Co to může být za parfém?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natyngirl
Nováček 4 příspěvky 16.10.14 11:31
Co to může být za parfém?

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat. Potřebovala bych poradit s jednou neznámou vůní. Vím, že existovala už kolem roku 1993. Je to jemná vůně, mléčná, jako jemňoučké dětské mýdlo pro miminka, přitom trochu kořeněná, neagresivní. Moc často jí na ženách nepotkávám. Bohužel nemám ponětí, co by to za značku mohlo být. Možná bych jí trochu přirovnala k vůni od Jila Sandra Sun (tahle vůně je také ze začátku taková mýdlová, mléčná), případně malinko možná s Kenzem (vlčí mák). Budu moc vděčná, pokud mi budete moci poradit nějaké typy, pátrám po ní už dlouho a zdá se, že na těchto stránkách máte s vůněmi bohaté zkušenosti. Moc děkuji, Marcela

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

ijáček  16.10.14 14:40

Mléčná vůně je Le Feu D´Issey Issey Miyake, dnes už velmi obtížně sehnatelná, nebo snad její lehčí varianta. Na Sun mi ale moc podobná nepřijde :nevim:

Natyngirl
Nováček 4 příspěvky 16.10.14 15:08

Ano, to je pravda,ta vůně,co hledám se příliš nepodobá Sunu, jen u něj také zpočátku cítím tu mléčnou vůni. To jste mě moc nepotěšila, koukala jsem, opravdu se nedá sehnat. Zkoušela jsem vzorečky jiných vůní od I.Myiake, ale žádná se nepodobá mléčnému tónu, až asi na tuhle červenou kouli, kterou ale asi neseženu. Díky za reakci.

Natyngirl
Nováček 4 příspěvky 16.10.14 18:20
Kde koupit Chanel Bois des Îles

Dočetla jsem se, že Le Feu D´Issey Issey Miyake s vůní od Chanelu Bois des iles je hodně podobná.Dívala jsem se na e-shopy a nikde jsem Bois…neviděla. Poradíte mi někdo, kde ji můžu koupit. díky

Michala
Nováček 1 příspěvek 16.10.14 19:17

@Natyngirl

Chanel Bois des Îles - za mňa nízka, takmer žiadna podoba s Le Feu

Podstatne vyššia podobnosť (za mňa blížiaca sa 80%) je tu:

http://www.arome.cz/…dhirondelle/

ijáček  16.10.14 19:46

Ještě o této vůni píšou na Fragrantice, že je hodně podobná na Le Feu:

http://www.fragrantica.com/…ro-3144.html

(Ta se mi líbí :think: )

Jinak Bois des Iles jsem naposledy viděla ve Vídni na ulici Am Graben. Můžeš ho koupit i tady, občas někdo nabízí odstřik. Když půjdeš do Katalogu parfémů, najdeš si danou vůni a dole máš napsáno Nabízí.

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 17.10.14 00:20

@Natyngirl
Mě z tvého popisu vůně ještě napadá Fenjal parfém sprej.
Velká podobnost s Jil Sander Sun, mléčně mýdlová, květinová, až jemně miminkovská vůně, boom produktů Fenjal se u nás datuje k 90. letům …

http://www.fenjal.cz/index.php?…

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

ijáček  17.10.14 00:49

@bab58 Ivi, nesouhlasím s tebou, že by Fenjal byl podobný se Sun, ale souhlasím, že dobře odpovídá popisu v prvním příspěvku. A bonus - dá se vyzkoušet v každé drogerce.

Marggalít
Znalkyně 408 příspěvků 17.10.14 02:15

Mně napadá - možná je to úplná blbost - nemůže to být Noa od Cacharel?
Je jemná, taková „nevinná“, krémově mýdlová, možná i pro něčí nos mléčná, zároveň trochu kořeněná - koriandr a kávový podtón… Mohla by to být Noa, když se rozleží.
@Natyngirl …a píšeš, že ji „moc často nepotkáváš“, čili to zřejmě nebude vůně z propadliště parfémových dějin, ale taková, která je k sehnání. Noa taky není davovka…

Na poličce 56 parfémů 3 miniatury 34 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 1 parfém

Marggalít
Znalkyně 408 příspěvků 17.10.14 02:17

Ovšem Noa je až z roku 1997 :think:

Na poličce 56 parfémů 3 miniatury 34 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 1 parfém

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 17.10.14 09:52

@ijáček
Máš pravdu, nesprávně jsem se vyjádřila, chtěla jsem to formulovat, jako že pro mě jsou typově stejné, tudíž ne identicky podobné, … tfuj, to jsem do toho zamotala :lol: :zed:

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

ijáček  17.10.14 11:52

@Marggalít Tak to jo, svým způsobem jo. @Marggalít Ten můj nápad z Le Feu to asi taky nebude, protože ta je, jak jsem se dívala, až z roku 1998.

Ale ten Fenjal by to mohl být :nevim:

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 17.10.14 12:28

White Musk

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Natyngirl
Nováček 4 příspěvky 18.10.14 20:53

Děvčata,moc díky za příspěvky. V první řadě se vydám do drogérky očichnout parfém fenjal a stejně jako Incognita jsem se dočetla o parfémech White Musk, např. od Jovanu nebo od Montale Paris. Slyšela jsem i o parfému od Esteé Lauder White Linen, to by mohlo být podobné vůni,kterou hledám. Moc díky holky za příspěvky a dám vědět, co jsem vybrala :palec:

Kvetkah  19.10.14 14:46

@Natyngirl
Podla mna by to mohol byt aj Burberry - Baby Touch.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist