Co si o tom myslíte...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.02.09 19:37
Co si o tom myslíte...?

Mám námět na filosofickou debatu. Aktuálně dva páry z mého nejbližšího okolí řeší podobný problém. Pořád o tom musím přemýšlet…

První případ: oba 35 let, seznámila jsem je já před 5ti lety - každý z nich byl můj dobrý kamarád. Ona po několika nevydařených vztazích svobodná, bezdětná. On čerstvě rozvedený, 2 děti. Až dosud jim to opravdu klapalo. Byli dohodnuti, že spolu nechtějí děti - on už jich má dost, ona nechce žádné.
Problém: cca před půl rokem nastala změna - její biologické hodiny ( myslím, že i moje těhotenství a porod to posílilo ) se rozjely na plný plyn -ona chce dítě - on ne ! Ona se ho snaží přemluvit - on je neoblomný.

Druhý případ: oba přes 40 ( nevím přesně kolik ). On - manželův blízký přítel. Oba rozvedení. On 2 děti - už dospělé. Ona žádné - manžel se s ní rozvedl, protože nemohla mít děti. Situace byla jasná - on další mít nechce, ona nemůže - není co řešit. Aktuálně zjistila že je těhotná ! Zázrak ! On to bere jako podraz - na další otcovství se necítí…, chce, aby šla na interupci…

Co si o tom myslíte ? Spousta otázek - morální, etické, lidské…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 27.02.09 19:50

Prekérní situace… Ten první pár, děti žijí s nimi, nebo u matky a otec je jen navštěvuje? Jestli žijou u maminky, třeba ho ta dotyčná, již se splašily hormony, ještě ukecá.
Slyšela jsem o víc takových případech, asi to přes veškerou emancipaci máme v té hlavě opravdu nějak zakódované - a když to vypluje, nemá cenu se tomu bránit. Pokud neotěhotní, bude možná celý život nešťastná.

Ten druhý případ mi nepřijde tak katastrofální. I moje prababička měla poslední dítě ve 42 letech, není to rozhodně výsada dnešní doby. Její nejstarší už byli dávno dospělí (jedna její dcera - moje babička - už byla vdaná a měla vlastní první dítě) a ona přebalovala mimino.
Pokud bych byla v její situaci - žila v domnění, že nemůžu mít děti a najednou bych otěhotněla - tak bych do toho asi šla i přes mrtvoly. Manžel se zpracuje, nejpozději po porodu, až uvidí mrně, určitě vyměkne. Víc bych se bála možných komplikací u tak „staré“ prvorodičky.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 27.02.09 19:53

tak druhý případ pro mě celkem jasný - ona bere nečekané otěhotnění jako zázrak, což svým způsobem i bude, takže se musí rozhodnout, zdali by byla ochotna zůstat s dítětem i sama a pustit se do jeho výchovy bez partnera.. Záleží, zda by to zvládla i finančně. kdyby se nechala ve slabé chvíli ukecat k interupci, mohlo by jí to po zbytek života mrzet..

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 27.02.09 19:58

Kerze, můžu mít dotaz? Ten první pár se na něčem dohodl před svatbou (dítě nechtějí) a dalo by se usuzovat, že a tom (samozřejmě mimo jiné) stavěli dál svůj vztah.
Ale ten druhý pár případné děti nikdy neřešil? Nic o tom nepíšeš. Nebo to prostě neřešili protože jim nepřišlo, že by to měli kdy řešit?
Sama za sebe: druhý pár - dítě bych si nechala a muž ať se rozhodne. Dalo by se to považovat za zásah vyšší moci, zázrak od pánaboha nebo přírody (jak kdo chce). Ta žena nikomu nelhala, nezměnila svůj názor, případně slib, přijde mi to, že spíš nepočítala, že by se to mohlo stát. z etického hlediska mi ten druhý případ mi připadá tak nějak „čistější“.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.02.09 20:06

V prvním případě děti žijí s matkou - otec je má na víkendy atd.. S mamkou 2 vycházejí skvěle. Ona skutečně co ji znám tvrdila, že děti nechce, že si vezme chlapa, co už je má…

Ve druhém také. Ten druhý případ je složitější v tom, že i ona je hodně zaskočená - už se vyrovnala s tím, že děti mít nebude a teď má spoustu pochybností - na první pohled to vypadá jasně, ale kdybyste ji slyšely… :roll: Navíc, ona má strach z toho, že kdyby si postavila hlavu, že si dítě nechá a nevyšlo by to ( genetika, potrat třeba ), tak by neměla ani dítě ani chlapa…On si myslí, že mu celou dobu kecá, že to na něj narafičila…

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 27.02.09 20:19

první případ:pokud se dohodli, že mít děti nebudou a ona se teď rozhodla, že děti chce měla by ustát i to, že ten její partner je proti.Myslím si ale, že je jen otázka času, kdy to ten muž překousne a nakonec bude rád, že miminko bude. já osobně pokud bych o dítě stála, tak bych se asi rozhodla pro dítě, ne pro chlapa.

druhý případ:je trošku komplikovanější.Oba žili v domnění, že děti mít spolu nemůžou a stal se zázrak,miminko je na cestě, co s tím?Vzhledem k věku ženy a ještě prvorodičky je to riziko.Nejprve by se měla poradit s doktorem,pod­stoupit veškerá vyšetření, aby se ujistila, že miminko bude v pořádku a pokud by vše bylo, tak jak má být, tak bych si dítě určitě nechala i za cenu toho, že by nynější vztah zkrachoval.Mít dítě je dar a pokud žena ví, že je schopná ho vychovat , tak k tomu nepotřebuje chlapa, který jí posílá na interupci. :!:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 27.02.09 20:30

Ak taku vec nepochopi, tak k comu ten chlap je? :roll: Naviac, ak ma na tom svoj podiel aj on…
Co ak by sa nahodou nieco stalo s nou? Tiez jej bude vycitat, ze on si zacal s neporusenym originalom? Ako spolahlivy partner mi moc nepripada, ak ziada, aby partnerka sla na interupciu s ich vlastnym dietatom…
Mate na to take krasne prislovie: zahodit do popelnice , zaklepnou viko a honem prchat pric.....

Ja by som sa dietata kvoli chlapovi nevzdala. Chlapi su , boli a budu :wink:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 27.02.09 20:33

Kriss, krásně jsi to napsala,souhlasím s tebou,hlavně s poslední větou :wink:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.02.09 20:41

Já vím, máme všechny ženský pohled na věc, já taky - dítě bych nedala a na chlapa tlačila, ať je po mém - tohle hledisko je jasné, ale co ten pohled z druhé strany ?
Osobně si myslím, že obě ženy ukecají partnera a bude po jejich, ale co ten mužský pohled na věc ? Co když si tihle muži vybrali takové partnerky právě proto, aby nemuseli řešit tyto problémy. Teď se právem cítí podvedeni. Když bude mít jejich nová partnerka dítě, znamená to pro ně další péči a vydání, která už neplánovali - oba platí vysoké výživné na děti stávající. A v případě, že by si partnerka dítě nechala, budou muset platit ještě další…

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 27.02.09 20:41

Ano, Kriss, správně jsi to napsala.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 27.02.09 20:46

Souhlasím s Kriss, ať se jdou takoví chlapi bodnout, zvlášť ten druhý,posílat svou partnerku na interupci, kopla bych ho do prdele a dítě si nechala.

Můj bývalej mi taky jednou řekl, že kdybych otěhotněla, měla bych si to nechat vzít, že on se na to necítí, že by to psychicky nezvládl (měl dítě z minulýho manželství a byl o děvět let starší než já, chudáček vystresovanej) V tom okamžiku, když to řekl, se mi zatmělo před očima a věděla jsem , že je to konec vztahu. A byl, ani ne do roka a do dne :wink: :D

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 27.02.09 20:47

Kriss napsala jsi to opravdu dobře :wink:

Podle mého je celkově dnešní doba složitá a hlavně, pomalu a jistě přibývá párů, kteří nemohou mít děti a tak po nich touží. Mít děti je obrovský dar a co by za to jiní dali, kdyby je mohli mít.
Spousta lidí to bere jako samozřejmost, ale není to tak. Vždycky si vzpomenu na to, co bych dělala sama na stará kolena :?: Raději ani nepomyslet..
I já jsem jsem byla v situaci, kdy jsem neměla zázemí, podporu rodiny a jiné velmi důležité věci, ale přesto jsem se v 17 letech rozhodla do toho jít, přes všechny přkážky. Když jsem za 10 měsíců otěhotněla znovu, můj ex manžel sliboval kufry za dveřmi a já si za tím prostě stála a nevzdala to. V necelých 20 letech, bez jakékoliv pomoci jsem vychovávala děti a dnes se i můžu přiznat, kolkrát jsem byla zoufalá a plakala, prostě si nevěděla rady..
Dneska jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Zůstat ve stáří mezi čtyřmi holými zdmi, ne ani náhodou :wink:

Jak psala Kriss chlapů je a budou 8)

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 27.02.09 20:52

Taky se mi líbí názor Kris.
Chápu, že těm chlapům se to nelíbí, ale život přináší změny - i nečekané a nechtěné. Partner je od toho, aby stál při své ženě a dokázal to přijmout - hlavně ten druhý případ. Jak by se cítil on - kdyby měl třeba vlastní vinou úraz a ona se na něj vykašlala?
Jestli jsou ti chlapi jen pro chvíle pohody, pak jsou na nic.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 27.02.09 20:52

To fakt ide len o prachy? Kolko ich to mimino bude mesacne stat? :?

Prvy pripad, ona ho do nicoho nutit nemusi… Chces? Nechces? Dobre. Dovi dopo, hladam si chlapa , co dieta chce tak ako ja.

Zivot nie je len o tom, co chcem, alebo co nechcem, je to o zivotnych okolonostiach a prisposobovaniu sa im. Vecna zmena ako sa hovori.

Druhy pripad, moj postoj jasny… popelnica a rychle zaklapnute viko.
:wink:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 27.02.09 20:53

janas trefné :whistle:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist