokrát jsem si řekla, že se na složení nepodívám a pokusím se složky rozpoznat. Sama jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Vydala jsem se tedy do polí na vycházku s naší dalmatinkou v doprovodu „kosatcového dřívka“. Co vás budu napínat, podařilo se mi to tak napůl. :nevim:

První dojem - vůně rozhodně patři do mé oblíbené první kategorie lahodných kosatců, a kosatec v ní je nasládle dřevitý.
Kosatec v úvodu je jasný, má malinko mrkvový tón, který se časem vytrácí - ten jsem trefila. :palec: Jak by ne, je v názvu :mrgreen: . Stejně jako dřevo. To jsem tipovala na cedr v kombinaci se stopou hořkosti vetiveru - uváděný je vetiver a naplavené dříví, no budiž. Napadlo mě i nějaké koření, jako muškátový oříšek a pepř. Pepřové lechtání v nose jsem po tak půl hodině přehodnotila na kadidlo a nespletla jsem se. Dlužno říct, že na správnou stopu mě přivedl dým z ohýnku bezdomovce, který bydlí v místním bývalém kravíně. :lol: Kytky jsem si říkala, že tam nejsou. A pokud, tak mě napadla jen kapička jasmínu - koukám, že tam není. :? Nejhůř jsem dopadla s tou sladkou složkou. Váhala jsem mezi tonkou a vanilkou. Nakonec jsem se přiklonila k tonce, protože samotná vanilka není sladká, zatímco tonka ano. Ambra mě nenapadla :zed:, holt, kolem žádné velryby jsem neprocházela, ty v Lovčičkách nemáme :mrgreen: . Takže tu sladkost dělá ambra v kombinaci s cukrem a vanilkou. A cukr je práškový, spolu s kadidlem poletují vzduchem aby polechtaly chřípí v nose. Jo a pro kosatec už na konci místo není.
:mavam:

Na poličce 21 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 550 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26817 příspěvků 22.04.17 20:35

@alibi
a možná tě potěší vědomí, že klidně těch pár složek, které jsi v parfému našla, a které ve výčtu ingrediencí uvedené nejsou, jsou možná přeci jen v parfému obsažené. Když si vezmeš, že v parfémech je běžně 80-100 ingrediencí a publiku se nabídne jen zlomek… ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

alibi
Nevyléčitelná závislačka 1248 příspěvků 22.04.17 21:18

@domenica potěší :kytka:

Arlet
sv. Parfema z Kecálburgu 2954 příspěvků 24.04.17 10:03

Prosím nezkoušel někdo nový zelený čaj Mimosa? Je tam ta mimosa dominantni????Moc mě zajímá…

Na poličce 56 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 6 parfémů

alibi
Nevyléčitelná závislačka 1248 příspěvků 24.04.17 13:36

(Byredo) Bal D'Afrique - na vetiveru podávaný sladký citron. líbí :palec:

Stránka:  « Předchozí 1 3332 3333 3334 3335 3336 3337 3338 3339 3340 3341 3342 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist