Co s uštěkaným sousedovic psem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.11.10 08:41
Co s uštěkaným sousedovic psem?

Bydlíme v paneláku. Sousedi mají psa. Jezevčíka. Asi před měsícem souseda, který je v invalidním důchodu (a pořád doma), odvezli do nemocnice, je tam doteď a asi ještě dlouho bude. Jeho žena chodí na noční. Jakmile paní odejde z domu, což je o půl druhé ráno, pes začne dělat neskutečný kravál a nepřestane dokud se panička nevrátí (což nevím, kdy je, já odcházím z domu kolem sedmé a pes štěká). Jede opravdu NONSTOP, nevydechne ani na pět minut, zrůda. Máme to přes jednu panelákovou zeď, takže z první ruky. Usnout se při tom štěkotu absolutně nedá. Když usnu dřív než začne štěkat, spolehlivě mě probudí bušení jiných sousedů do zdi/stropu/podlahy. Asi si myslí, že to toho psa odradí.

S paní si dnes půjdu (zase) promluvit, ale obávám se, že domluva nic nezmůže. Co mám dělat? Napsat na úřady? Může to dopadnut jinak než tak, že jí dají pokutu a bububu? Může jí být třeba nařízeno, aby dala psa pryč? Už z toho začínám být dost na nervy, přítel taky. Měsíc nespíme.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 24.11.10 09:13

U nás to bylo to samé, s tím rozdílem, že to byl pudl. Pán umřel a paní, ačkoliv už v důchodu, neustále byla pryč, chodila si přivydělávat, pak hlídat vnoučata, s vnoučaty chodila ven, ale psa nechávala samotného doma. Ten vyl a vyl a vyl a štěkal a štěkal. V noci naštěstí byla paní doma a byl klid, ale přes celý den byl doma sám a bylo to utrpení, bydlí přímo pod námi. Když jsem chodila na celý den do práce, tak jsem to nějak neřešila, pak jsem ale otěhotněla, byla jsem doma a když jsem se vrátila z porodnice, šla jsem si s ní promluvit. Nic to nepomohlo, já na mrtvici, první dítě, v šestinedělí, dítě brečelo, pes vyl a štěkal - celý den. Dokonce jsem jí napsala i dopis s prosbou, ať situaci nějak vyřeší, bere psa s s ebou nebo ho dá dceři, která taky má psa, aby nebyl sám. Koneckonců to bylo trápení i pro toho psa. Ovšem ani dopis nic nezmohl. Tak jsem zavolala na městskou policii, ať s tím něco udělají, že jsem v šestinedělí, mám nervy v kýblu a že za sebe neručím. Moje mamka dokonce za paní byla a řekla, že to bude řešit soudní cestou, protože to omezuje ostatní uživatele domu a navíc je to trápení zvířat. A najednou byl klid, paní psa odvezla neznámo kam a všichni v baráku si oddechli. Myslím, že zabrala ta policie, oni mají i nějaký přístroj na měření hluku. Tak držím palce, ale já bych zavolala městskou, ať ti poradí, co máš dělat, když domluva s majitelkou psa nepomáhá.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

barbucha  24.11.10 09:17
shanin píše:
Může to dopadnut jinak než tak, že jí dají pokutu a bububu?

No když vyfásne jenom pokutu, ale několikrát po sobě, tak se jí rozsvítí :wink:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.11.10 09:30

Já si s ní tedy dnes ještě promluvím, při té příležitosti opatrně zmíním policajty a mého přítele, který je z toho opravdu HODNĚ na nervy a snad paní něco udělá. S ní se hrozně špatně mluví. Když jsem ji na ten štěkot upozorňovala před měsícem, tak začala hystericky brečet, čímž náš rozhovor de facto skončil. Řešila jsem to i s domovníkem, ať s ní promluví, ale zřejmě dopadl stejně.

Za ten měsíc jsem si stihla vypětovat averzi vůči psům. Z části jsem začala chápat ty zmetky, co jsou schopní psovi hodit otrávenou klobásu. Kdybych toho psa potkala někde venku, tak za sebe neručím.

barbucha  24.11.10 09:41

Čokl za to nemůže, ale úplně tě chápu. Možná by stálo za to vyslat přítele, je-li ostřejší :wink:

Osobně bych volala ty policajty. Možná by je napoprvý taky ukecala…ale až k ní pomažou potřetí, sami náležitě vzteklí, tak jí ty pokuty sázet začnou. A mám takovej neblahej pocit, že dneska slušná domluva je ti prd platná, a s většinou lidí pohnou jen ty prachy :?

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 24.11.10 09:57
shanin píše:Za ten měsíc jsem si stihla vypětovat averzi vůči psům. Z části jsem začala chápat ty zmetky, co jsou schopní psovi hodit otrávenou klobásu. Kdybych toho psa potkala někde venku, tak za sebe neručím.
:roll: Pes určitě může za to, že ho debilní panička týrá. Imho, co bys dělala kdyby Ti třeba vedle v bytě nonstop rok brečelo mimino? Budeš volat policajty a sociálku?Dáš mu otrávený sunar?Řekneš rodičům ať ho dají do děcáku, nebo hodí na ulici, protože nemůžeš spát? Tohle fakt nechápu…
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 24.11.10 10:06

Paní nemá evidentně na psa čas a největším šéfem u nich doma je právě on.
Pes je prostě nevychovaný.
Podle toho co píšeš to vypadá, že nejen Ty ale i paní má nervy na dranc.
Tohle bude chtít opatrné jednání a spíš než vyhrožování policií tak jí navrhnout ať zajde za nějakým poradce ohledně výcviku zvířat, nebo ať ho někdo přes noc hlídá, možná by ho mohla brát i z domu s sebou. Většinou pomáhají jednoduché věci, pes se prostě trápí. Nevím jak je starý, ale možná by ho šlo trochu pocvičit. Stačí opravdu trénovat odchod z domu. Odejít a za pět minut se vrátit… postupně intervaly prodlužovat. Ale chce to čas a psovi se věnovat. Je vždycky lepší sousedy příliš neprovokovat, zvláště starší lidé mají tendence provádět různé nepříjemné naschvály.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 24.11.10 10:11
Garfield píše:
Imho, co bys dělala kdyby Ti třeba vedle v bytě nonstop rok brečelo mimino? Budeš volat policajty a sociálku?

Samozřejmě - nemůžu přece vědět, jestli to dítě není týrané…

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 24.11.10 10:20
Juana píše:
Paní nemá evidentně na psa čas a největším šéfem u nich doma je právě on.
Pes je prostě nevychovaný.
Podle toho co píšeš to vypadá, že nejen Ty ale i paní má nervy na dranc.
Tohle bude chtít opatrné jednání a spíš než vyhrožování policií tak jí navrhnout ať zajde za nějakým poradce ohledně výcviku zvířat, nebo ať ho někdo přes noc hlídá, možná by ho mohla brát i z domu s sebou. Většinou pomáhají jednoduché věci, pes se prostě trápí. Nevím jak je starý, ale možná by ho šlo trochu pocvičit. Stačí opravdu trénovat odchod z domu. Odejít a za pět minut se vrátit… postupně intervaly prodlužovat. Ale chce to čas a psovi se věnovat. Je vždycky lepší sousedy příliš neprovokovat, zvláště starší lidé mají tendence provádět různé nepříjemné naschvály.

Ale po dobrém to shanin (a možná o další sousedi) zkoušeli - majitelka o problému ví a naprosto nic s tím nedělá. Když se člověk dlouhodobě nevyspí, může dojít k nějakému zkratu razdva (viz Čechovova povídka „Spát a spát“).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.11.10 10:25
Garfield píše:
shanin píše:Za ten měsíc jsem si stihla vypětovat averzi vůči psům. Z části jsem začala chápat ty zmetky, co jsou schopní psovi hodit otrávenou klobásu. Kdybych toho psa potkala někde venku, tak za sebe neručím.
:roll: Pes určitě může za to, že ho debilní panička týrá. Imho, co bys dělala kdyby Ti třeba vedle v bytě nonstop rok brečelo mimino? Budeš volat policajty a sociálku?Dáš mu otrávený sunar?Řekneš rodičům ať ho dají do děcáku, nebo hodí na ulici, protože nemůžeš spát? Tohle fakt nechápu…

No comment. Bože můj…

Paní je starší, pes je starý a hrozně hloupý. Paní mi sama (v tom hysterickém pláči) říkala, že nemá absolutně nikoho, komu by psa mohla dát na hlídání. Vzhledem k tomu, že jsme spolu hovořily dva dny poté, co jí dali manžela do nemocnice, nemohla jsem prostě vůbec nic než jí (i sobě) popřát, ať se manžel brzo uzdraví. Rady typu „sežeňte si práci tak, abyste v noci byla se psem doma“ asi nepomůžou. Myslím, že paní je ráda, že má nějaku práci. Jediná možnost je podle mě dát psa pryč (kdyby to mělo trvat měsíce). K tomu se paní sama určitě neodhodlá. No už se na to vyjednávání těším… :roll:

Není to, že by psa týrala. Prostě když není doma, pes štěká. A ona chodí na noční. Čokl je nevychovaný a blbý, o tom žádná.

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 24.11.10 10:31

Je to jasné. Paní se asi psa vzdát nechce, do práce v noci musí, převychovat jezevčíka půjde docela těžko a zabere to čas. Co zkusit nějakého souseda co by se se psem zkamarádil a v dobu, kdy je paní v práci, si jej vzal domů?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 24.11.10 10:35

No nevím jestli s tím policajti něco udělají. Ale po světě běhá hodně laskavých lidí. Třeba by šlo domluvit se s nějakým útulkem, že by se tam o psíka postarali do doby než se jeho pán vrátí z nemocnice.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Gabča
Nevyléčitelná závislačka 1006 příspěvků 24.11.10 10:39

Salinas, to by bylo ideální řešení.. :wink:

Nedá mi to a musím reagovat… Samozřejmě je to krajně nepříjemné, každou noc se nevyspat, pořád poslouchat štěkání nevychovaného psa, který je ale nevychovaný díky svému pánovi, pes se sám nevychová. Vůbec nevím, jak bych celou situaci řešila a vůbec ji shanin nezávidím a držím palce, ať se to v co nejkratším čase vyřeší.. :wink:

Ale
zarazila (a vyděsila) mě zmínka o tom, že člověk v této chvíli začne chápat „lidi“ (zrůdy), kteří tráví psy a další zvířata… brrr

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 22 odstřiků 197 vzorků V tužebníku 2 parfémy

barbucha  24.11.10 10:51
Garfield píše:
Pes určitě může za to, že ho debilní panička týrá. Imho, co bys dělala kdyby Ti třeba vedle v bytě nonstop rok brečelo mimino? Budeš volat policajty a sociálku?Dáš mu otrávený sunar?Řekneš rodičům ať ho dají do děcáku, nebo hodí na ulici, protože nemůžeš spát? Tohle fakt nechápu…

Garfield, netrojči :wink: Souhlasím s jerry , že v tomto případě (o který ale vůbec nejde) se policie i sociálka volat - znáš málo případů utýraných dětí, kdy ohleduplní sousedi nehnuli ani prstem?!

A zajímalo by mě, co má přednost a zaslouží víc ohledů - pracující člověk, kterej se prostě vyspat potřebuje (to byly oblíbené mučící praktiky - spánkovou deprivací), nebo nevychovanej pes?!

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 24.11.10 11:01

Sama mám psa (v mé nepřítomnosti si to naštěstí užívá a chrápe buď v posteli nebo na gauči :wink: ), ale mám obrovské pochopení pro postižené sousedy, pokud starší pes zvyklý na společnost najednou na změněnou situaci v zajetém režimu začne reagovat takto.

Je těžké psa na jeho stará kolena „převychovat“.
Nápad se sousedem, nebo nějakým „dog-sitting“ je super!

Pokud by toto nevyšlo, dalo by se to zkusit s tzv. „protištěkacím obojkem“. Není to ale ten elektrický!!! Tento funguje tak, že pokud pes štěkne, vystříkne směrem k čumáku z takové nádržky umístěné na obojku voda - mělo by to fungovat v každém věku pejska… za vyzkoušení to určitě stojí!

obr. např. zde: http://www.exo-eko.cz/…ricke-obojky … se-sprayem

nebo zde: http://zvirata-rostliny.avizo.cz/proti- … 52859.html

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist