Co vaši chlapi a domácí práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 31.05.12 20:04

Nějak jsme se rozparádily na tématu o žehlení tak začínám nové téma. Holky, tak co vaši partneři, přítelové, manželé… pomáhají doma nebo jste na to samy?

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Frankie  31.05.12 20:45

Musí pomáhat, bylo tím podmíněno naše společné soužití. :mrgreen:
Ze začátku se ze svých povinností zkoušel vykroutit nějakýma řečma o tradici a evoluci a roli ženy a muže, ale neuspěl. 

Dnes už utírá prach, myje nádobí a podlahu a vynáší koš. Já vysávám, peru, žehlím a nakupuju. Dokonce jsem ho naučila prát a vyžehlit si košili. Nemá ani problém s tím, aby se o mě postaral a udělal mou práci, když jsem nemocná. Možná je to tím, že je o čtyři roky mladší než já, tak je ještě celkem tvárný… 

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 31.05.12 22:10

NIC! …zhola nic :cert:

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 337 vzorků V tužebníku 36 parfémů

barbucha  01.06.12 08:54

@lucil domluv se s adminem ať to přesune dolů do „volných“, sem to nepatří ;)

kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 01.06.12 09:05

No u mě taky nic moc - skřípe to a vrže to.. Jakože nic ve zlym, ale furt má pocit, že „to nějak neni potřeba né? Jako že je to eště dobrý“ :zed:
Ale přišla jsem na jeden dobrej postup - v sobotu dycky napíšu seznam „věcí, který se musí udělat“. Trochu to nadhodnotim ;-) Pak to dám ráno ke kafi do placu, aby jako řekl s čím by mi mohl pomoct. Když uvidí ten seznam na papíře, který já bych chudák musela sama, vyměkne. Většinou to vyjde na luxování, odnos plastů a flašek, vyčistí klec králíkovi.. No lepší než drátem do oka. 8)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 01.06.12 09:45

@barbucha ajo, už to vidím, špatně jsem to zařadila, asi už sem fakt úplně slepá, díky za upozornění :)

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 01.06.12 09:51

My máme pocit, že to nějak není potřeba, oba dva :lol: (takže náš byt rozhodně není vzorovej).
Ale každej z nás je háklivej na jiný kousky nepořádku; mě strašně vadí neumytý nádobí a bordel na stole v kuchyni, takže neprudím a prostě to uklízím tak, aby mi to vyhovovalo. Muž opravdu na umytém nádobí netrvá: když jsem na pár dní pryč, tak po mém návratu je odkapávač plný čerstvě umytého nádobí za celou tu dobu. Jednou jsem dorazila asi o dvě hodiny dřív, než jsem nahlásila, muž se zatvářil vyděšeně (poněvadž kuchyň vypadala jak po výbuchu) a poslal mě na kafe a cigáro, než to nějak uvede do stavu, který mě nevytočí :lol:
Jemu zas vadí špinavá vana a umyvadlo (teda mě taky, ale mám nějak na to nižší rozlišovací schopnost než on) - takže tohle řeší většinou on a taky neprudí.
Vynášení košů a podobný věci řeší ten, kdo si první všimne, že už je koš plnej a má přitom cestu ven.
A když nikdo z nás nemá náladu uklízet, tak je holt neuklizeno. Navzájem si říkáme o vykonání domácích prací jen vyjímečně - já po něm někdy chci přinýst něco těžkýho, otočit matraci, opravit kapající kohoutek či nějakou jinou věc, na kterou nemám fyzičku či morálku, a on po mě chce něco vyprat či zašít nebo něco jinýho co neumí nebo se tak aspoň tváří… …a vařím jenom když na to mám náladu. Teplej oběd si oba můžem dát v práci, a namazat si chleba umí každej 8) ;)

…ale není to tak hrozné jak to tu napsané vypadá, návštěvy se pozvat nestydím a nestěžují si (teda kromě mojí babičky, která má ty hranice uklizenosti úplně jinde :mrgreen: )

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 01.06.12 10:38

@Leisha já si myslím, že tomáte udělané pěkně a hlavně, že vám to vyhovuje, já jsem také nejháklivější na to nádobí, hrozně mě rozčiluje, když neni ani kde a na čem si namazat chleba - máme jen pár kusů nádobí, zatím s zabydlujeme. Přítel sám nic neudělá, musím si říct a pak možná :D

asperula
Parfémová maniačka 555 příspěvků 01.06.12 11:10

Mám to podobně jako Leisha, taky nejsme moc na to uklízení. Jinak moje zlatko naštěstí rád vaří, takže to je jeho hlavní funkce v domácích pracech. No a já většinou umývám nádobí. Pereme oba, vynášíme koš oba, ale je pravda, že uklízení a vytírání podlahy (díkybohu za parkety)je spíše na mě. Jediné co mi vadí je styl, přijdu z práce hodím fusakle na zem… No ale to asik dělá většina chlapů.
Jsem hrozně ráda, že jsem z generace, u které je normální, že o domácí práce se dělí oba. Je jasné, že když jeden je doma s dítětem a druhý v práci, tak to musí být trošku jinak, že.. Ale pokud oba chodíme do práce, tak je rovnoprávnost důležitá.

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů

kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 01.06.12 11:20

Haha, to bych nerada aby to vypadalo že jsem na uklízení :-). Ale čas od času to někdo udělat musí. Navíc dceři je 10, tak už pak člověk ten systém udělat musí, jinak je za otroka a posádka se válí :|. Jediný způsob, jak zajistit dělbu, je pak ten systém. Kdybych to měla uhrát na to, kdy se komu chce, tak dělám f jako fšechno :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 01.06.12 12:12

Nojo, to je daň za to, že má člověk větší smysl pro pořádek než zbytek rodiny :mrgreen:

(jo, podlahy taky někdy někdo umejt musí. Ale protože to nijak zvlášť neinteresuje nikoho z nás, návštěvy se u nás nezouvají a vůbec, tak prostě podlahu zamete či vytře ten, kdo na ní způsobí nějakou katastrofu. Takže většinou já, poněvadž mi prostě občas ten stůl uhne když si na něj chci postavit hrnek s kafem a nesoustředím se :mrgreen: :lol: )

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 01.06.12 12:28

Naše heslo-Pořádek se nedělá, pořádek se udržuje, takže vlastně kdokoli dělá cokoli.( i když teda já umím líp šít a muž zase umí líp nahazovat omítku :) )Když jsem bývala na mateřské, zvládala jsem skoro všechno sama, ted´ pracujeme oba a domácí práce děláme taky oba -plus děti. Funguje to tak nějak samo…

Na poličce 38 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dusty  03.06.12 12:30

Môj posledný odmietal robiť čokoľvek a prekážala mu aj spustená práčka, neznášal, keď som utierala prach a utierala podlahu, bol ochotný najať upratovačku, ktorá by chodila upratovať, keď sme boli v práci. Večne: čo to tak nenecháš!!? Išiel mi tým riadne na nervy.
Ten predtým bol poriadkumilovný, aj varil - ale všetko bolo také neslané-nemastné :mrgreen: , a všetko musel mať na svojo mieste, takže keď som náhodou vázu položila na stôl, zobral ju a dal do kúta na komodu, kde vždy bývala.
Náš otec porobí všetko okolo domu /s výnimkou starostlivosti o kvetiny a skalku, on by totiž všade najradšej nasadil zemiaky :) /, vnútri sa vrcholne obetuje, keď dá po sebe tanier do drezu a špinavé šaty do koša. Keď sa ide vysávať, obvykle to komentuje tým, že ideme zas drať koberce. :mrgreen:

kikina
Znalkyně 341 příspěvků 03.06.12 15:53

Tady asi platí víc než kde jinde, jaký si to uděláš, takový to máš :).

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

asperula
Parfémová maniačka 555 příspěvků 05.06.12 10:42

@kikina Jo to jo, ale ty generace opravdu hrají rozdíl, když sem se bavila s mámou, jak to chodilo, když ona byla mladá - přelom 70/80. let v menším městě - tak bylo nemyslitelné, že by si mladý tatínek vyrazil s kočárkem jen tak na procházku do parku, absolutně by se shodil před ostatníma chlapama. No a dnes je to normální.

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist