Co vaši chlapi a domácí práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 31.05.12 20:04

Nějak jsme se rozparádily na tématu o žehlení tak začínám nové téma. Holky, tak co vaši partneři, přítelové, manželé… pomáhají doma nebo jste na to samy?

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Frankie  31.05.12 20:45

Musí pomáhat, bylo tím podmíněno naše společné soužití. :mrgreen:
Ze začátku se ze svých povinností zkoušel vykroutit nějakýma řečma o tradici a evoluci a roli ženy a muže, ale neuspěl. 

Dnes už utírá prach, myje nádobí a podlahu a vynáší koš. Já vysávám, peru, žehlím a nakupuju. Dokonce jsem ho naučila prát a vyžehlit si košili. Nemá ani problém s tím, aby se o mě postaral a udělal mou práci, když jsem nemocná. Možná je to tím, že je o čtyři roky mladší než já, tak je ještě celkem tvárný… 

Uživatel je onlineveronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 31.05.12 22:10

NIC! …zhola nic :cert:

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

barbucha  01.06.12 08:54

@lucil domluv se s adminem ať to přesune dolů do „volných“, sem to nepatří ;)

kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 01.06.12 09:05

No u mě taky nic moc - skřípe to a vrže to.. Jakože nic ve zlym, ale furt má pocit, že „to nějak neni potřeba né? Jako že je to eště dobrý“ :zed:
Ale přišla jsem na jeden dobrej postup - v sobotu dycky napíšu seznam „věcí, který se musí udělat“. Trochu to nadhodnotim ;-) Pak to dám ráno ke kafi do placu, aby jako řekl s čím by mi mohl pomoct. Když uvidí ten seznam na papíře, který já bych chudák musela sama, vyměkne. Většinou to vyjde na luxování, odnos plastů a flašek, vyčistí klec králíkovi.. No lepší než drátem do oka. 8)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 01.06.12 09:45

@barbucha ajo, už to vidím, špatně jsem to zařadila, asi už sem fakt úplně slepá, díky za upozornění :)

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 01.06.12 09:51

My máme pocit, že to nějak není potřeba, oba dva :lol: (takže náš byt rozhodně není vzorovej).
Ale každej z nás je háklivej na jiný kousky nepořádku; mě strašně vadí neumytý nádobí a bordel na stole v kuchyni, takže neprudím a prostě to uklízím tak, aby mi to vyhovovalo. Muž opravdu na umytém nádobí netrvá: když jsem na pár dní pryč, tak po mém návratu je odkapávač plný čerstvě umytého nádobí za celou tu dobu. Jednou jsem dorazila asi o dvě hodiny dřív, než jsem nahlásila, muž se zatvářil vyděšeně (poněvadž kuchyň vypadala jak po výbuchu) a poslal mě na kafe a cigáro, než to nějak uvede do stavu, který mě nevytočí :lol:
Jemu zas vadí špinavá vana a umyvadlo (teda mě taky, ale mám nějak na to nižší rozlišovací schopnost než on) - takže tohle řeší většinou on a taky neprudí.
Vynášení košů a podobný věci řeší ten, kdo si první všimne, že už je koš plnej a má přitom cestu ven.
A když nikdo z nás nemá náladu uklízet, tak je holt neuklizeno. Navzájem si říkáme o vykonání domácích prací jen vyjímečně - já po něm někdy chci přinýst něco těžkýho, otočit matraci, opravit kapající kohoutek či nějakou jinou věc, na kterou nemám fyzičku či morálku, a on po mě chce něco vyprat či zašít nebo něco jinýho co neumí nebo se tak aspoň tváří… …a vařím jenom když na to mám náladu. Teplej oběd si oba můžem dát v práci, a namazat si chleba umí každej 8) ;)

…ale není to tak hrozné jak to tu napsané vypadá, návštěvy se pozvat nestydím a nestěžují si (teda kromě mojí babičky, která má ty hranice uklizenosti úplně jinde :mrgreen: )

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 01.06.12 10:38

@Leisha já si myslím, že tomáte udělané pěkně a hlavně, že vám to vyhovuje, já jsem také nejháklivější na to nádobí, hrozně mě rozčiluje, když neni ani kde a na čem si namazat chleba - máme jen pár kusů nádobí, zatím s zabydlujeme. Přítel sám nic neudělá, musím si říct a pak možná :D

asperula
Parfémová maniačka 544 příspěvků 01.06.12 11:10

Mám to podobně jako Leisha, taky nejsme moc na to uklízení. Jinak moje zlatko naštěstí rád vaří, takže to je jeho hlavní funkce v domácích pracech. No a já většinou umývám nádobí. Pereme oba, vynášíme koš oba, ale je pravda, že uklízení a vytírání podlahy (díkybohu za parkety)je spíše na mě. Jediné co mi vadí je styl, přijdu z práce hodím fusakle na zem… No ale to asik dělá většina chlapů.
Jsem hrozně ráda, že jsem z generace, u které je normální, že o domácí práce se dělí oba. Je jasné, že když jeden je doma s dítětem a druhý v práci, tak to musí být trošku jinak, že.. Ale pokud oba chodíme do práce, tak je rovnoprávnost důležitá.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 01.06.12 11:20

Haha, to bych nerada aby to vypadalo že jsem na uklízení :-). Ale čas od času to někdo udělat musí. Navíc dceři je 10, tak už pak člověk ten systém udělat musí, jinak je za otroka a posádka se válí :|. Jediný způsob, jak zajistit dělbu, je pak ten systém. Kdybych to měla uhrát na to, kdy se komu chce, tak dělám f jako fšechno :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 01.06.12 12:12

Nojo, to je daň za to, že má člověk větší smysl pro pořádek než zbytek rodiny :mrgreen:

(jo, podlahy taky někdy někdo umejt musí. Ale protože to nijak zvlášť neinteresuje nikoho z nás, návštěvy se u nás nezouvají a vůbec, tak prostě podlahu zamete či vytře ten, kdo na ní způsobí nějakou katastrofu. Takže většinou já, poněvadž mi prostě občas ten stůl uhne když si na něj chci postavit hrnek s kafem a nesoustředím se :mrgreen: :lol: )

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 01.06.12 12:28

Naše heslo-Pořádek se nedělá, pořádek se udržuje, takže vlastně kdokoli dělá cokoli.( i když teda já umím líp šít a muž zase umí líp nahazovat omítku :) )Když jsem bývala na mateřské, zvládala jsem skoro všechno sama, ted´ pracujeme oba a domácí práce děláme taky oba -plus děti. Funguje to tak nějak samo…

Na poličce 38 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dusty  03.06.12 12:30

Môj posledný odmietal robiť čokoľvek a prekážala mu aj spustená práčka, neznášal, keď som utierala prach a utierala podlahu, bol ochotný najať upratovačku, ktorá by chodila upratovať, keď sme boli v práci. Večne: čo to tak nenecháš!!? Išiel mi tým riadne na nervy.
Ten predtým bol poriadkumilovný, aj varil - ale všetko bolo také neslané-nemastné :mrgreen: , a všetko musel mať na svojo mieste, takže keď som náhodou vázu položila na stôl, zobral ju a dal do kúta na komodu, kde vždy bývala.
Náš otec porobí všetko okolo domu /s výnimkou starostlivosti o kvetiny a skalku, on by totiž všade najradšej nasadil zemiaky :) /, vnútri sa vrcholne obetuje, keď dá po sebe tanier do drezu a špinavé šaty do koša. Keď sa ide vysávať, obvykle to komentuje tým, že ideme zas drať koberce. :mrgreen:

kikina
Znalkyně 340 příspěvků 03.06.12 15:53

Tady asi platí víc než kde jinde, jaký si to uděláš, takový to máš :).

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

asperula
Parfémová maniačka 544 příspěvků 05.06.12 10:42

@kikina Jo to jo, ale ty generace opravdu hrají rozdíl, když sem se bavila s mámou, jak to chodilo, když ona byla mladá - přelom 70/80. let v menším městě - tak bylo nemyslitelné, že by si mladý tatínek vyrazil s kočárkem jen tak na procházku do parku, absolutně by se shodil před ostatníma chlapama. No a dnes je to normální.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist