Co s krcnymi mandlami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.11.09 22:41
Co s krcnymi mandlami

Poradte mi prosim , ako na krcne mandle… viem, ze najlepsie by bolo ich vybrat, operaciu si ale teraz nemozem dovolit, som v zahranici a mam novu pracu, takze marodka je v najblizsich mesiacoch tabu. Mandle mam tzv. otvorene, musim ich pravidelne cistit, biele capy odsavam a kloktam vodou s propolisom. Problem s bolestou hrdla nemam, nie som chora, mandle sa mi prejavuju malickymi pluzgierikmi v blizkosti ust a nosa. Na to davam mast od koznej, ale treba odstranit pricinu. Mali ste niektora podobny problem? Co s tym aspon na cas, kym sa mi podari dostat na operaciu?

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 20.11.09 23:05

Nejvíc ze všeho mi pomůže kloktat vodu se solí, měla by být vlažná - ne studená a slaná tak akorát. Kolegyně v práci zase používá Tea tree - pár kapek do vody a kloktat. Potom je výborná lékořice - zvlhčuje sliznice - například ve formě čaje - strouhaný kořen. Sice to není dobré - mdle sladké seno, ale pomáhá :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.11.09 23:19

dakujem , skusim tu slanu vodu. Tu lekorici kde zozeniem? V lekarni?

elisen3
Znalkyně 441 příspěvků 21.11.09 08:44

Zkus homeopatika BELLADONNA v ředění 9ch a ber 5 kuliček 5× denně (nech je rozpustit pod jazykem). Nesahej na ty kuličky rukou, odsyp si je do víčka a pak nasyp do pusy a před a po tak 1/4 hodiny nejez. Nepoužívej hned po kávě nebo zubní pastě (snižují účinnost). Pokud ti to nepomůže, tak rozhodně neublíží. Já na ně nedám dopustit, ale je fakt, že mě i v krku trochu bolelo. Mě hrozně moc pomohly. Koupíš je normálně v lékárně. Přeji rychlé uzdravení :wink: .

Na poličce 130 parfémů 23 miniatur 22 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 21.11.09 09:33

Aaaa , na Belladonu som zabudla :D

kosmetika0
Znalkyně 359 příspěvků 21.11.09 09:35

Mě na to radila krční, z babských rad, že pomáhá i pravý olivový olej. Vykloktáš a pak to můžeš i spolknout, aby se ti to celé promastilo. A taky je hodně dobré jej smíchat s medem a po malých dávkách polizovat. Snad se Ti aspoň trošičku uleví!!! Přeji hodně štěstí!!! :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 21.11.09 20:01

Já trpím na hnisavé angíny a hodně mi pomáhá klokat přesličku, v lékárně normálně k dostání, naředit dle návodu a kloktat, snad ti něco z těchto rad pomůže.já kolikrát mám takové angíny, že musím sníst trochu nanukáče, abych mohla polknout antibiotika :cry:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 23.11.09 11:45
Kriss píše:
dakujem , skusim tu slanu vodu. Tu lekorici kde zozeniem? V lekarni?

Buď lékárna, ale spíš zkus nějakou Bylinkárnu :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 23.11.09 15:48

Jak a čím ty čepy odsáváš? Já je vydloupávám párátkem, mandli mám skoro dutou :-)

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 23.11.09 16:03

Já mám permanentně zduřelé mandle plné čepů - teď to na chvíli polevilo, trhali mi osmičku tak jsem pravidelně 3× denně kloktala Florsalmin (šalvěj) a kupodivu se mi ulevilo.
Před časem jsem absolvovala kůru užívání koloidního stříbra to taky hodně pomohlo, ale já jsem alergik exematik mně se tyhle stavy budou vždycky vracet.
Rozhodně bych nešla do trhání, mandle jsou první uzliny, které bojují s infekcí, když je nebudeš mít budou se zaněcovat uzliny, které jsou hlouběji v těle. Vím, že někteří doktoři jsou propagátoři odstranění mandlí ale jsou i tací, kteří s tím nesouhlasí a k jejich názoru se přikláním i já. Podle mého jde o odstranění následku (jasně, když nemám mandle těžko mně bude škrábat v krku) né léčba příčiny.
Dokud Tě to vyloženě neomezuje tak bych zůstala u toho kloktání, jen bych propolis zavrhla jako nevhodný a šla bych do šalvěje, slané vody a echinacey na podporu imunity (případně od doktora Ribomunyl). A chce to trpělivost, chronické věci se léčí týdny i měsíce.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 23.11.09 17:43

…Casom som sa dopracovala pri odsavani na injekcnu striekacku. Ale kazdemu asi vyhovuje nieco ine, u mna to bolo metodou pokus omyl 8)

…Dakujem damy, vsetko mam poznacene, idem experimentovat.

… ani by som ich nevybrala, keby to nebolo nutne. Len ten kozny problem , to je des, zaberaju mi iba kortikoidy alebo antibiotika, co ma dost desi. Takze ak nic nepomoze, zostava mi bud ich dat prec alebo sa mastit kortikoidmi. :? Ale nehadzem flintu do zita, vyskusam vsetko, co ste napisali a drzte mi palce :D

… to koloidne striebro je tiez dobry napad, napisem Jeziskovi :wink:

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 23.11.09 19:42
Juana píše:
Já mám permanentně zduřelé mandle plné čepů - teď to na chvíli polevilo, trhali mi osmičku tak jsem pravidelně 3× denně kloktala Florsalmin (šalvěj) a kupodivu se mi ulevilo.
Před časem jsem absolvovala kůru užívání koloidního stříbra to taky hodně pomohlo, ale já jsem alergik exematik mně se tyhle stavy budou vždycky vracet.
Rozhodně bych nešla do trhání, mandle jsou první uzliny, které bojují s infekcí, když je nebudeš mít budou se zaněcovat uzliny, které jsou hlouběji v těle. Vím, že někteří doktoři jsou propagátoři odstranění mandlí ale jsou i tací, kteří s tím nesouhlasí a k jejich názoru se přikláním i já. Podle mého jde o odstranění následku (jasně, když nemám mandle těžko mně bude škrábat v krku) né léčba příčiny.
Dokud Tě to vyloženě neomezuje tak bych zůstala u toho kloktání, jen bych propolis zavrhla jako nevhodný a šla bych do šalvěje, slané vody a echinacey na podporu imunity (případně od doktora Ribomunyl). A chce to trpělivost, chronické věci se léčí týdny i měsíce.

Já je mám pryč :? a žiju s tím už 15 let.Ty zhnisaný mandle jsou ložisko infekce. Ne každý doktor , který je chce vytáhnout je příšera. Člověk by se měl řídit tím, co mu to dělá s celým organismem. Já byla utahaná , že i do školy jsem sotva pletla nohama. Polykat jsem kolikrát nemohla ani sliny. A i to by člověk vydržel, ale jak se začnou zvyšovat zánětlivé odběry, ATB či jiná léčba nezabírá,tak je potřeba s nimi ven. Hrozí různé /nebo taky hrůzné/ komplikace…brr­..zánět chlopní v srdci a pod. Odběry by měla hlídat praktická doktorka nebo si o ně říct na ORL.
Mandle nejsou uzliny..je to lymfatická tkáň jim podobná a je fakt v krku na stráži. Ale v celém nosohltanu jsou další ostrůvky, takže i když o mandle přijdeme , tak pořád tam něco zůstává. Dokonce já už asi třikrát měla angínu i bez mandlí. V krku zduří jeden z těch ostrůvků a obraz to má stejný jak angína.Poprvé jsem byla vyděšená, že mám něco zapíchlého v krku a běžela jsem panikařit na ORL. Tam mi to to jeden hodný pan doktor vysvětlil.
Z těch babských receptů mi nejvíc pomáhalo vystříkávání Joxem, kloktání šalvějí, roztokem soli a slivovicí. Ještě jsem to někdy střídala s kloktáním rozpuštěným Acylpyrinem.
Echinacea není od věci a dobrá je i syrovátka..tím člověk nic nezkazí.
Ale tyhle recepty „vodsamsaď posamsaď“ . Všichni ti, co se léčí na kardiu kvůli podcenění něčeho podobnýho by asi dali nevímco, kdyby na tonzilektomii zašli zavčas. :wink:

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 24.11.09 08:28

V tom s tím léčením máš pravdu.
Co se týká trhání - právě proto aby případný problém chytly mandle a né další uzliny v těle jsem si je ještě nenechala vytrhnout. Dodnes mám prima vzpominky kdy jsem vypadala jako laboratorní krysa - všude po těle boule a mandle tak nateklé, že jsem nepolykala vlastní sliny a nemohla dýchat. Já mám s tímhle vleklé potíže, vždycky jednou za čas mi najdou zlatého stafylokoka nebo jinou potvoru, ale pořád své mandle bráním, jednou za čas je properu nějakou babskou radou, větrám, mám zvlhčovač vzduchu a vyhýbám se přetopeným prostorám.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist