Co si myslíte o vůních a módě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 10.08.08 00:16
Co si myslíte o vůních a módě?

Co si myslíte o dnešních vůních? Voní Vám, nebo dáváte přednost nějaké klasice či něčemu staršímu? Přijde mi, že dnes všichni výrobci parfémů sázejí na ovoce a svěžest…nevím, nevím… Podle mne je to již přahnané a nejvíce se podivuji ženám, které si ve svých pokročilých letech na sebe stříkají něco sladkého a jiskřivého jako Bright Cristal od Versaceho. Proč nevyužijí klasiky, když už na ně mají věk a krásně v nich vyniknou?

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.08.08 01:13

Myslím, že tvoje delenie je príliš jednoduché. Vône sa nedelia na dnešné sladké a staršie klasické. Mne pripadá svet vôní nekonečne pestrejší a viac diferencovaný. A už vôbec nesúhlasím s tým, že by vek mal predstavovať nejaké rozhodujúce kritérium. Je dobré, keď žena vie, čo nie je pre ňu to pravé, hlavne ak vie, aký špecifický dojem chce vzbudiť alebo chce zúžiť pole výberu. Lenže také jednoduché kategórie jednoducho nestačia. Ja nosím Shalimar od 24 rokov. Teraz mám 29 a poučky o tom, že niektoré vône nie sú pre ženy pod 30 jednoducho ignorujem. A ak si zmyslím, tak začnem bez problémov znovu nosiť Les Belles Liberté Acidulée, aj keď podľa konvenčného delenia by to možno mala byť vôňa do veku 25 a dosť.
Okrem toho, čo sú klasiky? Niektoré vône, čo by sme na tomto fóre označili za klasiky, nie sú žiadne elegantné kostýmkové vône pre dámy v rokoch.
Skrátka, takýmto delením sa človek akurát ochudobní o kopu skvelých prekvapení.

A ženám, ktorým je jedno, čo nosia, to bude jedno, aj keď budú v móde pre zmenu kožené chyprovky. Budú ich nosiť, lebo sú v móde. Nám to môže byť ľúto, ale nezmeníme to. Boom voňavkových blogov v posledných rokoch možno spôsobil nejakú marginálnu zmenu v parfumovom priemysle, ale naozaj len marginálnu. A tieto blogy nenadávajú na stádovitosť (tým sa nedocieli nič), ale píšu o zaujímavých nekonvenčných vôňach.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 10.08.08 08:41

..Já bych začala jinak.
Myslím, že je dost žen,kterým se líbí ty ovocně sladké,různě citrusové,popřípadě takové„těžší“(oni to více nespecifikují)vůně-a buď jim něco voní,či ne a dál to neřeší.. :? :wink:

Ale „gurmánky“ ze světa vůní,řeší spíš to:jak se cítí,co právě dělají nebo budou dělat,s kým se setkají, čeho chtějí dosáhnout,atd…
a podle toho se voní.
A protože mají menší či větší :wink: přehled mají(a ví ) z čeho vybírat.
A když má některá možnost sáhnou i po „niché“ vůních,má záběr hoooodně široký.. :D

A podle mě,by to tak mělo být-vonět se tak, jak se cítím(bez ohledu na věk,pohlaví,či barvu vlasů) :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 10.08.08 08:50

Mně je 40 a občas prostě něco „sladkého a jisřivého“ jak píšeš prostě potřebuju. Konkrétně jmenovanou Bright Crystal miluju, prostě se v ní cítím moc dobře, jen škoda že má malou výdrž. Tak asi ještě nebudu až taková vykopávka :lol:
K těžším a orientálním vůním jsem už taky dospěla (hlavně po objevení tohoto webu :lol: ), ale nemůžu je nosit pořád.
Dceři bude osmnáct, šla nedávno na oslavu a chtěla ode mně půjčit nějaký pěkný parfém, protože sama zatím používá spíš drogerovky typu Adidas, zkusily jsme Coco madem., nebudete věřit jak to na ní úžasně vonělo! A to já sama jsem k Chanelům dospěla teprve loni! Taky to pochopitelně dělalo slavnostní oblečení, na běžné nošení pro ní to asi nebylo, ale stejně…

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 10.08.08 09:55

Coco Madem. na tvé dceři určitě pěkně voněla, již podle názvu byla právě zaměřena na mladší ženz a je to podle mě takový kompromis mezi klasikou a tím co se všeobecně líbí. Já osobně jsem ve 25 používala Boucheron,Sacre, Opium, Coco - prostě proto, že mi tyhle vůně voněly a tak jsem sáhla po nich. Dnes se výrobci řídí trhen - nedávno jsem diskutovala s pánem co se zabývá značkou Cartier, Burrbery, Hermes ad. tady na českém trhu a potvrdil mi, že nejvíce se momentálně prodává Burrbery Brit Sheer - dle mého názoru katastrofální, nudná limonáda, kterou si spletete z dalšími desîti jinými a můj největší oblíbenec Cartierúv La Baiser Du Dragon je totální ležák. Svědčí to asi i o tom, že většina nechce jak v oblékání tak ve vúních vyčnívat ale chce to co právě letí. O to víc oceňuji osobitost a nemusí vůbec souviset s množstvím vydaných peněz. Já volím vůni podle nálady a taky podle toho co si obleču, i barva a typ oblečení mi evokuje vůni a samy znáte, že není nic lepsího než když vám vůně tzu. sedne.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 10.08.08 09:56

Coco Madem. na tvé dceři určitě pěkně voněla, již podle názvu byla právě zaměřena na mladší ženz a je to podle mě takový kompromis mezi klasikou a tím co se všeobecně líbí. Já osobně jsem ve 25 používala Boucheron,Sacre, Opium, Coco - prostě proto, že mi tyhle vůně voněly a tak jsem sáhla po nich. Dnes se výrobci řídí trhen - nedávno jsem diskutovala s pánem co se zabývá značkou Cartier, Burrbery, Hermes ad. tady na českém trhu a potvrdil mi, že nejvíce se momentálně prodává Burrbery Brit Sheer - dle mého názoru katastrofální, nudná limonáda, kterou si spletete z dalšími desîti jinými a můj největší oblíbenec Cartierúv La Baiser Du Dragon je totální ležák. Svědčí to asi i o tom, že většina nechce jak v oblékání tak ve vúních vyčnívat ale chce to co právě letí. O to víc oceňuji osobitost a nemusí vůbec souviset s množstvím vydaných peněz. Já volím vůni podle nálady a taky podle toho co si obleču, i barva a typ oblečení mi evokuje vůni a samy znáte, že není nic lepsího než když vám vůně tzu. sedne.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 10.08.08 09:57
maricka píše:
Co si myslíte o dnešních vůních? Voní Vám, nebo dáváte přednost nějaké klasice či něčemu staršímu? Přijde mi, že dnes všichni výrobci parfémů sázejí na ovoce a svěžest…nevím, nevím… Podle mne je to již přahnané a nejvíce se podivuji ženám, které si ve svých pokročilých letech na sebe stříkají něco sladkého a jiskřivého jako Bright Cristal od Versaceho. Proč nevyužijí klasiky, když už na ně mají věk a krásně v nich vyniknou?

Proč máš pocit, že „klasika“ (otázka je, co si pod klasikou představuješ?) nebo „starší“ vůně (a co „starší klasika“ :-D) se hodí pro ženy pokročilých let (kdy začíná pokročilý věk?) a naopak sladké a jiskřivé vůně se pro ně nehodí?
Mně se od dvaceti líbily i těžší, orientální vůně, nebo klasika typu Chanel č. 5 (nejenom, samozřejmě) a nosila jsem je. Stejně teď, kdy je mi čtyřicet, občas použiju lehkou, jiskřivou vůni a umím si představit, že se s ní navoním, když dostanu chuť, i třeba v padesáti? Proč ne. Hodí x nehodí, v souvislosti s věkem, absolutně nevnímám :-)

To, že žebříčky prodejnosti lámou určité vůně … můžu se podivit, můžu to analyzovat z hlediska marketingového, sociologického, psychologického … :-D, ale nemá cenu se nad tím rozčilovat. Dokud jsou dostupné (ne, že by to bylo vždy lehké) i vůně, které se líbí mě, tak mě to nevzrušuje. (Ne, že by se mi někdy nelíbila i vůně, která se docela dobře prodává :wink:)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 10.08.08 11:02

hlavně že se starší ženy vůbec voní.Některé.Jezdím denně pražským metrem, takže potkám " natěsno" opravdu hodně lidí.Musím ale konstatovat, že dost lidí a hodně, hodně žen nevoní vůbec ničím. Záměrně se teď nevěnuji kategorii osob smrdutých, zpocených, bezdomovců.Zkrátka, sedíte vedle normální ženské a ona NIČÍM nevoní.Takže - pokud by voněla i něčím mladistvým, proč ne, to v tom davu jen plus.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 10.08.08 11:14
benvenuta píše:
Myslím, že tvoje delenie je príliš jednoduché. Vône sa nedelia na dnešné sladké a staršie klasické. Mne pripadá svet vôní nekonečne pestrejší a viac diferencovaný. A už vôbec nesúhlasím s tým, že by vek mal predstavovať nejaké rozhodujúce kritérium. Je dobré, keď žena vie, čo nie je pre ňu to pravé, hlavne ak vie, aký špecifický dojem chce vzbudiť alebo chce zúžiť pole výberu. Lenže také jednoduché kategórie jednoducho nestačia. Ja nosím Shalimar od 24 rokov. Teraz mám 29 a poučky o tom, že niektoré vône nie sú pre ženy pod 30 jednoducho ignorujem. A ak si zmyslím, tak začnem bez problémov znovu nosiť Les Belles Liberté Acidulée, aj keď podľa konvenčného delenia by to možno mala byť vôňa do veku 25 a dosť.
Okrem toho, čo sú klasiky? Niektoré vône, čo by sme na tomto fóre označili za klasiky, nie sú žiadne elegantné kostýmkové vône pre dámy v rokoch.
Skrátka, takýmto delením sa človek akurát ochudobní o kopu skvelých prekvapení.A ženám, ktorým je jedno, čo nosia, to bude jedno, aj keď budú v móde pre zmenu kožené chyprovky. Budú ich nosiť, lebo sú v móde. Nám to môže byť ľúto, ale nezmeníme to. Boom voňavkových blogov v posledných rokoch možno spôsobil nejakú marginálnu zmenu v parfumovom priemysle, ale naozaj len marginálnu. A tieto blogy nenadávajú na stádovitosť (tým sa nedocieli nič), ale píšu o zaujímavých nekonvenčných vôňach.

Já to takto jednoduše nedělím, jen jsem chtěla poukázat na to, že i starší vůně mají své kouzlo, nic více. Nemám nic proti Bright Cristallu, který nosí starší dáma ve vhodnou dobu a ke vhodnému oblečení, jen pmi prostě přijde, že některé dámy se takovými svěženkami voní jen prot, že jsou zrovna „IN“. Nerozumím tomu, jak může do světa vůní zasahovat reklama, protože by mne nikdy nenapadlo si parfém koupit kvůli tomu, že jej zrovna propaguje nějaká hvězda z Hollywoodu. Pokud by mi vonělo i něco od Adidasu, koupím si to, jenže ty levnější vůně opravdu většinou sázejí na to, co zrovna letí, a tak neznám nic moc z těch levnějších, co by bylo pěkné a především výjimečné. Jednu dobu se mi líbila taková hodně levná bavlněná vůně, ale toaletku jsem nesehnala…
Jinak samosebou, i mladší se mohou vonět něším těžším, někomu to prostě sedne k jeho zjevu, povaze, všemu… Vůbec nekategorizuji a především co se týče vůní nejsem úzkoprsá, svět vůní je natolik krásný a tajemný, že se příčí veškerým kategoriím…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 10.08.08 11:28

Já si myslím, že parfém je individuální záležitost a že by si každý měl dopřát právě ten, ve kterém se nejlépe cítí. To že se k dané dámě ten či onen parfém nehodí je čistě subjektivní názor a důležitý je pocit uživatelky parfému. Jestli sladká jiskřivá ovocenka přenese dámu v letech o nějaký ten rok zpět, nebo plný orientální parfémek přenese zase mladičku slečinku o pár let dopředu, proč ne, když si to užívají. Podle mě jde při používání parfémů hlavně o ty pocity z něj, takže bych každému nechala to, co mu udělá radost a že to druhým vadí, jejich věc. :wink:

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 10.08.08 12:33
Samantha píše:
Jestli sladká jiskřivá ovocenka přenese dámu v letech o nějaký ten rok zpět, nebo plný orientální parfémek přenese zase mladičku slečinku o pár let dopředu, proč ne, když si to užívají.

Tahle úvaha ale zase vychází z pocitu, že jiskřivá ovocenka patří k mladičké slečince a orientální parfémek patři k dámě v letech :wink:

Já jsem se v pětadvaceti se Samsarou napřiklad, cítila na pětadvacet s krásnou vůní :-D

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 10.08.08 12:39
domenica píše:
Samantha píše:
Jestli sladká jiskřivá ovocenka přenese dámu v letech o nějaký ten rok zpět, nebo plný orientální parfémek přenese zase mladičku slečinku o pár let dopředu, proč ne, když si to užívají.

Tahle úvaha ale zase vychází z pocitu, že jiskřivá ovocenka patří k mladičké slečince a orientální parfémek patři k dámě v letech :wink:

Já jsem se v pětadvaceti se Samsarou napřiklad, cítila na pětadvacet s krásnou vůní :-D

Na mě tedy takhle parfémy působí, že mě ovocenka přenese trochu zpět v čase. Rozhodně si nemyslím, že ovocenka patří k mladičké slečince. Spíš si myslím, že ovocenky si vesměs vybírají mladičké slečinky, které ještě neumí ocenit krásu plných kořeněných parfémů. Samozřjemě jsou výjimky :wink: Ale v globálu je to spíš takhle. Průměrná slečinka je radši, když nemusí v parfému nic hledat, dumat nad ním, navoní se, je in a je spokojená. Rozhodně si ale nemyslím, že když se v ovocence dobře cítí i žena v letech, nemůže si jí dopřát. A stejně to platí i naopak.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 10.08.08 12:46
Samantha píše:
domenica píše:
Samantha píše:

No to asi máš pravdu, ale já ten pocit prostě mám. Na mě parfémy tedy takhle působí. S ovocenkami mám pocit, že jsem o pár let mladší a se sytým kořeněným parfémem jsem za dámu :wink:

Jasně. Ale nejspíš, s tím sytým kořeněným parfémem, se cítíš být za dámu, jak ve dvaceti, tak ve třiceti atd … :wink: a ovocenka tě může „rozdovádět“ taky bez ohledu na věk, ne? :D

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 10.08.08 12:48

Ještě si myslím, že někdo přistupuje k parfému jako ke šperku, doplňku a vybírá dle momentální nálady, situace a oblečení. Někdo vnímá parfém spíš jako další součást hygieny a proto co voní, to je dobré. Dlouho nehledá, šáhne po tom, co zrovna letí, nebo co má kolegyně v práci… Takže někdo hledá, zkoumá a pročichává se dál a dál a někdo se spokojí s jednoduchými ovocenkami.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 10.08.08 12:50
domenica píše:
Samantha píše:
domenica píše:
Samantha píše:

No to asi máš pravdu, ale já ten pocit prostě mám. Na mě parfémy tedy takhle působí. S ovocenkami mám pocit, že jsem o pár let mladší a se sytým kořeněným parfémem jsem za dámu :wink:
Jasně. Ale nejspíš, s tím sytým kořeněným parfémem, se cítíš být za dámu, jak ve dvaceti, tak ve třiceti atd … :wink: a ovocenka tě může „rozdovádět“ taky bez ohledu na věk, ne? :D

Domenico, trochu jsem to přepsala. Protože jsem to špatně vyjádřila. Snad už to bude srozumitelnější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist